Forum Forum prawnePracy

cd zwolnienia

cd zwolnienia

izydar@wp.pl / 2012-06-06 07:47
Witam,
jestem do zwolnienia aczkolwiek na pismie nic jeszcze nie dostałam ponieważ jestem na l-4 po trzeciej operacji kregosłupa .o fakcie zwolnienia mnie "poinformował" mnie BHP-owiec podczas rozmowy telefonicznej tzn.oczywiście nie zadzwonił do mnie aby mi o tym powiedzieć po prostu wynikło to z tematu naszej rozmowy.Przyznał że po prostu jestem do zwolnienia z powodu redukcji stanowiska.Dowiedziałam się iż moje biurko jest już wysprzatane i siedzi tam pani która zajmuje się tym czym ja sie zajmowałam.mam pytanie -czy zakład pracy mógł tak zrobić?
Wyświetlaj:
izydar@wp.pl / 2012-08-13 15:10
hmmmm defakto uraz nastapił po wypadku w pracy w 2005 roku niestety wypadku nie zgłosiłąm NIESTETY!!!!!,jednakże było to odnotowane przez BHP-owca jako zdarzenie mam świadków w tym kierownika mojego działu ,gdzie wówczas pracowałam ,mam również zaświadczenie z punktu pogotowia iż udzielono mi pomocy a miejsce zdarzenia -praca.Od tamtego wypadku-zdrzenia poleciały moje operacje kręgosłupa.Czy jeśli pomoże mi adwokat w dochodzeniu roszczeń mam na szanse na to odszkodowanie????
szklarek / 2012-06-06 09:37
Formalnie przecież nic się nie stało jeszcze. Na Pani miejscu pracuje ktoś jak rozumiem na zastępstwo.
Nie ma też jak widać żadnej redukcji stanowiska.
Jeśli Pani nieobecność z powodów zdrowotnych przekroczy limity z art. 53 umowa może być rozwiązana nawet w czasie zwolnienia lekarskiego.
Jeśli nie- podlega Pani normalnemu wypowiedzeniu, ale dopiero po powrocie do pracy.
Może pojawić się wtedy kwestia zwolnienia Pani z obowiązku świadczenia pracy.


http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace/art-53
izydar@wp.pl / 2012-08-13 09:19
witam ponownie,
Jeśli zaklad pracy zwolni mnie z obowiązku świadczenia pracy po zwolnieniu lekarskim 6 miesięcy + 3 miesiace świadczeń lekarskich czy będę mogła wyegzekwować od pracodawcy odprawę i odszkodowanie z powodu utraty zdrowia podczas 15-letniego stażu pracy???
Pozdrawiam:)
szklarek / 2012-08-13 11:36
To, czy w czasie wypowiedzenia pracownik jest zwolniony z obowiązku świadczenia pracy, czy nie jest BEZ wpływu na kwestie prawa do odprawy pracowniczej czy dochodzenie innych spraw ( odszkodowanie za utratę zdrowia ) pracowniczych przed sądem pracy.

Sprawa odprawy - jeśli zwolnienie nastąpi w trybie art. 53- zdecydowanie będzie ona nienależna, jeśli nastąpi ono po powrocie do pracy- zastosowanie będzie miała regulacja z ustawy o zw. grupowych nawet w przypadku zwolnienia indywidualnego.


http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html


Kwestia udowodnienia winy pracodawcy w utracie zdrowia- bardzo żmudna niestety i niepewna.

"szkoda", że uraz kręgosłupa nie miał charakteru bardziej jednorazowego i nie nastąpił w pracy- bo byłaby kwestia ewentualnego odszkodowania z ZUS z ub. wypadkowego i 100% zasiłków chorobowych przez te ostatnie miesiące.
izydar@wp.pl / 2012-08-17 07:53
hmmmm defakto uraz nastapił po wypadku w pracy w 2005 roku niestety wypadku nie zgłosiłąm NIESTETY!!!!!,jednakże było to odnotowane przez BHP-owca jako zdarzenie mam świadków w tym kierownika mojego działu ,gdzie wówczas pracowałam ,mam również zaświadczenie z punktu pogotowia iż udzielono mi pomocy a miejsce zdarzenia -praca.Od tamtego wypadku-zdrzenia poleciały moje operacje kręgosłupa.Czy jeśli pomoże mi adwokat w dochodzeniu roszczeń mam na szanse na to odszkodowanie????

Najnowsze wpisy