Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Ceny mieszkań w Polsce. Zobacz, gdzie jest najdrożej

Ceny mieszkań w Polsce. Zobacz, gdzie jest najdrożej

Wyświetlaj:
kaola / 188.137.94.* / 2016-05-30 14:02
PONAWIAM TEMAT.... Jakie są ceny mieszkan??
racionale / 83.21.164.* / 2014-12-07 15:45
ogolnie to najłtawiej po prostu poprzeglądać portale ogłoszeniowe jak http://prywatnaoferta.pl i od razu widać ile gdzie kosztują mieszkania domy
A.M865 / 89.78.215.* / 2014-12-07 22:30
Ostrzegam przed nieuczciwymi osobami, które podają w ogłoszeniach i ofertach sprzedaży nieruchomości nieprawdziwe informacje o nieruchomości. Coraz częściej zdarza się, że ofertę dodaje tylko jeden ze współwłaścicieli nie otrzymując zgody na sprzedaż od pozostałych. Dlatego zawsze przed zakupem nieruchomości zbadaj księgę wieczystą. Większość nieruchomości posiada dokument o nazwie księga wieczysta . Znajdziesz w nim najważniejsze informacje o właścicielu lub właścicielach, a także czy są roszczenia lub ogarniczenia w rozporządzaniu nieruchomością (dział III księgi wieczystej). W księdze wieczystej należy sprawdzić kto jest prawnym właścicielem, jaka jest powierzchnia mieszkania lub lokalu użytkowego i czy posiada roszczenia innych osób (np. czy nie ma zapisu, że dożywotniu musi zostać w mieszkaniu babcia). To bardzo ważne! Nie wolno tego lekceważyć.
łatka85 / 178.182.214.* / 2013-07-29 08:35
Mi tez nigdy nie marzyło się mieszkanie w centrum, wolę dalej i spokojniej. Nie przeszkadza mi też to, że muszę dłużej dojeżdżać do centrum. Fakt, mieszkania można kupić w dobrych cenach i na ładnych osiedlach.
bdonn / 89.228.17.* / 2013-07-03 11:10
też jestem zdania że mieszkanie w śródmieściu to chyba tylko dla singli, którym nie zależy na spokoju i ciszy, rodzina z dzieckiem raczej będzie preferowała spokojne obrzeża, gdzie będzie można w dobrej cenie kupić większe mieszkanie, sam przeglądałem oferty i zainteresowało mnie coś takiego jak wyprzedaż mieszkań, można swoją cenę zaproponować za dane mieszkanie, z tego co widziałem to całkiem nieźle to wygląda, tutaj link jakby ktoś był zainteresowaany http://www.wyprzedaz-mieszkania.pl/
guru122 / 83.30.212.* / 2013-06-26 09:00
Polska to neoliberalny syf ślepo wierzący w wolny rynek. Chore ceny mieszkań to właśnie tego efekt. W stosunku do realnych zarobków Polska ma najwyższe ceny mieszkań na świecie! To efekt wolnej amerykanki i braku regulacji rynku nieruchomości! Przy tak niskich zarobkach społeczeństwa i takich zapędach spekulacyjnych, górny pułap cen 1 mkw. powinien być regulowany urzędowo w zależności od lokalizacji i lokalnych zarobków aby nie doprowadzić do pompowania baniek! Całe szczęście że coraz więcej zwłaszcza młodych ludzi dostrzega ten syf i się stąd ewakuuje. Ultraliberalizm, jaki obecnie w Polsce panuje, prędzej czy później upadnie, lub doprowadzi do zrujnowania kraju, bo ludzie albo go obalą, albo stad pouciekają do bardziej cywilizowanych, czytaj bardziej regulowanych krajów.
trolo / 212.96.244.* / 2013-07-12 11:17
W bazie jartomu takich cen nieruchomości nie pamiętam, wynajem najtańszy od lat, dostępna duża ilość powierzchni. Teraz można naprawdę zrobić dobry interes, tylko pytanie którzy inwestorzy, posiadają ku temu odpowiedni kapitał.
edw@@ / 164.126.215.* / 2013-06-26 12:10

t. W stosunku do realnych zarobków Polska ma najwyższe ceny mieszkań na świecie

Kompletna bzdura, znam dziesiątki krajów, w których ceny są wyższe. Niemal wszystkie kraje na południe od Sahary mają wyższe ceny do zarobków. Podobnie jest w Azji i Ameryce Południowej, niemal we wszystkich krajach ceny wyższe w stosunku do zarobków. Rosjanie także dłużej muszą pracować na swoje "m". W Europie różnie, w krajach południa podobna relacja ceny do zarobków jak w Polsce.


Przy tak niskich zarobkach społeczeństwa i takich zapędach spekulacyjnych, górny pułap cen 1 mkw. powinien być regulowany urzędowo w zależności od lokalizacji i lokalnych zarobków aby nie doprowadzić do pompowania baniek!

Nie bądź śmieszny. Regulacje wiążą się z dodatkową armią urzędników i lobbyngiem. Na rynku regulowanym zwyczajnie zaczęło by brakować mieszkań ponieważ nie opłacało by się rozpoczynać wielu inwestycji. Nie byłoby mieszkań o podwyższonym standardzie, apartamentów itp. Musiałbyś kupić najtandetniesze mieszkanie, bo innych by nie było. Chciałbyś tego? Jeżeli by się w ogóle udało kupić, bo mogłoby być jak za komuny, zwyczajnie za mało mieszkań. Poza tym zastanów się nad aspektem zwykłej sprawiedliwości społecznej i uczciwości. Przyjmijmy, ze masz do sprzedanie piękne mieszkanie o wartości 5mln zł. Nic z tego urzędnik zmusza cię do sprzedaży za 300tys. Byłoby to w porządku?
Klapakal / 91.215.33.* / 2013-06-26 08:49
Nikt nie pisze o jakości mieszkań ? a to jest najwazniejsze bo co mi z tego że kupię za milion a za rok dwa musze remontowac a tego jak wiadomo w Polsce jest pełno, byle jak byle tanio .A potem to kosztuje jeszcze połowę ceny zakupowej.
aanka / 31.60.83.* / 2013-07-15 12:39
Ja kupiłam u JWC i nic robić nie muszę, skorzystałam z opcji mieszkanie pod klucz i mam teraz dopięte wszystko na ostatni guzik.
fress / 46.204.165.* / 2013-08-31 20:20
Na Białołęce na osiedlu Zielona Dolina mieszkania można kupić już za 4900zł/m2
aanka / 31.60.83.* / 2013-07-15 12:39
Ja kupiłam u JWC i nic robić nie muszę, skorzystałam z opcji mieszkanie pod klucz i mam teraz dopięte wszystko na ostatni guzik.
Jacek851 / 37.47.58.* / 2013-06-26 07:28
takie małe info geograficzne dla autora: stolicą wielkopolski jest Poznań ;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alatoina / 2014-12-08 09:31
haha ;) też zwróciłam na to uwagę. Poznań pozdrawia. Ceny mieszkań mamy dość wysokie jak na miasto przystało, ale można też negocjować - nam deweloper na os. ecoria zszedł z ceny. ceny "katalogowe" a transakcyjne mogą się znacznie różnić;) a poznaniacy na byle co groszą nie wydadzą!
xjasiux / 89.77.146.* / 2013-06-25 23:14
Bzdur większych dawno nie czytałem...za 6.000 zł za metr na wtórnym w Warszawie można znaleźć fajne lokum...średnia podana w artykule nawet na rynku pierwotnym nie występuje.Zgodnie z raportem ZBP za I kwartał, średnia cena w Warszawie wynosi 7.192 zł, a uwzględniając inflację ok. 5.800 zł (ceny z 2006 roku)...Anonimowy artykuł oparty na anonimowych danych...
edeq / 46.113.37.* / 2013-06-26 01:24
Za 6tys to chyba w płycie albo oddalone od miasta jak Grochów, Ursus, Rembertów, czy Wesoła. Za Śródmieście lub Górny Mokotów trzeba zapłacić min. 10tys. /m2 jeżeli jest pozbawione wad. Ciężko jednak w tej cenie coś znaleźć, bo te lokalizacje rozchodzą się na pniu. Nikogo nie dziwią piękne mieszkania za 15-20tys/m2. Dopiero dalsze dzielnice mają oferty za średnią tu podaną. Oczywiście pojawiają się jakieś ogłoszenia w samym centrum nawet za 5tys, tylko okazuje się, że w dosłownie rozlatujących się kamienicach, często ze wspólną toaletą na korytarzu (całkiem tego sporo w Śródmieściu).
GadAlf / 212.38.196.* / 2013-06-26 08:48
Mieszkanie w Śródmieściu to najgorsza lokalizacja. Zawsze tłoczno, głośno i brak sklepów (chyba, że za takie uznać butiki w Złotych Tarasach). To lokalizacja dla zblazowanych singli.
aarcz / 88.199.43.* / 2013-07-01 09:14
To akurat prawda. Mieszkałem kilka lat w centrum. Jest to faktycznie miejsce dla singli. Blisko na imprezy itp.

Najnowsze wpisy