CHEMOS

Money.pl / 2009-07-27 20:29
Komentarze do spółki: CHEMOS.
Wyświetlaj:
waldi101259 / 77.113.198.* / 2011-01-17 10:36
Wartość akcji była 28gr przed ostatnią emisją teraz mniej. Może wzrosną ale w długim terminie o ile te inwestycje okażą się trafione, bo my możemy tylko wierzyć w ich zapewnienia , jak jest naprawdę nie wiemy. A na razie jednak miałem rację. Kolejny grosz do tyłu.
manolo1970 / 87.204.205.* / 2011-01-18 19:47
akcje są mielone w jednym kotle,inne spółki zarabiają a tu kibelek.zredukowałem o połowe kupiłem midasa i serenity na nc.tą drugą wydaje się że czeka silne wybicie nibawem.
marsjanin / 83.21.52.* / 2011-01-17 17:13
panie waldku a skad ta pewnosc ze wartosc ksiegowa akcji jest mniejsza ????
moim zdaniem nie ma nawert cienia podstaw zeby tak sadzic szczegolnie po ostatnim komunikacie o umowie z synthosem ... poza tym zyski k-protosa moga siegnac 1,5 mln zl ..i ujete beda w raporcie za 4 kwartal ..wiec jest duza szansa ze wartosc wzrosnie
Pablon / 2011-01-17 15:55

bo my możemy tylko wierzyć w ich
zapewnienia , jak jest naprawdę nie wiemy. A na razie jednak miałem rację. Kolejny grosz
do tyłu.


http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/komunikat/Chemoservis-Dwory%20SA,CHS,komunikaty;gieldowe,chemoservis-dwory;sa;objecie;akcji;przez;osobe;posiadajaca;dostep;do;informacji;poufnych,242378.html
Musimy wierzyć i są podstawy do tego bo co najmniej trzech takich ludzi nabyło pakiety akcji po 40gr jak do tego doda się gościa co odkupił za 52 gr od Fon to nie po to by stracić! Ktoś szarpie akcjami ale na dłuższą metę jak nie posiada takiego kapitału jak choćby ci akcjonariusze co przejęli po 40gr to przegra.
ghjfsgasdhkj / 80.54.144.* / 2011-01-16 15:38
wzrosnie
malgoskailolek / 77.253.120.* / 2011-01-15 16:41
Otwarcie z luką możliwe??? I wtedy będziecie kupować, ale nie po 50gr.
marsjanin / 83.20.241.* / 2011-01-15 13:33
a jak wszsyscy naganiaja na spadki to ja stane w opozycji ...skoro bankrut jak polrtest ma kurs wyzszy od chemosa to nie mozna tego nazwac inaczej jak absurdem ... wychodzi ze jak chemos zacznie przynosic straty i oglosi upadlosc to stanie sie dla "inwestorow"wiarygodny ... mozna mowic o nie fair zagrywce przy emisji akcji ...ale na boga pamietajcie ze akcje wg raportow sa warte 30 gr ....TRZYDZIESCI ...nie 60 , 80 ...a TRZYDZIESCI ...wiec de facto nie mozna zarzucic zarzadowi ze oddal akcje za bezcen don patro i petrolom ...
poza tym jak wiemy wszyscy petrole utrzymuja swoj stan posiadania ...wiec moze niech wszyscy madrzy ..ze szczegolnym uwzglednieniem pana tompo , waldiego ,sb-billu ...wytlumacza mi laikowi ekonomicznemu ..jaki sens mialoby dzialanie petroli w celu obnizenia kursu ...no toz to czysty masochizm ekonomiczny kupic po 40 i dazyc do spadku zeby zanotowac straty ..pozdrawiam
Pablon / 2011-01-17 16:11

TRZYDZIEŚCI ...wiec de facto nie można zarzucić zarządowi ze oddal akcje za bezcen don
patro i petrolom ...
poza tym jak wiemy wszyscy petrole utrzymuja swoj stan posiadania ...wiec może niech
wszyscy mądrzy ..ze szczególnym uwzględnieniem pana tompo , waldiego ,sb-billu
...wytłumaczą mi laikowi ekonomicznemu ..jaki sens miałoby działanie petroli w celu
obniżenia kursu ...no toż to czysty masochizm ekonomiczny kupić po 40 i dążyć do spadku
żeby zanotować straty ..pozdrawiam

Tu jest błąd w rozumowaniu po pierwsze petrole obieli akcje po 10gr po drugie Petro Mechanika lub Petro Remont ( nie chce mi się teraz szukać) Obieli te akcje Chemosu zaciągając u nich kredyt. Innymi słowy dostali od Chemosa pieniądze by mogli kupić ten pakiet akcji.Po trzecie pieniądze które Chemos pożyczył były z Emisji serii "C" która miała być przeznaczona na przejęcie właśnie K-Protos. Morał obecnie Perolki wspólnie miały by ponad 60% akcji a ile mają ????????
marsjanin / 83.21.52.* / 2011-01-17 17:05
moj blad ..faktycznie w skonsolidowanym jest 29 groszy po 3 kwartale

co do przejecia akcji po 10 groszy ..... tu masz odpowiedz ...
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/akcje?wlid=568
druga sprawa ..cena akcji 40 groszy ...
co jeszcze ..petrole maja obecnie ok 60 procent akcji chemosa ...nigdy tez nie slyszalem o kredycie udzielonym przez chemos petrolom ..jesli moge poproscic zamiesc jakiegos linka ...
marsjanin / 83.20.241.* / 2011-01-15 13:14
kurs spolki nie padnie jak przewidujesz przynajmniej do przejecia centrum serwisowego orlenu ... o ile wcia sa prowadzone rozmowy ..po drugie w raporcie za 4 kwartal bedzie juz uwzgledniona pelan wartosc k-protos ..co zwiekszy wartosc spolki o okolo 24 mln ...i zyski o ile mozna wierzyc prezesowi o jakies 1,6 - 2 mln zl ... poza tym to co sie dzieje z kursem jest tylko czesciowo zwiazane z odejsciem drobnego akcjonariatu ..wiecej tu wyrachowanej gry spekulantow ktorzy za wszelka cene staraja sie kurs zanizyc bo wtedy latwiej skupowac tanie akcje od wystraszonych ... jesli sie myle to wytlumacz kilka ostatnich dni i wyrzucanie na koniec sesji zawsze o grosz nizej od aktualnego kursu ... kazdy nawet najmniej doswiadczony gracz gieldowy wie ze na 90 procent cena akcji na poczatku dnia jest wyzsza ...
waldi101259 / 77.112.250.* / 2011-01-15 10:03
Tompo ma rację ja jak pisałem wcześniej wyszedłem ze stratą i już pierwszy tysiąc odrobiłem na abc data (sb -bililu możesz sprawdzić jak rosło) i mam nadzieję że jeszcze odrobię bo sfinalizowałem tylko część akcji. To że tu piszę to tylko sentyment bo bardzo długo byłem w tej spółce ale nie można liczyć na cuda i trzeba się pogodzić ze stratami. Zresztą widzicie po kursie co się dzieje a będzie moim zdaniem jeszcze gorzej. Drobny akcjonariat jak ja ucieka bo stracił zaufanie do władz taj spółki ( w końcu nieźle nas wyrolowali), dużych akcjonariuszy niezależnych typu fundusze nie ma. Więc kto będzie grał tym papierem jak my odchodzimy? Sami między sobą będą przewalać akcje a to spowoduje dalszy spadek.
pan wołodyjowski / 83.21.152.* / 2011-01-14 15:48
do konca stycznia 0.40 tak by wychodzilo
tompo75 / 2011-01-14 09:42
No comment... sorry ale nie mój poziom dyskusji.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tompo75.]
SB-BILILU / 95.48.117.* / 2011-01-14 20:34
0
2011-01-14 09:42:23 | tompo75
Re: CHEMOS [0]
No comment... sorry ale nie mój poziom dyskusji.


No comment... sorry ????TO JUŻ NIE POWIESZ NAM NA CZYM ZAROBIMY W LUTYM PANIE NAJMADZEJSZY TOMPO 75 - PARE SŁÓWEK ŁAMANYM ANGIELSKIM,Z BŁEDAMI ORTOGRAFICZNYMI I MYŚLISZ ŻE NAS ZACHWYCIŁEŚ MĄDROŚCIA ?nO POPISZ SIĘ INTELEKTEM I WYSTARTUJ Z DYSKUSJĄ CO UROŚNIE W LUTYM - inwestorze hi,hi
tompo75 / 2011-01-13 12:41
Od kiedy kupiłem i szybko sprzedałem chemka zdążyłem już zarobić na zrembie, zelmerze, mewie, bre, pge, pko, vistuli... itd itp.
Miast biadolić jak to z chemkiem źle i co to będzie to po prostu idźcie zarabiać kasiorkę gdzie indziej, czego i sobie i Wam życzę.
@SB-BILILIU - nie siej paniki bo bez sensu takie Twoje gadanie, a po drugie na forach nie piszę się z capsem ;)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tompo75.]
SB-BILILU / 95.48.117.* / 2011-01-13 22:30
NIE ROŚMIESZAJ MNIE TOMPO 75 ,NAPISZ NA CZYM ZAROBISZ W LUTYM ,TO CO JUŻ UROSŁO TO KAŻDY DEBIL MOŻE NAPISAĆ ZA ZAROBIŁ .I W KTÓRYM REGULAMINIE NA JAKIMKOLWIEK FORUM PISZE ,ZE NIE PISZE SIĘ Z CAPSLOCKIEM.JA ZAWSZE TAK PISZE I BEDE PISAŁ ZAWSZE,BO MAM TAKE KAPRYCHO
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tompo75.]
SB-BILILU / 95.48.117.* / 2011-01-12 20:37
A TERAZ POMYŚLCIE- FON SPRZEDAŁ SWOJE AKCJE I SPADŁY NA 45 GROSZY.A JAK SPRZEDADZĄ PETROLE PO 10 PROCENT TO NA ILE SPADNIE - NA 20 GROSZY - POTEM ZACZNĄ ODKUPOWAC PO 20 DO 30 GROSZY I SPRZEDADZĄ PO 60 GROSZY .ZAROBIĄ PO 100% I WYLESZCZĄ WSZYSTKICH.
KTOŚ MA DOWODY ŻE NIE MOGĄ TAK ZROBIĆ ?
student0 / 95.178.44.* / 2011-01-12 22:48
kolego równie dobrze możesz pogadać z lustrem. Jesteś typowym malkontentem. Kup flaszkę odwiedz kumpla i daj sobie spokój na jakiś czas. Jak szukazsz pocieszenia to nie te forum.Pozdrawiam
SB-BILILU / 95.48.117.* / 2011-01-11 19:58
WIDZE ZE OPRÓCZ MNIE I PETROLI ZOSTAŁO TU JESZCZE ZE 6 OSÓB - TO JA SPRZEDAJE I SPADAM Z TEGO TITANIKA - NIE IDE Z WAMI NA DNO
według mnie / 84.234.0.* / 2011-01-10 22:44
Zastanawiam się po co jeszcze ludzie się wypowiadają na forach ... ja już sobie dałem z tym spokój ... co nam to daje ... nic ... a co to daje rekinom ?? informacje ...
SMUTNY / 95.48.117.* / 2011-01-10 15:52
JAK BEDA TAKIE SPADKI NA GIEŁDZIE TO JA TU WIDZE 40 GROSZY
chemioss / 193.49.64.* / 2011-01-10 22:05
nie martw sie chemos nigdy z gielda nie mial nic wspolnego ..wiec jak gpw na dol to wcale nei musi oznaczac ze chemos tez tak poleci
tompo75 / 2011-01-10 15:53
@ waldi
Fajne ale prędzej w coś takiego można się bawić np na Mewie a nie Chemosie... tutaj są za duże kolejki na poszczególnych stopniach. Tam wystarczy o wiele mniejsza gotówka by ruszyć kurs o stopień czy dwa. Ale mnie osobiście nie chciałoby się w coś takiego bawić, wolę wypatrywać okazji, kupić - sprzedać i iść szukać gdzie indziej.
Pomijamy fakt SPEKULACJ,I za która ponoć można iść siedzieć hahahaha - chyba nie w tym kraju.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tompo75.]
waldi101259 / 77.112.79.* / 2011-01-10 12:08
To nie moje ale bardzo mi się spodobało

Karmienie leszcza zwane też pompowaniem czy ubieraniem to popularna taktyka grubasów zmierzająca oczywiście do tego do czego zmierzaja wszyscy - żeby zarobić duzo w kótkim czasie. Żeby nakarmic leszcze muszą być spełnione pewne warunki:

- nurt musi być ale nie za bystry (spółka płynna ale nie za bardzo).
- należy posiadać rzeczony papier i gotówkę (najlepiej oba w większych ilościach).
- przynajmniej 30 minutowy średnio-dzienny wolumen musimy mieć.
- papier na ostrych wzrostach (trzeciea lub czwarta biała świeca).
- na S nie stoi gruba kolejka bo większość spodziewa się wzrostów.
- najlepszy moment to średnia sesjak w stanach i małociekawe otwarcie na WIG.

Leszcze obserwują bacznie otwarcie (po dwóch-trzech sesjach wzrostowych gromadzi się ich zwykle większa ilość) i czekają. Wtedy stawiamy średnią beleczke na K. Leszcze obserwują co się będzie działo.
Należy włożyć sobie wtedy trochę papiera w ryj samemu, żeby podejrzanie nie wyglądało a potem, po chwili skubnąć ze 2-3 razy tę kolejkę co czeka po prawej i walnąć PKC-em K ale obliczyć tak, żeby sięgnąć piątego w kolejce co do wielkości zleceń na S. Powstaje wtedy pełne mignięcie całych notowań na zielono.

Ktoś kto obserwuje 20 spółek w arkuszu (w tym naszą spółkę) - nie ma bata, żeby tego nie zauważył.

Spogląda.
(BTW: drobnica i małe leszczyki zazwyczaj używaja podglądu tylko jednego lub trzech zleceń w kolejce bo są na tyle pazerni, że szkoda im wywalić stówkę miesięcznie na obserwację notowań. Tych pomijamy w naszych rozważaniach).

Odczekujemy 30-40 sekund i powtarzamy operację sięgając wyżej. Mija 30 sek. Tyle potrzeba, żeby leszcz jeden z drugim zrozumiał, że coś się dzieje i, że "kto szybko kupuje -dwa razy kupuje" i wklepał zlecenie. Po wklepaniu wrzuca je szybko na parkiet. Najlepsi łyknęli a ci co nie zdążyli przepisują zlecenia i kupują wyżej.
My podsycamy odpowiednio skubiąc po trochę tych z prawej (nazywa sie to skubaniem leszcza), żeby wyglądało, że jest ruch na spółce. Możemy skubać po 30 - 50 akcji. Ważne, żeby migało.
Leszcze są juz posrani i dociągają do zamierzonyc przez nas 7-8% wzrostu. Ruch zamiera... czekają... teraz musimy wykazywać aktywność. od czasu do czasu skubniemy z prawej ale każde zlecenie pojawiające sięna K napychamy (ale nie do pełna !!!).Zostawiamy końcówki. Leszcze są głodne wzrostów i pazerne. Będą chciały ustawiać zlecenia zawsze o grosz wyżej, żeby tylko mieć papier.
W ten sposób pilnujemy przez zamierzony okres (niekoniecznie przez całą sesję). Po lewej tymczasem zaczyna grubieć bo już przestają się wyprzedzać po groszu i gromadzą się w ławicach na pewnych poziomach po lewej blisko wielkości transakcyjnych. O to nam chodziło.

UWAGA: Na skubanie i podtrzymywanie kursu zużywamy to co łyknęliśmy, żeby doprowadzić papier na poziom +7-8%. Jak już to zużyjemy - dalej karmimy umiejętnie. Ważne, żeby kurs ani nie rósł ai nie spadał.

Inni się dokładają, rośnie wolumen. Leszcze myślą: nie po to ktoś tyle kupił, żeby teraz stracić więc żrą coraz śmielej (zupełnie jak te szczury w filmie "Szczurołap" - polecam). Smart-Leszcze już zwęszyły - duże obroty nie oznaczaja kolejnego wzrostu tylko sesję odwrotu spod szczytu - ale nie są pewne... czekają...handel na papierze zamiera ale zlecenia grube na K jeszcze stoją.
Wtedy sypiemy mocne dwie garście, obliczone tak, żeby wcisnąć całej widocznej kolejce do głębokości 5-tego poziomu a potem drugi raz, żeby jeszcze pogłębić i sprzedać tyle ile zamierzalliśmy. Leszcze są nakarmione i posrane... zamierają jak zając w snopie światła z latarki. Ale właśnie wtedy jest 16:07.
Mija minuta i zaczynają sprzedawać delikatnie. Wtedy spokojnie stawiamy swoją beleczkę na K niżej i odbieramy trochę tego co spanikowani nam w dogrywce oddadzą.
Resztę odbierzemy nazajutrz
W ten sposób odkupimy swój papier tanio i skutecznie i mamy nakarmione leszcze oraz zapewnioną niską cenę na otwarciu nazajutrz oraz pożądaną świeczkę z długim górnym cieniem dającym układ harami lub spotkania lub nawet zasłonę czarnej chmury - co sygnalizuje spadki i wypłoszy nam leszczy na drugi dzień.
Jack from L / 78.8.71.* / 2011-01-12 23:32
Pięknie opisane. Bravo. To mi się podobało. :)))))
tompo75 / 2011-01-04 16:09
Fakt, to nie forum o książkach... ale mówi o tym, żeby nie siedzieć Bóg wie ile w jednym miejscu i liczyć na cud, tylko skoro tu się coś skończyło czy nie udało jak miało, to po prostu szuka się innych możliwości inwestycji (tytułowego sera) gdzie indziej.
Porównania do śmieci postaram się nie brać osobiście, szczególnie w tym miejscu, gdzie płynięcie z prądem (zwłaszcza do góry) jest tym, czego wszyscy tutaj chcą.
Tak jak Waldi powiedział, wcześniej się odrobi stratę gdzie indziej (bo i tak ją macie tylko niezrealizowaną kliknięciem "sprzedaj"), niż siedzieć i czekać aż może w końcu, kiedyś się coś zmieni.
Szczególnie że masa ludzi kupiła po 0,46-0,5 i wyżej więc szybki wzrost może być skutecznie hamowany. Bo z racjonalnego punktu widzenia, wykresów i analiz... to już dawno powinien chemos siedzieć w okolicy tych co najmniej 0,55 ale giełda to ludzie i spółki grające nie fair sprzedające coś komuś "pod stołem" w dziwnych cenach.
Ale mamy demokrację i każdy może mówić (prawie) wszystko co chce i każdy ma też prawo robić co chce.
Peace.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tompo75.]
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy