Forum Forum dla firmZakładanie firmy

CEIDG - fundusze unijne

CEIDG - fundusze unijne

dr_frost / 2012-04-23 03:01
Witam,

mam pytanie na którym sen spędza mi z powiek.

Kilka lat temu w 2006 roku zarejestrowałem działalność w Urzędzie Miasta z PKD xx.yy.z. jednak nie otworzyłem działalności.
W tamtych czasach procedura zakładania firmy była trochę inna. Pech był taki że zapomniałem o tym zupełnie.
Po kilku latach okazało się iż nadal widnieję w CEIDG pomimo tego iż w świetle przepisów i zmiany PKD w r. 2007 powinienem być poinformowany o wymogu aktualizacji wpisów. W przeciwnym przypadku, z tego co wyczytałem nie powinienem móc kontynuować działalności a mój wpis został by wykreślony.

I teraz po 6 latach przystąpiłem do projektu unijnego i okazuje się ze mam w CEIDG wpis bez PKD bez REGONU i reszty a projekt zakładał X czasu bez rejestracji w ewidencji.

Na pewno moje zaniedbanie ale co mogę zrobić :/
Ceidg / 83.31.234.* / 2012-04-23 06:24
Wnieść podanie o sprostowanie wpisu i założyć działalność na nowo. Tak czy siak tzeba wykreslic poprzednia dzislanosci z właściwa data historyczna i założyć od nowa. Ze wzgledu na braki w numerach najlepiej zgłosić się do urzędu gminy gdzie była pierwotna rejestracja. Oczywiście trzeba się spodziewać ew pytań ze stron. US i ZUS.

Najnowsze wpisy