Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ceny w Polsce. Deflacja się pogłębia. Zobacz, co mówią eksperci

Ceny w Polsce. Deflacja się pogłębia. Zobacz, co mówią eksperci

Wyświetlaj:
Dario366 / 5.172.247.* / 2015-06-24 11:04
Ludzie nie maja pieniędzy. Gospodarka jest tak schłodzona przez politykę PO i innych fanatyków planu Balcerowicza, a wzrost gospodarczy jest dla nich problemem. Liczą się tylko przywileje dla wybranych, wzrost cen urzędowych oraz płac dla elity rządzącej i celebrytów. natomiast nie interesuję ich warunki życia ludzi zwykłych a najbardziej chorych i bezrobotnych.
Dość przywilejów niezgodnych z konstytucją RP kosztem najbiedniejszych grup.
skij / 89.161.6.* / 2015-03-15 18:31
kielbasa wyborcza was nie uratuje,tylko broncio niedojda.
Polska biedota / 88.156.50.* / 2015-03-15 06:32
Niech żyje W.W.Putin i jego embargo dla Polski.Dopóki W.w.Putin utrzyma embargo będzie taniej a Polscy czy żydowscy eksperci niech pocałują Polaków w cztery litery.Niech żyje W.w.Putin niech żyje.
3 morały dowcipu o wróbelku / 178.37.246.* / 2015-03-15 08:07
Słusznie.Tylko dzięki sklerotykowi Reaganowi i jego sankcjom obywatele nasi mogli kupić węgiel w tym demokratycznym państwie.
Ola504 / 79.140.206.* / 2015-03-14 23:54
PIS obniżyło podatki PO podniosło. PIS obniżyło bezrobocie PO podniosło. PIS zmniejszyło dług PO podniosło. PIS brak afer PO same afery. PIS godność i honor PO brak upadek brak honoru. PIS podwyżki wypłat PO umowy śmieciowe. PIS blokada dzikiej prywatyzacji PO kradzież kasy z OFE. PIS utworzenie CBA wyjaśnienie śmierci Papały i innych PO masowe pseudo samobójstwa umorzenie śledztw. itd itd itd...
Marooo / 91.226.50.* / 2015-03-15 09:06
Serio? BEZROBOCIE wg eurostatu. Pis 2006- 12%, Po 2015 - 8,7%.
DLUG to nie jest zaden problem ale musisz miec troche rozumu zeby to ogarnac
AFERY Pis to jedna wielka chodzaca afera wiec nie zartuj. Nie ma inned drugiej takiej partii pieniaczy.
WYPLATY podwyzki ida caly czas niezaleznie od rzadu
UMOWY SMIECIOWE sa od ponad 20 lat
PRYWATYZACJA to jest dobra rzeczy i korzystna dla Panstwa, ale tutaj podobnie jak z dlugiem o OFE, musisz wzniesc sie na wyzyny inteligencji zeby to ogarnac, a nie tylko powtarzac slogany z tv bez przemyslenia.

Ogolnie twoj wpis zawiera albo klamstwa, albo teksty powtarzane przez pis ktorych widac calkwicie nie analizowalas. Zero konkretow, zero argumentow.

Sa ludzie ktorzy wszystko analizuja sami i dzieki temu maja dystans i zachowuja zdrowy rozsadek. ale sa tez ludzie ktorzy dzialaja emocjonalnie, albo po prostu sa za glupi zeby samemu analizowac i wtedy podniecaja sie kazda afera, lykaja wsztstko jak leci z tv z wiecow pis, wypisuja brednie na forach i wychodza na ulice.

Ja sie nie podniecam, sam analizuje i widze jak zalosna jest ta wojna po-pis, jak zalosny mamy poziom calej polityki i to tylko wynikajacy z marnego spoleczenstwa, ktore wymusza takie dzialania politykow. Nie podniecaja mnie zadne afery, wpadki, skandale, bo to nie ma zadnego wielkiego znaczenia dla mnie. Nie oceniam jak wszyscy Polacy cos na czym sie nie znam. Wybieram politykow wtedy kiedy mam glos i im daje kredyt zaufania na 4lata. Nie wyjdzie to zmieniam. Ale nie oceniam obrazu w trakcie malowania.

Poza tym wiem jedno, rzad to jest kalka naszego spoleczenstwa, ktore tak samo uszukje, narzeka, jest pieniackie i kazdy ma swoje zdanie a zdolnosc do wspolpracy jest marna. Jak nie zmienimy siebie to dalej bedzieny mieli taki bajzel na gorze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
matsoon / 66.249.93.* / 2015-03-15 14:29
Jaki pan pokorny i obiektywny. Społeczeństwo mamy proszę pana najlepsze na świecie. Polacy to pracowity i mądry naród, za granica jesteśmy uważani za fachowców w wielu dziedzinach. Pracujemy od poniedziałku do soboty, często po kilkanaście godzin, gdzie np. Anglicy w piątek o 15 zycza sobie miłego weekendu. Przed 89 rokiem mieliśmy jeszcze honor, dumę i sile bo potrafilismy się jednoczyć, potrafilismy obalić ZSRR i to bez większego rozlewu krwi. Niestety pseudo demokracja bo taki mamy obecnie ustrój zniszczyła nasze wartości zmuszając nas do nedznej walki o kromke chleba. Wysokie podatki, niskie pensje, kiepska służba zdrowia, wysokie ceny w stosunku do zarobkow,brak zdolnej do obrony naszych granic armii, biurokracja, podniesienie wieku emerytalnego to wszystko wina słabości naszych polityków. Nie szukają rozwiązań tych problemów, tylko ida po najmniejszej linii oporu co uderza w zwykłych ludzi, którzy pracują za 1700 brutto i nie maja szans na lepsze jutro, na mieszkanie, samochód, wakacje choćby raz w roku. Polska kiedyś była wielkim okrętem, liczyła się w Europie, dziś jest mała lajba z pordzewialym kadłubem, który jeśli nic się nie zmieni wkrótce pójdzie na samo dno.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kłamiesz! / 89.70.81.* / 2015-03-15 12:40
http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-w-latach-1990-2015,4,1.html
Ola504 / 79.140.206.* / 2015-03-14 23:52
PIS obniżyło podatki PO podniosło. PIS obniżyło bezrobocie PO podniosło. PIS zmniejszyło dług PO podniosło. PIS brak afer PO same afery. PIS godność i honor PO brak upadek brak honoru. PIS podwyżki wypłat PO umowy śmieciowe. PIS blokada dzikiej prywatyzacji PO kradzież kasy z OFE. PIS utworzenie CBA wyjaśnienie śmierci Papały i innych PO masowe pseudo samobójstwa umorzenie śledztw. itd itd itd...
stanley648 / 95.49.12.* / 2015-03-14 23:23
ale dlaczego ja ni widzę tej deflacji na zakupach - oto jest pytanie dla analityków - chyba chodzę nie do tych sklepów
Pawełek674 / 89.67.76.* / 2015-03-15 16:35
Oczywiście, że nie do tych.
Tak szczerze - kiedy ostatni raz kupiłeś lokomotywę?
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-03-14 23:01
MIĘDZY DEFLACJĄ A INFLACJĄ JEST PRAWO EKONOMI REALISTYCZNEJ I SURREALISTYCZNEJ NA KTÓRE SKŁADA SIĘ DEFINICJA PRAWA SIŁY NABYWCZEJ!!!!Sooory bracia dziennikarze.moNey.pl.JEST BŁĄD W TEZIE ALE JA WAS NIE WINIĘ !Mi wolno pisać Wam NIE!!!!!
fss / 85.193.236.* / 2015-03-14 18:14
Tak cieszcie się Polacy już nasz rząd zrobi wszystko by uśmiech nam znikł tak samo cieszylismy się tańszym paliwem na stacjach.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eugeniusz1000 / 185.87.138.* / 2015-03-14 16:29
..jakie ceny spadaja , oplaty za smiecie , podatki za auta, ubezpieczenia , energia, czy ceny dropsow itd
kierowiec / 109.241.228.* / 2015-03-14 14:44
MareczeG KONKOLEWSKI z Policji, dziś w PR-1 uzasadniał podwyższenie mandatów brakiem podwyżek od 20 lat. Idiota, niech wrócą mi warunki płacowe sprzed 20 lat to zapłacę wiekszy mandat i nawet VAT
marooo / 91.226.50.* / 2015-03-15 09:14
To idz do lepszej pracy to bedziesz mial nawet lepsze warunki placowe. Jak Cie nie chca w lepszej to znaczy ze TY nie masz dla nich takiej wartosci zeby za to wiecej placic. A to juz jedynie twoja wina.
Niepelnosprawni, mocno chorzy , czyli ogolnie skrzywdzeni przez los sa mocno wspierani przez Panstwo (renty,dotacje, zasilki, doplaty do wynagrodzen), ale zdrowych ludzi Panstwo nie bedzie wspierac, rynek sam ich zweryfikuje. Wiec jedyny ktory moze wrocic Ci warunki placowe jestes ty sam, jezeli zamiast sie szkolic stales w miejscu to teraz nie placz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
spryciaSZ / 109.241.228.* / 2015-03-14 14:40
ISTOTNIE ( sorry: DOKŁADNIE !!!) spadaja,ale w umysłach lizusów propagujących nieprawdę,dla podwyższenia
(sorry :podniesienia POZIOMU)notowań tym-przy korytach. Dziś skorzystałem z okazji DEFLACJI i za ostrzyżenie zapłaciłem 20 zł zamiast dotychczasowych 15,a niekiedy 12 zł.
stary dziad / 178.213.166.* / 2015-03-14 13:12
kiedyś dawno mówiono o deflacji,to nic że zdrożało masło,cukier i chleb z wędliną ale staniały statki,wagony i glina w cegielni,ropa staniała,węgiel staniał ale energia zdrożała to ekonomia fircyków Polskich albo ekonomistów niby globalnych
bezerbur / 83.6.203.* / 2015-03-14 12:21
Tak naprawdę po co ekonomistom inflacja? Może po to żeby konsument miał wrażenie, że ma coraz lepszą sytuację materialną. Ja mam wrażenie, że konsumenci biorą pod uwagę nie tylko płace ale również ceny i według tego razem oceniają swoją sytuację.
W czasach PRL Edward Gierek rozwieszał plakaty na których podawano jak bardzo rosną płace. Nie było w ogóle plakatów podających wzrost cen.
Chyba tamta propaganda nie ma już prawa bytu. Tak bystry zrobił się konsument.
Floyd / 2015-03-14 13:17 / Tysiącznik na forum

Tak naprawdę po co ekonomistom inflacja?

Tak trudno to zrozumieć?
Po prostu nie opłaca się trzymać pieniędzy w skarpecie, a także w banku. Jedynym wyjściem nie powodującym strat jest inwestowanie, co napędza rozwój, tworzy nowe miejsca pracy.
Nie są z tego zadowoleni ci co mają pieniądze.
Jeszcze w XVIII czy XIX wieku ci co mieli pieniądze mogli sobie wygodnie żyć z oprocentowania pieniędzy trzymanych w bankach.
xyz618 / 83.5.207.* / 2015-03-14 14:35
1. Dlaczego mam być OKRADANY z mojej siły nabywczej ?! Jakim prawem ktoś rości sobie prawo do systematycznego okradania mnie z z moich oszczędności poprzez zmniejszanie ich wartości?!

2. Nie zawsze jest czas na inwestowanie. Dlaczego jestem ZMUSZONY do "inwestowania" ?! Dlaczego to ja nie mogę o tym decydować KIEDY ?!

3. Dlaczego nie mogę najpierw zaoszczędzić a potem zainwestować ?! Im dłużej ciułam tym więcej stracę.

4. "Jeszcze w XVIII czy XIX wieku ci co mieli pieniądze mogli sobie wygodnie żyć z oprocentowania pieniędzy trzymanych w bankach."

I co w tym złego ? Też bym tak chciał, ale przez złodziei nie mogę!

Tak trudno to zrozumieć ?!
Max784 / 212.180.147.* / 2015-03-14 17:08
xyz618

Przejdź się proszę na wykłady z Makroekonomii na uczelni ekonomicznej to znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Szybko odpiszę Ci na ad. 1 bo to dla mnie największe kuriozum:

ad. 1 UWAGA! Nikt Cię nie okrada z oszczędności

W dużym skrócie:
Tak działa wolny rynek. Załóżmy że produkujesz coś i jest na to popyt wtedy zwiększasz cenę bo chcesz więcej zarabiać (w skali makro następuje inflacja), jeśli na Twój produkt spada popyt bo nikt go nie chce, obniżasz cenę (następuje deflacja). Także ceny są odzwierciedleniem kupujących i sprzedających. Nie będę się zagłębiał już w tematy jak powinna wyglądać stopa inflacji i deflacji w długim okresie, bo musiałbym streścić sporą część książki.

Wszyscy dookoła się dziwią że ropa droga - to jest kluczowy surowiec obecnie i zapotrzebowanie na niego jest nieelastyczne (czyli konsumenci nie zmieniają swego popytu w odniesieniu do zmian cen) nie ma na to dobrych substytutów, dlatego producenci to wykorzystują, tak po prostu działają LUDZIE -> maksymalizują zyski.

ad.4 kiedyś bogaci mieli złoto, które miało wartość samą w sobie, gotówka tego nie ma (ale np. nieruchomości już tak - zobacz że ich cena zachowuje się w przybliżeniu jak inflacja/deflacja).

Pozdrawiam serdecznie i szczerze polecam naukę ekonomii, bo to jest naprawdę ciekawa dziedzina opisująca zachowania ludzi którzy tworzą gospodarkę światową.
xyz618 / 83.5.207.* / 2015-03-15 01:22
Dzięki za odpowiedź. Ekonomia jest ciekawa. Ale chyba inaczej rozumiemy znaczenie słowa "inflacja". Dla mnie "inflacja" to po prostu DODRUK PIENIĄDZA, którego konsekwencją (prawie zawsze) jest wzrost cen. To, że ktoś podnosi cenę bo chce więcej zarobić mnie nie boli.

Jeśli masz jakieś jeszcze uwagi to napisz: johnny.bazooka.3@gmail.com
oijkj / 78.30.113.* / 2015-03-14 11:49
i właśnie tu jest problem polski TAKĄ MAMY GOSPODARKĘ JAKICH MAMY EKSPERTÓW. ja wam śmiało powiem że to dopiero początki powaznego kryzysu i problemów państwa. no ale ja ekspertem rzadowym nie jestem więc mam prawo pisać prawdę z którą na pewno się nie zgodzicie. poczekajcie do wakacji - zobaczycie prawdziwą deflację bankructwa i biedę. kolejna fala emigracji przed nami tyle że w ciemno, bo za granicą pracy podobnie mało się już robi a ludzie musza jeść. czekam na jesień na to co się zapewne stanie. tłumnie spotakmy się na placu przed wiejską by walczyć o jedzenie i przeżycie
zapamiętajcie ten wpis i dalej czytajcie te EKSPERCKIE bajki POniżające
Owczarniak / 79.191.9.* / 2015-03-14 12:46
Ręce opadają. NA czym opierasz swoje sądy, bo na czym opiera się GUS to wiem - oni przeprowadzili badanie w CAŁEJ GOSPODARCE
und so weiter / 213.195.149.* / 2015-03-14 13:15
http://pl.tradingeconomics.com/poland/sales-tax-rate potem kliknij szacowny p. Owczarniak rocznik 2000-2015
gonzo2425 / 46.205.242.* / 2015-03-14 11:35
co potem? wiadomo obniżka pensji.Skoro wytwórca zarobi mniej to i pensja niższa-prawo rynku.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy