cena 0,01 zł

zwierz / 195.8.101.* / 2008-08-08 14:01
myśle że odpowiedź na moje pytanie jest bardzo prosta, ale ja jakoś nie jestem sam w stanie znaleźć sensownej odpowiedzi. Chodzi mi o spółki z kursem 0,01 zł - jeżeli kupię akcje takiej spółki np. mewa, fon - to jaka jest możliwość straty (poza oczywiście ogłoszeniem upadłości)? stracić na niej jest teoretycznie trudno, a zyskać można dużo... ale wydaje mi się to zbyt proste żeby było możliwe...
Wyświetlaj:
LuckyLuke / 2008-08-24 20:25 / portfel
jesli uda ci sie kupic za grosz to bedzie super,poznie tylko to trzeba ozenic ze 100%,male ryzyko,zyskac mozna duzo
fazik / 2008-08-11 00:56 / "Gpw-racer"
teoretycznie stratę możesz miec jedynie na prowizji:

kupisz za 1 grosz i sprzedasz za 1 grosz jak stracisz cierpliwość.

Problemem nie jest to czy stracisz, raczej to czy kupisz za 1 grosz. Zobacz jaka jest kolejka kupujących po 1 gr a jaka sprzedających o 100% drożej czyli po 2 gr.
mandzur / 2008-08-20 21:58
Gdzie mogę zobaczyć ile jest zleceń kupna na daną spółkę?
fazik / 2008-08-20 22:26 / "Gpw-racer"
odpisałem w innym poście aczkolwiek mam wrażenie że pytasz o niezrealizowane zlecenia a te zobaczysz w aplikacji notowań swego DM
vvvzx / 83.9.162.* / 2008-08-16 14:39
zeby kupić akcje po 1gr trzeba przynajmniej z pół roku, rok poczekać w kolejce. Drugi rok czy pół roku trzeba poczekać, żeby to opchnąć. Po drodze moze być upadłość czy reverse-split. Poza tym ludzie którzy inwestują w takie śmieciowe spółki po prostu nie szanują swoich pieniędzy, powinni raczej udać się do kasyna z takim nastawieniem, nie na GPW
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy