Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chiny wyprzedzą Niemcy?

Chiny wyprzedzą Niemcy?

Money.pl / 2007-10-25 09:07
Komentarze do wiadomości: Chiny wyprzedzą Niemcy?.
Wyświetlaj:
ch / 79.187.35.* / 2007-10-26 08:24
napisano o wielkim rozkwicie Chin wraz z uwagą że eksport osiąga dwucyfrowy wzrost. Nie jestem ekonomistą ale już w czasach PRLu na lekcjach geografii mówiono że wzrost gospodarczy zależy od eksportu. Natomiast obecne władze i te po upadku PRL twierdziły że eksport nie jest najważniejszym czynnikiem wzrostu gosp. - to ciekawe. Dodatkowo ten tani jen a nasza złotówka mocna. Chyba mamy inne prawa ekonomiczne w Polsce bo chcemy dojść do rozkwitu gospodarczego wydaje się od du...py strony.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-26 00:22
Chiny nie muszą wyprzedzać NIemiec. One już są drugą potegą na świecie!!!! Przed Rosją. Bo Rosja to takie państwo z grupy III-go świata raczej. Pod względem sprawowania władzy i organizacji państwa. Jedynie służby specjalne są tam na najwyższym poziomie...
obserwator / 2007-10-27 09:53 / Tysiącznik na forum
Dlaczego tak się stało, dlaczego tak sie dzieje: cena ropy i gazu daje petrodolary Rosji, duszą się od kapitału zachodniego który tam sie przemieszcza, nie maja żadnych długów, wszystko splacili. Kto jest sprawcą tego cudu, Prezydent USA, to bezsprne, bo przed nim cena ropy była pięciokrotnie mniejsza. ( baryłki). Chiny maja tyle obligacji amerykańskich , że zadlużenie USA jest nieprzyzwoicie wysokie. Polska natomiast rocznie placi odsetek od długów państwowych , odsetki sa wysyłane do bankow zagranicznych w kwocie ok 30 miliardów złotych. Myślę że w Polsce mamy do czynienia od wieli lat z księżycową ekonomią.
Elendir / 2007-10-25 09:07 / Łowca czarownic
Z racji na potencjał, Chiny spokojnie nie tylko Niemcy mogą przegonić, ale również zbliżyć się do Stanów. I oby był to wtedy kraj demokratyczny.
mikimiki / 83.23.142.* / 2008-08-01 22:12
demokracji w chinach nie będzie. dziękuję
Adol / 2007-10-25 10:42 / Bywalec forum
aż mnie zatkało! Byłeś w Chinach? Oby nigdy demokracja nie dotarła do Państwa Środka. Gdyby tak sie stało to byłaby to gorsza odmiana niż w Rosji. Tam musi być zamordyzm. Zresztą zawsze był.
Elendir / 2007-10-25 13:46 / Łowca czarownic
Myślę że mógłbyś inaczej spojrzeć na problem gdyby ten "zamordyzm" po iluś latach zaczął dysponować największą potęgą militarną na świecie.

Demokracja to nie tylko powszechne głosowania.
mateleo / 2007-10-25 09:43 / Bywalec forum
Jeśli tylko demokracja da władzę KPCh to może ją wprowadzą, ale nie liczyłbym na to. W tej kulturze nie ma tradycji demokratycznych, co częściowo wynika z obszaru religijnego. Z drugiej strony na zbuntowanej prowincji Tajwan jakąś tam demokrację wprowadzili.
Elendir / 2007-10-25 13:47 / Łowca czarownic
Chińczycy odwiedzają inne kraje. Kultury, nawet te dość zamknięte, mieszają się. W ciągu kilku najbliższych lat pewnie niewiele się zmieni, ale w dłuższej perspektywie?

Najnowsze wpisy