Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Chińczycy mogą pogłębić wyprzedaż akcji na GPW

Chińczycy mogą pogłębić wyprzedaż akcji na GPW

Wyświetlaj:
synonim / 2014-03-13 10:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Baltic Dry Index tąpnął 8% - najmocniej od 6 lat, a zapasy rudy żelaza w chińskich portach są najwyższe w historii

Baltic Dry Plunges 8%, Near Most In 6 Years As Iron Ore At Chinese Ports Hits All Time High

Ożywienie to bajka a bessa przyjdzie z Chin i skończy tę głupią cyrkową hossę bez fundamentów
Etermit / 2014-03-13 10:07 / Tysiącznik na forum
póki co Chińskie PKB nadal jest powyżej 3% co jak na taką gospodarkę daje olbrzymi wzrost gospodarczy. Moim zdaniem ich PKB nie spadnie poniżej 1% więc na bessę raczej bym nie liczył. Chiński rząd właśnie planuje schładzanie gospodarki bo rozwijając się obecnie prawie 5% rocznie grozi im przegrzanie i oznacza wzrost o 50% w ciągu 10 lat co jest zbyt szybkie i nierealne
krispek / 2014-03-13 10:11 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a może % składany? :)
wiadomo kto.... / 87.206.35.* / 2014-03-13 09:59
Polskie PMI 55,9pkt ciekawe co na to Ken
synonim / 2014-03-13 09:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
coraz więcej inwestorów poza granicami Chin zdaje sobie sprawę z tego, iż wzrost na poziomie 7,5% może być trudny do osiągnięcia, a chińskie spowolnienie tym razem może być długie. Między innymi dlatego nie należy spodziewać się euforycznej reakcji GPW na nastroje na Wall Street. Doskonale widoczne jest to w notowaniach KGHM, gdzie zalążki hossy zostały w tym miesiącu brutalnie zgniecione, a kurs jest najniżej od połowy 2012 roku i wydaje się, że przy obecnej sytuacji w Chinach, potencjał do jego spadku nie został wyczerpany

http://www.parkiet.com/artykul/7,1365019-Wall-Street-zignorowala-zagrozenia.html

My już od dawna nie kopiujemy głupiego kasyna akcji z Wall Street i teraz liczą się dla nas głównie Chiny

Nasza mądra giełda wie która gospodarka się liczy
Etermit / 2014-03-13 10:02 / Tysiącznik na forum
"Nasza mądra giełda wie która gospodarka się liczy"

powtarzam to od wielu miesięcy, USA to gospodarka przesycona, której fizycznie nie da sie już dalej rozwijać i niedługo będą się liczyły Indie, Chiny i kraje latynoskie

stany to przeszłość, ja już dawno nie zwracam uwagi na to co się u nich dzieje
wiadomo kto... / 87.206.35.* / 2014-03-13 09:57
Dlatego jak S&P będzie spadał też nie spodziewajmy się kopiowania tego ruchu na GPW
synonim / 2014-03-13 10:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jak S&P będzie spadał też nie spodziewajmy się kopiowania tego ruchu na GPW

Jak S&P500 tąpnie to poleci wszystko z Chinami i nami włącznie

Zawsze tak jest
Etermit / 2014-03-13 10:08 / Tysiącznik na forum
Raczej: zawsze tak było
synonim / 2014-03-13 10:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zawsze tak było

I nie mam podstaw sądzić, że tym razem będzie inaczej
Etermit / 2014-03-13 14:11 / Tysiącznik na forum
dzisiaj coś takiego jak "podstawy" to abstrakcja, świat stanął na głowie a GPW i tak juz nie ma z czego opaść, gdyby chociaż trochę ulicy było w FA a tak w 2011 pouciekali i już nie wrócili
synonim / 2014-03-13 14:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dzisiaj coś takiego jak "podstawy" to abstrakcja


Nieuzasadniony nihilizm w tym miejscu


gdyby chociaż trochę ulicy było w FA a tak w 2011 pouciekali i już nie wrócili


Bessa i krach na rynku akcji może nastąpić bez ulicy
Etermit / 2014-03-13 09:43 / Tysiącznik na forum
Kenio, postrasz trochę Portugalią :)
Copper crash / 159.205.249.* / 2014-03-13 09:38
Skok po S-ki bez obrotu.

Miedź 293,55$ (-0,85%).
synonim / 2014-03-13 08:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dynamika zwyżek w trwającej od 2009 r. hossie na giełdzie nowojorskiej dorównała dynamice z hossy internetowej, zauważa agencja Bloomberg

http://pulsinwestora.pb.pl/3596904,86561,co-rozni-obecna-hosse-od-banki-internetowej

Kolejny dowód na to, że teraz dmuchają taką samą bańkę jak w 2000 roku
krispek / 2014-03-13 08:37 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wczoraj bodajże ponad 300 spółek spadało, a dzisiaj niektórzy trąbią o wzrostach, owszem będą, ale przy malutkim wolumenie i nieznaczne, odreagowanie jest po każdym nowym dołku i to normalne. Tak samo w odwrotnym kierunku.
synonim / 2014-03-13 09:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

odreagowanie jest po każdym nowym dołku i to normalne


Żółtodzioba giełdowego poznasz po tym, że odbicie zdechłego kota to dla niego początek nowej hossy

Bitcoiniarze tutaj nagminnie popełniają tego babola
shrh / 5.172.248.* / 2014-03-13 07:49
a prezesik jsw mówił jakis czasy temu nie dawno że sytuacyja dobra bo wiecej wugla sprzedają nizwydobywaja i roztaczałtam swoje wizje jak by chciał - ale od gadania nic nie rośnie tylko premie prezesowe i spekuluje sie gadka na kursie
Etermit / 2014-03-13 07:49 / Tysiącznik na forum
Moje przewidywania na koniec dzisiejszych notowań: dalsze dopełnianie korekty do 2150 i spadek W20 w okolicach -4,1%

nastroje są dobre więc trzymajcie kciuki za naszą piękną korektę
aż im puty pospadają ! / 94.254.212.* / 2014-03-13 06:42
No dziś fajtłapy na S kach dostaną tęgie lanie....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
krispek / 2014-03-13 07:25 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie mamy ciasnego SL 10-cio punktowego jak co niektórzy, którzy zostają wyautowani kilka razy w przeciągu sesji :) co do PUT-ów to do ich wygaśnięcia jeszcze trochę czasu. A jeżeli masz na myśli synonima to dla niego put-y to jedynie zabezpieczenie portfela, zapytaj go o szczegóły jeśli nie rozumiesz :)

Sygnał systemu "Krispek" na dzień 13.03.2014 r.:
Short od 05.03.2014 r. po 3530 pkt
SL bez zmian 3450 pkt
Aktualny zysk: 197 pkt
synonim / 2014-03-13 08:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A jeżeli masz na myśli synonima to dla niego put-y to jedynie zabezpieczenie portfela, zapytaj go o szczegóły jeśli nie rozumiesz :)


Nawet jak bym mu to wytłumaczył jak dziecku to i tak nie zrozumie

Wczoraj wziąłem puty za ułamek zrealizowanego zysku z funduszu rynku pieniężnego i traktuję to wyłącznie jako koszt. Nawet gdyby jutro te puty były warte zero to kolejna dzisiejsza wycena na funduszach całkowicie pokryje mi na nowo ten koszt a jak rynek dalej spadnie to te puty jeszcze dodatkowo dołożą mi zysk do portfela. Tak się to robi

Ale oczywiście mitoman będzie teraz dzień w dzień tu pisał tak jakbym ja siedział już za całą swoją kasę na putach. ZNAMY TO

Tak samo jak ona pisze o putach Sorosa zawsze gdy S&P500 rośnie i nawet nie wie ta prosta dziewczynka, że Soros ma też 237 spółek w portfelu które zarabiają na tych wzrostach

No ale jak się jest prostą dziewczynką, która myśli, że giełda kończy się na uprawianiu w ciemno hazardu jednym kontrakcikiem to co się dziwić
Synonim wczoraj śpiewał to dziś WZORSTY / 31.174.218.* / 2014-03-13 07:36
Synonim to prostak i antywskaźnik. Już wczoraj wulgarnie pisał o rynkach (post Redakcja musiała oczywiście usunąć...) a to ZAWSZE oznacza mocne wzrosty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-03-13 08:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a to ZAWSZE oznacza mocne wzrosty

Chiny ostro zwalniają, miedź przełamała kilkuletnie wsparcie a za chwilę jeszcze będzie kolejne cięcie QE a wy czekacie na "wzrosty" buhahahahahahahahahaha

To se czekaj razem z mitomanem, ona ZAWSZE tuż przed samą zwałą o wzrostach bredzi

Nie ma to jak astro-sygnały
krispek / 2014-03-13 08:00 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Każdy ma opinie o nim jaką ma, ja też na początku się z niego nabijałem itp. Ale facet ma dobrze poukładane w głowie i na prawdę waży ryzyko odpowiednio, kładzie gotówkę w aktywa bezpieczne, ale także w bardziej ryzykowne w mniejszej ilości. Zna i co ważniejsze STOSUJE najważniejszą zasadę gry na giełdzie: minimalizację ryzyka. Dywersyfikacja to nie brednie, Soros ma ponad 200 spółek w portfelu, do tego inne aktywa jak surowce i pochodne. Buffet to samo.
Ja go nie krytykuję, nieraz może nie zgadzam się z jego opiniami, ale zawsze mogę z nim pogadać bo to jeden z niewielu, który zna zasadę działania opcji na tym forum.
A posty typu: Jasio i Krisio wyputowani. To nie dla mnie. Traktuję to jako rozrywkę w ciągu dnia, żeby się trochę pośmiać. Nic nie wnoszą do rozmowy, więc i nie za bardzo jest sens się tym przejmować. Nie jeden tutaj zazdrości, a Ci którzy na prawdę inwestują/spekulują nie piszą nic o naszych zyskach/stratach, bo po prostu grają swoje. Tylko dzieci się podniecają każdym ruchem o 1%
synonim / 2014-03-13 08:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dywersyfikacja to nie brednie, Soros ma ponad 200 spółek w portfelu, do tego inne aktywa jak surowce i pochodne. Buffet to samo

Możesz tym wieśniakom to tłumaczyć bez końca ale i tak nie pojmą. Oni myślą, że giełda polega na tym, że się kupuje jedną kontrakcinę albo jednego bitcoina i zostaje się wielkim spekulantem. I dlatego myślą, że Soros uprawia w ciemno ruletkę na putach tak jak oni to robią na jednym kontrakcie czy bitcoinie
Żaby kochają i wielbią Wielkiego Bociana... / 31.174.218.* / 2014-03-13 08:34

Soros

Zadziwiająca jest ta Nowa Wiara w bożków giełdowych żywiących się leszczyną....
synonim / 2014-03-13 09:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zadziwiająca jest ta Nowa Wiara w bożków giełdowych żywiących się leszczyną...


Brednie

Soros zrobił 20 miliardów baksów na giełdzie od zera i jest tu czego się uczyć od gościa

No ale dla was pewnie tutejszy zbankrutowany mitoman, wtapiający od 8 lat non stop na giełdzie na jednym kontrakcie (a na początku na akcjach) to jest pewnie dużo lepszy wzór do naśladowania
Etermit / 2014-03-13 03:36 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem posiadacze akcji w końcu mogą liczyć na dopełnienie się korekty do 2150 na które czekamy już wiele miesięcy i wtedy można moim zdaniem dokupować spółki dywidendowe. Jeszcze w marcu KGHM powinien osiągnąć cenę 70zł za akcję więc giganta można będzie dokupić po fantastycznej cenie.
Etermit / 2014-03-13 03:26 / Tysiącznik na forum
Miała być kolejna gigantyczna strata rzędu nawet 500 mln a jest zysk:

Zysk netto Polskiej Grupy Energetycznej w czwartym kwartale 2013 roku wyniósł 340,9 mln zł wobec 321,1 mln zł straty rok wcześniej - podała spółka.

Nic więc dziwnego, że budują kolejne bloki węglowe :)

PMI Polski 55,9 pkt
Etermit / 2014-03-13 03:19 / Tysiącznik na forum
Panie Łukaszu, eksport Chin słabnie bo rośnie ich popyt wewnętrzny. Tamtejsze społeczeństwo bardzo mocno się bogaci i sami Chińczycy konsumują to co wytworzą na miejscu. Ta tendencja będzie w przyszłości się nasilać.

p.s. a jak na razie na naszym nocnym niebie rakiet na szczęście nie widać
tacim / 2014-03-13 07:11
Hehe tak się od dłuższego czasu zastanawiałem co po nocach robisz .
Etermit / 2014-03-13 07:46 / Tysiącznik na forum
ogólnie jestem tzw nocnym markiem i kocham siedzenie po nocy więc z reguły chodzę spać w okolicach 3.00 - 4.00 ale też bardzo często odsypam sobie w dzień - położę się o 10.00 i wstanę o 15.00 to potem znowu mogę hulać do rana hehe :)
andrzejwojciech / 2014-03-13 08:35
Etermit twoje zdrowie szwankuje tak postępując twój zegar biologiczny jest w rozsypce . Pozytywne myślenie to ideał ludzi którzy odnoszą sukcesy zawodowe i rodzinne . Powtarzam tobie jeszcze raz że na GPW tylko 20 % inwestorów tylko zyskuje reszta traci ponieważ szybkość i przebiegłość spekulantów z nad wielkiej wody wyprzedza nasz o drogę świetlną .
Etermit / 2014-03-13 09:43 / Tysiącznik na forum
Na zdrowie nie narzekam :) mnie chodzi tylko o dywidendy, ceny akcji mają znaczenie drugorzędne i wolę jak akcje za dywidendy mogę dokupywać jak najtaniej :)
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy