CCC

Money.pl / 2007-02-07 13:16
Komentarze do spółki: CCC.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - martusia0000000.]
Wyświetlaj:
(...) / 84.10.113.* / 2009-06-22 23:16
witam.czy ktoś wie coś o wizytach głównego ''szefa'' na ''salonach''????????
Onnnnaa / 77.113.199.* / 2009-06-28 12:03
Witam.Hmmmm główny szef to dla Ciebie kto? ;-) Prezes ?Dyrektorzy czy RKS..Głowny udziałowiec czasem po sklepach zagląda ale np u nas się nawet nie przedstawił ,natomiast Dyrektorzy owszem raz dwa razy w roku wizyty generalnie sympatyczne choc bardzo krótkie ;-) , tyle pytań czasem mamy.....
ups / 80.54.11.* / 2009-06-22 22:31
Potraficie tylko pisać a chyba nic nie robicie!!!
obuwniczy / 87.207.249.* / 2009-06-25 18:49
masz racje potrafią tylko pisac a nic nie robią tylko brac a nic nie dawac!!!!!!!! zapraszam do innych firm tam na pewno dostaniecie ale w morde juz wam dają bony paczki premie..... itp jak wam zle to sie zwolnijcie a tak wogóle to tu chyba piszą sami pracownicy miesiąca co nic nie robią tylko regały podpierają bo ci co pracują to takimi bzdetami na forum sie nie zajmują bo mają ciekawsze rzeczy do robienia po pracy!
betka ccc / 94.40.103.* / 2009-06-22 11:16
Witam wszystkich pracowników firmy ccc
Chciałabym zapytać się Was, czy ktoś wie, czy osoby, które zwolniły się z firmy lub zostały zwolnione przez firmę w październiku 2008 roku otrzymały wyrównanie za wrzesień ( miało być wypłacane później )Czy któraś z tych osób zakładała sprawę w sądzie i czy ją wygrała.sama zastanawiam się nad taką ewentualnością. piszę pisma do firmy i na żadne nie dostałam odpowiedzi.
Z góry dziękuje.
mnóstwo botinek / 83.23.238.* / 2009-06-22 19:38
Walczcie o swoje ,prezes jest na 25 miejscu w rankingu najbogadszych to niech placi a ma z czegooo..
aw-w / 84.38.102.* / 2009-06-28 17:46
Chyba masz nieaktualne dane. Pan Dariusz Miłek jest na 11. miejscu najbogatszych Polaków w 2009r.
ochlapy / 87.207.142.* / 2009-06-22 18:53
witam ja podobnie zostałam zwolniona i nic nie dostałam pozdrawiam
walcząca / 89.228.35.* / 2009-06-22 12:41
Jakiś czas temu zostałam zwlniona z ccc wszelkie naleznści zostały mi wypłacone do10 kazdego miesiąca(czyli jeżeli skończyłaś pracę w dniu 27 października to do 10 listopada powinnaś dostać wypłatę za 27 dni a do sądu idź jak najbardziej bo ja obecnie walczę o odprawę miesięczną co zdaniem firmy ng2 mi się nie należy i są w wielkim błędzie!!!!
migotkaaaaaaaaa / 89.174.118.* / 2009-06-23 21:07
chciałam zapytac w jakiej formie zostałas zwolniona bo mi firma tez mówiła żę się mi nic n ie należy i jak długo pracowałaś?
walcząca / 89.228.35.* / 2009-06-25 14:36
Przepraszam nie odpowiedziałm Tobie na pytanie.Pracowałam w CCC 2 lata.Firma mi wypowiedziała umowę i z tego tytułu będę się ubiegać o odprawę miesięczną.Pozdrawiam
walcząca / 89.228.35.* / 2009-06-25 14:29
Witam migotka mam nadzieję że zapytanie kierujesz w moją stronę.Pracowałam w ccc, ale to czy ty pracowałaś w CCC czy w Boti czy Quazi to nic nie zmienia pracodawcę obowiązuje to samo prawo mam na myśli kodeks pracy.Co do wysyłania im listów ja wszelkie listy nadawałam za poręczeniem odboru więc miałam o tyle lepszą sytuację że wiedziałam czy ktoś to w firmie odebrał.A to że oni nie odpowiadają na twoje pismo to tylko na ich niekorzyść,ale tylko w przypadku gdy kierusz sprawę do sądu pracy.Życzę tobie wytrwałości nie prtzejmuj się będzie wszystko na twoją korzyść.Pozdrawiam.
betkaccc / 94.40.103.* / 2009-06-24 08:41
Sama wypowiedziałam pracę (z dniem 1 listopada)
Przepracowałam cały październik i nie otrzymałam, ani aneksu z podwyżką (od października),ani wyrównania za miesiąc wrzesień.Co więcej wysłałam 3 pisma do firmy (polecone) i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
Robią sobie jaja!!!!!
walcząca / 89.228.35.* / 2009-06-25 14:33
Witam betkaccc zaskakuje mnie to co piszesz.Mam na myśli że nie otrzymałaś aneksu do umowy.Powinnaś upomnieć się o to kierownika regionu wiem ze w obecnej sytuacji nie pracujesz ale mozesz tak postąpić nie znam twojej całej sprawy a szkoda bo chciałabym tobie pomóc.Im będzie nas więcej działało to moze coś się dla pozostałych pracowników naszej sieci poprawi nie mówię tu tylko o CCC ale również o Boti i Quazi.
betkaccc / 94.40.103.* / 2009-06-25 17:38
Witam. Rozmawiałam dzisiaj z prawnikiem i wiem na pewno, że wynagrodzenie za wrzesień należy mi się na pewno. Więc ruszam do sądu pracy. Pozdrawiam.
ccc-pracownik / 91.94.81.* / 2009-06-19 22:42
Ja z tego co wiem to nie trzeba żadnych wniosków na świadczenia urlopowe wypisywać a firma ma obowiązek wypłacić tzw. "wczasy pod gruszą" jeśli pracownik bierze jednorazowo więcej niż 10 dni . Wcześniej nie wypłacano ponieważ urloop byl rozkładany na dwie części a mianowicie zimowy i letni. Teraz karzą wybrać cały jednorazowo więc niech płacą bo puki co to naszym kosztem się bogacą...jakby nie patrzeć to po części spłacamy skradzione buty, których braki powinny iść w koszta bo za sku.... nie upilnuje sie towaru , który nie jest odpowiednio zabezpieczony!!!!
w h a t ever / 83.19.237.* / 2009-06-23 22:52
Tak,ale widzisz jeśli mam w ciągu dwóch tygodni np 8 dni pracujących to zabierają urlop tylko za te 8 dni,mimo,że wolnego mam 14 bo wliczają się dni wolne, dlatego nam nie wypłacają świadczenia,bo nie mamy więcej niż 10 dni urlopu zabranego jednorazowo,czy dobrze to rozumiem??
kalasiudek / 84.10.169.* / 2009-06-24 23:27
Dni wolne normalnie wliczają się do wymiaru urlopu. Jeżeli jest 8 dni zabranego urlopu, to i tak liczy się jako 14 dni wypoczynku. Więc tak czy inaczej świadczenie się należy.
botinki / 83.23.210.* / 2009-06-22 08:46
Na świadczenia urlopowe nie ma kasy ,kryzys !!! Żadnych zbędnych kosztów na sklepie .Naszą kase pochłonęła galeria w Lubinie .Pan prezes nie martwi sie że tania siła robocza nie ma za co jechać z dziećmi na wakacje.Bo i czym sie tu martwić ,ważne że góra ma na wczasy zagraniczne,my nie mamy takiej potrzeby ...
maluszekk / 213.158.196.* / 2009-06-19 14:13
Pracodawca wypłaca świadczenie urlopowe raz w roku każdemu pracownikowi korzystającemu w
danym roku kalendarzowym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni
kalendarzowych. Należy przez to rozumieć kolejno następujące dni kalendarzowe, zarówno
dni robocze, jak i niedziele oraz święta. Wypłata następuje nie później niż w ostatnim
dniu poprzedzającym rozpoczęcie urlopu.
Zemsta / 91.196.12.* / 2009-06-18 22:41
Wiecie co ta cała firma to jeden wielki burdel i poowinno się bombę podłożyć pod te całe Polkowice i tych p*********** mafiosów.Pracowałam w firmie dosyć długo zostałam zwolniona ale to i bardzo dobrze bo oni sami są złodziejami nie szanują pracowników i mają ich za gówno oszukują ile sie da i nikt tego nie widzi ile razy musiałam płacić za kradzione buty samochód bym sobie za to kupiła co mi zabrali ale przyjdzie kiedyś czas że dostaną po głowie cwaniaki pieprzone.Żałuję że tak długo dawałam sobą pomiatać.Uciekajcie z tej firmy jak możecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
koleżanka z salonu / 95.48.195.* / 2009-06-19 23:02
D........ i co ty tu wypisujesz!!!!!!!!! zastanów się nad tym a może ktoś powinien dowiedzieć się co zrobiłaś przed swoją inwenturą co??????. Pracowałam z Tobą trochę i mogę dużo powiedzieć o sposobie Twojej pracy....... a tak w ogóle to chyba nie wiesz co to jest mobbing-ha ha ha
Cośjeszcze:)? / 78.8.21.* / 2009-06-18 09:29
Jeśli chodzi o wypłatę świadczeń to kiedyś tak było,że osoba będąca na urlopie zarobiła zawsze trochę więcej od innych,ale to było dawno,a że jestem b.starym pracownikiem,więc to pamiętam:)Jakiś czas temu,jedna z dziewczyn poszła na urlop,10tego okazało się,że ma o 500zł więcej na koncie niż powinna,o co tu chodzi,pomyśłała?Okazało się,że firma wypłaciła jej omyłkowo urlopowe:)Sprawy nie zgłaszałyśmy do firmy,ponieważ jak nam powiedział ówczesny RKS,bedą kazali jej to oddać.
Nawiązując do tematu kradzieży,wiem,że ludzie odchodza po inwenturach,u nas na szczęście tak nie było,ale w innych salonach tak!To niesprawiedliwe,że spłacamy złodziei tylko dlatego,że przy obecnej ilości pracowników na salonach nie jesteśmy w stanie ich upilnować!
Jeszcze jeden temat,który trzeba poruszyć"kuleczki"!Miało ich nie być od 1 maja,a codziennie 1 osoba spędza pół dnia na zapleczu żeby to dziadostwo wyjąć! W tej chwili taki pracownik jest na wagę złota i szkoda go na wyjmowanie kulek,a gdzie czas na założenie klipsów antykradzieżowych?????
Dodatkowo pomyłki w dostawach,to już zaczyna robić się śmieszne!!!!
Dobrze,że RKS mamy w porządku,bo byśmy dawno juz odeszli!
pracownik salonu CCC / 89.25.147.* / 2009-06-21 17:52
A do nas przychodzą buty już bez kuleczek:) całe szczęście:) chociaż tyle że już nie musimy tego gówna wyciągać!!! bo to trochę nie poważne!!!
PIP / 89.228.234.* / 2009-06-17 11:33
Czy ktoś pytał się swojego RKS o wyplatę świdczenia za urlop,kiedy nalezy wystąpic z wnioskiem?
boooooooo / 80.54.11.* / 2009-06-17 14:47
Witam
U nas w firmie nie ma żadnych świadczeń za urlop!!!!
PIP / 89.228.234.* / 2009-06-17 17:17
boo to poczytaj regulamin funduszu świadczeń socjalnych...
boooo / 80.54.11.* / 2009-06-17 18:24
Jak ktoś wypisze taki wniosek to dajcie znać . A może już z tego ktoś skorzystał w tym roku albo we wcześniejszych.
boooo / 80.54.11.* / 2009-06-17 19:13
Właśnie przeczytałam nasz regulamin świadczeń socjalnych i nie ma tam mowy o świadczeniach urlopowych więc nik nie dostanie nic za urlop.
PIP widać że nie czytałaś (czytałeś) naszego regulaminu!!!!!!!!!
123456789*********** / 62.233.251.* / 2009-06-18 08:40
Jeżeli w Firmie jest Regulamin ZFŚS to napewno jest napisane co można otrzymać z Socjalnego , napewno pracodawca zatrudniający powyżej 25 pracownikow ma obowiązek tworzyć Fundusz a nie ma obowiązku wypłaty świadczenia urlopowego jeżeli nie ma takiego zapisu. Natomiast pracodawca zatrudniający poniżej 25 osób ma taki obowiązek czyli musi wypłacić świadczenie urlopowe a nie musi tworzyć ZFŚS.
PIP / 89.228.234.* / 2009-06-18 10:11
Nie wszystkie zakłady pracy stać na dofinansowanie wypoczynku pracowników. Pracodawca w okresie nieobecności urlopowej pracownika ma bezwzględny obowiązek wypłacać mu wynagrodzenie urlopowe. W obecnej sytuacji gospodarczej dla niektórych firm dodatkowa wypłata świadczenia urlopowego czy tzw. wczasów pod gruszą finansowanych z funduszu socjalnego są zbyt dużym obciążeniem. Jednak nie wszyscy pracodawcy rezygnują z tego typu pomocy dla podwładnych.

Źródło pomocy

Jednym ze źródeł takiej pomocy finansowej dla zatrudnionych jest tworzony w zakładach pracy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS). Niektórzy pracodawcy mogą też pomóc pracownikom, wypłacając im jednorazowe świadczenie urlopowe. Przepisy nie wskazują konkretnych form wypoczynku, do których można dopłacać ze środków ZFŚS. Mogą to być więc zarówno wyjazdy (krajowe lub zagraniczne) zorganizowane przez pracodawcę w ośrodku wypoczynkowym należącym do danego zakładu pracy, jak i wczasy wykupione przez pracownika w biurach podróży czy wczasy zorganizowane samodzielnie przez pracowników, np. na działce czy kempingu.

Przypomnijmy, że fundusz przeznaczony jest przede wszystkim na finansowanie zakładowej działalności socjalnej. Obejmuje ona m.in. usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form krajowego wypoczynku oraz działalności sportowo-rekreacyjnej. Zgodnie z art. 2 pkt 5 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn. DzU z 1996 r. nr 70, poz. 335 ze zm.) mogą z niego korzystać:

- pracownicy i ich rodziny,

- byli pracownicy emeryci i renciści, ich rodziny,

- oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał w regulaminie prawo do korzystania z funduszu.
a nie / 2009-06-12 21:00
najlepiej by było jakby kierownictwo zarządziło wywieszenie karteczek na szybach salonu
" KLIENCI!!!wchodźcie, kradnijcie, obsługa i tak sie nie kapnie, bo muszą sklep przemeblować albo kuleczki powyciągać, a później i tak za was zapłacą z premii- jeśli im damy, a jak nie to kierownicy ich zmusza żeby oddali z własnej wypłaty:))"
jakiś tam / 217.96.58.* / 2009-06-22 15:03
zgadzam się z twoją wypowiedzią,masz całkowitą racje .Zwykły robol nie ma nic do powiedzenia jest traktowany jak śmieć, a oni myślą że jest im wszystko wolno,przeprowadzają mobing na pracownikach.
botki / 82.177.221.* / 2009-06-21 19:58
u mnie na sklepie nie trzeba wywieszać takich karteczek ponieważ p.kierownik sama pożycza sobie pieniądze z sejfu i nie płaci za buty dzieci.poinformowałam o tym kierownika regionu ale on stwierdził, że to pomówienia i muszę mieć świadków,niestety koleżanki nic nie powiedzą ponieważ boją się o pracę.Paranoja.Teraz czekam na wypowiedzenie bo zadarłam z p.kierownik.
berebere / 80.53.136.* / 2009-06-16 21:24
co tak ucichło o kochanej regionalnej!!!!!!!!!!!!!!!!!
mccc / 79.186.62.* / 2009-06-16 08:40
Po co karteczki na szybach, wystarczy, że tacy ludzie jak Ty napiszą to na forum...
syyyyy / 83.29.67.* / 2009-06-13 20:50
zgadzam się tak niestety to wygląda
a skradzione buty powinny byc wliczone w procent strat z jakim niestety kazda firma się liczy ze straty są były i będą tak jest w handlu a nie obciążac nas kolosalnymi kwotami za które oczywiście zgadzam się częśc winy ponoszą pracownicy za niedopilnowanie wiadomo dlaczego ale częsc odpowiedzialności spoczywa na pracodawcy który w żaden sposób nie zabezpiecza towaru
daję to pod rozwagę zarządu szanownej spółki
ja jako pracownik wcale nie muszę zajmowac się innymi obowiązkami ja mogę tylko stac i pilnowac i wtedy z cała odpowiedzialnością biorę na siebie straty że to jest rzeczywiście moja wina
a nie / 2009-06-12 20:57
brak słow do tej firmy
cocochanel / 83.11.20.* / 2009-06-11 12:03
Mam pytanko :)

Niedawno okazało sie, że mamy do 4 tysięcy spłaty na głowe za inwenturę. Czy istnieje
jaki kolwiek sposób żeby tego nie robić? I czy jeśli złoże wypowiedzenie to nie będę
musiała spłacic nagle całości? Co z świadectwem pracy? Dają wogóle?
sideeee / 95.160.241.* / 2009-11-10 16:05
Ciekawe kiedy wpłyną wypłaty? Pewnie znów dostaniemy po terminie trzeba zgłosić to do PIP!!!!
cycycy / 84.10.169.* / 2009-06-16 21:45
Żeby moc legalnie sciągnąć wam z pensji za inwerturę, pracodawca musi wam udowodnić, że celowo przyczyniłyście się do tych strat. A tak mogą wam naskoczyć. Nawet jak macie podpisaną odpowiedzialność materialną.
WOLNA I SZCZESLIWA / 94.42.63.* / 2009-06-11 12:23

Niedawno okazało sie, że mamy do 4 tysięcy spłaty na głowe za inwenturę. Czy istnieje
jaki kolwiek sposób żeby tego nie robić? I czy jeśli złoże wypowiedzenie to nie będę
musiała spłacic nagle całości? Co z świadectwem pracy? Dają wogóle?


jesli zlozysz wypowiedzenie to zabiora ci tylko z ostatniej wyplaty całą premie, a swiadectwo dają uczciwie. jak zlozysz wypowiedzenie to idz na okres 2 tygodni na zwolnienie to ci jeszcze duzo kasy wpadnie za zalegly urlop i wyjdziesz na swoje
że co??? / 89.161.23.* / 2009-06-11 12:13
Olaaaaaboooooogaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jarosław kłamczynski / 95.40.186.* / 2009-06-10 21:02
po co to całe bla bla bla,przeciez wiadomo ze sam marketing juz dzis nie wystarczy a potrzebna jest zawartosc!!!! a tego w waszych kolorowych pudełkach niestety brak!! robicie ci mozecie kochani pracownicy i sie nie przejmujcie ,problem ma wasza firma bo ma sprzeczne oczekiwania,pozrdrawiam były inwestor
ccc-pracownik / 79.162.125.* / 2009-06-10 19:07
Kochany panie kliencie. Właśnie pan Olechno jest dyrektorem sieci sklepów CCC i
dlatego w tej firmie dzieje się coraz gorzej. To właśnie on wchodząc z "butami"
próbuje coś zmienić niby na lepsze, ale jak narazie widać odwrotne skutki. Prawdą jest
to , że w sklepach ciągle się ustawia i ciągle przestawia. To się nie zmieniło i
chyba nie zmieni a wręcz nasila . Sklepu do ładu doprowadzić nie można bo codziennie
po kilkadziesiąt kartonów towaru przychodzi. Gdzie tu czas na porządki i miłą obsługę
klienta ...nikomu się nie chce a już na pewno nie nowo przyjętym pracownikom bo te
to już w ogóle nic nie robią tylko na zegarek patrzą aż wybije godzina wyjścia do
domu. Starzy,naprawdę dobrzy pracownicy się wykruszają bo mają już dość a to wszystko
dzięki panu Olechno!!!
I Firma NG2 próbuje zrobić ze swoich sklepów SALONY! (tak karzą witać przy odebraniu
telefonu- SALON Firmowy CCC) No niestety ale do SALONÓW to im trochę bardziej niż
daleko. Chociażby sami ludzie jacy się zaopatrują w sklepach CCC( nie wszyscy) .
Większość z klientów to hołota nie umiąca uszanować pracy drugiego człowieka. Grzebią
jak na targowisku a my biedne pracownice zajęte ciągłym przestawianiem nie nadążamy
sprzątać po nich. Rozwalone pudełka, pomieszane buty i w między czasie kradzieże...i
gdzie tu do SALONU się porównywac.
odwazna / 91.94.6.* / 2009-06-10 21:11
NG2 to żałosna firma która żeruje na pracownikach. urlopu nie widziałam od roku zreszta jak i kierownika sklepu.prowadze sklep 300 m2 z czteroosobowa zaloga. nikt nie pali sie do pomocy,regionany ma nas gleboko w powazaniu interesuje sie tylko salonami vip. Olechno nasz dyrektor na na wzgledzie tylko to ile zarobi nie obchodza go pracownicy. najlepiej wychodzi mu karanie pracownikow nagana za braki w inwenturze i to z arykulu w ktorym mowa o sporzywaniu alkoholu w miejscu pracy, oddalanie sie z pracy, i lamaniu zasad bhp. nie wiem jak jest w innych salonach ale my nie mozemy isc nawet do lazienki. a wracajac do kradziezy czy podpisywalismy odpowiedzialnosc materialna na podstawie ktorej moga nam zabierac premie?? sorki ale ja tego nie podpisywalam. chciala bym isc do inspekcji pracy ale potrzebujekogos kto mnie poprze. jezeli znajdze sie ktos taki bede wdzieczna.
Odważna razem z odważną / 88.156.199.* / 2009-07-13 19:14
Ja mogę Cię poprzeć, nam też zabierają z premii za kradzieże. Z tym , że parę osób się zwolniło, lub zostało zwolnionych i za kradzież z 9 osób spłacają tylko dwie w tym ja:( Co za buraki!!! Pomijając to, że jestem starszym sprzedawcą i zarabiam tylko 100 zł więcej od zwykłego sprzedawcy. A mój kierownik razem z zastępcą tylko nasz wykorzystują. Np. przychodzi informacja o przerzucie o godz 10:00 a kiedy przychodzę na 13:00 to dostaję to do zrobienia. Czasem jest tego za dużo a kierownik wymaga WYMAGA!!! ode mnie żebym zrobiła to na rano. :(((
kurukuruku / 80.53.136.* / 2009-06-13 16:21
Ja również Cię poprę:))
WOLNA I SZCZESLIWA / 89.174.118.* / 2009-06-11 12:18
napisz z jakiego regionu ja juz nie pracuje ale chetnie cie popre.

2009-06-10 21:11:40 | 91.94.6.* | odwazna
NG2 to żałosna firma która żeruje na pracownikach. urlopu nie widziałam od roku zreszta
jak i kierownika sklepu.prowadze sklep 300 m2 z czteroosobowa zaloga. nikt nie pali sie
do pomocy,regionany ma nas gleboko w powazaniu interesuje sie tylko salonami vip. Olechno
nasz dyrektor na na wzgledzie tylko to ile zarobi nie obchodza go pracownicy. najlepiej
wychodzi mu karanie pracownikow nagana za braki w inwenturze i to z arykulu w ktorym mowa
o sporzywaniu alkoholu w miejscu pracy, oddalanie sie z pracy, i lamaniu zasad bhp. nie
wiem jak jest w innych salonach ale my nie mozemy isc nawet do lazienki. a wracajac do
kradziezy czy podpisywalismy odpowiedzialnosc materialna na podstawie ktorej moga nam
zabierac premie?? sorki ale ja tego nie podpisywalam. chciala bym isc do inspekcji pracy
ale potrzebujekogos kto mnie poprze. jezeli znajdze sie ktos taki bede wdzieczna.
kikisriki / 83.23.12.* / 2009-06-10 21:50
Z chęcią Cię poprę!
R M / 2009-06-09 09:58
Co oznacza w spółce ccc Wystarczy tylko ustalić limity nie do osiągnięcia i nawet najlepiej prosperujący sklep staje się nierentowny.Nie ma co się dziwić też kradzieżom sklepy ccc bowiem uważane są przez złodziei jako darmowe hurtownie a zawalone robotą nieliczne sprzedawczynie nie są w stanie upilnować kogokolwiek.Patrząc na moich sąsiadów sklep ccc w galerii Orkana w lublinie jestem przerażony,ludzie opamiętajcie się.Nie dziwię się że akcje spółki wciąż spadają bo na ceny akcji maja wpływ nie tylko obroty.Pomijam to jakim towarem handluje ccc chiński nie chiński nie ważne bo ludzi przyciągają do ccc głównie ceny które nie są wygórowane ale co tych samych potencjalnych stałych bywalców od ccc odpycha otóż takiego mobbingu jak w ccc nie było nawet w biedronce i ludzie to widzą wchodząc do ccc pierwszą rzeczą którą widzimy to panie targające pudła i ciągle coś przestawiające.Chcąc niedawno kupić byty swojemu dziecku spytałem o pasujący mu rozmiar i co mi pani odpowiedziała że być może taki rozmiar jest gdzieś na regale ale ona nie jest w stanie odpowiedzieć gdzie dlatego że już dwa razy w tym tygodniu ten regał był przestawiany,zaczekałem i pani zostawiając stertę pudełek w końcu mi te buty znalazła Ja zaczekałem ale większość ludzi butów szukała by gdzie indziej Gratulacje dla pani kierownik regionalnej bo ta dezorganizacja nastała wraz z jej awansem ze sprzedawcy na kierownika właśnie podobno wyżywając się na swoich podwładnych leczy własne kompleksy ..ps...pamiętam ten sklep za czasów kiedy kierownikiem regionu był pan Olechno atmosfera ludzie tam pracujący sprawiały że chciało się tam chodzić teraz radził będę wszystkim omijajcie ten obóz pracy szerokim łukiem
ccc-pracownik / 79.162.125.* / 2009-06-10 19:03
Kochany panie kliencie. Właśnie pan Olechno jest dyrektorem sieci sklepów CCC i dlatego w tej firmie dzieje się coraz gorzej. To właśnie on wchodząc z "butami" próbuje coś zmienić niby na lepsze, ale jak narazie widać odwrotne skutki. Prawdą jest to , że w sklepach ciągle się ustawia i ciągle przestawia. To się nie zmieniło i chyba nie zmieni a wręcz nasila . Sklepu do ładu doprowadzić nie można bo codziennie po kilkadziesiąt kartonów towaru przychodzi. Gdzie tu czas na porządki i miłą obsługę klienta ...nikomu się nie chce a już na pewno nie nowo przyjętym pracownikom bo te to już w ogóle nic nie robią tylko na zegarek patrzą aż wybije godzina wyjścia do domu. Starzy,naprawdę dobrzy pracownicy się wykruszają bo mają już dość a to wszystko dzięki panu Olechno!!!
I Firma NG2 próbuje zrobić ze swoich sklepów SALONY! (tak karzą witać przy odebraniu telefonu- SALON Firmowy CCC) No niestety ale do SALONÓW to im trochę bardziej niż daleko. Chociażby sami ludzie jacy się zaopatrują w sklepach CCC( nie wszyscy) . Większość z klientów to hołota nie umiąca uszanować pracy drugiego człowieka. Grzebią jak na targowisku a my biedne pracownice zajęte ciągłym przestawianiem nie nadążamy sprzątać po nich. Rozwalone pudełka, pomieszane buty i w między czasie kradzieże...i gdzie tu do SALONU się porównywac.
obserwatorka / 83.15.181.* / 2009-06-09 22:36
weszłam na tą stronnę przypadkowo ponieważ byłam ostatnio świadkiem odejścia całej brygady jednego z waszych sklepów,chodzi mi o brygadę Boti z Pisza.Pracowałam w jednym z budynków z dziewczynami przez dwa lata i nie raz widziałam jaki stres przeżywały podczas wizyt pana kierownika regionalnego w końcu po 2 latach ciężkiej pracy zrezygnowały-wszystkie! my jesteśmy z nich dumne po pokazały panu kierownikowi co to znaczy ZESPÓŁ! pozdrawiam dziołchy :)
botinka111 / 213.199.198.* / 2009-06-09 23:00
no własnie ten regionalny to prowadzi mobing
zaiteresowana / 79.191.143.* / 2009-06-10 22:52
jakiego regionalnego macie na mysli ???
what e v e r / 83.19.237.* / 2009-06-12 11:00
a no właśnie dlatego,że taki straszny ten regionalny to nikt nie powie o kogo chodzi :)
what e v e r / 83.19.237.* / 2009-06-09 19:54
Ja nie rozumiem, przecież noramalne,że obowiązkiem sprzedawcy jest wykładać towar i pokazywać go z jak najlepszej strony,jakbyś pracował w ciuchach to z wieszaka na wieszak tak jak pudełka,musiałbyś przestawiać. Normalne,że co chwila trzeba towar zmieniać,bo się klient nudzi,a głupie jest tylko to wymyślanie nowych stylów układania. O!
były pracownik ccc / 83.15.17.* / 2009-06-09 14:56
szybko zmień to nazwisko
kukurukuku / 80.53.136.* / 2009-06-09 18:33
a ,niby czemu?????
były pracownik ccc / 83.15.17.* / 2009-06-10 10:29
pan "O" nigdy nie był kierownikiem regionu, chyba raczej chodzi o Pana Grzegorza K
kupa jeża zawsze świerza / 213.17.201.* / 2009-06-08 23:02
Będą likwidować nierentowne sklepy ;(
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy