Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cena usunięcia Kadafiego. 5,4 zł za litr benzyny

Cena usunięcia Kadafiego. 5,4 zł za litr benzyny

Wyświetlaj:
grau_42 / 188.33.130.* / 2011-03-26 20:37
CYTAT:
"W paliwie jest ponad 55% różnych podatków. Wzrost ceny surowca o
np 10% powoduje w efekcie wzrost ceny paliwa o ponad 20% i na
tym najwięcej zarabia pazerne państwo polskie.
Teraz litr ropy jako surowca kosztuje ok 2.04 pln (114$ za
baryłkę). Pół roku temu kosztował 1,30 pln.
Państwo ma narzędzia, żeby ceny paliwa obniżyć. Wystarczy
zmienić podatki dla paliw (np, na stałą kwotę za litr, a nie
procentowe). Tanie paliwo = rozwój gospodarczy. Drogie paliwo =
śmierć gospodarki!"
No właśnie ... święte słowa ....
Minister finansów zaciera swoje łapska patrząc na wzrost cen paliw, bo ma w tym złoty interes. Z 50 groszy wzrostu ceny do kasy państwa trafia 40!!! Ohyda. Chce mi się rzygać na telewizor.
ja72 / 95.40.54.* / 2011-03-27 20:36
to zrob to i poczytaj troche - juz probowano wczesniej (jak ceny benzyny wariowaly) obnizyc podatek na bezynie i efekt byl taki ze cena utrzymala sie 3 dni i potem nadal poszla w gore.. a po onizkach to juz nadwyzki zostawaly tylko u jego sprzedawcow...

a takie gadanie o podwyzkach umacnia jedynie sprzedawcow do czesto bezuzasadnionego podwyzszania cen razem z innymi... i to jest paranoja, bo powoduje publiczne przyzwolenie i ze ludzie jakby sie juz przyzwyczjali do tego.
b3system / 2011-03-26 12:01
Jestem ekomomistą i pragnę zwrócić wszystkim uwagę jak drenujący udział w gospodarce i ekonomii ma POLITYKA,przecież ropa składników nie zmieniła,natomiast cena ropy,cukru,złota to sprawa polityczna i tego 23pażdziernika nie zmieni.Dlatego podejmując decyzję o głosowaniu każdy z nas wydaje wyrok na siebie.PRECZ Z POLITYKĄ A NAPEWNO BĘDZIEMY PEWNIEJSI PRZYSZŁOŚCI CHOCIAŻBY W OFE!
ja72 / 95.40.54.* / 2011-03-27 20:38
jasne.. z OFE to jedynie moze miec pozytek samo ofe bo ofe..rmy musza wplacac tam pieniadze.. wszedzie to juz pada na swiecie tylko u nas ma jakichs dziwnych zwolennikow (zpewne nie za darmo)
zniesmaczony / 95.160.56.* / 2011-03-25 23:45
Chcą sprzedać Polskę!!!
Najpierw rozpieprzyć trzeba całą gospodarkę.
W czasie, kiedy baryłka ropy kosztowała 160$ u nas benzyna była tańsza niż przy obecnej cenie ropy 110$ !!!
O czym to świadczy? O okradaniu i tak biednego narodu!!!
Tusk dawno zapowiedział, że benzyna będzie kosztować 5 zł...
Marcusso / 79.163.122.* / 2011-03-28 18:17
Pamiętajmy jaki odsetek ceny benzyny stanowią w Polsce podatki - im większy zysk dla dystrybutorów, przetwórców i producentów tym jeszcze wyższy (niż ich wszystkich) zysk państwa.

A Tusk owszem, ostrzegał że benzyna będzie droga, jeśli PiS będzie dalej rządził, a twierdził to jeszcze za minionej kadencji sejmowni. Teraz sam rządzi i... oceńcie sami.
Yak / 84.10.28.* / 2011-03-26 10:51
Co ty bredzisz człowieku! Swoją frustrację wyładuj gdzie indziej. Co ma Tusk do ceny paliw? Myśl trochę logiczniej, ba takich bredni to już szkoda słuchać. Nie myśmy wywałali wojnę z Libią, ale jej skutki dotykają nas. To jest US...rana wojna o surowce, nie dotarło do ciebie to jeszcze?
JANOLO / 46.113.131.* / 2011-03-27 18:23
ty bredzisz -nie masz pojęcia o kształtowaniu cen paliw !!!!!!
Mamy do czynienia z nieudolnością rządu tuska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W roku 2006 cena baryłki kosztowała 140 dolarów a litr benzyny kosztował 3.80 zł, obecnie baryłka ropy kosztuje mniej ok.106 dolarów
a litr benzyny 5.20 zł.
NIE RÓBCIE Z NAS DURNI -BO POLACY NIE IDIOCI SWÓJ ROZUM
MAJĄ!!!!!!!
zniesmaczony / 95.160.56.* / 2011-03-27 00:10
Do "Yak"
Na polityce nie trzeba się znać, ale liczyć to chba każdy potrafi kto ukończył chociażby podstawówkę.
Odejmij potężne polskie podatki i akcyzę, a benzyna jakby nie liczył nie będzie droższa niż 2,50 zł za litr. Możesz do tego dorzucić roztowskiego to i tak będzie taniej.
Chcesz płacić drożej - głosuj na swojego ukochanego tuska...A frustrace przypisuj sobie, a nie innym...
ja72 / 95.40.54.* / 2011-03-27 20:43
a czy wy naiwniaki myslicie ze jak wasz PiSek jakby doszedl do wladzy (co mam nadzieje juz sie nie powtorzy) to obnizy podatki?? hehehe
to z czego by to panstwo mialo zyc??? wolicie 25% dochodowego i 30% Vatu? bo ja napewno nie..
z reszta jak byli tacy genialni to czemu nie obnizyli akcyz jak mieli takie mozliwosci?? a akurat wtedy jeszcze nie bylo kryzysu ogolnoswiatowego, wiec mogli go przewidziec... geniusze
DONALDOPEDRO / 46.113.167.* / 2011-03-28 23:31
widze że niektórzy są ślepi ,nie dostrzegając faktu jak Tusk zdołował nasz kraj!!
niech sie rząd weźmie w końcu do roboty bo konca podwyżek nie widać .
A MOŻE TO JEST KONTYNUACJA PROGRAMU KTÓRY WALCZYŁ WERMACHCIE MAJĄCA NA CELU WYNISZCZENIE POLAKÓW ????
MS396 / 212.76.51.* / 2011-03-28 18:53
Jak na razie to PO podniosło podatki a PiS z tego co pamiętam je obniżył (dochodowy) - Geniuszu.
A jeśli chodzi o twoje pytanie to jak dla mnie może być 50 procent VATu bo i tak go odliczam ...
zniesmaczony / 95.160.56.* / 2011-03-25 23:26
Popierajcie tuska,
a cena benzyny podskoczy o kolejną akcyzę, bo wraz z podwyżką benzyny rosną im pensje, które po ewentualnej obniżce pozostaną bez zmian! i o to chodzi...
do Polaków / 95.49.137.* / 2011-03-25 20:31
tylko tyle zróbcie dla własneo dobra
Marcusso / 79.163.122.* / 2011-03-28 18:24
Obawiam się że aby to słowo czynem się stało trzeba by zrobić wymiecenie sejmowni jakiego Włosi dali przykład parę lat temu i wyjść z UE która, jak mniemam dla naszego dobra, reguluje/ustala/narzuca/wymusza (jak kto woli) minimalne opodatkowanie benzyny które samo w sobie, nie licząc cen samych paliw, przekracza rzeczone 2zł

Amerykanie tymczasem frustrują się że aż 3,50$/galon (2,20zł/litr) muszą płacić za litr odkąd operacja w Iraku się zaczęła. Tylko że oni z Bliskiego Wschodu mają większość ropy, Polska zaś kilka procent raptem.
unimc / 78.88.176.* / 2011-03-24 23:17
Nie jestem ekonomistą ani zbyt zainteresowanym rynkiem paliw (poza laniem zupy do baku). Z tego co się orientuję, to akcyza na paliwo jest dodawanym procentem do ceny. Rządowi chyba nie zależy na obniżeniu ceny paliw, bo wtedy mniej kasy wpłynie do kasy. Może by tak akcyzę zmniejszyć?

Ponad to słyszałem w radiu wypowiedź (nie sprawdzałem), że Libia dostarcza zaledwie 4% ropy na rynek światowy. Czy nie ma mechanizmów, żeby wyhamować windowanie cen ropy, skoro nie ma zagrożenia, że jej zabraknie? Czy polskie rafinerie kupują ropę z Libii?

Tak apropos cen paliwa, dziś rozmawiałem o tym z koleżanką z Anglii. Obecnie cena u nich 1,3 funta (tylko nie wiem, czy za litr, czy jakąś inną jednostkę). Powiedziała, że jak był ostatni kryzys, to ceny spadały - nie tylko paliwa. Jak to jest, że u nas w tym czasie rosły i rosną nadal?
wtg / 2011-03-25 20:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

W USA cena benzyny od dnia 7 marca do 21 marca praktycznie nie
zmieniła się i dalej wynosi w zakresie 3,71$ w Seattle do 3,47 w
Minnesocie za galon (ok.3,74l). Tak więc litr w przeliczeniu kosztuje ok. 3zł .Niech
więc nam nie p*******, że ryba ma jajca. "Nic nie wskazuje
na razie na to, by w związku z napiętą sytuacją w Libii
nastąpiły zakłócenia w zaopatrzeniu państw UE w surowce
energetyczne - ocenił w Berlinie komisarz UE ds. energii
Guenther Oettinger. Oczekuje on stabilizacji cen ropy" -
wypowiedź komisarza UE mówi sama za siebie. Znowu rząd znalazł
sposób by nas doić.
Satyr / 83.12.70.* / 2011-03-24 17:02
Jakie są koszty produkcji Pb i ON, o ile mnie pamięć nie myli to zdecydowanie mniej oleju napędowego. Dlaczego na stacjach nie ma różnicy cenowej pomiędzy nimi? Odpowiedzi można szukać : a) zmowa producentów, b) spekulacja windująca tym samym akcyzę i wpływy do skarbu państwa c) Ministerstwo Finansów szukające kasy na zasypanie dziury budżetowej.Niepotrzebne skreślić. Ale jest jeszcze pamięć jak skończyło w 2001 AWS i minister Bauc (dziś Polkomtel) krzywdy nie ma. Myślę ,że w okolicach jesieni ceny się uspokoją i będziemy mieli kraj szczęśliwości głosujący na ............mistrzów piaru.
adfsds / 77.222.241.* / 2011-03-24 16:33
kłamliwy portal - po prostu monopoliści mają w dupie szaraczków i rąbią marżę równo
dr_scott / 2011-03-24 15:03
W paliwie jest ponad 55% różnych podatków. Wzrost ceny surowca o np 10% powoduje w efekcie wzrost ceny paliwa o ponad 20% i na tym najwięcej zarabia pazerne państwo polskie.
Teraz litr ropy jako surowca kosztuje ok 2.04 pln (114$ za baryłkę). Pół roku temu kosztował 1,30 pln.
Państwo ma narzędzia, żeby ceny paliwa obniżyć. Wystarczy zmienić podatki dla paliw (np, na stałą kwotę za litr, a nie procentowe). Tanie paliwo = rozwój gospodarczy. Drogie paliwo = śmierć gospodarki!
bryl / 79.162.204.* / 2011-03-24 14:00
to jest cena za "reformy" unijne i dziurę budżetową w Polsce, którą mają zapełnić państwowe monopole. Spółki paliwowe mają i energetyczne mają rekordowe zyski bo mają wysokie marże. Ropa wcale nie jest droga, w rurze pod Brześciem hurtowo za 1,5 zł.
sceptyk / 2011-03-23 23:35 / Tysiącznik na forum
Zapłacę nawet 6 za litr, byle jakaś koalicja wyzwoliła nas z tuskizmu.
enterprice / 79.163.41.* / 2011-03-23 14:41
może być i po 100 zł za litr, nie ma sprawy. Wałęsa, czyli tzw. bolek, właśnie wypłaca każdemu po 100+300 mln na rękę. a ten jego przydupas, żydotusk, na zielonej wyspie obsypuje wszystkich szmalem
prawda_boli_uboli / 178.235.210.* / 2011-03-23 11:36
Kolejna próba wybielenia Tuska. To bandyckie podwyżki akcyzy wywindowały ceny paliw i nie ma co próbować nadal robić z ludzi idiotów. Na giełdach ropa staniała. Nawet jak są skoki to u nas są tylko podwyżki. Pamiętam jak pan Tusk ośmieszał intelekt Polaków strasząc że jak PiS utrzyma się przy władzy to benzyna będzie po 5 zł a cukier po 4 zł. Cukier chcą wywindować do 15 zł. Pamiętacie jak poseł Gabriel Janowski krzyczał z ambony sejmowej, że obecna ferajna Tuska chce doprowadzić do upadku polskie cukrownie i cena cukru w niedalekiej przyszłości będzie niebotyczna, bo liberałowie swoim sponsorom min. spekulantom będą nabijać w ten sposób kabzę? Ja pamiętam, także to jak wrzeszczały tuskomatołki, by go do psychiatryka przeflancować. Teraz facet ma satysfakcję, że miał rację a turbomatołki płaczą i płacą.
Jefs / 91.209.221.* / 2011-03-23 11:35
jeszcze parę razy ktoś napisze, ze taniej nie będzie, ludzie przywykną do tej myśli i wtedy naprawdę tak będzie. To media pomagają spekulantom, przez "przyzwyczajanie" i sondowanie klientów. po co?
1-11 / 195.205.81.* / 2011-03-23 09:37
Bzdura. To wina Tuska i jego bandy i jego złodziejstw.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy