Forum Polityka, aktualnościKraj

Chlebowski: Tusk naturalnym kandydatem na prezydenta

Chlebowski: Tusk naturalnym kandydatem na prezydenta

Wyświetlaj:
zenek_burczymucha / 85.222.0.* / 2009-01-26 16:16
Myślał Tusk o niedzieli a w 2010 łeb ucięli ....
SUPERPYRA / 79.163.189.* / 2009-01-26 17:46
Tusk zwierzył sie Komorowskiemu, że od kilku dni śnią mu sie ziemniaki.
Komorowski mówi: mnie też. Co to moze znaczyć?
Pytaja Chlebowskiego - to samo,
Niesiołowskiego - to samo !!!
Poszli więc we 4-rech do wróżki, a ta wyjaśniła:
To proste. Albo was jesienią wykopią albo - na wiosnę - posadzą.....
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-26 19:22
Stare. Za komuny takie kawały były o Gierku i innych tuzach. Zmieniły się tylko nazwiska. A ciemny lud to kupuje.
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-26 14:47
Rany, co za rozwrzeszczana banda frustratów...
Im bardziej słupki spadają Lesiowi tym bardziej elektorat (z podstawowym wykształceniem i ze wsi) się uaktywnia...Im gorzej sytuacja Lesia wygląda tym głośniej i ordynarniej wrzeszczą PI(e)S-eczki...
Naprawdę nikogo poza swoja wąską i ograniczioną grupą nie przekonacie, zwłaszcza chamstwem...Zresztą, do kogo ja mówię...
Powodzenia w dalszym zaklinaniu rzeczywistości.
Gall# / 213.158.197.* / 2009-01-27 12:33
Coś Ty taka agresywna 30-tko?
- nie obrażaj, nie snuj głupawych domysłów; przedstaw swój pogląg w sprawie - atakuj (jak
musisz) opinie - nie ludzi
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-27 12:53
Agresywna????????? A to dobre!

przy okrągłym stole ochraniał zbrodniarzy winnych ludobójstwa,a teraz
prezydentem chce zostać.


Tusk, to karierowicz, manipulator i kłamca


ten dupek niejaki Nowak


kłamliwymi wypowiedziami swoich wiernych ministerialnych kundelków


Tusk i jego POpaprane kundelki


Donek jeszcze ma czas, żeby to spieprzyć


Cała splatfusiała Platforma


Myślał Tusk o niedzieli a w 2010 łeb ucięli ....


Na Tobie wrażenie zrobi to, jak ktoś Ci nasra do japy


tacy jak ty stają się wrażliwi dopiero wtedy, jak zdecydowanie zwiększą dawkę
dopalaczy.


drobny złamasie


a co ty właściwie możesz PeOfilu


Ty dupku, to ma być merytoryczna dyskusja


Lubię trzydziestolatki. Są jak przejrzałe jabłka. Nie trzeba się wysilać by je zgryźć.
Jeszcze nie zgniłe, to za rok czy dwa ale już lekko pomarszczone i


20 kat rządziła krajem żydokomuna, nie licząc pierwszego
niekomunistycznego rządu premiera Jana Olszewskiego i dwóch lat rządów
PiS.


Wystarczy "kultularnych" i elokwentnych" wypowiedzi PIS-eczków? W ogóle nie agresywnych...PIS-eczki charakteryzuje ogólnie spokój i kultura osobistai oczywiście atakowanie TYLKO poglądów...
Co tam ja...Próbowałam się wychylać ale przy takim nawale sfrustrowanych PIS-eseczków, które nie mają nic innego do roboty poza obrzucaniem błotem innych- nic nie znaczę, więc się nie czepiaj, są tu lepsi i to twoi...
Gall# / 213.158.197.* / 2009-01-27 14:58
ale po czym wnosisz 30-tko, że ktoś kto obrzyca błotem Tuska lub PełO jest "PIS-eczkiem"? - co to właściwie znaczy?
- napisz koniecznie bo to mnie naprawdę interesuje.
Kogo masz na myśli pisząc "są tu lepsi i to twoi? (-może z kimś mnie mylisz?)
30-latka / 151.92.176.* / 2009-01-27 15:53

ale po czym wnosisz 30-tko, że ktoś kto obrzyca błotem Tuska lub PełO jest
"PIS-eczkiem"? - co to właściwie znaczy?
- właśnie po tym że obrzuca błotem PO...
Co to znaczy PIS-eczek? To samo co PeŁO...

Kogo masz na myśli pisząc "są tu lepsi i to twoi
Prosze bardzo:

81.210.19.* | postaw sukna


| buzza


kwant2000


79.163.166.* | F-16


KILOFF


85.222.0.* | zenek_burczymucha


79.163.189.* | The patriot


213.158.197.* | Gall#


79.163.189.* | SUPERPYRA


85.222.86.* | janiszek1972


| 213.158.197.* | Pol^^

i wielu innych...Pisać dalej? Niektórzy nawet współbracia tej PIS-owskiej braci mnożą się robiąc sztuczny tłum (zmieniając nicki-a może wstydzą sie sami za siebie...?) i ogłupiając innych czyli dokładnie według zaleceń Jarosława-same-prawo-i-sprawiedliwość...On jest mistrzem ogłupiania "ciemnego narodu"...razem z ojcem dyrektorem...
A wy ofiary jeszcze stoicie za nim murem...Współczuję.
Gall# / 213.158.197.* / 2009-01-27 16:52
Niestety nie znajduję tu odpowiedzi na moje pytanie;
a) czy zakładasz, że sympatycy (członkowie?) PiS mają monopol na krytykę PO ?
Jak wyobrażasz sobie sympatyków tej partii to już wiem,
b) czy taż "krytyka PO" to dla Ciebie to samo co "rydzykowe otumanienie, ciemny PISeczek z ogłupiny przez Jarosława" i te inwektywy przedzielasz z automatu? Nie dopuszczasz możliwości, że ktoś inteligentny, dobrze wykształcony, z dużego miasta, dobrze sytuowany może źle oceniać poczynania PO i jej lidera?

Naprawdę trudno dyskutowaś z Twoimi argumentami... - mam odpowiedzieś, że współczuję jeszcze bardziej?
30-latka / 151.92.176.* / 2009-01-29 11:35

"rydzykowe otumanienie,
ciemny PISeczek z ogłupiny przez Jarosława"

Brawo! Znalazłeś coś, udało się! To jest inwektywa? To co powiesz o tej liście którą przedstawiłam powyżej? Jakos mniej chętnie się do niej odnosisz...
Nie dopuszczasz możliwości, że ktoś inteligentny, dobrze
wykształcony, z dużego miasta, dobrze sytuowany może źle oceniać
poczynania PO i jej lidera
- dopuszczam, sama to czasem robię ale bez łączenia tego ze słowotwórstwem rodem z kanalizacji (lista powyżej) i na pewno nie głosuje na PIS.

Naprawdę trudno dyskutowaś z Twoimi argumentami
- naprawdę? A z którymi bo nie przypominam sobie żadnej merytorycznej dyskusji z tobą.
Powodzenia w dalszej autosugestii ale musicie sie pogodzić (wszyscy PIS-eczki)z faktem że pomimo zmiany wizerunku (nawet 100 razy nie pomoże) Jarosław i tak nigdy nie wróci a Lesio przeminie z wiatrem juz za 1,5 roku...
Na szczęście.
kwant2000 / 2009-01-28 04:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Już w okresie okupacji w szeregach PPR działała założona przez NKWD komórka dezinformacji (Józef Światło – „Za kulisami bezpieki i partii”). Celem tej komórki, pod płaszczykiem współpracy w walce ze wspólnym wrogiem była DEZINTEGRACJA środowisk niepodległościowych, a szczególnie Armii Krajowej. Szefem tej komórki był niejaki Nowotko, a po jego śmierci (egzekucji dokonali bracia Mołojcowie) – Bolesław Bierut. Ubecja, po „wyzwoleniu” kraju przez Armię Czerwoną te doświadczenia z okresu okupacji przeniosła do czasów PRL-u. Celem agentury Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego; później zwanej SB była dezintegracja środowisk niepodległościowych, środowisk twórczych i innych ugrupowań nie akceptujących władzy komunistycznej

Tak też się stało w latach 80-tych, od czasu narodzin Solidarności (vide: skuteczne rozsadzenie „S” od środka w 1981r. przez obecną w związku agenturę), aż po lata rozpadu Imperium Sowieckiego. Agentura ta cały czas jest aktywna. Skłóca nie tylko polityków z obozu solidarnościowego, ale skłóca również, i to z powodzeniem elektorat partii antykomunistycznych. Szczególnie aktywna jest na forach najpopularniejszych portali internetowych. W merytorycznej dyskusji nie maja szans ci szulerzy.
F-22 / 79.163.189.* / 2009-01-26 16:03
Pocztaj sobie, co Twój idol myślał o Polsce i Polakach: "Polskość to nienormalność, polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski, tej ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w Krainę mitu. Sama jest mitem". ("Znak", nr 11-12, z 1987 r.).
raf73 / 89.171.138.* / 2009-01-26 16:44
Uprzejmie donoszę, że po pierwsze rok 1987 był daaawno temu (aczkolwiek domyślam się, że elektorat PiS ma przeciwne zdanie), a po drugie ten cytat nie robi na mnie wrażenia.
janiszek1972 / 85.222.86.* / 2009-01-26 17:23
Na Tobie wrażenie zrobi to, jak ktoś Ci nasra do japy. Wtedy będziesz pod dużym wrażeniem otaczającego Cię piękna przyrody. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
tonormalnarekacja / 213.158.199.* / 2009-01-26 16:56
tacy jak ty stają się wrażliwi dopiero wtedy, jak zdecydowanie zwiększą dawkę dopalaczy.
F-22 / 79.163.189.* / 2009-01-26 17:08
Ty dupku, to ma być merytoryczna dyskusja!
wagasuperciężka / 213.158.199.* / 2009-01-26 17:28
bo jest wirtualna dyskusja - drobny złamasie. W realu merytoryka mojej odpowiedzi powaliłaby cię natychmiast - gwarantuję.
raf73 / 89.171.138.* / 2009-01-26 18:18
No tak, pisiory w realu problemy rozwiązują przemocą, albo przy pomocy odchodów. W wirtualu nie mogą - więc tylko bluzgają.
brrr / 213.158.199.* / 2009-01-26 20:36
a co ty właściwie możesz PeOfilu? No tak, lepiej nie opowiadaj w wirtualu, na co cię stać w realu.
kwartał / 79.185.232.* / 2009-01-26 15:11
Lubię trzydziestolatki. Są jak przejrzałe jabłka. Nie trzeba się wysilać by je zgryźć. Jeszcze nie zgniłe, to za rok czy dwa ale już lekko pomarszczone i bardziej słodkie jak młode i soczyste prosto z drzewa. Ale muszą mieć coś w sobie ponad to. Odrobinę rozumu. Ciebie nie chcę.
trzymamkciuki / 213.158.199.* / 2009-01-26 16:58
"kwartał" jesteś bezbłędny. Popatrz tylko do jakich spazmów doprowadziłeś toto.
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-27 10:22

79.185.232.* | kwartał


213.158.199.* | trzymamkciuki

Naprawde żal mi was i jeszcze paru innych tu występujących chamów i prostaków, którzy prócz wulgaryzmów nie potrafią wyartykułować niczego sensownego...Nie wiem gdzie wychowują tak dzieci żeby nie szanowały innych ludzi, a zwłaszcza kobiet (co to za metoda żeby na argumenty o polityce kontrargumentować o starości i pomarszczeniu 30-sto latki?)ale to się nie zdarza w cywilizowanym społeczeństwie więc założyłam że to musi byc jakaś straszna dziura w której "chłopy" z powodu bezrobocia chleją i leją rodziny a baby wykopują ziemniaki i się boją więc nikt nie ma czasu ani ochoty wychowywać dziesiątek bachorów i wyrasta potem taki jeden z drugim jak wyżej...
Potem wystarczy im napchać do główek haseł propagandowych, obiecać że będą się czuli ważniejsi bo pomimio braku wykształcenia, inteligencji i zerowych osiągnięć w życiu są dla Jarosława idealnym elektoratem (ciemny naród...itd) i wynurzyły nam się z otchłani takie typy, uwierzyły w swoją "wielkość" i "wyjątkowość" i sypią jak z rękawa dobrze tylko sobie znanym słownictwem...Wierzą że będą mogli ścigać tych co mają lepiej, wódz obiecał przecież, że z nim może lepiej nie będzie za to wszystkim będzie tak samo źle...
I mamy wysyp takowych na forach, wystarczy popatrzeć powyżej i poniżej, na merytoryczne argumenty - chamstwo, na próby dyskusji - ordynarne odzywki, na pytania - obelgi... Przecież nie wiedzą tak naprawdę o co chodzi więc inaczej nie potrafią...

do jakich spazmów doprowadziłeś toto.

Toto...Cóż, szkoda słów ale bardzo mi przykro bo jestem Polką i kobietą i mam prawo mieć własne poglądy, mam też synów ale oni wiedza co oznacza szacunek... Bardzo wam współczuję ale jeszcze bardziej waszym rodzicom...
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-26 15:40
I to wszystko na co cię stać? Zamiast argumentów garść inwektyw? Czyzby elektorat PIS-u ze swoją "ogromną" wiedzą i inteligencją?
Taaak...trzydziestolatki to stare baby, zgadzam się całkowicie...Na pewno jesteś młody i przystojny PIS-APOLLO...Z Białegokału czy Psiej Wólki?
I jeszcze mnie nie chcesz!!! Buuuuuuuuuuuuuuuuu.................Why???"kwartał "WHY???
Kurcze ale mi dowaliłeś...-)
Jarosławie-samo-prawo-i-sprawiedliwość! Gratuluje elektoratu! Ciekawe z kogo czerpie wzory? Hmmmmmmmm?????????
B-2 / 79.163.189.* / 2009-01-26 16:29
A co twój idol dokonał przez rok? Co obiecywał? Mamy pełne szuflady gotowych ustaw. My się na tym znamy. Ten twój idol nabrał bezczelnie Polaków. Ten twój idol w ogóle nie ma produktu na sprzedaż, jak słusznie zauważa tornado. Gdyby, to miało miejsce w biznesie, to trafiłby do p******. Kto tu jest nierobem? Ten nygus pracuje mniej niż zwykły urzędas Dopiero po 9:00 zaczyna się tlić życie w URM, a po 16;00 – głucho wszędzie, ciemno wszędzie. Co tydzień urządza sobie samolotem państwowym wycieczkę do Gdańska. A co obiecywał???!!! Tanie państwo!!!

W programie "Kawa na ławę" na pytanie Bogdana Rymanowskiego dlaczego od marca do maja 2008 roku 13 razy korzystał z samolotu rządowego na trasie Warszawa-Gdańsk, co kosztowało 218 tys zł., ten kłamczuch odpowiedział, że "zdecydowanie częściej" lata do Gdańska korzystając z samolotów rejsowych. Pytam się ile weekendów jest w okresie od marca do końca maja. Miesiąc ma 4 tygodnie i trochę....Czy też samolotem rejsowym poleciało za 1,6 mln zł na wycieczkę do Peru?

Ten niekompetentny nygus nawet ćwierć kilometra autostrad nie buduje dziennie. A gdzie obiecana reforma tego potworka o nazwie KRUS? Gdzie obiecana reforma sfery budżetowej? Ten ryży typek chce zniszczyć media publiczne, uzależniając je od władzy lokalnej i centralnej. Pitera wymądrza się, płodzi kolejne tajne raporty, tak tajne, że sam zainteresowany oskarżeniami tej pani (szef CBA) nie może się z nimi zapoznać. Ta pani de facto nie ma żadnego pomysłu na systemowego rozwiązania, który by ukrócił wszechobecną korupcję w państwie. Na patologicznym zjawisku jakim jest korupcji, Skarb Państwa traci dziesiątki miliardów złotych, a to są straty nas wszystkich, wszystkich (prawie wszystkich) Polaków.
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-26 16:45
Sama prawda. Pokaż mi tylko szan. B-2 takiego, mądrego Polaka, który kiedykolwiek zrobił, to co powiedział. Proszę tylko o Polaków, tu w kraju. Pokaż mi takiego, który zamknął pysk i zabrał się do roboty,. Pokaż mi takiego, który nie ma gestu kelnera, nie ja, kolega. Pokaż mi takiego, który zrobił więcerj niz obiecywał. Tylko, proszę nie bandytów. Pokaż mi, autorytet w Polsce. Takiego, który nie bedzie u politycznych innomyslicieli , wywoływał odruchów wyniotnych. A tak ogólnie pokaż mi Polaka, którego w świecie szanują, szanowali. Tylko nie J.P II , bo to zaczyna potwierdzać regułę. No to proszę, nie wyj na innych, że nie zrobili tego, czy innego. Zacznij od siebie. Daj sobie luz z tym opluwaniem jadem innych. Chyba potrafisz myśleć samodzielnie ?
Jednak nie potrafisz. Napisz coś od siebie.. B-2, F-2, czy jakieś inne wytwory myśli politycznej. Dobry jestes we wklejaniu cudzych tekstów. Własnych widać brak. Chyba zły adres, wybrałem
B-2 / 79.163.189.* / 2009-01-26 16:56
Przez blisko 20 kat rządziła krajem żydokomuna, nie licząc pierwszego niekomunistycznego rządu premiera Jana Olszewskiego i dwóch lat rządów PiS. Czy mam pisać, jaki stan zastał po rządach Mazowieckiego i Bieleckiego premier Olszewski? Czy mam pisać, co osiągnął PiS mimo hamulcowych tak w rządzie jak i parlamencie?
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-26 17:03
No właśnie napisz. Tylko , pisz co zrobił, a nieco, chciał zrobić.
A o ile, pamiętam , to z kręgów Prawdziwych Patriotów, wypływały wtedy nazwiska, rzadzących, bedących Żydokomuną. Napisz, czy Olszewski miał wtedy jakieś żydowskie nazwisko?
Bo zacznę szukać. A wtedy poszukam całego rządu.
A jeżeli chodzi o hamulcowych w rządzie PiS-u, to chyba prawda. Wszędzie są odszczepieńcy.
B-2 / 79.163.189.* / 2009-01-26 17:22
Proszę bardzo:
1. Utworzenie CBA, dotychczas aresztowano 115 osób, skierowano 297 zarzutów o popełnienie przestępstwa, zabezpieczono na poczet przyszłych kar około 13,5 mln złotych.
2. Rozwiązanie nie zweryfikowanych po 1989 roku WSI i powołanie nowych służb wojskowych (Wywiad i Kontrwywiad).
3. Wprowadzono nowe procedury zakupu sprzętu wojskowego oraz organizowania przetargów.
4. We wrześniu b.r. przedstawiono pierwszy w historii polskiej piłki nożnej akt oskarżenia o korupcję, obejmujący 34 osoby. Od 2005 roku przeprowadzono 36 kontroli w 18 związkach sportowych, w czterech przypadkach zawieszono władze, wprowadzając kuratora.
5. Przygotowano projekt zmian dotyczących lustracji majątkowej osób pełniących funkcje publiczne, nakazujących nie tylko przedstawienie swojego majątku, ale również jego źródeł.
6. Ocena działalności Policji wg badań CBOS poprawiła się z 57% w październiku 2005 roku do 73% w maju 2007 roku. W 2006 roku ogólna liczba przestępstw w porównaniu z 2005 rokiem spadła o około 90 tys. czyli o prawie 7%, natomiast wykrywalność przestępstw wzrosła z 58,6% w 2005 roku do 67,4% w 2007 roku.
7. Przygotowany został plan modernizacji Policji oraz m.in. Państwowej Straży Pożarnej, zgodnie z którym do roku 2009 na Policję zostanie przeznaczone około 4,4 mld złotych natomiast na PSP niespełna miliard złotych. Płace Policjantów w samym 2007 roku wzrosły o 219 złotych brutto.
8. Od stycznia 2008 roku Polska weszła do Systemu Informacyjnego Schengen, dzięki czemu zniesione zostały kontrole graniczne na przejściach na zachodniej oraz południowej granicy, natomiast od marca 2008 roku również na przejściach lotniczych.
9. Przygotowany został pierwszy w historii informatyzacji polskiej administracji publicznej `Plan informatyzacji państwa', który wszedł w życie w kwietniu 2007 roku. Najważniejsze jego elementy to: rejestry medyczne, rozliczenia podatków dla firm i obsługa podatkowa obywateli (e-Deklaracje i e-Podatki), nowy system ewidencji ludności (PESEL2), informatyzacja ksiąg wieczystych, Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (e-PUAP) oraz elektroniczne dowody tożsamości. W 2007 roku rozpoczęła się realizacja 16 takich i podobnych projektów.
10. W czerwcu 2007 roku zatwierdzony został `Plan działań w zakresie rozwoju szerokopasmowej infrastruktury ostępowej do usług społeczeństwa informacyjnego w Polsce'. Zakłada on, że do 2010 roku liczba linii szerokopasmowych przypadających na 100 mieszkańców wzrośnie z 6 do 15%, natomiast do 1013 roku wzrośnie do około 50%. Spowoduje to również szerszy dostęp do Internetu na wsi, oraz obniżenie kosztów użytkowania z sieci.
11. Od 2007 roku obowiązuje nowa ustawa o zarządzaniu kryzysowym, która silniej integruje ze sobą instytucje podległe MSWiA oraz określa współpracę z wojskiem.
12. W grudniu 2006 roku ustanowiony został specjalny program rozwoju służb ratownictwa morskiego, na co przeznaczone zostanie około 81 mln złotych. Zakupione zostanę m.in. nowe jednostki przeznaczone do celów ratownictwa morskiego, powstaną stacje brzegowe w Ustce i Darłowie oraz zostanie zbudowana zostanie baza zwalczania zanieczyszczeń w Świnoujściu.
13. Za sprawą starań polskiej dyplomacji w przyjętym na szczycie Rady Europy w marcu 2007 roku Planie Działania podkreślono potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa dostaw surowców energetycznych dla Unii Europejskiej w oparciu o zasadę solidarności między państwami członkowskimi.
14. Prowadzone są rozmowy mające na celu zapewnienie alternatywnych źródeł surowców energetycznych z takimi państwami jak: Azerbejdżan, Gruzja, Kazachstan, Arabia Saudyjska (przykładowo pierwsza w historii Polski oficjalna wizyta króla Arabii Saudyjskiej), Tunezja czy Algieria.
15. W lutym 2007 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakupiło udziały w norweskich złożach gazu ziemnego, których wielkość szacuje się na 36 mld m2. Spółka wybuduje również gazociągi łączące Polskę ze złożami norweskimi. Realizacja polityki dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych to również podjęcie decyzji o budowie w Świnoujściu terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego. Przyjęto również program `Polityka dla przemysłu gazu ziemnego', który uporządkuje sektor przemysłu gazowego.
16. W 2006 roku PKN Orlen wygrał międzynarodowy przetarg na zakup akcji litewskiej Mazeikiu Nafta, a w grudniu nastąpiło oficjalne przejęcie rafinerii w Możejkach. Transakcja ta spowoduje powstanie największego koncernu rafineryjno-petrochemicznego w Europie środkowo-wschodniej.
17. Prowadzone są prace nad budową rurociągu Odessa-Brody-Gdańsk, czym zajmuje się polsko-ukraińska spółka `Sarmatia', do której w lipcu 2007 roku przystąpili nowi udziałowcy z Azerbejdżanu, Gruzji i Litwy. Budowa tego rurociągu umożliwi dostarczenie ropy naftowej znad Morza Kaspijskiego na Polski oraz dalej na zachód.
cdn.
livka / 151.92.176.* / 2009-01-27 11:10

1. Utworzenie CBA, dotychczas aresztowano 115 osób, skierowano 297
zarzutów o popełnienie przestępstwa, zabezpieczono na poczet
przyszłych kar około 13,5 mln złotych.
2. Rozwiązanie nie zweryfikowanych po 1989 roku WSI i powołanie
nowych służb wojskowych (Wywiad i Kontrwywiad).

Naprawdę nie ma się czym chwalić, poza Kamińskim dla którego znaleźli świetny nieodklejalny stołek...Prawie jak Urbański, Skrzypek, Macierewicz i paru innych oszołomów.

3. Wprowadzono nowe procedury zakupu sprzętu wojskowego oraz
organizowania przetargów.

I co z tego wyniknęło???Zakup F-16??? Nie ośmieszaj się.

4. We wrześniu b.r. przedstawiono pierwszy w historii polskiej
piłki nożnej akt oskarżenia o korupcję, obejmujący 34 osoby. Od
2005 roku przeprowadzono 36 kontroli w 18 związkach sportowych, w
czterech przypadkach zawieszono władze, wprowadzając kuratora.

OK, to było potrzebne, tylko może nie w taki sposób, nie przy takich fanfarach pana Ziobry, bo to niestety doprowadziło do tego co teraz mamy czyli zniszczyło nie tylko przestepców ale tez piłkarzy...Poza tym wysnuwając takie argumenty chcesz żeby rząd Tuska kiedyś chwalił się tym samym?

5. Przygotowano projekt zmian dotyczących lustracji majątkowej
osób pełniących funkcje publiczne, nakazujących nie tylko
przedstawienie swojego majątku, ale również jego źródeł.

Przygotowano? I co z tego wynika? Powiem ci: NIC.

6. Ocena działalności Policji wg badań CBOS poprawiła się z 57% w
październiku 2005 roku do 73% w maju 2007 roku. W 2006 roku ogólna
liczba przestępstw w porównaniu z 2005 rokiem spadła o około 90
tys. czyli o prawie 7%, natomiast wykrywalność przestępstw wzrosła
z 58,6% w 2005 roku do 67,4% w 2007 roku.

W tym roku ilość przestępstw spadła jeszcze bardziej i co to za osiągnięcie rządu???Wtedy trzeba było sprawdzić ile procent wzrósł strach zwykłych obywateli o "odwiedziny" CBA o szóstej rano...

7. Przygotowany został plan modernizacji Policji oraz m.in.
Państwowej Straży Pożarnej, zgodnie z którym do roku 2009 na
Policję zostanie przeznaczone około 4,4 mld złotych natomiast na
PSP niespełna miliard złotych. Płace Policjantów w samym 2007 roku
wzrosły o 219 złotych brutto.

Znowu przygotowany??? Zresztą, PIS jak to PIS, trzeba dać żeby ludzie lubili Jarka, A ten założył wzrost wydatków z budżetu na 2009 o 4 mld i teraz mamy to co mamy...

8. Od stycznia 2008 roku Polska weszła do Systemu Informacyjnego
Schengen, dzięki czemu zniesione zostały kontrole graniczne na
przejściach na zachodniej oraz południowej granicy, natomiast od
marca 2008 roku również na przejściach lotniczych.

No teraz to mnie rozbawiłeś przypisując to jako sukces rządu PIS...Naprawdę jesteś taki głupi? Nie wierzę...

9. Przygotowany został pierwszy w historii informatyzacji polskiej
administracji publicznej `Plan informatyzacji państwa', który
wszedł w życie w kwietniu 2007 roku. Najważniejsze jego elementy
to: rejestry medyczne, rozliczenia podatków dla firm i obsługa
podatkowa obywateli (e-Deklaracje i e-Podatki), nowy system
ewidencji ludności (PESEL2), informatyzacja ksiąg wieczystych,
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (e-PUAP)
oraz elektroniczne dowody tożsamości. W 2007 roku rozpoczęła się
realizacja 16 takich i podobnych projektów.

Zabawny jesteś...Przeczytałeś to co wklejasz czy tak bezmyslnie tylko "kopiuj", "wklej"? Ok merytorycznie, gdzie to wszystko jest i co z tego wyniknęło...PESEL2???? A 3 i 4 tez jest w projekcie PIS żeby było więcej biurokracji?

10. W czerwcu 2007 roku zatwierdzony został `Plan działań w
zakresie rozwoju szerokopasmowej infrastruktury ostępowej do usług
społeczeństwa informacyjnego w Polsce'. Zakłada on, że do 2010
roku liczba linii szerokopasmowych przypadających na 100
mieszkańców wzrośnie z 6 do 15%, natomiast do 1013 roku wzrośnie
do około 50%. Spowoduje to również szerszy dostęp do Internetu na
wsi, oraz obniżenie kosztów użytkowania z sieci.

No to ciekawy ten plan, bo na razie nic się nie zmieniło a minęło juz 2 lata...-)

11. Od 2007 roku obowiązuje nowa ustawa o zarządzaniu kryzysowym,
która silniej integruje ze sobą instytucje podległe MSWiA oraz
określa współpracę z wojskiem.

Cóż...w obecnych czasach najbardziej potrzebna ustawa...kolejny "sukces"...

12. W grudniu 2006 roku ustanowiony został specjalny program
rozwoju służb ratownictwa morskiego, na co przeznaczone zostanie
około 81 mln złotych. Zakupione zostanę m.in. nowe jednostki
przeznaczone do celów ratownictwa morskiego, powstaną stacje
brzegowe w Ustce i Darłowie oraz zostanie zbudowana zostanie baza
zwalczania zanieczyszczeń w Świnoujściu.

Żartujesz, wklejając coś takiego??? Czytając to, będąc ratownikiem medycznym latającym starym helikopterem (wtedy - teraz są nowe) natychmiast zaczęłabym str
B-2 / 79.163.189.* / 2009-01-26 17:37
18. Jesienią 2007 roku Polska przystąpi do Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MEA), co zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Polski, szczególnie w sytuacjach kryzysowych. Samo przystąpienie do tej organizacji stanowi swoisty certyfikat jakości dla polskiego sektora energetycznego, ponieważ wymagane były do tego szczegółowe warunki wstępne.
19. W grudniu 2006 roku premierzy Polski i Litwy podpisali umowę o budowie połączenia energetycznego pomiędzy systemami polskim i litewskim. Umożliwi to włączenie Litwy, Łotwy i Estonii do systemu energetycznego Unii Europejskiej. Program ten został skoordynowany z budową elektrowni jądrowej na Litwie.
20. Finalizowana jest realizacja `Programu dla energetyki', który zakłada m.in.: zastosowanie mechanizmów rynkowych, przebudowę struktur firm energetycznych oraz utworzenie na drodze konsolidacji silnych grup energetycznych. Zakładane jest utworzenie czterech takich grup, tak aby mogły stanowić skuteczną konkurencję na rynku tak krajowym jak i międzynarodowym. Dotychczas utworzono trzy z czterech takich grup: Energetyka Południe SA, ENERGIA SA, oraz Polska Grupa Energetyczna. Kończone są prace nad powstaniem czwartej - Grupy Centrum.
Sprawiedliwość
21. W maju 2007 roku podwyższono z 3 tys. do 10 tys. grzywny jakie można nałożyć na: świadka, biegłego, tłumacza lub specjalistę w przypadku nieusprawiedliwionego niestawienia się na wezwanie organu prowadzącego postępowanie.
22. Od sierpnia 2007 roku obowiązuje zmieniona ustawa Prawo o ustroju sądów powszechnych, która wprowadza specjalny przyspieszony tryb udzielania zezwoleń na tymczasowe aresztowanie sędziego w razie podejrzenia go o popełnienie przestępstwa, zbrodni lub występku, za które grozi co najmniej 8 lat więzienia. W takim przypadku sąd dyscyplinarny będzie zobowiązany do rozpoznania wniosku o zezwolenie na tymczasowe aresztowanie w terminie 24 godzin. Na realizowaną reformę sądownictwa składają się również zmienione zasady powoływania prezesów sądów, opiniowania kandydatów na stanowiska sędziowskie, trybu powoływania i odwoływania dyrektorów sądów. Pozostałe zmiany pozwalają na bardziej elastyczne kształtowanie struktury sądownictwa oraz dostosowanie działalności organów sądów i samorządu do realizacji zadań wymiaru sprawiedliwości.
23. Od marca 2007 roku obowiązuje znowelizowany Kodeks postępowania cywilnego, w którym uproszczono i usprawniono przebieg procesu cywilnego, zwłaszcza postępowanie w sprawach gospodarczych.
24. Od marca 2007 roku działają sądy 24-godzinne, odnoszące się do drobnych ale uciążliwych dla porządku publicznego przestępstw, w których sprawcy zostali schwytani na gorącym uczynku lub zaraz po jego popełnieniu i które są zagrożone karą do 5 lat więzienia.
25. We wrześniu Sejm uchwalił przygotowaną przez rząd ustawę wprowadzającą nowy sposób odbywania kary pozbawienia wolności - system dozoru elektronicznego poza zakładem karnym (SDE), przeznaczony dla osób skazanych za drobne i niegroźne dla porządku publicznego przestępstwa i występki, w których orzeczono karę pozbawienia wolności do 6 miesięcy lub roku w szczególnych przypadkach. Docelowo system ma objąć około 15 tys. skazanych i ma służyć: skuteczniejszej resocjalizacji skazanych, przeciwdziałaniu negatywnemu wpływu atmosfery więziennej na skazanego oraz przeciwdziałać przepełnianiu się więzień.
26. Od czerwca 2007 roku obowiązują przygotowane przez rząd, znowelizowane tzw. ustawy korporacyjne. Celem wprowadzonych zmian jest zwiększenie nadzoru nad korporacjami prawniczymi, przeciwdziałanie ich nadużyciom oraz zmniejszenie cen usług prawniczych. Rząd zaproponował także nowe sądownictwo dyscyplinarne dla zawodów prawniczych.
cdn.
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-26 19:19
Gratuluję. Podaj jeszcze dlaczego w polsce używa się ogień i kiedy wprowadzono koło do powszechnego uzytku. Masz rację zrobiono dużo, na papierze. Dopytaj jak działają sądy 24-godzinne.
Cały ten spis jest tylko spisem chęci. Wiele rzeczy musiało być wprowadzone, zgodnie z umowami międzynarodowymi.
Widziałeś jakiegoś więźnia z obrożą elektroniczna?
Napisz co sam widzisz, że PiS i Olszewski zrobili. Sam od siebie, a nie jakieś wytyczne dla prasy. Przecież Ty nie używasz takiego języka. Wypada więc podać źródło tych materiałów.
O energi to już lepiej nie pisz, albo staraj się chociaż przeczytać, co wklejasz.
A CBA zabezpieczyło na jednego aresztowanego i podejrzanego aż po 33750 zł. Gigantyczne to kwoty. Lepiej, zeby CBA nie było jak ma takie sukcesy. Wyjdzie taniej.
I daj spokój a cdn.
Znowu powklejasz hasła wyborcze PiS-u.
Tyle zresztą warte ile hasła Wyborcze PO.
kwant2000 / 2009-01-26 19:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Koleś, jesteś niereformowalny, ale raczej – wydaje mi się – działasz z niskich pobudek.
Utworzenie CBA i zlikwidowanie WSI, wprowadzenie sądów 24 godzinnych, nowela kodeksu karnego i szereg innych rzeczy, to tylko plany? Dlaczego kłamiesz? Przecież ten dupek ze swoimi czerwonymi i różowymi kolesiami okradł Cię na ciężką kasę. Ile masz lat? Kto Ci wodę z mózgu zrobił? O czym chcesz dyskutować? Może o wyprowadzeniu z polskiego systemu finansowego około 17 mld dolarów? Może podyskutujemy o zbójeckiej prywatyzacji. Może podyskutujemy o upadku Stoczni Szczecińskiej Porta Holding S.A., może Narodowych Funduszach Inwestycyjnych? Może o planowanych przez Herr Thuska budowach elektrowni atomowych? Proszę bardzo – zapraszam do dyskusji. Możesz mieć do pomocy całą redakcję Gazety Wyrodnej z A. Szechterem na czele.
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-27 17:52
Jeżeli możesz, to napisz, co powinno być zrobione.
Podaj w jaki sposób wyprowadzono 17 mld.$
Narodowe Fundusze Inwestycyjne, od poczatku było to łajdactwo i rozdawnictwo. niektórzy zarobili bardzo dobrze.
Stocznie nie chciałem ratować. Jeżeli widzisz jakieś rozwiązanie spraw energetycznych, to napisz. Uwazasz, że jestem zwolennikiem Tuska? Nie jestem zwolennikiem zadnej politycznej zbieranimy, która patrzy by dorwać się do koryta. Ale nie jestem też zwolennikiem PiS-u. O Kaczynskich pisałem już dawno. Bardzo dawno.
I Kwant2000, czy Twój nick ma znaczycz, ze znaczysz tylko tyle co kwant. Chciałeś błysnąć?
Ciekawe, kiedy przestaniesz błyszczeć.
Nie przypisuj komuś co czynisz sam. Czy osrodki związane z UPR lub chyba JKM muszą być tak szczerze złośliwe?
Jest chyba jedna prawidłowość w Polsce. Wszelkie prawicowe partie doprowadzają do ruiny system polityczny. Dzielą się, oblewają nawzajem gnojowicą, najchetniej wymordowały by innych prawicowców. Oczywiście z krzyżem w reku i imieniem Pana na ustach.
Ty, sadząc po sposobie wypowiadania się o innych,należysz do tego grona " prawdziwych Polaków" , mających za nic innych.Ale o tym już Wyspiański pisał. Chociaż, to pewnie Żyd był.
Tornado / 79.163.173.* / 2009-01-28 01:16
Balcerowicz w styczniu 1990, aż do maja 1991 zamroził kurs dolara wobec złotego. W tymże okresie oprocentowanie depozytów wynosiło prawie 100% w skali roku. Jakie były skutek dla Polski decyzji tego hohsztaplera?. Do kraju szulerzy z całego świata wagonami przywozili dolary, które następnie wymieniali po oficjalnym kursie (kursie stałym) na złotówki i następnie lokowali na kontach w polskich bankach. Po roku, szulerzy ci podejmowali złotówki powiększone o odsetki (prawie 100%) i z podwójną ilością dolarów opuszczali nasz szczodry, gościnny kraj. Tym sposobem wyprowadzono z polskiego „krwiobiegu finansowego”. według różnych szacunków od 15 do 17 mld USD. Zakup 48 myśliwców F-16 (kontrakt stulecia) kosztował budżet MON-u niecałe 5 mld USD. Afera FOZZ, to pikuś w porównaniu do tego przekrętu. I co pan Leszek B. ma się całkiem nieźle....ma się bardzo dobrze. Włos z głowy mu nie spadł. A w USA za zniszczenie kasyna (strata – kilka milionów dolarów) sprawca dostał dożywocie.
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-27 13:09

Utworzenie CBA i zlikwidowanie WSI, wprowadzenie sądów
24 godzinnych
- to są trzy i na dodatek nie ma się czym chwalić bo nic z tego nie wynika poza stołkami dla swoich...

nowela kodeksu karnego
- a konkretnie? No bo chyba nie te pobożne życzenia wymienione przez

79.163.189.* | B-2
???

szereg innych
rzeczy
- to nic innego jak spis propagandowych hasełek z których nic nie wynika ani nie wyniknęło dla Polski i Polaków...
Tacy pracowici byli? Cóż, a skamielinami PRL-u (którego tak nie znoszą) czyli służbą zdrowia, systemem emerytalnym, nauczycielami, górnikami, całą budżetówką i porządkiem w tym co pożera kolosalne pieniądze już od lat i niszczy polską gospodarkę od środka nie mieli czasu sie zająć, biedactwa i teraz PO musi walczyć z nimi o każdą ustawę nawet o taka samą jak miał PIS (pomostówki), bo zawsze i na każdy temat są przeciwko...Co tak takie! Oni nawet przywilejów SB-kom nie zdążyli uchwalić, poczekali na PO, niech ich nie lubią...Tacy byli zajęci...-)
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-27 15:57

Co tam! Oni (PIS) nawet ODEBRANIA przywilejów SB-kom
nie zdążyli uchwalić, poczekali na PO, niech ich nie
lubią...Tacy byli zajęci

Kto broni SB-ków i TK?
F-16 / 79.163.166.* / 2009-01-27 15:09
Kto może bronić jeszcze tych szulerów? Byli esbecy i byli TW.
Gall# / 213.158.197.* / 2009-01-26 14:38
Ha ha ha! - może najlepszym i naturalny .... nawozem !
Czy oni naprawdę wierzą, że Donald dotrwa do wiosny? Uwierzyli we własną propagandę jak kiedyś PZPR.
Tusk jest pechowy - od kiedy jest premierem jest coraz gorzej; lepiej niech juz znika w tym swoim teatrzyku cieni ... razem z Chlebowskim, Schetyna i naturalną p. piterą
Janek 121 / 78.8.90.* / 2009-01-26 14:47
Gdańska, prZepraszam bo nie doczytałem.
antysystem / 85.222.30.* / 2009-01-26 15:34
Chlebowskiemu juz podziekujemy. Tuba propagandowa i drugi Goebbels! Radzilbym sprawdzic co obiecywal przed wyborami i co jest zrealizowane.
F-22 / 79.163.189.* / 2009-01-26 14:34
To fragment blogu BlackHawk. Całość można znaleźć na: http://dziennikblackhawka.blogspot.com/2007/10/popieraczomfolksdojcza-herr-thuzka-i.html

„Trochę prawdy o nim. I kto powie, że "prawdomówny" Herr Thusk( który nie jest ani Kaszubem, ani Polakiem, ze strony matki jest Niemcem, jego babka do końca życia nie znała języka polskiego jak i ten słynny dziadek z Wehrmachtu, którego faktycznie wzięli w walce do niewoli Brytyjczycy, a jako niby polskojęzycznego przekazali żołnierzom gen. Maczka do polskiego obozu jeńców, on Donald dobrze o tym wie, bo ma z tego powodu paszport niemiecki, jak i jego żona i dzieci, a babcia go utrzymywała z renty niemieckiej dziadka, którą jako żołnierzowi Wehrmachtu wypłacali Niemcy, a on Donald będąc pod silnym wpływem babci i z nią w Gdańsku mieszkając, poznał polski język dopiero w szkole podstawowej, dlatego dzieci w szkole nazywali go szkopem, szwabem, folksdojczem, co widać, słychać i czuć po jego dzisiaj wysławianiu się, ponieważ języka ojczystego uczy wpierw rodzina a potem szlifuje szkoła, jego ojczystym był niemiecki i ojczyzną. Niemcy, liczyli na powrót Niemiec na Pomorze, lecz nie wyszło i musiał się, Donek zacząć uczyć polskiego, to wszystko co piszę to twierdzenia Kaszubów wręcz go nienawidzących) nadaje się, aby rządzić?

Donald Thusk w swojej kampanii wyborczej podawał, że jest założycielem i społecznym działaczem Fundacji Pomocy Dzieciom Skrzywdzonym. Wygląda na to, że Thusk pomógł wyłącznie, tylko jednemu skrzywdzonemu dziecku - sobie!!!. Thusk, liberał z Trójmiasta, człowiek z "zasadami"(złodziejskimi, tak, że pierwszy milion trzeba ukraść), w swojej kampanii prezydenckiej podkreślał różne sprawy. Na przykład, że pracował na kominie (co okazało się, kłamstwem, wykorzystał zdjęcie kolegi) i założył fundację Dar Gdańska, która pomaga ubogim i niepełnosprawnym dzieciom. Oraz, że ON PRACUJE SPOŁECZNIE Taki zapis mogliśmy znaleźć choćby na jego oficjalnej stronie internetowej oraz w licznych prasowych i telewizyjnych wypowiedziach. Faktycznie Thusk założył Dar Gdańska Fundację Pomocy Dzieciom Skrzywdzonym. (...) To tak a propos niesienia pomocy dzieciom skrzywdzonym i ubogim.Za działalność upowszechniania dziedzictwa kulturowego, które w statucie ma Thuskowa fundacja, można uznać kaszubski elementarz i słownik polsko-kaszubski. Wydanie tych książek wspomogła jednak inna fundacja - Współpracy Polsko-Niemieckiej. Thusk napisał do tych książek słowo wstępne. Takie ecie-pecie. Zapewne to właśnie w ramach niesienia pomocy ubogim dzieciom za każde słowo, które Thusk napisał, skasował honorarium.

(...)Tylko w roku 2002 dostał od fundacji Dar Gdańska 36 tys. zł honorarium z tytułu wynagrodzenia autorskiego, za rok 2003 - 44 tys. zł. Sam o tym pisze w złożonych w Senacie i Sejmie oświadczeniach majątkowych. To a propos działalności społecznej Donalda Thuska. Najlepsze jest jednak co innego. Jako kandydat na prezydenta z zasadami (jakimi to widać z całego tekstu) Thusk w kampanii wyborczej, która trwała do połowy października, podkreślał, że jest założycielem fundacji, która ma nieść pomoc dzieciom skrzywdzonym. Co miało wywołać wrażenie, że taki dobry z niego chłopak. Najwyraźniej zapomniał(????), że 1 sierpnia 2005 r. jako jedyny założyciel i członek tej fundacji złożył w wydziale gospodarczym gdańskiego sądu wniosek o jej likwidację wobec wyczerpania się, środków finansowych i majątkowych. Sam to osobiście podpisał, co jest w aktach sądowych!!!. Thusk w kampanii wyborczej namawiał rodaków do brania spraw we własne ręce jak on i ich posłanka Sawicka, jest dobrym przykładem dla "Polaków".(...)Kolejna fundacja!!!, której założycielem jest Thusk i zasiada w jej radzie nadzorczej - Fundacja Liberałów - nie wzdraga się brać publicznych dotacji. W załączniku do uchwały Zarządu Województwa Pomorskiego z 7 czerwca 2005 r. czytamy, że na wniosek Fundacji Liberałów ich polityczne czasopismo `Przegląd Polityczny' otrzymało 30 tys. zł dotacji. Marszałkiem województwa pomorskiego jest bowiem partyjny kolega Thuska - Jan Kozłowski. Czyż gdańscy liberałowie nie mogli wziąć sprawy w swoje ręce i wydawać własnego czasopisma bez dotacji??? "Będziemy dumni z Polski' - brzmiało hasło wyborcze Donalda. My już jesteśmy "dumni" - z Thuska. Wy to sami oceńcie. Gdyby to były insynuacje i kłamstwa to ten ryży folksdojcz herr Thuzk, pozwał by mnie do sądu, ma mój adres i cisza, choć także jemu to wysłałem. Zresztą wszystko co tu piszę na mym blogu wysyłam im na adresy sejmowe, tak Thuzkowi, Stolzmanowi i reszcie tej swołoczy i co? ano cisza, bo prawda jest najstraszliwszą bronią, jak mawiał Talleyrand, ona się, zawsze obroni.
Trzydziestolatka / 151.92.176.* / 2009-01-26 14:52
I CO Z TEGO MONOLOGU WYNIKA? Poza, oczywiście twoją totalną głupotą i widoczną chęcią podpisania paktu z diabłem byle Jarosław(czy Lechu)-prawdziwa-Polaka wygrał wybory...
Naprawdę, nie ma sie co az tak wysilać, wyznawcy wodza (Jarosława) i tak nienawidzą wszystkich innych partii a nikogo innego poza tą wąską grupką nie przekonasz, więc zastanów się co robisz...
Powodzenia w tym trudnym zadaniu jakim jest myślenie...
-)))
romm / 78.8.47.* / 2009-01-26 19:59
trzydziestolatko piszesz i zachowujesz sie jak twoj idol donek taka sama pokrecona i zajadla jak i ten premierzyna ciekawe czy masz jakikolwiek wyksztalcenie ze innych wysmiewasz nie wspominajac o twojej mani wielkiego miasta wychodzi jedno jestes idiotka i rozwijasz sie w tym kierunku pewnie lekarz przy porodzie klepnal w glowke zamiast w pupcie Zycze duuuzo zdrowka
Tornado / 79.163.189.* / 2009-01-26 16:20
Mogę się założyć o dobry koniak, że jesteś byłą esbecką wszą łonową na ciele Rzeczpospolitej lub zakompleksioną byłą TW.
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-26 16:52
Szczególnie trzydziestolatką. Ja ją pamiętam. Tak,miała jakieś siedem lat, gdy została TW. Dostała imę " Pielucha".
Te Tornado, jesteś jak smrodliwe p**********. Szkód nie narobisz, ale po salonach niesmak zostaje.
nołazjo! / 213.158.199.* / 2009-01-26 17:03
te uczulony!!, do jakiego sralonu cię przyjęli. Wal prosto z mostu, nos zawczasu zatykam.
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-26 17:16
Odpiszę, jak zdecydujesz się na jakiś nick. Z bandą niedopieszczonych, zapomnianych przez sanitariuszy, pacjentów z Dolnej Grupy czy innego Gniezna nie rozmawiam.
Ciężko cokolwiek im powiedzieć. Tak się drą.
prostenie? / 213.158.199.* / 2009-01-26 17:33
jak mają doczynienia z przytłumionymi od pieszczot sanitariuszy uczuleńcami to się drą.
F-22 / 79.163.189.* / 2009-01-26 17:00
Myślisz, że ona ma trzydzieści lat ta stara ropa? Nie wiadomo, czy to w ogóle baba; bardziej jakiś babochłop, jakaś peerelowska skamielina.
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-26 17:11
Wiesz, staram się szanować ludzi.Nawet, gdy są odmiennego zdania. Nie piszę o gnidach, ropach, wszach, nie wyzywam od skamienielin. Mam trochę lat, trochę przezyłem, trochę poznałem. Wiem jedno. Jezus Chrystus dla swych uczniów był tajemnicą po Zmartwychwstaniu.
Nie wypisuj wiec bzdur o ludziach, jezeli ich nie znasz.
F-22 / 79.163.189.* / 2009-01-26 17:32
Czy Ty zdajesz sobie sprawę, na jaka kasę Cię okradli? Chyba, że jesteś jednym z nich. W USA za zniszczenie kasyna (strata kilka milionów$) sprawca dostał dożywocie. A tu co, ci szulerzy śmieją się w twarz Polakom i jeszcze są zapraszani do radia i telewizji, żeby dyrdymały wygadywać ile to Polska osiągnęła dzięki nim..
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-26 19:34
No daj luz. Ja piszę jednak, zeby zachować jakieś kryteria rozmów. NO, chodzi o odrobinę kultury.
O tym co sie dzieje w Polsce piszę od dobrych kilku lat.
A Ty mnie od złodziei i szulerów wyzywasz.
Jak bardzo musisz nienawidzieć ludzi, by z taką furią atakować każde słowo innego Człowieka?
Jezeli masz odwagę podać prawdziwie swój wiek, to proszę podaj.
A jezeli masz skłamać, to lepiej nic nie pisz. Okłamywać samego siebie, to jest koniec człowieka. Dalej jest już tylko szuja.
Ja mam 53 lata z dość dużym hakiem.
W latach Solidarności tworzyłem Związki Zawodowe. Dostałem na UB pytanie- czy chcesz widzieć jak sym twój rosnie?
I tak jak Jarosław Kaczyński podpisałem lojalke. Ja chociaż wiem, co podpisywałem.
I wiem jak wygladają cele. Niewiele się zmieniły.
F-22 / 79.163.189.* / 2009-01-26 20:00
Pytam się, czy jesteś po stronie szulerów, czy ludzi uczciwych?
uczulony na Polskę / 78.152.6.* / 2009-01-27 17:31
A Ty masz monopol na uczciwość? Jeżeli powiem, żeś Pan jest trzynożnym połamańcem, opłacanym przez Ruskich, by siać zamęt w głowach Polaczków, to jak udowodnisz, żeś nim nie jest.
Jeżeli napiszę, ze w ramach pokuty za wyskrobane na Twoje zlecenie dziecko podjąłeś się pluć na kazdego, kto napisze cokolwiek innego niz Ty, to jak udowodnisz, żeś nie zabójca.
Jeżeli napiszę, że masz uczciwość Kalego, to udowodnij, że miłość do Ojczyzny masz na pierwszym planie.
Jeżeli napiszę, że biłeś słabszego i ukradłeś w sklepie dezodorant, to udowodnij, że nie jesteś złym człowiekiem.
Zastanów się co do ludzi piszesz. Anonimowość w sieci gwarantuje, że plujesz, bo lubisz pluć?
Ja o szulerach nie piszę. Nie uzurpuję sobie prawa do prawd oświeconych. Piszę o swoich odczuciach. Możesz się z nimi nie zgadzać, ale nie masz prawa zachowywać się jak prokurator, sędzia i kat jednocześnie.
A Polska jest cholernie biednym krajem. I nie chodzi o bogactwa, a o ludzi.
Znasz choć trochę jej historię?
kwant2000 / 2009-01-28 05:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słuchaj no YOU!!! Co Ty za dyrdymały wygadujesz?!!! Ruskie, połamańcy, Poloczki.... Obrzydliwi esbecy złamali Cię. Koniec kropka. Mogę to zrozumieć. Ale chyba macki tej czerwonej ośmiornicy nie sięgają roku 2009?!!! Nie wierzę, że Cię szantażują 20 lat po „upadku komuny”. Ty działasz z niskich pobudek. Nie jesteś ofiarą, lecz cynicznym, płatnym sługusem „Czerwono-Różowego Salonu”.
uczulony na Polskę / 78.152.18.* / 2009-01-29 20:47
Wiesz co.Mam Cię wbardzo głębokim szacunku. Miarą człowieczeństwa, jest stosunek do ludzi ułomnych. Wiem, że nie umiesz czytać do konca. Masz czystą manie prześladowczą. wiem, że o tym wiesz, ale jesteś zbyt rozpędzony, zeby dać sobie spokój.
I nie ma takiej mocy, żeby Cię zatrrzymać.
Pewnie jesteś jakimś połamanym psychicznie polonistą, może chorym z nienawiści nauczycielem. Teraz pytanie czy już na emeryturze, czy na rencie?
I słuchaj YOU!!!!! Masz zbyt ciasny mózg byś cokolwiek zrozumieć. Zastawiające jest tylko od kiedy masz te swoje wybuchy. Pewne rzeczy zaczynją się w czasie porodu. Ciężki poród, brak tlenu. Później to wyłazi. Do tego po latach dochodzi do rozdwojenia jaźni. Jedni mordują jako ten Zły, inni tworzą wirtualne rzeczywistości, chowając się w gąszczu imion, których używają.
Należysz do tych schorowanych nienawistników, niezrozumianych przez swiat. Gdybyś mógł, to dobrze byś się czuł w roli Nerona.
Przecież jesteś wszech wiedzącym Bogiem????
Ciężki przypadek, ale to się leczy.
OBIEKTYWNY I REALISTA / 83.19.1.* / 2009-01-26 14:26
nie jestem pisowcem --jestem politycznie neutralny I NIGDY NIE ZAGLOSUJE NA PO czy TUSKA
Ryszmar. / 217.97.193.* / 2009-01-26 19:28
Dokładnie tak jak ja.Nie ma takiej opcji abym kiedykolwiek zagłosował na po lub twór z nich zmutowany.
wro / 77.113.183.* / 2009-01-26 14:16
Brakuje fachowców. TUSK uśmiecha się do każdego i mówi o cudach. Z drugiej strony zupełnie nie medialny kandydat Kaczyński. Złotówka leci w dół. Zakłady zwalniają ludzi. Kryzysu dalej nie ma i nie ma czego się bać tak mówią. Produkcja będzie miała ujemny wskaźnik. To tylko spowolnienie gospodarcze.
Spóźnili się o jakieś 2-3 miesiące z pakietem kryzysowym. Który i tak nie daje 100% gwarancji. Na prezydenta pewnie pójdzie ten kto obieca kolejne góry. Poco oni mają władzę jak się okazuje że są nie sprawni działaniach.
UNCF / 90.156.1.* / 2009-01-26 14:04
Jakie to wszystko naturalne.
Tornado / 79.163.189.* / 2009-01-26 14:26
W czasie obrad II Kongresu Kaszubskiego w dniach 12 - 14 czerwca 1992 r w Gdańsku, w Domu Technika przy ul. Rajskiej 6 Donald Tusk, jako wiceprzewodniczący Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego. 13 czerwca 1992 r. wygłosił programowe przemówienie p.t. "Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne". Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza i Kaszub, które powinny zdaniem D.Tuska posiadać własny rząd, własny pieniądz i własne wojsko. Przemówienie to wywołało oburzenie ks. prof. Janusza Pasierba, posłów Alojzego Szablewskięgo i Feliksa Pieczki, a takie reprezentantów Wielkopolan i Górno-Ślązaków, oraz wielu innych uczestników kongresu. Poseł Pieczka w odpowiedzi wygłosił pozaprogramowe, piękne, patriotyczne kontr-przemówienie, podkreślając iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi:" nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" Oświadczenie uczestnika II Kongresu Kaszubskiego, Andrzeja Marszałkowskiego, przewodniczącego Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego-Organizacja Polityczna Narodu Uwaga: W pisemnym sprawozdaniu z obrad kongresu usunięto program oderwania Pomorza od Polski autorstwa Tuska, lecz wygłoszenie takiego programu potwierdzają uczestnicy kongresu oraz osoba z obsługi biurowej.

"Polskość to nienormalność, polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski, tej ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w Krainę mitu. Sama jest mitem". ("Znak", nr 11-12, z 1987 r.).

Wywiad dla "Viva" Tusk powiedział m.in.: "Mam zbyt dużą łatwość pozorowania dobroci. (...) Mam dość naturalną skłonność - może nawet zbyt perfekcyjnie ją wyszlifowałem - unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem (...)"

W wywiadzie udzielonym w 1991 r. mówił: "Bardzo cenię sobie luz. (...) Tak w ogóle to lubię poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, że ciągle muszę coś robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit" (podkr. - J.R.N.) (cyt. za: R. Kalukin op. cit.). Jeszcze w styczniu 1997 r. Tusk szczerze wyznał w wywiadzie dla "Głosu Wybrzeża", pytany, z jakiego powodu najczęściej gryzie go sumienie, odpowiedział: "Z powodu lenistwa".
"Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić". To dość osobliwe oświadczenie Donalda Tuska, jako wicemarszałka Sejmu, zawarte z jednym w wywiadów ("Przekrój", nr 15 z 2005 r.) .

Ile jeszcze dni Polacy będą zdani na łaskę i niełaskę tego cynicznego karierowicza, który jest zaprzeczeniem wartości wyznawanych przez naszych ojców i dziadów?
lalunia............. / 151.92.176.* / 2009-01-26 14:40
Tyle czasu ile będą istniały takie typki jak ty, które nie mając żadnych merytorycznych argumentów za to mając spadające słupki poparcia swojego "wodza" kandydata, będąc zaślepione chęcią rozliczania wszystkich za wszystko, maniackiego wyszukiwania wrogów narodu i żyjące przeszłością będą przeszukiwać archiwa PRL, książki fantastyczno-naukowe i internet w poszukiwaniu czegokolwiek co mogłyby wykorzystać do zdyskredytowania "znienawidzonego wroga"...
Z drugiej strony to żałosne że nic innego nie udało ci się znaleźć i gdyby chciało mi sie zniżać do twojego poziomu to mogłabym zamieścić tutaj takie cytaty z braci K i ojca dyrektora, że normalni ludzie umarliby ze śmiechu a PI(e)S-eczki swoim zwyczajem obrzuciłyby mnie "śmierdzącym błotkiem słownym"...
Ale nie martw się, nie chce mi się...I pomimo krzyków takich jak ty i waszej PIS-eczkowej propagandy i autosugestii Jarosłąw nie wróci a Lech przeminie ponieważ mądrych ludzi nikt nie przekona że "białe jest białe i czarne jest czarne..."
B-2 / 79.163.189.* / 2009-01-26 16:34
Ty gnida Chcesz konkrety!!! A co twój idol dokonał przez rok? Co obiecywał? Mamy pełne szuflady gotowych ustaw. My się na tym znamy. Ten twój idol nabrał bezczelnie Polaków. Ten twój idol w ogóle nie ma produktu. Gdyby, to miało miejsce w biznesie, to trafiłby do p******. Kto tu jest nierobem? Ten nygus pracuje mniej niż zwykły urzędas Dopiero po 9:00 zaczyna się tlić życie w URM, a po 16;00 – głucho wszędzie, ciemno wszędzie. Co tydzień urządza sobie samolotem państwowym wycieczkę do Gdańska. A co obiecywał???!!! Tanie państwo!!!

W programie "Kawa na ławę" na pytanie Bogdana Rymanowskiego dlaczego od marca do maja 2008 roku 13 razy korzystał z samolotu rządowego na trasie Warszawa-Gdańsk, co kosztowało 218 tys zł., ten kłamczuch odpowiedział, że "zdecydowanie częściej" lata do Gdańska korzystając z samolotów rejsowych. Pytam się ile weekendów jest w okresie od marca do końca maja. Miesiąc ma 4 tygodnie i trochę....Czy też samolotem rejsowym poleciało za 1,6 mln zł na wycieczkę do Peru?

Ten niekompetentny nygus nawet ćwierć kilometra autostrad nie buduje dziennie. A gdzie obiecana reforma tego potworka o nazwie KRUS? Gdzie obiecana reforma sfery budżetowej? Ten ryży typek chce zniszczyć media publiczne, uzależniając je od władzy lokalnej i centralnej. Pitera wymądrza się, płodzi kolejne tajne raporty, tak tajne, że sam zainteresowany oskarżeniami tej pani (szef CBA) nie może się z nimi zapoznać. Ta pani de facto nie ma żadnego pomysłu na systemowego rozwiązania, który by ukrócił wszechobecną korupcję w państwie. Na patologicznym zjawisku jakim jest korupcji, Skarb Państwa traci dziesiątki miliardów złotych, a to są straty nas wszystkich, wszystkich (prawie wszystkich) Polaków.

Ps. I na dodatek, żeby zrobić na złość Kaczyńskiemu, największego przygłupa, kapusia, donosiciela, Judasza robi „MĘDRCEM EUROPY” !!! My żyjemy w jakimś koszmarnym MATRIX –się!!!
marcin.kakol / 83.15.139.* / 2009-01-26 14:48
Heheheh :-) Dobre.

A tak całkiem poważnie - wojny polityczne stały się zmartwieniem nie tylko rzadów, ale również nas - ludzi popierajacych swoich polityków, a z każdej strony będzie zawsze tyle samo "za" i "przeciw". To w tym wszystkim jest najdziwniejsze - że choć jako Polacy polityki nie znosimy, coraz częściej stajemy za nią murem:)
cba / 79.163.189.* / 2009-01-26 17:13
Mało ci szulerzy nakradli?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy