Forum Forum emerytalneOFE

Chce zmienić fundusz

Chce zmienić fundusz

agnes111 / 83.14.149.* / 2008-07-01 13:13
Witam
Na swoim koncie w OFE ING mam zgromadzonych już ponad 70.000,00 zł,oczekuję poważnych ofert od zmieniaczy,ponieważ nie jestem zadowolona z wyników tego funduszu.
Wyświetlaj:
www.commercial-union-polska.pl / 80.50.238.* / 2008-07-16 12:13
Można wejść na stronę www.commercial-union-polska.pl zobaczyć rankingi, zapisać się.
Jest to strona fili w Legnicy.
Zalety Commercial Union:

ISO 9001:2000 - certyfikat jakości - a to daje gwarancję że wszystkie składki ZUS przekażuje na konto w OFE, w przypadku mniejszych ofe może występować zadłużenie. ZUS inaczej traktuje największe fundusze.

Długofalowy zysk i niskie ryzyko inwestycyjne:
- inwestować to jedno, ale wielo-letnio liczy się stabilność i bezpieczeństwo.

Niskie koszta zarządzania
-CU jest największy przez co ma bardzo niskie koszta zarządzania.
Małe OFE mają te koszta duże.

Stabilność wypłat - CU ma najwięcej aktywów, przez co daje gwarancje wypłat. Co moze być trudne jak fundusz jest mały, lub ma dużo ludzi co przystepują do emerytury.

Pozdrawiam
jaija / 157.25.31.* / 2008-07-18 08:43
Przepraszam Cię moja droga (drogi), ale gdybyś przypadkiem do mnie przyszła i próbowała mnie namówić na CU używając w/w argumentych (zwłaszcza ISO - co za bzdura!!!!) to myślę że po 5 min rozmowie miło lecz stanowczo podziękowałabym Ci za współpracę. Pozdrawiam
wolny człowiek / 83.27.2.* / 2008-07-17 12:52
Ja bym jeszcze dodał że CU ma gwarancje Skarbu Państwa że nie zbankrutuje, a w innych OFE kasa jest niepewna. Www. commercial - kpisz czy pytasz o drogę? Współczuję CU takich agentów.
aniia / 213.134.160.* / 2008-10-13 22:37
Samo OFE nie może upaść, zdolność upadłościową ma jedynie zarządzający OFE czyli PTE. Powyższe oznacza, że środki klientów nie wchodzą w skład masy upadłościowej PTE, więc sam fakt ogłoszenia upadłości Zarządzającego nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo środków jego klientów. Dodatkowo został stworzony cały system zabezpieczeń zakładający m.in.przejęcia zarządzania OFE przez fundusz lub fundusze najefektywniej pomnażające pieniądze przyszłych emerytów.Ostatecznym gwarantem bezpieczeństwa zgromadzonych środków jest Skarb Państwa(dotyczy wszystkich OFE nie tylko CU).Przy wyborze OFE należy się sugerować długoterminowymi stopami zwrotu,zaangażowaniem w akcje oraz stabilnością wyników (zarówno w czasie hossy jak i bessy).
piotrx1996 / 79.188.74.* / 2008-08-07 00:23
Rany boskie ludzie zkąd wyscie sie wzieli
prosze spojrzec na rankingi funduszy na ostatnie 6 12 24 36 m-cy polecam strone money.pl.I wszysko staje sie jasne a argumenty typu iso jezus maria kto tej kobiecie wydał licencje toz to tylko zwolnic. A od niebieskich (CU) lepiej sie trzymac z daleka no i od Nordei ci dopiero bajki opowiadaja głowa boli .
RyB / 2008-07-16 20:27
Koleżanko/kolego ale p******* piszecie. A te twoje rankingi to sa wyjątkowo przygotowane pod CU. Zresztą cóż dziwnego...
A ten tekst o ISO i składkach to rozwalił mnie totalnie. Jeżeli Ty w to wierzysz to znaczy, że jesteś niedouczony agencina powtarzający bzdurne slogany, a nie żaden specjalista ofe.
cdrom / 80.50.238.* / 2008-09-03 13:44
Ale piepszycie :) toż wystarczy pomnożyć zysk przez ostatnie 9 lat x aktywa i wychodzi że CU jest na równi z ING a reszta w tyle. Przecież % od 1 zł to nie to samo co od 1mld.
No i przecież o ile wiem ISO gwarantuje pewne normy, wiec moze sie to przekladać na te skladki - choć nie wiem. Na mocy ustawy zus moze pozyczac pieniądze z OFE to każdy wie, ale jak obieg dokumentacji jest dobry to przecież OFE zadba aby pożyczek nie było dużo. To chyba ważne.

kobieta napisała że najnizsze koszta zarządzania - co ci tych z % zarobionych jak w malym Ofe placisz co miesiąc 7%
I tyle to kosztuje, patrze na rankingi z gazety wyborczej i widze ze CU ma najniższe koszta drugi jest allianz.
Przeciez wszystkie % od zysków uzględniają skłądkę po odtrąceniu oplat, przez co wydaje mi się ze realna stopa zwrotu z CU jest największa bo koszta po roku to aż 7% z rocznej skłądki czyli np (150złx7%)x12 = 126zł z 1500 wpłaconych, w dużym (150x4)%)x12 = 70z z 1500 wplaconych.

W małych przekłada się to na
(7-14% zysku pogrzebane rocznie (7% oplaty i 7%wicej jakby te pieniądze były)

w dużych 4-8% pogrzebanych zysków.

Jak dla mnie to oczywste że w dużym nawet mniej zarabiajac % ma się wiecej na koncie.
any / 2008-07-16 22:50 / portfel / Bywalec forum
RyB - masz inne rankingi?
Czy może wskażesz przekłamania w przytoczonych.
I oczywiście masz dowody na manipulowanie danymi... I przygotowanie rankingów pod CU.

I oczywiście dysponujesz odpowiednią, merytoryczną wiedzą.
Tak że nie musisz sięgać argumentów ad personam i używać inwektyw w stosunku do interlokutorów...

Czemu więc miast rzeczowych argumentów rzucasz błotem w nadziei, że coś przyschnie?
No tak starozakonni i cykliści w dalszym ciągu świetnie się sprzedają...
Rozwaliłeś mnie lepiej niż młody entuzjasta w zawodzie...

Sądziłem, że stać Cię na więcej...
RyB / 2008-09-26 19:54
"RyB - masz inne rankingi?"
Rankingów jest jak mrówek w mrowisku. Każdy pokazuje coś innego i kazdy jest dobry. I niestety można stworzyć ranking który pokaże wszystko co chcemy, w zależności od tego kto go zamówi.

Drogi any, licząc na Twoją wiedze proszę o wyjaśnienie:
1. W jaki sposób certyfikat ISO daje gwarancję że wszystkie składki ZUS
przekażuje na konto w OFE, w przypadku mniejszych ofe może występować zadłużenie. I dlaczego ZUS inaczej traktuje największe fundusze.
Czy to nie jest manipulowanie danymi?

2. Długofalowy zysk i niskie ryzyko inwestycyjne - inwestować to jedno, ale wieloletnio liczy się stabilność i bezpieczeństwo. czyli lepiej mieć mało i bezpiecznie czy dużo i niebezpiecznie?
Czyżby znowu manipulacja?

3. Niskie koszta zarządzania -CU jest największy przez co ma bardzo niskie koszta zarządzania. Małe OFE mają te koszta duże.
W jaki sposób koszta zarządzania przenoszone sa na wartośc jednostki i jaki to ma wpływ na zysk?
Znowu manipulacja?
Czy lepiej miec niskie koszty przy niskich zyskach czy dwiększe koszty przy większych zyskach?

4. Stabilność wypłat - CU ma najwięcej aktywów, przez co daje gwarancje wypłat. Co moze być trudne jak fundusz jest mały, lub ma dużo ludzi co przystepują do emerytury.
Czyżby OFE miały wypłacac emerytury?, Chyba nie bo do tego mają być powołane osobne spólki?
A to nie jest oszustwo bo chyba wszystkie ofe podlegają tej samej ustawie?

" Rozwaliłeś mnie lepiej niż młody entuzjasta w zawodzie...
Sądziłem, że stać Cię na więcej... "

trudno - czasem trzeba zejśc niżej żeby inni mogli wejść wyżej.

Mimo wszystko pozdrawiam
dyr / 213.199.239.* / 2008-11-13 08:34
Przepraszam, ale jak można proponować klientowi produkt nie znając jego potrzeb. Jestem przedstawicielem osobiście uważam, że mam dobry produkt, ale nie dla wszystkich. Jeden lubi ryzyko, drugi nie. Jeden szuka firmy zachodniej , drugi PL. Część ocenia po wynikach długo okresowych, dla pozostałych ważna jest obecna sytuacja na rynkach...
znajdzprace / 85.198.220.* / 2008-07-04 14:14
jesli temat jest nadal aktualny zapraszam do rozmowy.
znajdzprace@wp.pl
hehe / 62.121.90.* / 2008-07-04 13:42
70 000? Czy dzisiaj jest 01.04.08?
wolny człowiek / 83.27.27.* / 2008-07-01 23:03
70 000 zł??? A marchewkę kupiłaś? Opuść bo jest z czego.
cosiu / 2008-07-04 00:07
z ing haha zmien na bankowy albo pocztylion to za kilka mieisecy zaplacisz 160 zlotch aby wrocic
cu-ofe.info.pl / 83.28.207.* / 2008-07-01 22:57
niezła kasa ;) ale najlepiej jak sama podejmiesz decyzję
RyB / 2008-07-01 21:18
Nie wiem co uznajesz za poważną ofertę, ale znając życie każdy będzie tutaj chwalil swoje OFE.
Mam pewne propozycje, jak jestes zainteresowana to zapraszam na priv.
Freddy / 83.18.16.* / 2008-07-01 14:07
http://rankingofe.knuife.pl/ - tutaj jest jeden ranking
tutaj krótkookresowy http://www.oferanking.pl/ranking-funduszy-emerytalnych-maj-2008/
tutaj kolejny http://www.ofedlaciebie.pl/
Ja bym polecał w zasadzie CU albo AIG, choć pozostanei w ING nie byłoby sensowne. Tak naprawdę ciężko jest zrobić jakąkolwiek predykcję, bo to się ciągle zmienia i będzie się zmieniać. Nie eksperymantowałbym z małymi OFE, zostałbym raczej przy tych dużych molochach, tylko dlatego, że one mają szanse za kilkadziesiąt lat się jeszcze utrzymać. ING nie radzi sobie tak źle, więc ja bym nie zmieniał i jeszcze poczekał, ale jak bardzo chcesz, to chyba najlepiej na CU lub AIG. Dość dobre opinie zbiera też Allianz
pracownik dsa / 194.181.127.* / 2008-07-01 13:54
Tylko AXA.
Pracownika DSA
buahahah / 83.11.109.* / 2008-09-02 21:46
axa buahaha
axa LOL / 83.11.109.* / 2008-09-02 21:47
pzu, ing, comercial w ostatecznosci. wszystko inne - badziew
myszka73 / 62.87.208.* / 2008-10-27 16:40
Jeżeli trochę policzycie, to sami stwierdzicie, że te 70 tyś na koncie Ofe to podpucha. Fizycznie jest to niemożliwe, bo przecież po przekroczeniu 30-krotności średniej krajowej w wynagrodzeniu, składki emerytalne nie są odprowadzane. Niemozliwe jest mieć dzisiaj 70. tys na koncie.
znajomy / 2008-10-30 08:02
jest możliwe miałem już klientów co mieli po 90.000.
ale też sie własnie zastanawiam dlaczego tak jest...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy