cena JU znaczenie?

paveo / 2011-02-05 16:54
Ponieważ jestem laikiem w tym temacie może ktos mi wytłumaczy co skrot JU oznacza (jednostki ubezpieczone?). Otórz otrzymuje wyciągi pewnego funduszu w którym ulokowałem pieniądze. Wczesniej się tym nie interesowałem ale teraz mysle ze warto. Moze ktos mi wytłumaczy jak mam czytac taki wyciag na którym mam napisane:
- kwota tranzakcji
- cena JU
- liczba JU
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Kwota tranzakcji oznacza wielkosc kapitalu ulokowanego przez ze mnie. Cena JU oznacza wartosc nominalną jednej zakupionej jednostki. Czyli zaluzmy za 50 PLN (kwota tranzakcji) nabyłem 300 PLN (JU)? Czy dobrze rozumiem?
Wyświetlaj:
kris1893 / 89.229.8.* / 2013-11-06 17:09
w takim razie co to będzie numer konta j.u. (Aviva)
Magdalaena / 2011-02-05 17:17
JU to jednostka uczestnictwa.
I faktycznie kupujesz fundusze w paczkach zwanych jednostkami, ale możesz kupować ułamki tych paczek.
Np. inwestujesz 200 zł, JU kosztuje 120 zł, więc nabywasz 1,66 JU.
Ma to sens o tyle, że nigdy nie wiesz po jakim kursie kupisz fundusz, a więc ile JU dostaniesz za swoją kasę.
Ciułacz / 2011-02-05 17:13 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Paveo witaj !
Piszesz :
Otórz otrzymuje wyciągi pewnego funduszu

Czemu nie piszesz jakiego funduszu ?
To tak jak bym powiedział : kupiłem pewne zwierzę i jak mam się z nim obchodzić ?
Zazwyczaj w funduszach jednostka uczestnictwa jest oznaczana j. u.
W momencie kupna jedna j.u. miała określona wartość np 15zł to jak sie zdecydowałeś zainwestować 3000zł to nabyłeś 200 j.u.
Wartość jednej j.u. się zmienia zależnie od wyceny.
Na wyciągu powinno być : liczba j.u. , wartość j.u. oraz wartość rejestru.
Jak coś nie tak to może jeszcze ktoś podpowie.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy