Forum Polityka, aktualnościKraj

Chlebowski: Nie będzie rewolucji w emeryturach policji

Chlebowski: Nie będzie rewolucji w emeryturach policji

Wyświetlaj:
PrawdaKtoraBoli / 89.187.232.* / 2009-01-25 13:42
Ma byc sprawiedliwie a nie socjalnie.
Kuba83 / 213.158.196.* / 2009-01-25 14:28
Zgadzam się, głosowałem na PO bo uważam niektóre z tych przywilejów za niesprawiedliwe i licze na ich zmienienie. Wiem, że policja nie może pracować do 65 roku życia. Ale 15 lat pracy jest skandalem!!!!
lolek000 / 2009-01-25 14:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Sprawiedliwie a nie socjalnie, czyli jak? Gdzie - w jakim kraju tak jest?
Pytam, żeby wiedzieć, co masz na myśli?
PrawdaKtoraBoli / 89.187.232.* / 2009-01-25 15:22
To dam Ci przyklad co uwazam za sprawiedliwosc. Wyobrazmy sobie pracodawce, do ktorego przychodzi 2 kandydatow. Jeden to emerytowany policjant w wieku 35 lat drugi natomiast zwykly obywatel, bez 40% emerytury. I obaj dostaja pytanie - ile chcialbys zarabiac. I, jak myslisz, czy oczekiwania policjanta na emeryturze beda wieksze niz zwyklego obywatela? No chyba nie, poniewaz on juz ma 40%. I ktory z nich dostanie prace? Przeciez nie ten drugi poniewaz pracodawcy sie to kompletnie nie oplaca.
Nie zapominaj o skladce zdrowotnej, ktora za policjanta pracodawca - o ile mi wiadomo - nie placi. Robi to za niego panstwo.
I to jest barbarzynstwo i niesprawiedliwosc spoleczna w bialy dzien.
Podbny przyklad mozna podac wzgledem KRUS. Przyjdzie taki chloporobotnik, ktory ma 1ha pola ale za to skladke kwartalna w krus oplacana, i zwykly obywatel. I znowu, jak myslisz, ktory z nich prace dostanie?
I takich przykladow mozna mnozyc. I w/g mnie nawet nie jest istotne, ze zwykly obywatel moze wiedziec wiecej, bo pracodawca umie liczyc. To co wyda na ewentualne szkolenia i tak sobie odbije mniejsza placa albo mniejszymi skladkami.

I mnie sie nie podoba ten brak sprawiedliwosci spolecznej. Niech wygra lepszy ale w rzeczywistej konkurencji a nie w dumpingowym starciu!
p24 / 78.8.20.* / 2009-01-26 00:16
Warto się podszkolić!!! Składkę zdrowotną płacą wszyscy zatrudnieni, jedynie służby mundurowe nie płacą na ZUS, bo z tej instytucji nie otrzymują emerytury.
Jak czytam te komentarze to dochodzę do wniosku, że tym u władzy chodzi o to, żeby skłócić społeczeństwo. Wasze komentarze nic nie zmienią i tak zrobią co będą chcieli. A pieniędzy powinni szukać w prywatnych gabinetach lekarzy ( wprowadzić im kasy fiskalne). Sami wiecie ile się wydaje na te wizyty. Likwidacja senatu, zmniejszenie liczby posłów oraz likwidacja wszelkich anencji trwoniących nasze pieniądze, zmniejszenie liczy darmozjadów w państwowej RTV. Wieciew ile zarabiają "gwiady" poczytajcie gazet.
myślący / 83.27.154.* / 2009-01-25 16:18
Najlepiej wogóle zamknąć taką głupią instytucję jak policja a tych darmozjadów na bruk
Lorunia / 91.94.211.* / 2009-01-25 18:39
Ktoś napisał , że prawo nie działa wstecz ! a ja mu odpowiem , że przy ustawie o pomostówkach jednak działa , bo w Polsce jest wszystko możliwe .
Lorunia / 91.94.211.* / 2009-01-25 19:02
Tam gdzie jest siła to się cackacie ! a tam gdzie są słabsze grupy pracowników to skubiecie ich na żywca , jak przykładowo stworzyliście całe stosy przepisów i załączników aby nie dać pomostówek ludziom , którzy w chemikaliach i innych ciężkich warunkach będą musieli pracować nawet 50 lat i utrzymywać tych co tylko przepracują 25 lat . A ci będą się śmiać z frajerów , którzy będą drzeć zelówki do roboty ! aby otrzymać po 50 latach te 1300 zł . Bo teraz to takie są przeliczniki .
ottt / 2009-01-26 01:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słusznie. A wszystko to przyklepane przez "lewicowców" z SLD.
Dajcie spokój z taką lewicą...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy