Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ceny ziemi rolnej. Ustawa spowoduje spadek cen

Ceny ziemi rolnej. Ustawa spowoduje spadek cen

Money.pl / 2016-03-10 15:27
Wyświetlaj:
PO lak 56 / 178.42.212.* / 2016-03-11 09:11
Rolnicy to na czym Wam zależy aby ziemia była droga - przez to wzrastają środki produkcji...
A może krzyczą ci co to nakupili ziemi i teraz chcą im sprzedać za "Ojro" tym samym po raz kolejny się się wzbogacić.
Pogubiłem się bo myślałem, że Pan Sosiniak - Kamysz i PSL ludzie i partia reprezentant rolników a nie handlarzy ziemią.
Nie rozumiem może mi ktoś wyjaśni: Czy rolnikom zależy na sprzedaży ziemi czy jej zakupie? Czy korzystniejszym jest płacić za ha więcej czy mniej? Czy rolnikiem jest ten co handluje ziemią czy ją uprawia? Kogo reprezentuje PSL? Na czym zależy tym Panom bo deklarują, że są reprezentantami Polskiej wsi i pracujących na roli ludzi - chyba ta grupa nie jest zainteresowana zbyciem ziemi. O co zatem biega
Gośka 333 / 78.10.201.* / 2016-03-11 09:20
Ja się niepokoję bo:
Pogonili mnie i moich rodziców i jest mi bardzo przykro. Tylko dlatego, ze nie jestem rolnikiem i wyjechałam do miasta uczyć się i pracować. Moi rodzice nie będą mogli w spadku zostawić mi jedynego majątku jaki posiada nasza rodzina, czyli ziemi bo nie jestem rolnikiem. Prawo do niej będą mieli jacyś urzędnicy a następnie inni rolnicy w okolicy. Moim rodzicom serce peknie. To jest coś okropnego. Chyba ogromnym uproszczeniem jest krzyczenie, iz chodzi o obronę ziemi przed jakimiś bogatymi obcymi
Gemin / 37.47.3.* / 2016-03-11 09:42
Wyjechałaś do miasta tzn .że ziemię miałaś gdzieś !!! Ale na wiosce zostali jeszcze ludzie światli ,którzy wiedzą ,że ziemia dla narodu jest tym ,czym tlen dla organizmu. Ty przeminiesz jak my wszyscy.Twoi potomkowie będą zmuszeni do tułaczki po świecie , ale rozsądni Polacy powinni być właścicielami ziemi ,tej ziemi ,której wartości Ty nie rozumiesz i nie zrozumiesz !!!
Drake / 83.27.154.* / 2016-03-11 09:22
Chłopcze wczytaj się w ich projekt zanim zaczniesz lamentować:)
oko1111 / 83.28.6.* / 2016-03-11 09:10
Bardzo dobrze . Niech PiS zabroni całkowicie sprzedaży jak i dziedziczenia ziemi . Chłopi dostali tą ziemię w reformie rolnej od państwa które okradło prawowitych właścicieli . Teraz sprzedają na działki za ogromną kasę i kupują dzieciom mieszkania w mieście . Chcesz być rolnikiem ? To kup ziemię od państwa .
Jaś bez Ziemi / 178.43.15.* / 2016-03-11 09:10
A co kiedy rolnik zechce przestać być rolnikiem? Albo mieszczuch zamarzy o zmianie zawodu na bliższy naturze? A co jeśli ziemia rolna stanie się tańsza o połowę? Co z zabezpieczonymi na niej kredytami głównie udzielanymi przez POLSKIE banki spółdzielcze??? A co jak rolnikowi nie obrodzi i nie będzie miał za co żyć??A... w projekcie jest również możliwość pozbawienia własności jeżeli ziemia rolna nie będzie uprawiana... Następne będą samochody nieserwisowane i nie używane w sposób zgodny z wytycznymi???
Gregor310 / 77.115.85.* / 2016-03-11 09:09

Krajowa Rada Izb Rolniczych opracowała rekomendacje, w których wskazuje m.in. że projekt daje zbyt duże i niejasne kompetencje Agencji Rynku Rolnego.

Czy oby na pewno Agencji Rynku Rolnego? Wiem że jest trochę tych agencji rządowych i można się pogubić ale jak ktoś się podejmuje napisać artykuł o ziemi a nie wie która z agencji nimi zarządza to znaczy że jego wiedza jest powierzchowna. Podpowiem to ANR Agencja Nieruchomości Rolnych. Poza tym obrót będzie dozwolony a ANR będzie korzystała z możliwości zakupu ziemi jeśli nabywca nie będzie spełniał wymogów ustawowych. Teraz też ma takie prawo i korzysta z niego bardzo rzadko to nawet nie procenty tylko promile w stosunku do całości kontrolowanego obrotu. Więc nie liczyłbym że ten czynnik wpłynie na cenę ziemi. Co nie zmienia faktu że w ujęciu dochodowym ziemia jest za droga i jeśli pojawią się rentowniejsze źródła to korekta będzie a jak zmieni się lub zniknie system dopłat to nie będzie korekty tylko rypnie w dół i ustawa na to nie wpłynie. A ziemia jest już w rękach tych co miała być więc na ochronę przed spekulacją i obcym kapitałem za późno o kilka lat.
Jacek391 / 46.112.188.* / 2016-03-11 09:07
Za 4-y lata zmieni się ekipa i ustawa o obrocie ziemią też.
metaman / 83.238.105.* / 2016-03-11 09:12
Projekt tej ustawy przygotowało PO i miała ona wejść w życie 1 stycznia 2016 r. PIS odroczył jedynie jej obowiązywanie do końca kwietnia i trochę ją pozmieniał. Ale całe zamierzenie regulacji to pomysł poprzedniej ekipy.
zdobygniew / 83.23.232.* / 2016-03-11 09:07
Ziemia tylko dla rolników a miasto tylko dla mieszkających od pokoleń w miastach...Precz ze słoikami..zakaz zakupu mieszkań przez dzieci rolników i ich zameldowanie w miastach !!
japis / 83.31.191.* / 2016-03-11 09:06
rolnik692 z ciebie taki rolnik jak z koziej..trąba jak tak piszesz ziemi nie kupisz i wiesz o tym dobrze ,nie mań ludzi głupotami .Fakty są takie że rolnik posiadający małe rodzinne gospodarstwa poprostu upadnie a ziemie odda za bezcen dla państwa
alf# / 164.126.97.* / 2016-03-11 09:05
Czyli nowych rolników już w Polsce być nie może. Rolnik odchodząc na emeryturę i nie majac następcy, nie będzie mógł sprzedać gospodarstwa chętnemu , po szkole rolniczej, ale bez doświadczenia. Rolnikami będą mogły zostać tylko dzieci rolnika, a ile z nich o tym marzy?
Gośka 333 / 78.10.201.* / 2016-03-11 09:13
No właśnie nie będą mogły. Tego sie obawiam.
Pogonili mnie i moich rodziców i jest mi bardzo przykro. Tylko dlatego, ze nie jestem rolnikiem i wyjechałam do miasta uczyć się i pracować. Moi rodzice nie będą mogli w spadku zostawić mi jedynego majątku jaki posiada nasza rodzina, czyli ziemi bo nie jestem rolnikiem. Prawo do niej będą mieli jacyś urzędnicy a następnie inni rolnicy w okolicy. Moim rodzicom serce peknie. To jest coś okropnego.
ALA300 / 213.108.14.* / 2016-03-11 09:05
a co ze spadkami? Darowiznami od rodziców??
SG. / 5.172.234.* / 2016-03-11 09:03

Powinniśmy bać się wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców?

Bardzo w każdym normalnym kraju ziemia jest pod ścisłym nadzorem poństwa, tylko w polandi cwaniaczki z PO-PSL chcieli nas sprzedać Żydom i Niemcą. I tak by było jak przed wojną "Nasze kamienice a wasze ulice" Pamiętajmy tu jest Polski kraj i nie pozwólmy żądzic się obcym !!!!!!!
hubert pl / 185.15.0.* / 2016-03-11 09:02
obcokrajowcy won od polskiej ziemi i tyle w temacie, a unia niech wali się na ryj. teraz szkopy nas najadą bez jednego wystrzału.
rolnik692 / 217.99.54.* / 2016-03-11 09:00
Nie widzę tu żadnego zagrożenia Dla rolnika ziemia to nie inwestycja tylko środek produkcji i kupuje ją nie po to by drogo sprzedać tylko żeby ją uprawiać Jeśli dzięki temu będę mógł taniej kupić ziemię do uprawy to w czym problem? Problem mają tylko spekulanci i ci co traktowali ziemię rolną jako formę inwestycji
nie rozsmieszaj / 5.172.235.* / 2016-03-11 09:46
Prawo pierwokupu warsztatu, sklepu, hotelu, drugiego mieszkania w mieście też powinna mieć Ahencja? Przecież to też inwestycja?
ya123 / 83.9.139.* / 2016-03-11 21:01
Niestety rolnictwo to strategiczna dziedzina gospodarki każdego państwa Państwo może się obejść bez warsztatów, sklepów czy hoteli ale nie obejdzie się bez rolnictwa A w rolnictwie najważniejsza jest ziemia i trzeba ją chronić
trepy i stepy / 81.102.141.* / 2016-03-11 08:58
Pierwszy sort wykupil za pare groszy tysiace hektarow. Drugi sort nie ma dostepu do zadnego wykupu. To sa patologiczne decyzje w imie ojca i corki Maryji.Albo prawo tyczy sie wszystkich jednakowa albo rzadzic na Madagaskarze. 19 % zdobyte tanim chwytem prawa i sprawiedliwosci wykreca miliony na blachomazy swiete . A reszta kopa w d upa.
Legnica / 79.186.45.* / 2016-03-11 08:58
KOLEJNY BUBEL..
Nikt nie pomyślał, że zakupiona ziemia jest zestawem hipotecznym i wyceniono na dzień zakupu na podstawie średniej z obrotu w rejonie z ostatnich trzech miesięcy.. Teraz gdy obrót będzie utrudniony CENA spadnie i kto kupi tylko nowobogacki by lokować nadmiar gotówki a rolnik będzie płacił wyższe kredyty gdyż grunt nie pokryje zastawu hipoteki..
Tylko ci którzy nienajedli się ziemą tez i z pis teraz udają obrońców polskości..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bodzio387 / 88.199.128.* / 2016-03-11 08:56
a jak to było kiedy to w ramach łączenia rodzin niemieckich?kto chciał dostać zgodę na wyjazd to musiał przepisać gospodarstwo na urzędnika w Warszawie-tak warszawka zrobiła sobie z Warmii i Mazur daczowisko,a i obecnie nie jest lepiej,po znajomości odrolniają ziemię,dzielą na mniejsze działki ci miastowi rolnicy i sprzedają po horrendalnych cenach,a co do kleru zgadzam się powinien za prowadzenie gospodarstw na dzierżawionej ziemi być traktowani jak wszyscy rolnicy

Najnowsze wpisy