Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Chcę zostać inwestorem

Chcę zostać inwestorem

Wojtek M / 2012-10-08 16:44
Witam
Powoli zaznajamiam się z tym czym jest i jak działa giełda i już pojawiają się pierwsze pytania. Po krótce jaki jest mój plan - mam kilka tysięcy oszczędności, możliwość odkładania około 3tysięcy miesięcznie i prace zdalną. Chciałbym do końca roku się powoli uczyć inwestowania i później systematycznie przemieniać swoje etatowe zarobki w inwestycje. I uczyć się jak to robić. Nie mam jeszcze 30 lat więc myśle o pomnażaniu kapitału a nie oszczędzaniu na emeryture.

Pytania:
1. Jaki sobie ustalić plan tematyczny (analiza techniczna, fundamentalna, dobre praktyki inwestorów, ?) tzn na jaki temat dowiadywać się najpierw, a co później.
2. Czy ktoś może mi polecić dobre książki do nauki lub inne źródła?
3. Od jakiej kwoty kapitału można myśleć o daytradingu?
4. Jak ważna jest oferta analityczna w domach maklerskich? Jak ważne są dodatkowe narzędzia? Na razie porównywałem tylko prowizje i interface.
5. Na ile początkujący gracz powinien się interesować czymś takim jak sii.org.pl ?
6. Czy ktoś może z doświadczenia powiedzieć na ile da się negocjować prowizje w dużych / małych domach maklerskich?
7. Czy są dodatkowo jakieś programy ułatwiające analize techniczną?

Z góry dziękuje za odpowiedzi
bekirian / 89.76.150.* / 2012-10-21 01:32
Oferta analityczna - cóż zależy od domu. Na pewno niezłą ma pko - ich produkty zresztą jak i oni sami zarabiają mimo kryzysu, a to samo o czymś świadczy. Oczywiście nie zastąpi to samodzielnego myślenia, ale może być bardzo przydatne.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy