Forum Polityka, aktualnościKraj

Ceny tabletów i smartfonów wzrosną, jeśli ZAiKS przeforsuje te zmiany

Ceny tabletów i smartfonów wzrosną, jeśli ZAiKS przeforsuje te zmiany

Wyświetlaj:
wojt 49 / 31.178.98.* / 2015-05-09 18:04
Nasi obecni kochani artyści są taką miernotą, która szuka na siłę dodatkowych funduszy, bo mają tak wielką widownię i ogromną sprzedaż swoich utworów, że nie starcza im na życie nie mówiąc o kosmetykach. Największymi wpływami gotówki są dla nich tylko reklamy, proponuję jeszcze opodatkować telewidzów za oglądanie reklam. Paranoja.
mp3 / 79.184.8.* / 2015-05-09 17:50
Opłatą powinien być obciążony sam produkt wykonany przez artystę. Czyli jak kupuję plik mp3 z muzyką to w jego cenie powinna się znajdować opłata reprograficzna przekazywana do ZAiKS i innych tego typu instytucji. I to by było uczciwe, a nie że płace opłatę w dziesięciu urządzeniach, a korzystam tylko z jednego do słuchania muzyki.
wkrysinski / 2015-05-09 17:46
powiem szczerze [jako muzyk ],ze wolę grać na DUDACH niz na cymbale i zaiksowi nie dam ani złotowki
gosvc / 77.252.21.* / 2015-05-09 15:17
długopis u ołówek też służyć moze do kopiowania ZAiKS zapomniał o tym
leming / 83.26.254.* / 2015-05-09 14:41
ZAIKS to mafijna organizacja przestępcza !!!!!!!! nie płacę za pałace
Celebryta / 87.99.34.* / 2015-05-09 14:26
A co to ten ZAIKS o jakich artystach mówimy chyba z pod ciemnej gwiazdy. Polska i artyści jakaś kpina. Może mechanik samochodowy to też artysta więcej z niego pożytku niż z tych ćpunów i pijaków no i zboczeńców. Może podatek od piosenek kościelnych bo przecież 100 % Polaków wierzy w coś tam.
md71 / 89.69.222.* / 2015-05-09 12:34
Sprawdźcie ile zarobiły dla swoich twórców najczęściej 'piracone' filmy, seriale, płyty, etc..
Pasożyty typu ZAiKS chcą swoją działkę 'za free'.
no no / 94.254.133.* / 2015-05-09 12:04
Złodziejstwo w RP jest dozwolone pod warunkiem, że jest legalne.
aro904 / 93.105.181.* / 2015-05-09 11:48
to jest już bandytyzm w czystej postaci, nałożyć na kogoś podatek za coś co mógłby potencjalnie zrobić, a w jaki sposób ten ZAIKS rozdzieli te pieniądze? w przypadku streamingu czy odtworzeń w radio i tv wiadomo jaki artysta i ile razy był grany więc można uczciwie wyliczyć pieniądze a tu? tu się skończy tak że ta kasa trafi na konta tych choyow z ZAIKS a artyści nie zobaczą ani złotówki lub jakieś grosze dostaną nie ci co potrzeba bo nie wiem wg jakiego klucza to mogłoby być podzielone, a tak w ogóle to dziwie się że przy ich zachłanności w ogóle sprzedaje się płyty CD które można odtworzyć więcej niż jeden raz, przecież to skandal że mam taką płytę i mogę ją sobie słuchać 100 razy, 1000 razy, ZA DARMO, a jak są serwisy gdzie artysta ma za każdy streaming to te wszelkiej maści zaiksy się krzywią, dlaczego? bo kaska ich omija
wacak korba / 178.182.156.* / 2015-05-09 11:18
proponuje nalozyc podatek na wszystkich polakow dla pozal się boze artystow żeby każdy z nich miał na wyjście na porszaka nowego ocz.i będzie sprawiedliwie a my z wami policzymy się na wyborach
Defekator / 83.24.139.* / 2015-05-09 11:11
Ciekawe kto będzie miał większą siłę: Lobby producentów , czy pomioty/wymioty komusze?
fhgiriu / 164.127.0.* / 2015-05-09 10:34
NIEDŁUGO BEDĄ ZA DARMO TO ROZDAWAĆ, BYLE TYLKO SIECI ZYŁUJĄCE CENA ZA INTERNET - MOBILNY - MOGŁY DALEJ CIĄGNĄĆ KASĘ SETKAMI ZŁ, Z LEMINGÓW - KTÓRZY MUSZĄ, TO TO MIEĆ, BO KOLEŚ, MA, TO, I JA MUSZE NA RODZICU WYMÓC BY, I MI TEN BADŻIEW KUPIŁ, A CI WASI RODZICE równie madrzy jak wy kupują wam to byście bzdury oglądali w necie, co sam widziałem, bo do niczego wam nie jest ten sprzecik potrzebny
HJKIUY / 164.127.0.* / 2015-05-09 10:29
te szatańskie zabawki potrzebne są dzieciakom, zwanymi dzis młodzieżą, w sumie dla dorosłego to bezużyteczny gadżet, wymyslony tylko po to - żeby zrobić dla telekomów, operatorów internetu mobilnego ruch, w ich zastałym, i skostaniałym, nasyconym interesie, to pod nich zapotrzebowanie stworzono ten gadżet, a masie lemingów wmawia się, ze musi to mieć, po co ? Ilu jest mobilnych handlowców, pracujących na tabletach, w terenie, NIEWIELU RESZTA TO LEMINGI KTÓRE PŁACĄ KROCIE NA DROGI TRANSFER NA KOMÓRKI, WIELOKROTNIE DROŻSZY OD TEGO ZWYKŁEGO MOBILENGO - TYLKO PO TO BY POSZPANOWAĆ NA ULICY, W AUTOBUSIE, CZY METRZE, ŻE TO, TO MA INTERNET, A CO - TAM OGLĄDA, A NO BZDURY, - WAM RODZICE NIE POWINNI KUPOWAĆ TEGO- DZIECI NEO, I TYLE.

Najnowsze wpisy