CHEMOS

Money.pl / 2009-07-27 20:29
Komentarze do spółki: CHEMOS.
Wyświetlaj:
teves / 2010-01-21 12:15 / Bywalec forum
Noo i rusza w góre;)

SB dalej czeka na 0,90
SB / 83.12.116.* / 2010-01-21 12:24
CZEKAM ! JAK NIE DOJDZIE DO 0,88-0,94ZŁ TO POPROSTU NIE KUPJE !!
zbuj / 78.131.245.* / 2010-01-21 13:00
SB zobacz cy cie niema na skotanie
tu jesteś zbędny.

Jak będzie 0.90 to ciebie osobiśće zawołam.)
SB / 83.12.116.* / 2010-01-21 13:46
DZIĘKI CZEKAM I SPADAM !
Pipen / 87.204.193.* / 2010-01-21 12:18
No chyba coś ruszyło i jest jakieś konkretne zlecenie ^^ , pytanie tylko czy to podpucha czy nie 1,13 468 100 12:00:25
teves / 2010-01-21 12:23 / Bywalec forum
kurs był atrakcyjny więc miejmy nadzieję,że ruszy, dokupiłem jeszcze rano...
kanalia84 / 89.231.100.* / 2010-01-21 12:32
Ruszy, ruszy, ino jeszcze nie dziś - ot moje zdanie. Dzisiaj znów ta sama zagrywka - baton zjawia się i znika i robi sztuczny popyt. Aczkolwiek chciałbym się mylić.
magda1000 / 79.162.80.* / 2010-01-21 11:27
Odezwe sie póżniej, mam mnóstwo pracy, wieczorem tu zajrzę - może wcześniej, zobaczymy. Wczoraj przeholowałam i mam zaległości, muszę nadrobić. Nie jestem w stanie tyle pisać, do napisania, pozdrawiam wszystkich - ciebie też SB
Golfistka / 2010-01-21 14:32 / Tysiącznik na forum
Cześć Magdziu :). Cholera poszedł w góre :( tylko mam nadzieje, że chwilowo.. Niech poczeka na mnie Chemos
kanalia84 / 89.231.100.* / 2010-01-21 11:01
http://www.parkiet.com/artykul/8,889735.html

To co do lutego stagnacja, a potem odjazd w górę do 2zł?
teves / 2010-01-21 11:01 / Bywalec forum
SB za 0,90 to Ty możesz kupić sobie SEKO
Widzę skaczesz po różnych spółkach i wszędzie zrzędzisz jak beksa;)

Pozdr bekso;)
SB / 83.12.116.* / 2010-01-21 09:50
i JAK SAMOPOCZUCIE I WEZME WIDZE W OKOLICACH 0,90 JAK PISAŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!
KlaraS / 2010-01-21 10:23 / Bywalec forum
a ja tu widze cene typu centrozap
Golfistka / 2010-01-21 14:17 / Tysiącznik na forum
Klarysa .. okropne rzeczy wygadywałaś na Skotanie - nie rób tak wiecej!! Nikt nie jest świety, Ty też.
No a co teraz sądzisz o Chemos - bo tez czekam na niższą cenę po 1,05 powiedzmy, a dziś widze kurs zaczął w drugim kierunku sie odbijać.
Tak, i prosiłabym jakoś swoją wypowiedź w miarę rozszerzyć - pomóż innym. Co kilka głów, to nie jedna, zawsze łatwiej jakąś decyzje podjąć
.b. / 77.112.118.* / 2010-01-21 10:17
Jak mozesz czerpac przyjemnosc z tego,ze inni traca?.Ja wyszedlem wczoraj po 1,14 ze strata ale dalej zycze innym wzrostow.Raz na chemosie zarobilem teraz stracilem ale Ciebie naprawde nie rozumiem.Wczesniej straciles i czekasz zeby innych tez to spotkalo SZOK.
magda1000 / 79.162.80.* / 2010-01-21 10:57
Wiesz co? Ja przemyślałam to wczoraj. SB i kompania nie są warci polemiki, w związku z tym ja osobiście wszelkie ich posty obdarzę ignorancją, no chyba że wreszcie zaczną wnosić coś, z czego wszyscy skorzystają, a mogliby się o to postarać przecież. To, co oni w tej chwili piszą to każdy idiota może napisać. Ja też mogłąbym powiedzieć, że wejdę np po 0,80 albo 0,60 - i co? Takie samo znaczenie by to miało;)
SB / 83.12.116.* / 2010-01-21 11:27
JA STARAM SIĘ DORADZAC ,NIE JAK INNI ,TYLKO WY TO IGNORUJECIE LUB SMIEJECIE SIE A TO CO PISZE POWINNISCIE ANALIZOWAC A NIE TAK ,A JAK COS NIE WIEM TO PISZE SZCZERZE W INNYCH SPÓŁKACH SAM ZADAJE PYTANIA JAK ICH WCZEŚNIEJ NIE ANALIZOWAŁEM .
piopan / 2010-01-21 11:13
Wiesz, ja tam skorzystałem 1 raz na radach SB, na skotanie jakiś czas temu i wtedy była tam sama racja. Oczywiście mógł to być przypadek, nie mniej jednak to co pisał potwierdzało się później i chyba wtedy wiele osób zarobiło...Może dajcie mu spokój, po prostu taki jest, lubi się droczyć...:)
magda1000 / 79.162.80.* / 2010-01-21 11:24
No ok, niech tak będzie. My będziemy pisać swoje, on swoje, może razem coś się stworzy;) Tylko niech on coś wniesie, spróbuje pokierować ludźmi skoro chce, tylko niech wytłumaczy trochę ludziom co widzi, o co chodzi, bo pisząc jedno, 2 zdania można panikę rozsiać;)
teves / 2010-01-21 10:49 / Bywalec forum
a po co wychodzić po tym kursie?przecież to najgorsze co moze być?
mar56 / 89.228.36.* / 2010-01-21 09:45
nie ma wytlumaczenia dla tej z k******** firmy jak i kiedy bedzie dobrze ,czy wig w gore czy w dol to ona zawsze zalicza doly
magda1000 / 79.162.80.* / 2010-01-21 10:58
No z tym k******* to nietrudno się zgodzić, to prawda, oj prawda;)
teves / 2010-01-20 23:00 / Bywalec forum
Widzę dziewczyny się dziś ładnie udzielały,podobnie oceniam to wszystko.
Jedno jest nie wiadome korekta...może być,ale równie dobrze moze jej nie być...
Od ilu już miesięcy wszyscy analitycy trąbia o korekcie i co nie było jej, a to już ponad 10 miesięcy,trzeba czujnie śledzić rynek głównie stany bo tam wszystko się zaczyna ale i też nasz ogromny deficyt może zrobić swoje i odbić się na gpw.Ale czasem spólka moze kierować sie zupełnie swoimi prawami i być od rynku niezależna.
teves / 2010-01-20 21:31 / Bywalec forum
Haloo akcjonariusze
mam grzeczne pytanie robić zakupy rano, czy czekać jeszcze? stany na minusie, więc jutro możemy kontynuować spadki(już drugi tydzień chemos leci) ale z drugiej strony może już jutro iść w góre,a w takich momentach kupuje się akcje...

Widzę dziś piali dużo co niektórzy;)

Pozdrawiam
magda1000 / 79.162.96.* / 2010-01-20 22:12
Oj pialiśmy, pialiśmy Tevresie;) Powiem Ci tyle co widzę. Indeksy istotnie na minusie, to niestety niezbyt dobrze, ale np na indeksie nasdaq świeca która powstała jest czarna - ale ma długi dolny cień i wartość indeksu zatrzymała się niemal na linii wczorajszego otwarcie - a wczorajsza świeca była pozytywna. To co się dziś stało może spowodować niższe otwarcie u nas - z tym trzeba się liczyć. Jeśli giełda w usa otworzy się jutro na plusie nasze indeksy zareagują pozytywnie i z niższych otwarć zrobią się białe pozytywne świece. Niestety dziś nie uzyskaliśmy odpowiedzi jednoznacznej jak zachowają się rynki - martwi cena ropy i dolara niestety. Bądź na pewno ostrożny i pilnuj inwestycji jeśli zamirzasz kupować cokolwiek. Ten moment na rynku to szereg niepewności - sama posiadam akcje i są to nerwy. Nie mogę niestety powiedzieć Ci dokładnie co masz zrobić - ja nie jestem doradcą. Mogę jedynie próbować pomóc Wam dzieląc się tym co widzę i tym co wiem. Nigdy nie ma gwarancji na nic. Czasem najlepsza nawet wiedza - 100 razy lepsza od mojej może dać dużo korzyści a czasem może się nie sprawdzić - no taka jest giełda. Ważne aby zawsze starać się na spokojnie przemyśleć co dzieje się na spółce i rozważnie podejmować decyzje. Jutro być może dowiemy się więcej - poczytaj co pisało wiele osób na tym forum, trochę informacji się znajdzie, na ich podstawie można zawsze coś wywnioskować. Usd i ropa czasem wykazują dziwne zachowania - sprzeczne z ich następstwami, ale to tylko czasem. Zobaczymy czy te długie świece na ropie i usd rzeczywiście wróża gorszy wariant na rynku. Widzisz, bardzo wiele zależy od sytuacji zewnętrznej - jak bardzo słusznie zauważyłeś. Jak czegoś się dopatrrzą na pewno odpiszę, ale chwilami sama mam mętlik w głowie. Analiza techniczna wielokrotnie i generalnie przynosiła mi korzyści. Czasem tylko mnie gubiła - wiesz nie ma idealnych mechanizmów. Ale zawsze ratowałą mnie przed paniką - i tu na pewno mi pomaga. No ale każdy ma swój punkt widzenia. Niekoniecznie tak jest u wszystkich.
Stefan89 / 77.253.157.* / 2010-01-21 10:14
Cześć Magda,
Widziałem, że dużo piszesz o analizie za pomocą świec japońskich, czy ona naprawde jest taka wazna?
Co Twoim zdaniem jest wazniejsze analiza wyników finansowych czy wykresów spółki?
Jestem na gieldzie od niedawna, wiec bede wdzieczny za pomoc
Pozdro
magda1000 / 79.162.80.* / 2010-01-21 11:20
Analiza informacji jest również istotna, ale trzeba zawsze podchodzić do niej z rezerwą, bo wiele informacji jest totalnie ignorowanych przez inwestorów. Chodzi o to, że przy dobrych nastrojach na spółce lub ogólnie na rynku nawet złe informacje nie są czasami w stanie powstrzymać optymistów i tym samym dobre pesymistów. Informacje mają największe znaczenie wtedy gdy na spółce lub rynku nie ma określonego kierunku - jest trend boczny, czyli dosłownie marazm. Wtedy informacje są ogromną przyczyną ruchu albo w dół albo w górę. Jeżeli chodzi o analizę - informację to główny aspekt analizy fundamentalnej. Ale pamiętaj, żę na analizę fundamentalną skłądają się zarówno informacje z rynku, ze spółki jak i analiza techniczna - czyli wykresy, które mówią bardzo dużo. Inwestując zawsze bierz pod uwagę wszystko - moim skromnym zdaniem ze szczególnym naciskiem na analizę techniczną - bo wykres ZAWSZE odzwierciedla informacje, czyli jakby wykres z nich wynika, bo ruch może być wykonany pod wpływem informacji. Ale nigdy nie jest odwrotnie - informacje NIGDY nie wynikają z wykresu, natomiast często z wykresu wynikają następstwa zachowania spółki lub rynku, dlatego jest on tak istotny. Jest mnóstwo formacji świecowych, liniowych, chorągiewek ,flag, spodków i wiele innych, które warto znać bo są na prawdę pomocne. Polecam książkę :"zawód inwestor giełdowy" Czytałam ją jak zaczynałam - jest przystęnym językiem pisana i tłumaczona na wiele języków. Jest niezła na początek. Poszukaj też w internecie formacji świecowych, liniowych, tu też jest dużo ciekawych przykładów:)
magda1000 / 79.162.96.* / 2010-01-20 22:15
Ale możemy mieć problem jeżeli w usa i jutro coś się posypie, dlatego trzeba być czujnym, ale każdy musi podjąć decyzję samodzielnie. Ja spróbuję pomóc jak mogę infpormując od czasu do czasu co myślę. Może razem coś stworzymy, do czegoś dojdziemy. Wspólnymi siłami zawsze można wiecej - co więcej głów to nie jedna.
teves / 2010-01-20 22:41 / Bywalec forum
Dokładnie co dwie głowy to nie jedna.Jutro możliwy jest minus na otwarciu tak jak mówisz,a później zobaczymy ja stany otworzą...
Spokojnie odbije, a czas na zakupy jak najbardziej korzystny ale trzeba wyłapać minimalny kurs(uważam 1,11 już za korzystny do zakupu)

Pozdrawiam Madzie;)
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 16:38
Mam chwilkę więc napiszę coś jeszcze. Bardzo prawdopodobny wydaje się być Twój wariant - przetestowanie poziomu 1,10. Dziś powstała świeca gwiazda doji, która często jest świecą zmiany trendu - jeśli był spadkowy lub boczny - może nastać wzrostowy(ale nie musi - świeca często lecz nie zawsze ma znaczenie). Nie musi to nastąpić od razu lecz po kilku sesjach. Dużo zależy od nastrojów jakie powstaną po sesji w usa. Indeksy otworzyły się bardzo słąbo, ale jeżeli siępodniosą powstaną białe świece. Jeśli zamkną się na plusie nie będzie większych zagrożeń. Może być przetestowany posiom 1,10. Pytanie co z tego przetestowania wyniknie. Trudno powiedzieć czy wyłamanie w dół, czy w górę, czy jeszcze chwila marazmowego lekkiego osuwania. Na pewno cieszy fakt że średnie jeszcze nie zawracają ku dołowi, jeszcze wszystko może być ok, ale pamiętaj do końca nie wiadmomo. Mam taką samą niepewność jak przed wybiciem sierpniowym. Jeżeli do wybicia djdzie będzie miało ono na pewno mniejszy zasięg niż wtedy - na żadne krocie nie ma co liczyć. Ale zgadzam się w 100% z niektórymi, którzy bardzo rozsądnie pisali o możlliwym dojsciu do poziomu 2zł. To jak najbardziej osiągalny pułap. Pytanie jednak wciąż pozostaje - czy to już niedługo czy może jednak póżniej. Możesz mieć bardzo dużo racji licząc na odbicie w związku z pp. Też o tym wielokrotnie myślałam;) Cały czas jednak dręczy mnie ta rzekoma spekułą na spółce - widzisz może ona albo wiele zmienić na korzyść, ale może też dużo zepsuć. Na wykresach w portalu stooq świeca doji spowodowała odbicie do 1,4zł powstała 30grudnia a odbicie nastąpiło 2 sesje dalej. Istnieje cień szansy że podobnie się stanie i teraz bo doji często zwiastuje takie rzeczy. Ale oczywiście może to być fałszywy sygnał - to też się zdarza. Bez pohopnych decyzji - czekajmy na rozwój wydarzeń.
Golfistka / 2010-01-20 20:21 / Tysiącznik na forum
Napisałaś: "Pytanie , które mnie dręczy, to dlaczego codziennie spadek jest o 2grosze, 1 grosz - zupełnie jakby ktoś tym kierował i lekko zaniżał kurs aby uniknąć panicznej wyprzedaży."

- tak, i tak to wygląda, ktoś tym kieruje, aby uniknąć panicznej wyprzedaży. Czemu? A temu, ponieważ potem grubasom będzie ciężej podnieść kurs w opłacalnym dla nich momencie - większe wydatki.
PS. Ale jest to tylko moje zdanie i mogę się mylić naturalnie.. pisząc takie bajki
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 20:36
Bardzo prawdopodobne, nie pomyślałam o tym przyznaję, nawet widać jak ktoś wystawia duże zlecenia kupna a potem je wycofuje - po coś to robi, dla zachęty pewnie;) Pisałaś kiedyś że pewnie wkońcu grubasy podniosą kurs - może masz dużo racji:) Oby tak było;)
Pipen / 79.185.144.* / 2010-01-20 17:43
Z całym szacunkiem i uznaniem dla Mady1000, duży respekt i uznanie, za dzielenie się tak profesionalnymi spostrzeżeniami
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 18:13
Twoje spostrzeżenia również bardzo cenię - czytałam je cały czas;)
Golfistka / 2010-01-20 17:25 / Tysiącznik na forum
Tak, wszystko dobrze piszesz. Ale chcę jeszcze dodać takie swoje przemyślenia, może Ci to pomoże aby w odpowiednim momencie na podstawie tego wnieść małą korektę do swoich AT:
Tak jak mówiłam wcześniej, spekulacja może zaniżać kurs przed notowaniami PP, aby taniej te PP wykupić - dlatego pisałam, że możliwa jest fala wzrostów po 2 tygodniach od momentu rozpoczęcia/zakończenia notowań PP. Ale możliwe, ze im to się nie uda, bo ma wpływ także na te wszystkie procesy ogólny nastrój i sytuacja światowa i lokalna na giełdach, i wtedy spółka zarządzi się swoimi prawami - teoretycznie przed notowaniami PP kurs spółek rośnie na giełdach na świecie. Na cenę akcji wpływa cena PP i jedno jakby nakręca drugie. Na tym między innymi polega sukces emisji z PP.

To tak jak w silniku elektrycznym, przetwarzającym energię elektryczną na energię mechaniczną, której wymaga urządzenie robocze, aby przyjść w ruch, zacząć się kręcić. Silnik to - PP, maszyna robocza to - akcja, energia elektryczna to hossa, spekulacja, ogólne nastroje, energia mechaniczna to - sprawnie zarządzające systemy informatyczne na giełdach. Jedno zasila drugie i emisja z sukcesem się sprzedaję przy notorycznym wzroście kursu akcji - jest to wynik współdziałania tego całego mechanizmu.
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 17:42
No i oczywiście - wspaniałę te porównania są - z silnikiem i energią. WIdzisz? Ja nie jestem taka mądra - tak bym tego nie napisała;)
Golfistka / 2010-01-20 18:51 / Tysiącznik na forum
dzieki :)
Golfistka / 2010-01-20 18:55 / Tysiącznik na forum
Jesteś, jesteś :), bo zrozumiałaś o co tu mnie chodzi. Wcześniej też pisałam .. ale chyba nikt nie zrozumial o co coman w tym wszystkim lub, w najlepszym przypadku, takich zdolnych w tym czasie nie było na forum
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 19:02
Ciekawe tylko co by było gdyby ogólnorynkowe spadki się zaczęły - bessa. Gdybyśmy się np wycofywały - Sb i kompania mieliby uciechę i pewnie posypałoby się mnóstwo negatywnych komentarzy o nas. no ale cóż nie mamy na to wpływu.
Golfistka / 2010-01-20 19:11 / Tysiącznik na forum
hem ;) prawdopodobnie
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 17:38
No dokładnie, masz pełną rację. Tylko musimy wiedziec jak się przedstawią ogóle nastroje. Jeżeli giełda w usa zakończy się na znacznych minusach - to znowu będziemy w totalnej niewiedzy. Bo wczoraj były białę świece a dziś jak powstaną czarne, znów nie będzie wiadomo jaki kierunek obierze rynek i nastroje na nim. Wielu analityków twierdzi że dolar jest w powolnej agonii - takie sesje jak dzisiejsza wprawiają tą kwestię w zwątpienie. Aby rosły akcje dolar nie może się podnosić. I to jest właśnie coś, co mnie martwi. Czasem żałuję że nie zaczekałam z inwestycjami na to, ąż rynek zdecydowanie się określi. Jak inwestowałąm w marcu wiedziałam, że jest odbicie w górę - dlatego się nie bałąm w ogóle inwestycji w chemos. A teraz jest inaczej - wielka niewiadoma. Jeśli chodzi o spekulację, to tak naprawdę trudno mówić że jeżeli występuje to tylko na takich spółkach jak chemos. Wydaje mi sięże na całym rynku jej pełno, uwzględniając w tym politykę obamy i działalność Fedu. Ile można drukować pieniądza? I jak długo można dmuchać taką bańkę? To włąśnie sytuacja w usa martwi mnie najbardziej - dlatego jeżeli uważać z inwestycjami to nie tylko na chemos ale i wszędzie. Ostatnio sprzedałam kghm.. Nie wiem czy dobrze zrobiłąm, ale puki względnie spory zysk miałam to sprzedałam - bo nie wiem co na chemosie się stanie, a stratna być nie chcę. A jakby tak wszystko raptem w dół tąpnęło to sprzedawałąbym w popłochu. Tak więc martwio mnie bardziej ogólna sytuacja rynkowa i korekta wzrostowa, aniżeli sam chemos - bo jakby nie patrzeć to co tu się stanie jest w dużej mierze zależne od tego co w ogóle ma nastąpić.
Golfistka / 2010-01-20 19:48 / Tysiącznik na forum
To co napisałaś wyżej - nie ma siły, muszę do tego się odnieść :) - jestem pod wrażeniem tego co piszesz. Ze swojej strony mogę dodać, że spadki cen ropy od stycznia były przewidywane w zeszłym roku (czytałam o tym), jak i to, że hossa będzie dalej trwała w 2010 roku.. Na poparcie tej prognozy mogę przytoczyć dane ze statystyk historycznych, które mówią, że hossa trwa 3 lata, bessa 1 rok. Ale bez względu na to, doskonale rozumiem także i Twoje obawy, że to wszystko może szlak trafić i żadne statystyki i prognozy nie pomogą, jeśli gospodarka w Stanach się zawali - a dolar mocno do góry strzeli.
No cóż, zostaje nam tylko trzymać kciuki, aby tak się nie stało i żeby hossa nadal trwała!
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 20:27
W gazecie wprost też był artykuł mówiący o agonii dolara i prognozujący wzrost cen zwłaszcza złota i ropy. Jeżeli się to potwierdzi wszystko będzie dobrze. Kilku analityków, których opinie czytałam też tak uważa. Tylko moje obawy wiązały się też z tym że to nie może tak długo trwać bo zabraknie optymistów na rynku. Ale też nie ma co sugerować się pojedynczymi sesjami - dzisiaj spadki ropy powoli się zmiejszają - może powstać dolny cień na świecy indeksu ropy CL.F - wtedy nic jeszcze nie przekreśli szansy na dalsze jej wzrosty. Pamietajmy że wielu finansistów mówi o korekcie więc może to dlatego;)
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 15:54
Najgorsze jest to, że dolar dziś zyskuje względem złotego a traci ropa naftowa. Gdy dolar zyskuje względem złotówki może to świadczyć o chwilowej ucieczce inwestorów z rynku Polskich akcji - jednak wig20 puki co nie spada znacznie pomimo złego otwarcia sesji w usa. Ropa traci na wartości - nasz rynek zawsze to odczuwa, bo ma charakter zależny od surowców - dużo naszych spółek jest surowcowych. Watrości usd i ropy zmieniają się często radykalnie w ciągu dnia, ciekawe jak rozwinie się sytuacja? Dobrze dla rynku akcji gdy traci dolar a ropa zyskuje - wtedy polepszają się nastroje. Dziś jest odwrotnie i za pewne jest to jedną z głównych przyczyn spadku. Nie wiem nic o danych, nie mam czasu sprawdzić. Wczorajsze białe świece wyglądały dobrze na indeksach w usa. dobrze by było gdyby dzisiejsze to potwierdziły, ale czy tak sie stanie nie wiadomo w tej chwili. A bez wątpienia wpłynie to na nastroje na rynkach, pośrednio też na spółkę chemos w jakimś stopniu. Zobaczymy, co przyniesie dzień. Najgorsze jest to, że rynki są w trudnym okresie. Sytuacja na wielu indeksach jest patowa, trend boczny lub zblizony do bocznego, bo wzrosty przez ostatnie miesiące nie są tak intensywne jak po odbiciu marcowym. Dlatego właśnie różne niespodziewane historie dzieją się na giełdzie. Dlatego też trudno teraz inwestować, chyba że w krótkim terminie ale trzeba mieć na to czas, a nie każdy go ma. Jedno jest pocieszające. Puki co indeksy polskie az tak bardzo nie reagują zle na te informacje, no ale poczekajmy do zamkniecia bo wszystko jeszcze moze sie zmienic.
Golfistka / 2010-01-20 16:49 / Tysiącznik na forum
Madziu, to daj nam znać, kiedy (jeśli to oczywiście będzie miało miejsce w AT) średnia 15dniowa wypoziomowana skieruje się lekko w górę i przetnie od dołu sr 45 dniową, czyli ustanowi się formacja złotego krzyża (Gold crucifix), sygnał kupna.
Ależ .. nauczyłam się od Ciebie :)) mądrych rzeczy.
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 17:05
Możesz także sama spojrzeć na stooq.pl, wybrać chemos i analizę technicznę (nie wykres). Po uruchomieniu zakłądki z analizą techniczną pojawi się wykres świecowy. Tam kliknij na srednie 45 i 15 to takie kwadraciki u góry okna z wykresem. Średnia 15 jest czerwona, 45 niebieska zdaje się. I wtedy będziesz mogłą kontrolować to sama. Ale mnie martwi zachowanie dolara i ropy dziesiaj - puki co nie jest dobrze ,ale zostało sporo czasu do końca notowań.
Golfistka / 2010-01-20 18:43 / Tysiącznik na forum
Dziękuję Ci Madzi - skorzystam. A dziś też muszę jeszcze popracować. Do jutra. Ogromny Buziak :)
Golfistka / 2010-01-20 18:44 / Tysiącznik na forum
Cieszę się że jesteś tutaj :))))))))
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 19:04
Ja to najbardziej bym się Cieszyła jakby wreszcie ruszyło coś do góry - pytanie kiedy, ale możesz mieć dużo racji, że pp wiele zmienią na dobre;) Obyś ją miała, tego wszystkim akcjonariuszom chemosu życzę - zaróbcie;)
Golfistka / 2010-01-20 14:52 / Tysiącznik na forum
Magda1000, co do Twojej opiniii o polakach w 100% zgadzam się - jest to zadufany w sobie i zacofany naród w 70-80 swoich procentach!
1. Gardzą innymi narodowościami, jeśli to nie są narodowości z "cywilizowanego zachodu (kierunek USA, Niemcy, Francja)" - wg ich założenia;
2. Gardzą kobietami, jeśli kobiety nie stoją przy garach, a mają coś do powiedzenia publicznie;
3. Gardzą seksualnymi i nacjonalnymi mniejszościami;

PS. Można w dwóch słowach określić w ten sposób obecną sytuację społeczną w Polsce - najdoskonalsza forma gospodarczej ekspresji heteroseksualnych, białych, religijnych mężczyzn, zapewniająca im spełnienie własnych pragnień w połączeniu z realizacją poczucia władzy nad innymi, np pracodawców nad pracownikami.
Ale są i inni, jak wszędzie na świecie.
Pozdrawiam ciepło i nie denerwuj się bardzo. Jesteś i tak super :)
magda1000 / 87.96.64.* / 2010-01-20 15:39
Ja czasem mam już dość. Na ulicy słyszę - czarna, dzika. Tu słyszę trudna, nieodpowiedzialna, mimo że coś wnoszę i mam argumenty, podpieram się wiedzą. Nikomu nie dałąm gwarancji na sukces mechanizmów które stosuję i cały czas nie daję. Ja tylko piszę to co myślę. Ale nie może być tak że ktoś zasugeruje sobie na mizernych podstawach że będzie zle, wystraszy innych i będzie gardził kimś kto jednak ma coś do powiedzenia. Dlaczego w tym kraju ci, którzy negują kogoś nie mają własnych argumentów, nie wykażą odrobiny motywacji aby trochę napisać dlaczewgo ma być żle. Wtedy moje poglądy i ich poglądy możnaby razem zestawić i razem coś zbudować, ale oni wolą bez argumentacji gardzic innymi i obracać sytuację tak, aby okazało się że ktoś jest niepoważny, grać ne jago emocjach i udowadniać że jest nadpobudliwy czy nerwowy. Denerwuje siękażdy na chamstwo, niezależnie czy jest bogaty czy biedny. I to że ja siędenerwuję nie jest poświadczeniem że jestem mitomanką i bredzęna swój temat. To niech te osoby jadą gdzieś w inny kraj i zobaczą co to jest brak akceptacji o ile go zaznają bo gorzej jak tu to chyba nigdzie nie ma. Nie mają pojęcia że ja musiałam 3 razy wiecej pracowac od innych tutaj na to samo tylko dlatego ze jestem czarna. I wymagają ode mnie do tego opanowania emocji, Na takie chamstwo trudno się opanować. Jeszcze raz podkreślem - to co mówię nie jest ani sugestią ani rekomendacją. To tylko moja opinia na podstawie wiedzy i doświadczenia. Nie myli się tylko ten kto nic nie wnosi i nic nie robi. Dziwi mnie że niektórych trzeba takich truizmów uczyć.
Golfistka / 2010-01-20 16:06 / Tysiącznik na forum
Rozumiem Cię doskonale. I rozumiem, że masz powody żeby się denerwować - na prawdę tak uważam. Było to głupie z mojej strony pisać "nie denerwuj się" - raczej to z przyzwyczajenia, taki mechaniczny odruch w dobrych intencjach.. Ja też się denerwuję, jeśli ktoś mnie obraża - to prawda, nie potrafię nie denerwować się w takim momencie.
Pipen / 87.204.193.* / 2010-01-20 15:33
Ale fajne tematy :D Całą sztuka to być dobrym draniem :D kobiety to kochają ^^
Golfistka / 2010-01-20 15:39 / Tysiącznik na forum
A to już inne tematy :), na pewno nie w kontekście społeczno-gospodarczej socjologii :))
piopan / 2010-01-20 15:16
No to napisałaś...troche przyro czyta się takie uogólnienia. Ale żeby się odgryźć, napiszę, że kobiety są wcale nie lepsze. Im wiekszym jesteś s*********, tym bardziej Cię szanują. I to akurat jest bardzo sprawdzona reguła. Z jednej strony mówią, że szukają faceta, który da im wielką miłość, a jak już znajdą to i tak po chwili ciągnie ich do tego, aby jednak być z draniem...Wiem jedno, im baba ma lepiej, tym bardziej szuka złej odskoczni...
Pipen / 87.204.193.* / 2010-01-20 15:04
Nie wszyscy faceci są do bani :P
Golfistka / 2010-01-20 15:33 / Tysiącznik na forum
Przecież piszę, że nie wszyscy :), kochani, Wy akurat należycie do tych 20-30%
Golfistka / 2010-01-20 15:36 / Tysiącznik na forum
No może trochę przysadziłam z tymi 70-80%. Może jest wielkość 50%.
Golfistka / 2010-01-20 15:51 / Tysiącznik na forum
Też mam jednego znajomego faceta, jest Polakiem i jest najlepszy na świecie! :))
JazzFoto / 79.184.12.* / 2010-01-20 13:40
Jak jest tu jakiś Admin to niech zbanuje tych co obrażają tu innych porządnych ludzi,
co chcą poważnie podyskutować na temat giełdy, popieram wszysstkich kulturalnie wypowiadajacych się na tym forum ludzi.
Pozdrawiam.
MłodyIX / 88.199.28.* / 2010-01-20 13:25
17.01. Warszawa (PAP/ESPI) - KomisjaNadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Chemoservis-Dwory - podała spólka w komunikacie.

Spółka chce przeprowadzić ofertę publiczną 22.640.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy oraz ubiega się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym 67.920.000 zbywalnych jednostkowych praw poboru, nie więcej niż 22.640.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C, a także nie więcej niż 22.640.000 zbywalnych praw do akcji serii C.(PAP)
Powodzenia i ostroznie / 119.62.128.* / 2010-01-20 13:41
Witaj ! Nie trzeba wklejac,to wszystko jest naprzyklad tutaj :

http://stooq.com/q/n/?s=chs
MłodyIX / 88.199.28.* / 2010-01-20 13:22
Chemoservis-Dwory
BM BPH - Biznes
12 Sty 2010, 9:15


11.01.br. Zarząd Spółki Chemoservis-Dwory S.A. ("Emitent") poinformował, iż otrzymał informację od podmiotu zależnego Zakład Energetyczny ZEN Spółka z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, iż w dniu 11 stycznia 2010 roku podpisana została umowa na świadczenie usług produkcyjnych w/w Spółki ze Spółką ArcelorMittal Poland S.A. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. Przedmiotem niniejszej umowy są usługi w zakresie zapewnienia sprawności technicznej i technologicznej urządzeń, instalacji, obiektów technicznych na rzecz Oddziału Batory ArcelorMittal Poland S.A., w szczególności w zakresie:

-urządzeń podstawowych i pomocniczych branży elektrycznej i energetycznej, automatyki przemysłowej i budowlanej

-instalacji mediów energetycznych.

Umowa obowiązuje od 01 grudnia 2009 r. i jest zawarta na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Szacunkowa łączna wartość Umowy (bez VAT) za okres pięciu lat wynosi 14 130 000 zł, spełniając przyjęte kryterium znaczącej umowy.

Średnioroczne przychody z tytułu realizacji umowy mogą wynieść około 2,82 mln zł, co z kolei będzie miało istotny wpływ na rachunek wyników. Dodatkowo umowa została zawarta na czas nieokreślony, co zdywersyfikuje źródła przychodów spółki. Informacja podana przez spółkę jest korzystna i powinna przyczynić się do lepszego od rynku zachowania kursu akcji.
piopan / 2010-01-20 13:18
Witam,

Nie wiem, czy to dobre forum, ale apropo pisania to, ja piszę książkę. A teraz do forum: wiem, że każdy z nas, który posiada akcje tej spółki czeka z utęsknieniem na odbicie. Też czekam, ze średnią 1,25. Wiem też, że wypisywanie haseł o "dzidzie" na 18 zeta jest wysoce nieprofesjonalne. W tej sytuacji to bardzo małoprawdopodobne. 1. Jesteśmy po splicie, 2. Przed dodrukiem akcji. W krótkim czasie moim zdaniem maks co może się wydarzyć (nawet AT to mówi) to skok już nawet nie dpo poziomu 2 zeta (na taki jeszcze kilkanaście dni liczyłem), a może 1,5 - 1,7. Choć z dugiej strony analizując trend jaki mamy i wymianę 1/3 akcji petroli. Tyle będą uzupełniać po 0,65 - Istnieje opcja, przykro mi to pisać, że kurs może odbijać się w okolicy 0,8 i po krótkim czasie ugrząznąć na poziomie 1,0 - 1,2. Oczywiście w długim okresie ten kurs pewnie podzie do góry, ale czy będzie to "dzida", czy tylko strzałeczka - też nie ma pewności. Spółki dla których ROA i ROE są na poziomie bliskim 0, oscylują na granicach. Oby po tym długim czasie, ta grnica przesywała się w górę. Na giełdzie ważne są analizy, ale wazniejsza jest intuicja - tak myślę. Nie rozumiem tylko agresji, tutaj na forum. Każdy ma prawo wykłądać pieniądze gdzie chce, czy traci, czy zyska to jego sprawa. Nie wolno natomiast rzucać błotem. To dość nie fajne zachowanie. Pozdrawiam i ludzie więcej luzu :)
magda1000 / 79.162.86.* / 2010-01-20 13:22
;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy