CHEMOS

Money.pl / 2009-07-27 20:29
Komentarze do spółki: CHEMOS.
Wyświetlaj:
J1512 / 79.191.209.* / 2011-12-09 11:04
CHEMOS w tym roku tj.do końca listopada zawarł 12 dużych umów które realizuje co przelożło się na dotychczasowy wynik finansowy.Mam pewnośc że ten rok będzie jak dotąt najlepszy w działalności CHEMOSA,a wyniki zaskoczą wszystkich.
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-08 20:04
Chodźby nie wiadomo jak ładne słowa pisać o Chemosie i jak wielce być elokwentą i kulturalną osobą i choćby nie wiadomo jak wiele człowiek posiadał wiedzy o inwestowaniu od samego początku istnienia GPW to jest to wszystko bez znaczenia, ..... gdy TRACI SIĘ NA AKCJACH CHEMOSA!!!

TU chodzi tylko o pieniądz z inwestowania w Chemos, tu się nie pisze o ładnych wypowiedziach, o kulturalnych tylko o nadziejach i sposobach postępowania w stosunku do konkretnego papiera, czyli CHemosa.

Już nie będę się powtarzał co do CHemosa, niemniej jednak dla mnie ktoś,kto trzyma akcje z 30% czy 60% wtopą to nie jest dobry inwestor i nie jest partnerem do dalszej dyskusji....no bo niby o czym mamy rozmawiać, o jego marzeniach, że wzrośnie, odrobi i jeszcze zarobi???? Śmieszne....

Fajnie, że spółka Chemos stała się bardzo popularna dla spekulantów, chodź wcześniej tak nie była tak całkowicie spostrzegana.

Poza tym, pamiętam, jak niektórzy tutejsi "fani Chemosa" nagabywali kilka tygodni temu, aby Chemosa kupować, bo wyskoczy bardzo wysoko....haha. Ci, którzy im uwierzyli, gdy był w granicach 30 gr teraz muszą nieźle sobie w brodę pluć gdy kupili ten gówniany papier.

Jak znam życie, pewnie znów zaczną sie wypowiadać, gdy chemos podskoczy wkońcu kiedyś do tych 30-35 gr....tylko że to i tak już za późno.

Szkoda, że tak mało tutaj ludzi którzy naprawdę znają sie na zarabianiu na gpw i obracaniu pieniądzem na codzień.....
POLO6 / 2011-12-08 21:41
wiesz"graczu" masz racje tylko pamietaj ty zyjesz z nich bo kazdy tak zaczynal marzenie coz w tym zlego jesli nie nadzieja to coz pozostaje -brak wiedzy brak kasy i tak do ustran...smierci
ale tez jest tak ze na 10 transakcji 6 jest stratnych ale te 4 daja zysk ogolnie i to jest pieknie .
Tak tez bylo z synthosem pisali o nim bankrut a gdzie jest dzis pikowal w dol a potem odzyl -nie bronie chemosa bo wiem ze to szmata nic nie warta tylko GPW to szulernia i nie zawsze to co ma rosnac rosnie a co ma spadac spada -ale wazn e aby tam byc gdzie rosnie a wiac gdzie spada -wiec dzieki za rady ale inwestycje to psychologia a do tego trzeba dojrzec i dbanie o kapital i tego sie ucze pozdrawiam
POLO6 / 2011-12-08 18:56
j1512 a jaka jest rzeczywistosc do chemosu
dzis znowu stracony dzien gdy na innych jest zarobek chocby dzisiejszy cedc +19%
tego mi wlasnie zal skoro ja nie zarabiam to trace /mam to spolke chemos i to boli/ wciaz ludze sie ze wybije sie ale tu bez pomocy kogos duzego nie ma szans -a znowu jesli sie wybije to pewnie ja sprzedam z mniejszym badz wiekszym zyskiem bo spolka jest cierpka tak mnie wymeczyla i meczy ze mysle tylko aby wyjsc na zero!!!!!!!!!! niestety psychologia.
Sa takie spolki jak np synthos kup i zapomnij od 0,36 do 6zl piekny zysk mialem ja zakup po 0,6 wiele razy ja kupopowalem sprzedawalem potem ja wyzej odkupowalem i tak zarabialem - a coz wystarczylo tylko ja miec a kasa szla ale syfy sie trzyma a spolki rosnace sprzedaje realizujac zyski wiec te wszystkie rady czy to Gracza Gieldowego-Advisor musimy przyjac z pokora i uczyc sie od nich bo wiedza co pisza i naprawde nie zyc nadziejami tylko jak powiadaja ciac straty bo bez kasy nie ma nas na gieldzie bo i z czym -wiec dzieki KOLEDZY za dobre rady !!!!!!!!!!
J1512 / 83.30.70.* / 2011-12-08 12:06
CHEMOS to bardzo ciekawa spólka, ma dobre wyniki,perspektywiczny sektor swojej dzialalności.Obecnie po korekcie w średnio terminowym trendzie wzrostowym,niedoszacowana przez inwestoeów.Jest ciągle przedstawiana w niekorzystnym swietle na tutejszym forum,co jest niezgodne z prawdą o firmie.Wpisy są złośliwe i mają się nijak do rzeczywistości.
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-08 13:13
Kolo, powiem CI tak raz na zawsze:

GÓWNO mnie obchodzi, czy spółka jest ciekawa, czy ma dobre fundamenty itd. , mnie jako kogoś, kto ciężko zarobione pieniądze wkłada w akcje interesuje tylko jedno: ZYSK NETTO w odpowiedniej wysokości. Jeśli przez dłuższy czas nie przynosi zysku, ale generuje stratę, a wyniki finansowe są dobre i spółka jest ponoć ciekawa, to jest to SYF a nie dobra inwestycja i GÓWNIANA SPÓŁKA!!!!!!!!!!!!!

Nie mam żadnych sentymentów, gdy chodzi o kasę!!!

A Ty piszesz jak taka mameja, która się rozczula nad spółką i w dodatku jeszcze jest się na minusie.....chore zachowanie, współczuję takim jak Ty.
J1512 / 83.30.70.* / 2011-12-08 13:39
Za tak piękny wpis pod moim adresem musze podziękowac tak ładnie po staropolsku:Bóg Ci zapłac dobry człowieku za dobre słowo.
Advisor 1970 / 178.37.224.* / 2011-12-08 14:29
Witam
pierwszy raz wypowiadam się na tym forum, po analizie firmy, która jest zawsze podstawą moich inwestycji, w przypadku każdej spółki lubię poznać opinie inwestorów, które są jednym z czynników determinujących inwestycje. Ocenę atrakcyjności pozostawiam do własnych interpretacji inwestorów. Mam jednak kilka uwag do agresywnych wypowiedzi osób, którym jak widać puszczają nerwy i próbują własne frustracje nietrafionych inwestycji przelewać na tych co patrzą na sytuację nieco inaczej. Nie jest moim celem pouczanie, ale gra giełdowa polega na wiecznej edukacji samego siebie. Każdy błąd to "zasługa" własnej błędnej decyzji i czy prędzej uświadomimy to sobie tym lepiej dla nas i naszych pieniędzy. Jestem na rynku od samego jego początku i różne rzeczy działy się z moim portfelem, ale jeszcze nigdy nie odniosłem sukcesu inwestycyjnego przez obrażanie innych. Rynek to emocje za które jesteśmy odpowiedzialni, a kapitał który potrafimy zarobić jest wynikiem naszej powściągliwości w ocenie, pokory i doświadczeń jakie przeżyliśmy. Każda zaakceptowana strata powinna być odbierana jak rok dobrych studiów, które wpływają na wyeliminowanie w przyszłości podobnych błędów. Polecam wypracowanie sobie kilku "świętych zasad inwestycyjnych", od których nigdy nie ma odstępstwa przy podejmowaniu decyzji. Do nich sam zaliczam jedną z najważniejszych "akceptuj małe straty", ochrona kapitału to sprawa priorytetowa. Pozdrawiam wszystkich.
POLO6 / 2011-12-07 14:43
racja sprzedac ciac strate ale ta spolka potrafi czasmi odbic i licze na to jeden dzien jak to czasami bylo jeden dzien 20% ludze sie ale wiem wiem juz jest lekko na wylocie prog bolu bliski i stop wywali
ps j1512 chetnie bym przeczytal o przerzucaniu zlecen moglbys objasnic badz podac link gdzie moge to znajezc
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-07 15:04
POLO6, nie ma się co łudzić, analiza techniczna wskazuje, że aktualnie teoretyczny zasięg spadków to 20 gr i jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz. Zobaczymy, jak będzie dalej, ale nie ma się co łudzić, wytrawny inwestor potrafi zrealizować stratę, przełknąć to i odrabiać na innym papierze
J1512 / 83.7.74.* / 2011-12-07 15:02
W tym albo zeszlym roku pisalem tu na forum,myśle że ktoś kto siedzi na GPW dlugo, albo tak jak ja od samego początku to zna takie zagrywki.Nawet w tym miesiącu bylo to widac.
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-07 13:48
Piszemy o faktycznej kondycji Chemos, jesli chodzi zarówno o fundamenty jak i o ich wycenę poprzez cenę akcji na GPW. Dla tych, którzy posiadają akcje docelowo liczy się obecna cena ich akcji, a że akcji są na rekordowo niskim poziomie, to spółka jest jednym wielkim GÓWNEM i to się liczy, nic i nikt inny!!!!! Rozumiesz J1512???

Hehehe, a tak przy okazji..... jak myślicie, cena Chemosa spadnie w tym roku jeszcze poniżej 20 gr?
J1512 / 83.7.74.* / 2011-12-07 14:01
(?!)
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-07 15:02
... tak myślałem, że nie rozumiesz.
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-07 13:46
POLO6, ale po co zadawać te same pytania....czasami warto sprzedać akcje ze stratą i tyle. Kropka!
POLO6 / 2011-12-07 13:01
j1512 dawno temu powiedzial ktos wiara czyni cuda wiec wierz /nie mysl ze sie ciesze mam sam ten papier sr 0,29
i tez chcialbym aby wzrosl tylko jesli rynek up chemos down rynek down chemos down -widze wyniki ok zamowienia sa a on spada jesli bylby zanizany to skupowaliby na roznych poziomach ale tu ciagle w dol
rok 2011 zysk a kurs spadl 0,57 na 0,24 to jest nie normalne komu zalezy na tak niskim kursie przeciez to dno nawet po III kw kurs nie wzrosl a powinien
J1512 / 83.7.74.* / 2011-12-07 13:39
Kiedyś napisalem i dokladnie wyjaśnilem jak można przestawiac zleceniami z lewejna prawą strone i odwrotnie, tak aby kurs spadal lub wzrastal.Napisalem też ile jest potrzeba akcji by taki kurs utrzymac na "wlaściwym poziomie".Zostalem wtedy poddany krytyce i że nie mam racji.Z chwilą gdy mali oddadzą papier możemy zapomniec o obecnej cenie.Mnie zależy na tym by mali też coś zarobili bo tak jest uczciwie.Wiem że nie wszyscy są cierpliwi,mnie stąd nie wypędzą.Wszyscy inni niech piszą co zechcą ja napisze prawde."MOCARZE"CHEMOSA mali inwestorzy to też ludzie i należy ich szanowac.
J1512 / 83.7.74.* / 2011-12-07 12:03
Dawno temu bardzo zly czlowiek powiedzial tak:"Jak się sto razy powie nieprawdę to ta nieprawda prawdą się stanie".Piszcie o faktycznej kondycji firmy tak będzie najlepiej.
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-07 11:49
Spółką chemos drobni inwestorzy przestali się już interesować i widać gołym okiem, jak przyglądają się tylko jej. Czekaj na grubasa, który zacznie skupować...hehe, tylko że to nie mam miejsca.

Aby spółka rosła w cenach akcji, potrzeba nie tylko grubasa, który wyciągnie spółkę, ale zwykłych inwestorów, którzy po prostu będą skupować akcje uważając, że to dobra inwestycja i wtedy dopiero jak grubas się dołączy to można liczyć na większe i trwalsze odbicie a potem utrzymanie tego. W przeciwnym razie w ogóle wzrosty nie mają sensu.

Ja inwestuję od dawna i to w inne akcje, które przykładowo w zeszłym miesiącu dały mi 5,5% czystego zysku do ręki i co za 1 miesiąc. A akcje chemosa miałem i sprzedałem ze stratą i to dużą kilka miesięcy temu i cieszę się, bo spadły jeszcze bardziej.

A ja sobie powoli odrabiam stratę na innych akcjach a do tego gram czysto spekulacyjnie już na chemosie, gdyż nie wierzę w ten papier i straciłem zaufanie do niego.
POLO6 / 2011-12-07 10:56
j1512 jesli jest to taka dobra spolka to pytam czemu kurs tak nisko nikt tego nie chce tykac a te kupno to tez takie przkladanie miedzy kolegami
a co powiecie na taki wpis ktory jest na bankierze
~pp sprawa wyglada tak. Panowie z Płocka kupili sami od siebie grunty i zabudowania. Ci sami są właścicielami Chemontu i Chemoservisu. Teraz chcą wchłonąć Chemont do Chemoservis, problemem byly tylko zadluzenie Chemontu, no i to ze ta spolka nic nie wnosi pod rzadami "Małego" Jarosława K
i co wy na to trend spadkowy od lat a jest tak dobrzeeeeeee tego nie rozumiem
J1512 / 83.7.74.* / 2011-12-07 11:09
Jak się kogoś "kopie" przez kilka lat to nic dziwnego że ma problem żeby się podnieśc!
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-07 11:43
POLO6, J1512 nie ma racji pisząc swoje opinie - moim zdaniem on nie jest realistą i prawdziwym inwestorem.

Chemos jest gównem. Taki J1512 jeśli chce sobie akcje trzymać w nieskończoność po to tylko, aby mieć, to ok, ale to jest bez sensu. Poza tym, jeśli uwzględnić inflację co roku oraz spodziewany zysk np. z lokaty, to trzymając chemos 2 lub 3 lata żeby wyjść na swoje, trzeba odzyskać nie tylko cenę, po której się kupiło, ale także doliczyć właśnie inflację z tych lat minionych oraz zysk z lokaty, aby PRZYNAJMNIEJ POWIEDZIEĆ, że "zyskałem tyle, co lokata". I nawet wtedy będzie to marna inwestycja, gdyż ktoś, kto inwestował na GPW w inne akcje, spokojnie 2 lub 3 krotnie zyskał więcej na po prostu innych akcjach.

Więc J1512, powiedz mi tak szczerze, czy TY w ogóle umiesz liczyć? A jeśli tak, to na co liczysz?
J1512 / 83.7.74.* / 2011-12-07 10:38
Zaraz mnie cholera minie i musze się odnieśc do wpisu poniżej.Jak można napisac o CHEMOSIE że jest"GOWNO JAKICH MALO".To niby skąt to "gówno"ma z wyprzedzeniem zamówień na kolejne kw.To jak to"gówno" bylo stac na kupno biurowca i kolejnej hali produkcyjnej do montażu konstr.stalowych.No i skąd to "gówno"ma takie wyniki finansowe.Choc raz w roku trzeba napisac coś uczciwie i zgodnie z prawdą.
POLO6 / 2011-12-06 20:08
tylko pamietajmy obroty szmaciane wystarczy zakup okolo 3mln papiera i jestesmy na 0,30 licze z tymi ukrytymi
nikt na tej spolce nie jest zarobiony od 0,3 do 0,24 przewalilo sie oklo 8mln reszta jedzie na stratach
wiec wszystko moze sie zdarzyc poza tym gracz gieldowy ma racje!!!!!!!
J1512 / 83.7.74.* / 2011-12-06 14:55
Po obiedzie mamy jeszcze lepszy prezent mikolajkowy -8% dla inwest.CHEMOSA. Ciekawe jaki prezent otrzymamy po podwieczorku,BRAWO!.
gracz giełdowy / 87.105.213.* / 2011-12-06 12:59
Ja tam się nie przejmuję, czekam aż spadnie do około 20 gr. wtedy kupię spekulacyjnie....jak dojdzie do 26 czy 27 gr wtedy sprzedam i kilka groszy jest w kieszeni. Tak jak ja bardzo wielu myśli i tak robi, co dodatkowo oznacza, że podaż jest duża i chęć wyzbycia się tego papiera....a to nie wróży na wzrosty rzędu 50 gr....hehe, więc niech sobie spada!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy