Forum Polityka, aktualnościKraj

Cena węgla ciągle spada. Na co liczy Bogdanka?

Cena węgla ciągle spada. Na co liczy Bogdanka?

Wyświetlaj:
hetman koronny / 37.30.52.* / 2014-07-03 11:48
BOGDANKA LICZY NA CUD,ale ja jestem realistą i umiem liczyć a to oznacza powrót do ceny 100zł za walor w tym ruchu,węgiel ma 5 cio letnią tendencję spadkową i nie ma co zaklinać faktów,należy pogodzić się z rzeczywistością,100 zł to cena do zakupu bo obecnie mocno za drogo jest
PP100 / 89.230.214.* / 2014-07-29 21:39
Gdyby w spółce nic się nie działo, to bym się w 100% z tobą zgodził, ale po rozruchu zakładu przeróbki węgla skokowo wzrośnie dżwignia operacyjna i przy założeniu że cena węgla już nie spadnie spowoduje to zwiekszenie zysku o ok. 15-20%. Bogdanka będzie mogła sprzedawać praktycznie każdy węgiel który wydobędzie. Oznacza to wystepuje 20% bufor bezpieczeństwa utrzymania zysku przy spadajacej cenie węgla. Dlatego uważam, że spółka ta będzie generować przy niskich cenach węgla podobny zysk netto przez 2014-2015 rok, a potem zysk pójdzie w górę. Dodatkowo za ok. 2lata zaczną zmniejszać się nakłady inwestycujne przy zwiększających sie przepływach operacyjnych co może umożliwić wypłatę wyższej dywidendy. Reasumując uważam cenę bogdanki za godziwą oszacowałem ja metoda dywidendową oraz zdyskontowanych przepływów pienięznych na ok. 125-135 zł. Oczywiście cena może spaść do 100 zł, szczególnie po wynikach za II kwartał które według zapowiedzi prezesa nie będą najlepsze, ale ja mówię o wartości wenetrznej firmy a nie warości rynkowej.

Najnowsze wpisy