Forum Forum emerytalneOFE

Chlebowski: Niech OFE więcej zarabiają na emerytury

Chlebowski: Niech OFE więcej zarabiają na emerytury

Wyświetlaj:
obserwator / 2007-11-10 12:37 / Tysiącznik na forum
Opinie sa różne, faktem jest że pieniądze sa gromadzone, zawsze będa pojawialy sie pomysły aby z tej pulii uszczuplic cos dla siebie, spekulacja wokół nas kwitnie, miliardy unijne przepadaja wskutek silnej złotowki w stosunku do euro, tego fundusze nic widza , zarzadzane sa ludźmi których raczej kontrolować nie można, robia swoje. Pan Clebowski nie tak dawno przyznał się że swojego PIT nie sporzadza, robi za niego jego żona, bo za duza odpowiedzialnosć jest. Czy za swoje bzdurne pomysły weźmie pelna odpowiedzialność. Być moze weźmie, bo to nie jego pieniądze, to zbiorowe pieniądze, to jakby niczyje, można poszaleć. Lepiej by sie wział za ryby , za sledzie i dorsze bo tu Polska jest stzyzona bez litości przez poławiaczy z krajów baltyckich zachodniej strefy: na trzy kutry łowia śledzie jak leci, sa to duże kutry nie to co nasze maleńkie , prawdziwa mizeria. Śledzi w Bałtyku zabraknie, mączki rybnej zgroomadza te kraje na lata do przodu, zakaża połowów rybakom polskim, to taka jest sprawiedliwosc unijna, śmiechu warte, ale plakać sie chce. Dorsze pokazały jaka jest rola Unii, dla swoich, kto tosa ci swoi? przymrozone oko, dla nowych kijem po grzbiecie. Z OFE jak wyjdą za granice będzie podobnie, krol zostanie nagi, spekulacja nie da okrycia.
kangoor / 83.31.177.* / 2007-11-09 22:16
1) OFE to pomyłka i skandal, po co mam płacić prowizję jakimś "menagerom" kiedy za mniejszą prowizję mogę kupić
lepiej kontrolowane przezemnie fundusze (nawet np.odroczone do emerytury)
2) Wyprowadzenie OFE za granicę napedzi tylko koniunkturę na innych giełdach kosztem polskiej, a zysków większych nie przyniesie, bo niby dlaczego- mogą być zyski albo straty, chyba że obok cudotwórców przyjdą również wróżbici .
kpiarz / 83.7.166.* / 2007-11-10 13:45
Kangoor ty jeszcze nie a Australii? Tam szamani i wróżbici spośród Aborygenów powiedzą ci jak inwestować:)
DA-old / 195.225.71.* / 2007-11-09 19:53
To bardzo niebezpieczna propozycja!!!!!

Niech POstkomuchy pomyślą jak ponad 140 mld zł zainwestować w polską gospodarkę i infrastrukturę tak, by przynosiła zysk emerytom i zarazem tym znacznie młodszym.

Propozycja POstkomuchow otworzy WROTA a nie bramę do wyprowadzania naszych pieniędzy za granicę w "z góry nietrafione" inwestycje!!!!!!!!

Poza tym, zgodnie z opinia UE nasze składki w OFE stanowią zobowiązanie Skarbu Państwa wobec obywateli. Oznacza to ni mniej ni więcej, że są to pieniądze PAŃSTWOWE!!!
Jakim prawem maja być zarządzane poza naszymi granicami przez instytucje finansowe, które w Polsce posiadają ponad 80% rynku!!!!!!!
Andre7 / 2007-11-09 19:07 / Tysiącznik na forum
stopniowe zwiększanie limitów ma sens, choć patrząc na giełdy np. w Nowym Jorku to niekoniecznie jest to sposób na zwiększenie zysków ..
Handel wyrokami / 83.21.23.* / 2007-11-09 17:45
PO zarzadzi że stanie się CUD i OFE zaczną zarabiac.
Chicieliscie aby Dyzma został premierem to go macie !
tompot / 2007-11-09 16:32 / portfel / Bywalec forum
OFE to jest jedna wielka pomyłka. Odprowadzanie składki do OFE powinno być dobrowolne (coś jak IKE), jeżeli ktoś zechce, to część przekazywaną do OFE może na pewno lepiej zainwestować np. w fundusze inwestycyjne, które osiągają dużo lepsze stopy zwrotu niż fundusze emeryt.
sceptyk / 2007-11-09 17:09 / Tysiącznik na forum
tompot - idź do szkoły!
i umyj rączki po wyjściu z piaskownicy.

Fundusz emerytalny i fundusz inwestycyjny mają się tak do siebie, jak krzesło, do krzesła elektrycznego.
Zupełnie inne cele inwestycyjne, inne rozliczenie z inwestorami, inna płynność.
Nie myl tych rzeczy, bo twoje teksty potwierdzają twoją zupełną ignorancję ekonomiczną.
tompot / 2007-11-09 17:22 / portfel / Bywalec forum
Widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Czy ja napisałem, że TFI i OFE są tym samym. Ja napisałem tylko, że sam wolałbym część odprowadzaną z moich składek do OFE zainwestować w coś innego np. w fundusze inwestycyjne.

A co do wiedzy ekonomicznej to rzeczywiście czytając twoje kometarze mozna się nieźle ubawić.
geralt2002 / 83.24.227.* / 2007-11-09 18:54
Tak się składa że Polska ma jeden z najlepszych systemów emerytalnych. A wprowadzenie OFE wcale nie sprawiło że musimy więcej przeznaczać na emerytury, bo to część składek które normalnie szły do ZUSu teraz idzie do OFE
MN2 / 2007-11-09 14:57 / Bywalec forum
Za pieniądze emerytów chcą rozbudować polską gospodarkę. Pieniądze emerytów nie są od tego, mają budować dochody emerytów. Tak już było za komuny i fertig i szlus, państwo zjadło emerytury.
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-11-09 15:14
Nie pomyliłeś się?

OFE od lat domagają się zwiększenia limitu do 20 procent. Kolejne rządy sprzeciwiały się temu, uważając, że fundusze emerytalne powinny wspierać przede wszystkim polską gospodarkę.

Pierwsza zwerbalizowana inicjatywa. Do tej pory to albo było uzasadnienie jak powyżej w cytacie, ergo państwo zjadało emerytury, albo były nieśmiałe postulaty.
sceptyk / 2007-11-09 14:13 / Tysiącznik na forum
Niech OFE zarabiają więcej!
Abrakadabra!
Huejabenc!
Abrakadabra!
Niech OFE zarabiaja więcej!

Tak oto tuskowszczyzna zaklina rzeczywistość.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-11-09 14:26
Nie wyspałeś się dzisiaj? Konkretny pomysł. Masz do niego jakieś konkretne uwagi?
Bo ja mam - zwiększyłbym szybciej i do większej części kapitału (15-20%).

Mam też uwagę do artykułu - jeżeli jest limit 10%, to jak to możliwe, że łącznie fundusze zainwestowały za granicą 15%? Jest jakiś błąd?
pozdrawiam / 77.253.244.* / 2007-11-09 14:43
Jestem za wysokim limitem (ok 30%), jednak zarządzający funduszami w Polsce są mało udolni i znając życie gdyby był większy limit to mielibyśmy do czynienia ze sporymi stratami (który OFE nie pokusiłby się na wysokooprocentowane "obligacje hipoteczne")
bubu / 2007-11-09 16:07 / Bywalec forum
a możesz uzasadnić co powoduje iż chciałbyś podnieść limit do 30%?

Sprawa 15% jest prosta - fundusze wykorzystuja obecnie tylko 15% w ramach przysługującego im 5% limitu....

Sam odpowiedz sobie dlaczego
guci0 / 2007-11-09 14:37 / Bywalec forum
to wszystko jest jakimś wielkim nieporozumieniem :)
Pozdrawiam
Rybenka / 80.53.53.* / 2007-11-12 14:06
a ja dodam niech ZUS uczciwiej przekazuje skladki do OFE,bo dotej pory to tragedia ,co tam sie wyprawia zaleglosci ciagna sie latami,a jak juz uzupelniaja to bez naleznych odsetek.Kto tu zarabia,bo napewno nie przyszli emeryci.

Najnowsze wpisy