Forum Polityka, aktualnościKraj

Chlebowski: Budowę dróg utrudniają przepisy

Chlebowski: Budowę dróg utrudniają przepisy

Money.pl / 2009-03-11 08:21
Wyświetlaj:
Wapniak / 2009-03-16 20:00 / Tysiącznik na forum
Słusznie! I kto to mówi?....
Gall# / 213.158.197.* / 2009-03-12 16:46
Chebowski nie jest taki głupi na jakiego wygląda! - wpadł na tę odkrywczą myśl juz po 1,5 roku od przejęcia władzy :-))))))))
issael / 94.254.207.* / 2009-03-12 16:26
od kiedy budujecie w polsce drogi ?
od kiedy budujecie w tym kraju autostrady?
przez ten czas nie wiedzieliscie jakie sa przepisy?
to z czego wynikały te piekne wizje i plany?
z waszej niekompetencji czy raczej z waszego cynizmu?
to pytania do wszystkich polityków, nie tylko ostatniej opcji która dorwała sie do władzy,
czy to co jest na przykładzie dróg ma swiadczyć o wielkości waszej niekompetencji albo raczej kompetencji w oszukiwaniu społeczeństwa, ?
obiecanki cacanki przedwyborcze, a po wyborach ?
pirek / 87.207.113.* / 2009-03-11 22:31
Złość piękności szkodzi... Niektórzy PiS-owcy pyskują zamiast wypowiadać się merytorycznie. Przepisy unijne są dostosowane do poziomu państw bardziej rozwiniętych niż Polska. Wcale niełatwo ominąć je. Drogi w państwa unii były budowane głównie w czasach, gdy nieistniały obecnie obowiązujące przepisy. Gdyby jeszcze naszych nieżyciowych ekologów (?) można były wysłać np. na Saharę do pilnowania skorpionów...
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-14 21:32
Tos sie wypowiedzial merytorycznie jak POpapraniec.
wmichna / 2009-03-11 20:34
Panie Chlebowski nie ośmieszaj się Pan! Weźcie się za robotę, wypieprzcie utrudniaczy , a będą efekty, czego Wam życzę
DA-old / 217.172.247.* / 2009-03-11 15:00
POstkomuchy są u władzy juz prawie półtora roku!!! I dopiero teraz Chlebowski dostrzega potrzebę zmiany prawa??? Do roboty lenie!!!!

Gdyby zmiana prawa miała dotyczyć choćby ustawy medialnej... To POstkomuchy przygotowały by właśnie drugą jej wersję...

PO to banda darmozjadów i nadętych pawi!!!
kanar_drugi / 91.64.58.* / 2009-03-11 20:48
tak jest...
jak patrze na te twarze to mam wrazenie, ze wyladowalem w jakies "MELINIE".
A zdania zlozonego to nikt nie potrafi powiedziec. Tylko by jezdzili na luksusowych
statkach europejskich(wedlug Sikorskiego),polskie im sie juz znudzily.
KONIEC JAZDY NA GAPE... WYSIADKA
DO pracy to oni nie sa stworzeni, predzej do klamstwa.
Pan Chlebowski to chyba ma juz DEMENCJE, a reszta cierpi na ADHD.
Pozdawiam wszystkich ludzi trzezwego myslenia...
eMZet / 195.34.80.* / 2009-03-11 12:14
O czym pan poseł Chlebowski mówi? Jakie zawirowania na rynku walutowym i co to ma wspólnego z planami budowy dróg? Jak dolar był po 2,00zł , to dróg nie budowaliśmy szybciej. Rozwiązanie jest oczywiście trywialne: ogłaszamy przetarg np. na projekt i budowę A-2 Łódź-Warszawa, zainteresowani składają oferty, warunki: droga ma być oddana do użytku do 31.03.2012r., wadium powiedzmy 100 mln PLN, płatność 30 dni po oddaniu drogi do użytku, w przypadku niedotrzymania zabrać wadium i rąbać kary, do tego ogłosić tekst umowy publicznie i po zawodach. Teraz jest taka sytuacja, że duże konsorcja będą zainteresowane takim pewnym Inwestorem, jakim jest Skarb Państwa, tylko trzeba to wykorzystać. I nie patrzeć na sytuacje na rynku walutowym, to przedsiębiorcy mają na siebie wziąć ryzyko. A obecnie prowadzi się jakieś mętne negocjacje i uzgodnienia.
Pilsener / 2009-03-11 08:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Hiszpanom też przeszkadzały unijne przepisy? Unia to, unia tamto, jak nie każe, to przeszkadza - wygodna rzecz mieć taką Unię - każda opcja polityczna ma dwóch wrogów: realnego, czyli polskich obywateli oraz mitycznego, czyli różne układy, judaistów, liberałów, UE, USA, różne inspirujące obce służby - wyobraźnia polityków jest tutaj nieograniczona.
Elendir / 2009-03-11 09:02 / Łowca czarownic
Daj spokój - chwilę później było:

Jednocześnie Chlebowski dodaje, że trudności wynikają nie tylko z unijnych przepisów
Pilsener / 2009-03-11 22:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No tak, bo jest jeszcze straszliwa opozycja, wrogi prezydent, Łukaszenko... Każdy powód jest dobry, ale odpowiedzialność zawsze spada na rządzących, nie obchodzi mnie "dlaczego" nie ma autostrad, płacę słone podatki od samochodów/paliwa i autostrady mi się należą jak prezydentowi samolot, choćby mieli je spłodzić metodą in vitro.
mis44 / 83.31.67.* / 2009-03-11 15:44
Słusznie Panowie do roboty - złe prawo, to trzeba je zmienić. Od narzekania to jest PIS i SLD. Zwolennik PO
MerekM / 2009-03-11 18:20
Zwolenniku chyba zapomniales, ze PO rzsadzi od potora roku i dopiero sie zorientowalo ze im przepisy nie pasuja
Elendir / 2009-03-12 08:16 / Łowca czarownic
A na jakiej podstawie twierdzisz że dopiero teraz się zorientowało?
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-14 21:40
Sugerujesz ze PO wiedzialo o tych problemach duz wczesniej i nic do dzisiaj nie zrobili aby je usunac?
Ustawa medialna byla wazniejsza?
Elendir / 2009-03-15 22:41 / Łowca czarownic
A skąd wiesz że nic nie zrobili?
Czy sugerujesz może że całe PO zajmowało się tylko jedną sprawą?
Elendir / 2009-03-13 08:33 / Łowca czarownic
Pewnie zawsze mówisz o wszystkim od razu jak się o tym dowiadujesz...
MerekM / 2009-03-14 21:00
a co do ma do rzeczy, kiedy ja o czym mowie? PO jest od 1,5 roku u wladzy, a budowa drog jest jedna z najwazniejszych spraw w Polsce z racji EURO2012, wiec jezeli zle jest prawo, to trzeba bylo zaczac od jego zmiany, a nie po takim czasie nagle sie obudzic, ze im nie pasuje
Elendir / 2009-03-15 10:44 / Łowca czarownic
W jaki sposób stwierdzasz że coś źle działa? Najpierw to obserwujesz. PiSowi cała kadencja nie starczyła na to żeby stwierdzić że coś źle działa. Z PO zobaczymy jaki będzie status przy końcu kadencji.
MerekM / 2009-03-15 16:59
po pierwsze co mnie obchodza obecnie rzady PiSu? po drugie jesli wg Ciebie 2 lata to cala kadencja, to trzeba sie na wybory szykowac. po trzecie mial PO czas na obserwacje przez ostanie kilkanascie lat.
Elendir / 2009-03-15 22:38 / Łowca czarownic
PiS sam zdecydował ile jego kadencja będzie trwała.

po trzecie mial PO czas na obserwacje przez ostanie kilkanascie lat.

Tak jesteś naiwny że wydaje Ci się że opozycja ma taki sam dostęp do informacji co rządzący?
MerekM / 2009-03-18 00:02

Tak jesteś naiwny że wydaje Ci się że opozycja ma taki
sam dostęp do informacji co rządzący?


nie jestem ani rzadzacy, ani w opozycji, ani nawet nie nalezal nigdy do zadnej partii, a pomimo tego jak KAZDY obywatel znam tresc ustawodastwa polskiego, bo jest ono jawne i ogolnie dostepne
Elendir / 2009-03-18 07:39 / Łowca czarownic
Znasz pełną treść ustawodawstwa polskiego? Powinszować wiedzy. Myślę że niewiele osób na rynku mogłoby się pochwalić tak szeroką i szczegółową wiedzą.

Tym niemniej zadam pytanie. A wiesz jak ustawodawstwo polskie działają w praktyce?
MerekM / 2009-03-18 16:41
jak ustawodastwo dziala w praktyce, widze codziennie
Elendir / 2009-03-18 23:17 / Łowca czarownic
Czyżbyś był wszechwiedzący? A może widzisz tylko niewielki wycinek?
MerekM / 2009-03-19 22:34
widze od lat jak funkcjonuje w III RP prawo w sprawie budowy drog, zeby sprecyzowac, bo widze ze zamiast argumentow, wolisz stosowac lapanie za slowka
Elendir / 2009-03-19 22:56 / Łowca czarownic

bo widze ze zamiast argumentow, wolisz stosowac lapanie za slowka

Nie, nie wolę.

widze od lat jak funkcjonuje w III RP prawo w sprawie budowy drog, zeby sprecyzowac

Nie jest to moja branża ale chętnie się dowiem co dokładniej (i dlaczego) Twoim zdaniem źle działa.
MerekM / 2009-03-22 16:01
zle dziala system zamowien publicznych, sposob oprotestowywania przetargow. ale nie to jest tematem dyskusji, tylko to ze PO po 1,5 roku budiz sie i zauwaza ze prawo jest do niczego
Elendir / 2009-03-29 23:11 / Łowca czarownic
A który rząd wcześniej zauważył że system zamówień publicznych źle działa? Może nie jest to postęp jakiego można by oczekiwać, ale jednak. A z drugiej strony czy to jedyna rzecz która w Polsce nie działa tak jak trzeba?
MerekM / 2009-03-30 00:06
a co mnie interesuje, co zrobily poprzednie rzady?? idac tym tokiem rozumowania mozemy sie porownac z Bangladeszem i dojsc do wniosku, ze w nas jest w sumie wysmienicie.

A z drugiej strony czy
to jedyna rzecz która w Polsce nie działa tak jak
trzeba?

czy to ze nie jest to jedyny problem w Polsce (aczkowiek jeden z najpowazniejszych), jest usprawiedliwieniem dla 18-nasto miesiecznego zaniedbania??
Elendir / 2009-03-30 00:16 / Łowca czarownic

a co mnie interesuje, co zrobily poprzednie rzady?

Może tyle że jeżeli coś jeszcze nikomu nie udało się zrobić to są obiektywne przyczyny dla których jest to trudne? Nie chcę w ten sposób usprawiedliwiać, ale poczekam w każdym razie na wynik pod koniec kadencji.
Elendir / 2009-03-31 07:23 / Łowca czarownic
Od braku efektu do wykazania celowego interesu w powstrzymywaniu zmian jest jeszcze daleka droga. Tym bardziej że zmiany z reguły napotykają na opór nawet bez specjalnego interesu. Mówiąc o interesie wkraczamy na temat korupcji, ale nie wiem czy ten temat chcesz dalej rozwijać.
MerekM / 2009-03-30 23:52
no czekac mozna, tylko z pozostalymi wszystkimi czekalas i jak sama slusznie stwierdizlas nikt jeszcze nic nie zorbil, zeby to zmienic i nie wynika to z tego, ze jest to trudne , tylko ze maja w tym interes
Elendir / 2009-03-31 07:23 / Łowca czarownic
Od braku efektu do wykazania celowego interesu w
powstrzymywaniu zmian jest jeszcze daleka droga. Tym
bardziej że zmiany z reguły napotykają na opór nawet bez
specjalnego interesu. Mówiąc o interesie wkraczamy na
temat korupcji, ale nie wiem czy ten temat chcesz dalej
rozwijać.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-03-15 20:09
No i PO mialo pelna szafe gotowych ustaw zanim jeszcze doszli do wladzy.

Najnowsze wpisy