Forum Polityka, aktualnościKraj

Chata Wędrowca. Kultowa knajpa w Bieszczadach pokazuje, jaki mamy problem z pracownikiem

Chata Wędrowca. Kultowa knajpa w Bieszczadach pokazuje, jaki mamy problem z pracownikiem

Wyświetlaj:
teod / 193.192.177.* / 2016-04-02 17:42
Chwila, jak znów kultowa? Niedługo każda jedna będzie kultowa
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:42
My tego nie napisaliśmy. Widocznie ktoś tak uważa. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
how / 83.115.18.* / 2016-04-02 17:38
Odpowiedz jest bardzo prosta. Ceny w Polsce mamy zachodnie, europejskie. Natomiast zarobki netto na poziomie 350-400 Euro miesiecznie netto i to nierzadko za pracę ponad normatyw godzinowy. Natomiast w Europie minimalne płaca wynosi ok.1200Euro. Więc skąd ten lament dyrektorów i właścicieli firm, którzy co roku kupują ekstra drogie samochody, wyjeżdżają na super drogie wczasy, a na liście płac jeszcze kilku "zona i dzieci, które rąk w pracy nie pobrudzą?
Waldek710 / 89.70.162.* / 2016-04-02 20:18
Subru za 150tys i nowy mercedes A klasa.Nie wspomne o wakacjach za granica o ktorych Pani Ewa sie chwalila.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 20:42
Uuuu. Mercedes A klasa należy do naszej pracownicya w zasadzie Jej męża. To raz. Dwa- ja sama samochodu na własność nie mam ŻADNEGO. Jeden Leasinguję. Rzeczywiście. Fakt. Raz w roku jeżdżę z dziećmi do Chorwacji pod namiot. To wspaniałe wakacje są. Najlepsze! :)
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:41
Akurat my z mężem sami w swojej firmie od lat pracujemy, dzień w dzień, praktycznie nie opuszczając jej przez 6 mcy. Kosztem wszystkiego. Łącznie z dziećmi, które jeszcze nigdy nie miały wakacji. Nie narzekamy, ale proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
GreenApple / 83.28.255.* / 2016-04-02 17:47
Problem jest taki, że Pani, Pani Ewo pozwoliła, żeby Pani ogłoszenie pojawiło się kontekście artykułu, który usiłuje ludziom wmawiać, że to oni są winni tego, że po dwóch kierunkach studiów na dobrej uczelni nie mogą znaleźć pracy za godziwe pieniądze, a nie pracodawca, który w Polsce nierzadko strzyże pracowników na łyso, bo obniżenie kosztów, czy zwiększenie wydajności pracy poprzez inwestycje, wymagałoby od niego wysiłku. A na to jaśnie Pan żyjący między Karaibami, a swoją willą w bogatej dzielnicy Warszawy nie może sobie przecież pozwolić.
BYWALEC / 212.182.90.* / 2016-04-02 17:37
ŻARCIE TAKIE SOBIE TO CO AKURAT JEST POD RĘKĄ .ZA TO CENY Z GÓRNEJ PÓŁKI. OKOLICA PIĘKNA I TYLE . MIEJSCOWI NIE CHCĄ TAM PRACOWAĆ ,WIDOCZNIE MAJĄ SWOJE POWODY .
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:39
"Żarcie takie sobie"- no cóż...dziękuję za bardzo konstruktywną opinię.
Miejscowi pracują i od lat. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
BYWALEC / 212.182.90.* / 2016-04-02 19:39
Z MOJEGO KRÓTKIEGO POBYTU PAMIĘTAM STARSZEGO APODYKTYCZNEGO KUCHARZA KTÓRY BYŁ CHYBA PANI MĘŻEM ,I PŁACZĄCĄ DZIEWCZYNĘ .TERAZ WIEM DLACZEGO MIEJSCOWI NIECHĘTNIE ROZMAWIALI .PAŃSTWO CIĄGLE POTRZEBUJĄ PRACOWNIKÓW (NIEWOLNIKÓW)DLA CHĘTNYCH NIE OFICJALNA STRONA TYLKO NP.PRACA W BIESZCZADACH.LUB INNE OGŁOSZENIA NP Z PAŃSTWA OGŁOSZENIA JEŚLI MYŚLISZ ŻE PRACA U NAS TO ODPOCZYNEK I PODZIWIANIE WIDOKÓW TA PRACA NIE JEST DLA CIEBIE .WYMAGANA CAŁODOBOWA DYSPOZYCYJNOŚĆ (ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE W CZASIE GODZ. PRACY)KUCHARZ PAN ROBERT WŁ.20ZŁ NETTO,MŁODSZY KUCHARZ 9-13ZŁ SPRZĄTACZKA 9-11ZŁ.KELNERKA 12-15 NETTO.TE KWOTY UZALEŻNIONE SĄ OD ZAANGAŻOWANIA PRACOWNIKA CZYLI SĄ UMOWNE,JAK ZA TE STAWKI TO WYMAGANIA MA PANI ZDJĘTE Z SUFITU .NOCLEG U PANI KOSZTUJE 50-70 ZŁ OD OSOBY,
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 20:48
Nie posiadamy noclegów. Jakaś pomyłka.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ampz / 109.243.243.* / 2016-04-02 17:14
knajpa bardzo fajna, do dania polecam piwo Saris Tmavy (ciemny), ale wygląda mi to raczej na artykuł sponsorowany - pracowników nie mogą znaleźć?!
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:18
Piwo muszę nalewać ludzie. Czym więcej Gości tym więcej takich osób jest potrzebnych żeby rozładować kolejki i skrócić czas oczekiwania. Jeśli się nie uda- będzie jak zwykle- kolejki i narzekanie Gości. A my chcemy podnosić jakość obsługi a nie zaniżać.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:16
Bardzo mi przykro ale nie jest. Pan Mateusz zobaczył nasz ogłoszenie o pracę, które zamieszczamy przed każdym sezonem, i postanowił napisać artykuł, do którego chciał usłyszeć ode mnie kilka słów. Usłyszał. I tyle. Pracowników już mamy. Potrzebujemy jeszcze więcej.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
mania4 / 37.47.138.* / 2016-04-02 17:13
A teraz jak dostaną 500 zł na dziecko to nikt już nie będzie pracował,,,,,,
kuba440 / 83.24.241.* / 2016-04-02 17:11
jeśli coś jest tak mało opłacalne że nie można znaleźć do tego pracowników to się to zamyka.
... i robi się coś innego, na tyle opłacalnego by samemu zarobić i ludziom zapłacić tyle by z chęcią przychodzili do pracy.
sam prowadzę działalność i tyle się przez ostatnie lata nauczyłem.
właścicielom kultowej restauraji:) proponuję podnieść oczekiwania co do własnego zysku, następnie podnieść ceny, przy okazji podnieść pobory pracownikom. Jeśli się nie uda to zamknąć w pi...u i tyle.
GreenApple / 83.28.255.* / 2016-04-02 17:38
Dokładnie. Jak się nie jest w stanie znaleźć pracowników przy danej ofercie, to oznacza to, ze a) należy zmienić ofertę (zmniejszyć wymagania, podnieść płacę) albo b) zamknąć biznes i przestać udawać ma przyszłość. Jeśli chce się osiągnąć a) to możliwości jest wiele. Poświęcić część własnych zysków (niestety, na tym często polega prowadzenie biznesu), pomyśleć o obniżeniu kosztów (np. ogrzewania, wody, prądu w postaci wykorzystania dostępnych taniej źródeł; wynajem powierzchni w celu zmniejszenia obciążeń podatkowych, nazwiązanie współpracy reklamowej z jakimiś firmami), opracowanie jakiejś oferty szkoleń i podnoszenia kwalifikacji (żeby nie liczyć na z góry wykwalifikowanych pracowników, co można włączyć w tej branży w zyskowną samą w sobie promocję - jakiś konkurs np. dań regionalnych i na tej podstawie propozycje pracy) i wiele innych. Macie tam w pobliżu leśniczówkę? Organizujcie polowania we współpracy z nadleśnictwem, jak robi wiele ośrodków na wschodzie.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:14
Tak robimy od lat :) Powolutku :) Wierzymy, że się uda.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
ja-jurek / 95.160.10.* / 2016-04-02 17:05
Rynek pracy w PL to patologia.Mógłbym tu opisac nie jedno jak sie zachowuja pseudo pracodawcy.
Ale wystarczy poczytać 98%komentarzy pod tym artykułem i autorzy podobnych artykułów będą mieli podane jak na złotej tacy jak sie pracuje w tym kraju .JAk są łamane prawa pracowników ,dlaczego młodzi stad wyjeżdżaja i nie chcą wracać.
Sam niedawno pisałem komentarz do podobnego artykułu ,w którym napisano ,że bezrobocie w PL to mit .Napisałem czego to rzekomi pracodawcy oczekują i za jakie warunki .TO co jest w komentarzach to pokazuje całą prawdę o polskim rynku pracy ,rynku który jest chory od dwóch dekad.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:06
Zgadzam się. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
xMałgosiax / 37.152.19.* / 2016-04-02 17:00
Knajpa jest bardzo droga moim zdaniem. Byłam tam jeden raz i już więcej nie zamierzam! Jedzenie bardzo drogie, napoje i piwo także! Szkoda że na stronie internetowej nie podali cennika menu! Takie ceny nie na nasze podkarpackie zarobki! A widać że pracownikom też proponują niewielkie stawki- kucharz z doświadczeniem 20zł/h i to ma być warszawska stawka- chyba żart... Większość ludzi zaglądnie tam okazjonalnie jak ja, przejazdem i więcej nie wraca bo ceny są za bardzo wygórowane i mocno przesadzone!
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:05
Szanowna Pani. Za drogie dla Pani. Proszę to napisać. Szanuję to. Ale proszę uszanować, że dla setek osób w sezonie- akurat. Gdyby tak nie było- zmiotłoby nas już z tej przestrzeni. A tak od 24 lat działamy sobie spokojnie w Bieszczadach. Jak widać są Goście którzy potrafią docenić fakt, że za jakość trzeba zapłacić. I gwarantuję- jest ich więcej niż mam stolików i krzeseł. "Zaglądnie" może okazjonalnie ale jak pokazuje życie- wraca i to bardzo chętnie :) Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
fred / 2016-04-02 16:19 / Bywalec forum
W Anglii mam ok.50zł !!!
ichni ZUS 10%
podatek 7%
Paliwo, kurczaki - podobna cena jak w Polsce.

Powinni zbudować własną kadrę i utrzymać ją cały rok .
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 16:30
Chętnie się zamienię i dopłacę jak się Panu uda to zrobić :)

Pozdrawiam serdecznie
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
GreenApple / 83.28.255.* / 2016-04-02 16:33
Pani kolejny raz udowadnia, że posiada jakieś spięcie neuronalne (dysonans poznawczy?). Jak się nie da tak zrobić, to oznacza, że pomysł na biznes nie był do końca trafiony. Jak się nie da tak zrobić, to zmienia się wymagania i nie oczekuje Bóg wie jakich kwalifikacji i doświadczenia. Za doświadczenie i kwalifikcje się płaci. Pani nie jest w stanie pokryć tego wymagania ze zbudowanego biznesu, cóż, bywa... Czas się dostosować do realiów.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 16:54
Proszę mnie nie obrażać. Ja nikogo swoim ogłoszeniem nie obrażam. Zasady są jasne. Nikt nikogo nie zmusza do przyjazdu. Ta praca jest dla chętnych a warunki są znane przed rozpoczęciem pracy. Jestem mega szczęśliwa, że mamy ta pracę i że ud 24 lat udaje nam się kontynuować nasze dzieło w takiej czy innej formie. Jestem osoba szczęśliwą i pełną wiary w ludzi. Życzę powodzenia w życiu raz jeszcze. Pozdrawiam ze słonecznej Wetliny :)
Ewa
GreenApple / 83.28.255.* / 2016-04-02 17:12
Samym ogłoszeniem nikogo Pani nie obraża, ale wątpię, żeby artykuł powstał bez Pani zgody, a artykuł jest dla ludzi obraźliwy. Usiłuje się nam wmawiać, na przykłdzie właśnie Pani ogłoszenia (jakby nie było), że Polakom po prostu nie chce się pracować, a najlepiej ściągnąć imigrantów. Więc Pani piszę jakie są przyczyny tego, że ogłoszenie to dla osób spełniających podane w nim wymagania, po prostu nie jest atrakcyjną ofertą. Piszę to samo, co dziesiątki osób w komentarzach. Najłatwiej jednak zbyć te uwagi i mylić się do postów, które ludzi takich jak ja, określają mianem frustratów. Pozdarawiam i szczerze życze powodzenia w biznesie, mimo całej tej dziwnej akcji promocyjnej.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 20:53
Dziękuję. Promocji mam po uszy pd dawna. Żadna to dla nas promocja.
Są. Pisze setki osób do mnie, więc jednak chyba jest to oferta interesująca. Trzeba po prostu na siebie trafić wzajemnie. I ja w to wierzę.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jakotakowie / 95.160.154.* / 2016-04-02 16:11
Droga Pani Ewo, jakość komentarzy i zajadłość większości wszystkowiedzących frustratów niejako zmusiła mnie do wzięcia udziału w tej nierównej dyskusji. Bardzo łatwo ludkom przychodzi anonimowe wylewanie swoich frustracji na forach. Z tego co czytam, większość krytykantów nie pofatygowała się nawet przeczytać ogłoszenie. Nie znają podanych stawek i powtarzają pytania na które odpowiedzi już padły. Brak też umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Widać jak na dłoni różnicę między pozytywnym, nastawionym na sukces przedsiębiorcą, a szukającym wokół problemów i winy za swoje niepowodzenia wszystkowiedzących bajarzy, którzy "wszędzie byli 2 razy, tylko w dupi..e raz;.
Gratuluję Pani cierpliwości i klasy odpowiedzi awanturnikom, których celem jest w większości wylanie pomyj, a nie szukania rozwiązań.
Podziwiam za upór w walce z socjalistycznym systemem i konsekwentne dążenie do celu. Gratuluję sukcesu utrzymania firmy na powierzchni. Tylko Ci, którzy mieli okazję prowadzić biznes samodzielnie potrafią to docenić.
To Państwa wyróżnia spośród tłumu zniewolonych przez własne umysły roboli;, których aspiracje kończą się na dowaleniu ludziom sukcesu na forach.
Życzę, abyście znaleźli fajnych ludzi do współpracy. Na pewno sobie poradzicie po tylu latach doświadczeń i budowy własnych marzeń.
Na pewno będę Waszym gościem, gdy tylko odwiedzę kochane Bieszczady. Chętnie polecę znajomym.
Pozdrawiam Serdecznie - Adam prywatnekonto@hotmail.com
GreenApple / 83.28.255.* / 2016-04-02 16:26
Nie jesteś żadnym człowiekiem sukcesu (mogę się założyć), tylko zwykłym cwaniaczkiem, który dorobił się w latach 90-tych m.in. na wyzysku innych. Wymagasz (mogę się założyć) od pracownika na przeciętnym stanowisku za które płacisz grosze, więcej, niż sam kiedykolwiek w czymkolwiek osiągnąłeś i niż ktokolwiek od ciebie wymagał swego czasu (doświadczenie, dyplomy). Jesteś (mogę się założyć) zwykłym objawem patologii polskiego rynku pracy, gdzie - na skalę niespotykaną w Europie - występuje skrajne rozwarstwienie zysków między prezesurą i zarządem (ogólnie pracodawcą), a pracownikiem średniego, nie mówiąc o niższych szczeblach, gdzie - na skalę niespotykaną w Europie - stawia się edukacyjne i doświadczeniowe wymagania pracownikom i gdzie - na skalę niespotykaną w Europie - wykorzystuje się ich na każdym kroku do wszystkiego nie zapewniając nic w zamian. Dla Ciebie wydaje się normą płacenie pracownikowi stawek, za które po dwóch godzinach może uzbiera na paczkę papierosów. W normalnym kraju wyśmiano by cię za takie pomysły w twarch i nikt nawet by nie splunął na twój biznes.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 16:31
Green Apple. Powodzenia w życiu :)
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
GreenApple / 83.28.255.* / 2016-04-02 16:51
PS. I proszę mi nie opowiadać bajek o kosztach, Zus-ach i innych. Możliwe, że w branży gastronomicznej bywa to obciążeniem nie do udźwignięcia, ale oznacza to wyłącznie tyle, że rynek gastronomii jest przesycony, albo lokal znajduje się z złej lokalizacji. Doskonale zdaję sobie sprawę jak to w rzeczywistości wygląda. Co chytrzejsze jednostki zorientowawszt się jak sprawy się w rzeczywistości mają, za plecami szefa dogadują się z pracownikami własnej firmy oferując im pośrednictwo, płacą znacząco więcej, niż firma tym pracownikom, i jeszcze na takim dealu zarabiają kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak właśnie wygląda polski rynek. Pazeriada do sześcianu. Firma robi deal za kilkaset tysięcy zysku, a dla ludzi, którzy przeprowadzili cały projekt płaci z tego 10 tysięcy.
GreenApple / 83.28.255.* / 2016-04-02 16:37
Pani i autorowi tego wątku ludzie, którzy usiłują wam coś wytłumaczyć wydają się frustratami. Bo Pani swoje z góry wie i nieczeog nie usiłuje się nauczyć. Powiem tak, więcej niż Pani chce płacić miesięcznie za pracę dorywczą kucharzowi z wieloletnim doświadczeniem, jestem w stanie zarabić z dwóch artykułów publikowanych w miesięcznikach branżowych. Ja Pani jednak nie przekonam. Pani żyje w innej epoce i nadal nie rozumie, że ludzie już zauważyli, że Niemiec z najniższej krajowej kupuje przeciętnie 2,5 raza więcej produktów, niż Polak, a Szwed około 6-krotnie więcej. Młode pokolenie już to wie i nawet jeśli mieszka w Polsce, nie pójdzie pracować za grosze. Znajdzie branżę w której zarobi znacznie więcej, lub sprzeda coś na zachód. Tyle. Pozdrawiam.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 16:57
Proszę założyć swoją firmę i utrzymać ją w dobrej kondycji, tyle co my (24 lata). Naprawdę jest to możliwe :) I komentując- podpisać się imieniem i nazwiskiem, bo ma Pan dużo do powiedzenia ale nie ma Pan odwagi napisać swojego imienia i nazwiska. Ja przynajmniej nie kryję się przed nickiem w sieci i nie udaję, że wszystko wiem. Pozdrawiam. Ewa
GreenApple / 83.28.255.* / 2016-04-02 17:02
Nie udaję, że wiem wszystko. Wiem to co wiem, a to że Pani to nie pasuje - nie obchodzi mnie to. Moje imię i nazwisko to nie Pani sprawa.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 17:08
Oczywiście, że nie moja. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Ewa
Duśka / 80.60.151.* / 2016-04-02 16:00
20 zł dla kucharza z kilkuletnim stażem
12-15 zł dla kelnerki z KILKULETNIM stażem
9-11 zł dla osoby sprzątającej i KILKULETNIE do­świad­cze­nie pracy w lo­ka­lach ga­stro­no­micz­nych.

Kilkuletnie doświadczenie i praca dla młodych? Mieć 18-20 lat i posiadać kilkuletni staż?!

Sądze też, że jeżeli ludzie uciekają to musi być coś nie tak. Może za duży zakres obowiązków? Może kelnerka nie zostaje tylko kelnerką a sprzątaczką a kucharz kelnerem?
waldi801 / 91.233.60.* / 2016-04-02 17:14

"Sądze też, że jeżeli ludzie uciekają to musi być coś nie tak."
Otóż byłem tam i wiem co jest nie tak. Codziennie trzeba zasuwać kilka kilometrów pod 30 stopniowe (miejscami ponad 30) zbocze. Szedłem tam 50' we wrześniu i byłem mokry od potu. Na szczycie stała fajna chatka (wypiłem herbatę z prądem). Za żadne pieniądze nie zapieprzałbym tak codziennie przez pół roku.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 16:06
A kto napisał, że to praca tylko dla młodych? Wieku nie ma w ogłoszeniu. Każdy ma szansę.

Pozdrawiam serdecznie
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
ManZen / 178.36.198.* / 2016-04-02 20:45
Szanowna pani Ewo. Raczej nikt z fachowców kucharzy z kilkuletnim stażem nie będzie pracował sezonowo za stawkę 20zł/h. Pozdrawiam!
lecha / 83.8.101.* / 2016-04-02 15:59
Przed wojną - sezonowy pracownik zarabiał na zimę !!! Kolega w Niemczech -też. A co oni mają zrobić od października do kwietnia ?
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 16:00
A co my mamy zrobić? Tak jest w Bieszczadach. Sezon turystyczny trwa tylko 6 mcy :( Przykro mi
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca
dan770 / 78.8.46.* / 2016-04-02 15:31
To może pochwalcie się ile to pracodawcy płacą - problem nie są płace ale wysokie podatki. 20 zł brutto to ile to netto proszę nie manipulować faktami.
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 15:33
My podajemy w ogłoszeniu stawki netto :)
https://chatawedrowca.pl/pracuj-z-nami-w-bieszczadach-bieszczady/
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Żechowska
1974 / 188.146.10.* / 2016-04-02 15:24

Właściciel firmy budowlanej z Koła oferuje umowę o pracę i stawkę 20 zł/brutto za godzinę.

I BARDZO DOBRZE,20 ZL BRUTTO ????????? NIEWOLNIKA Z KWALIFIKACJAMI SZUKASZ !!!
zielonomitu / 185.56.211.* / 2016-04-02 15:20
No tak, Wy potrzebujecie "roboli" a nie ludzi z pasją, na pracy których można stworzyć nową jakość. Szkoda, że Bieszczady umierają :(
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 15:32
Szukamy pracowników. Nie wiem co to "robol"
Pozdrawiam serdecznie
Ewa
Ewa Żechowska / 83.3.88.* / 2016-04-02 15:23
Nie rozumiem.
Proszę przeczytać dokładnie ogłoszenie
https://chatawedrowca.pl/pracuj-z-nami-w-bieszczadach-bieszczady/
Pozdrawiam. Ewa Żechowska/ Chata Wędrowca

Najnowsze wpisy