Forum Forum finansoweBanki

"Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy". Autor książki w money.pl: musisz sprzedać ileś produktów, by szef zaprosił na wódkę

"Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy". Autor książki w money.pl: musisz sprzedać ileś produktów, by szef zaprosił na wódkę

Wyświetlaj:
Z branzy / 94.254.241.* / 2016-04-27 11:33
Jestem mocno osadzony w branży od 2 lat i niestety w bankach tak to już wygląda.
Pseudodoradcy- zwykli sprzedawcy w banku X, nie powiedzą Tobie, że lepsze warunki otrzymasz w banku Y, dlatego dużo lepsi są niezależni doradcy mający różne rozwiązania- nie tylko od jednego producenta.
Jak to zawsze bywa są lepsi i gorsi.
Błąd polega na systemie wynagrodzeń- prowizji, spisujesz umowę, zgarniasz kasę i lecisz dalej, a klient sam zostaje z produktem, którego do końca nie rozumie i nie wie jak nim zarządzać, albo, że w ogóle można nim zarządzać.
Najlepsze jest zasada- jeśli klient zarabia, to Ty również i system finansowy musi zacząć przechodzić w tą stronę, jeśli chce w jakiś sposób odbudować zaufanie.
Ojojoj673 / 185.32.153.* / 2016-04-27 12:01
Nie ma niezaleznych doradcow. Swojego czasu Open Finance byl "niezalezny" a sie okazalo ze nalezal do Getinu. To samo z ubezpeczeniami - nie chcesz PZU idziesz do Link4 nawet nie wiedzac ze to ta sama firma.
Z branzy / 94.254.241.* / 2016-04-27 12:50
Oczywiście, że są, tylko nie ma co się zrażać Panią w okienku, tylko trzeba dobrze prześledzić rynek i wybrać z najlepszych.
Helena z banku / 77.115.91.* / 2016-04-27 11:31
Esencja pracy w banku. Podpisuje się pod prawdziwością tych stwierdzeń w 100%! Jak to dobrze, że wreszcie się mówi o tym głośno,
Eva797 / 91.235.0.* / 2016-04-27 11:30
Już dawno bank przestał być instytucją powszechnego zaufania społecznego, a pracownik banku nie jest człowiekiem, ale narzędziem do wykonywania planu sprzedaży, a powinien być doradcą klienta w pełnym tego słowa znaczeniu. Pracownik banku powinien mieć wyłącznie stałe wynagrodzenie, a nie dodatkowe prowizje za sprzedaż. Opinia banków popsuła się od momentu hurtowej sprzedaży w bankach ubezpieczeń. Bankowość i ubezpieczenia powinny być od siebie oddzielone, a produkty inwestycyjne powinny być sprzedawane wyłącznie przez osoby do tego wykwalifikowane. Etyka i uczciwość w banku już dawno się zdewaluowały.
włodzimierz1000 / 5.172.247.* / 2016-04-27 11:55
nie tylko tak jest w bankach,jak tylko istnieje najmniejsza możliwość dojenia klient,czy petenta jest prowizja,kupowałem ostatnio aparaty słuchowe,dobrze że byłem z siostrzeńcem co ma je od lat,zaoszczędzłem bagatelka 1100PLN
wojtek bez portek / 78.10.104.* / 2016-04-27 11:30
NIE TYLKO W BANKACH ALE TEŻ W INNYCH PLACÓWKA NP W TELEFONII KOMÓRKOWEJ
OSZUKUJĄ NA POTĘGĘ A DZIAŁY MARKETINGOWE DWOJĄ I TROJĄ SIĘ W/W INSTYTUCJI NABIJAJĄ W BUTELKĘ KAŻDEGO NA ZASADZIE MAMY CIĘ NA DWA LATA LUB PŁACISZ KARĘ
BYĆ MOŻE JUŻ NADSZEDŁ CZAS ABY TO UKRÓCIĆ I POWINNA BYĆ OCHRONA KONSUMENTA PRZED TAKIM PRAKTYKAMI I REKLAMAMI , KTÓRE SĄ ZAPTRZECZENIEM
rozczarowana / 94.254.241.* / 2016-04-27 11:17
To jest chore. Ja aktualnie szukam pracy i większość "propozycji", które otrzymuję, ma polegać na oszukiwaniu ludzi!!!Boże czy ten świat do reszty oszalał??!!!Ludzie, nie zgadzajcie się nigdy na takie warunki, to może choć trochę taka sytuacja na rynku się zmieni. I przestrzegam, że dotyczy to nie tylko banków i ubezpieczeń, ale inne branże próbują oszukiwać w podobny sposób. Podsumowując - jeśli w danym miesiącu naciągnę odpowiednią liczbę ludzi/bądź na wystarczającą sumę - wtedy otrzymam wynagrodzenie, jeśli nie - po miesiącu tyrania jestem bez żadnego wynagrodzenia! To ja już wolę sprzątać za granicą, z dwojga złego...Kocham swój kraj, ale ten brak szacunku do własnych obywateli, traktowanie ludzi poniżej wszelkiej godności - jest niewybaczalny! :'(
1285 / 109.196.50.* / 2016-04-27 11:16
Nie martwcie się frankowicze.PAD Wam wszystko załatwi.
olo lo / 80.54.75.* / 2016-04-27 11:13
oszukują nas media ,politycy, ue,sojusznicy i sąsiedzi taki zorganizowaliśmy sobie świat.....ale nic nie jest wieczne .....
Stefan 45 / 176.96.175.* / 2016-04-27 11:11
Jest taki rysunek Andrzeja Mleczki z początku lat dziewięćdziesiątych. "Businessman" krzyczy do słuchawki telefonicznej rozmawiając z drugim "businessmanem": - Ile razy mam ci powtarzać, że postawą naszej działalności jest oszustwo, oszustwo i jeszcze raz oszustwo !!!
piotr12345 / 83.8.157.* / 2016-04-27 11:10
"Trzeba sobie powiedzieć prostą rzecz, że nie ma nic za darmo. Pieniądze nie biorą się znikąd, "

A nasz aktualny rząd jednak w to wierzy , i chce aby uwierzyli wszyscy Polacy , ;-)
valdeck / 194.29.158.* / 2016-04-27 11:01
Stare przysłowie mówi "nie bądź chamie chytry". A drugie: "chytry dwa razy traci"
fj838 / 213.146.59.* / 2016-04-27 10:59
A to wszystko pod nosem rządu, prawa, prokuratury i innych instytucji mających ścigać przestępców. Tym powinni się zając a nie pieprzyć o TK, demokracji, itp. Demokracji nie ma i nie będzie, konstytucja łamana jest na każdym kroku a TK stoi na straży partii, która w danym momencie rządzi. Banki, firmy ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne to oszuści i złodzieje!
zx365 / 80.48.121.* / 2016-04-27 10:50
"Pieniądze nie biorą się znikąd" powiedział pan Reszka. I tu nie ma racji bo właśnie w bankach biorą się znikąd. A szczególnie w MFW. I dlatego upadają państwa, bo ktoś sprytnie obmyślił plan jak je zadłużać nie oferując nic konkretnego tylko impulsy elektroniczne. Ale na to trzeba mieć monopol. Ja jakbym chciał wydrukować sobie pieniążka to kara większa jak za zabójstwo.
kiruthti3uti34t / 89.67.6.* / 2016-04-27 10:50
Największym ossóstwem jest nazywanie tych złodziejskich przekrętów "produktami".
Zenon314 / 77.114.114.* / 2016-04-27 10:47
Niestety do polisolokaty zostałem namówiony i zmuszony przez znajomego pośrednika, który przedstawiał mi odmowy udzielania kredytu przez inne banki. Były to fałszywki załatwione z kolesiami z banków. Po jakimś czasie, kiedy pożarli się między sobą, a dokładniej z moim znajomym zaczęli informować mnie, że Bartek to pana oszukał bo... zależało mu na 30 000 zł prowizji. Powiązano kredyt z polisolokatą - jeśli nie podpiszę to nie dostanę kredytu. No to podpisałem, licząc żę się wyplączę co zresztą gwarantował mi wtedy jeszcze znajomy. Później wypiął się. Zainkasował 30000 i ślad po nim zaginął.
dr351 / 91.231.71.* / 2016-04-27 13:08
aleś był głupi. I czego placzesz po forach? Ktoś ci kazał podpisywać? Sam poleciałeś bo chciałeś kasę, kasę, kasę! Dobrze ci tak baranie skończony.
z autopsji / 83.27.229.* / 2016-04-27 10:45
DORADCY ZADKO są winni. Oni najczęściej są tez OFIARAMI, ukrytego mobbingu, leczą się u psychiatrów, bo boja się stracić prace. Wystarczy poczytać niezależne fora pracowników banków. Pracodawcy często nakazują je zamykać ze względu na przerażające treści. ROZPACZ, to dzieje się niby w nowoczesnej Europie!!! NALEZY KARAC ZARZADY BANKOW!!!! To nie tylko działania przeciw zdrowiu pracowników, to kreowanie kryzysów, bo często wyniki są sztucznie nadmuchane!!!!
TO POWINNO BYC PRZEDMIOTEM ZAINTERESOWANIA WLADZY i KARANE, bo szkodzi JEDNOSTCE i SPOLECZENSTWU oraz GOSPODARCE!!!

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: