Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chlebowski: Zamożni rolnicy będą płacić więcej na KRUS

Chlebowski: Zamożni rolnicy będą płacić więcej na KRUS

Wyświetlaj:
gosc111 / 195.116.125.* / 2008-08-09 11:12
Skoro kupują drogie apartamenty w Chorwacji http://apartments-rogoznica.eu/ to czemu nie ?
DA-old / 195.225.71.* / 2007-11-19 17:21
Idę o zakład, że POstkomuchy nie wprowadzą odatku liniowego w czasie sprawowania rządów.

Hasło należy jeszcze raz wykorzystać przy następnych wyborach. Jest chwytliwe, a większość nie zdaje sobie sprawy co za sobą niesie i kto na tym zyskuje a kto traci.
bez ziemi / 87.105.145.* / 2008-04-12 16:24
Już dawno powinno się przeprowadzić reformę KRUS. Bo cwaniaczek kupił kawałek ziemi lub wziął po rodzicach i płacił 10 x mniej ZUS,u niż inny, który też prowadził działalność , a nie miał ziemi. To jest nieuczciwe. Jeden płaci 210 na kwartał, podczas gdy inny płaci co miesiąc ponad 700 zł.
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-09 15:09

Jeden płaci 210 na kwartał,
podczas gdy inny płaci co miesiąc ponad 700 zł.

Tylko ze ten jeden dostanie 100 zl miesiecznie emerytury a ten inny 600.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-19 21:00

Idę o zakład, że POstkomuchy nie wprowadzą odatku liniowego w czasie sprawowania rządów

I tak się z tobą nikt nie założy, że ".....POstkomuchy nie wprowadzą odatku........"

To wie każde dziecko w tym kraju. Aleś ogłosił ZAKŁAD.:):):):):)
chłopakibimberpędzi! / 83.24.196.* / 2007-11-19 21:24
a co się zakładasz, o trzy worki ziemniaków?, czy może już o sam zacier?.
marek 19.53 / 83.24.57.* / 2007-11-20 01:00
hejże, hola. Zacier z trzech worków to mój pomysł. Domagam się udziału w produkcie.
strzelec / 2007-11-19 10:45 / Bywalec forum
To nie do końca dobry pomysł bo wielu "Rolników" posiadających np 2h ubezpiecza się na KRUS, a tak naprawde pracuje normalnie tylko nie normalnie odprowadza podatki :(, więc uzależnienie wysokości KRUS od areału to nie porozumienie, jak to podzielą np 10h niski a już 11h to wyższy? z czego to 10h to super gleby i wszystko co jest tam uprawiane rosnie, natomiast ten co będzie miał 11h niedość że będzie miał glebe słabą to jeszcze mu dowalą wyższe opłaty. Ten pomysł powinien być przed wprowadzeniem jeszcze przeanalizowany
ba-bcia / 83.17.53.* / 2007-11-19 17:03
Masz rację.Ja uważam , że rolnik powinien być traktowany jak każda osoba prowadząca działalność gospodarczą - przacież on prowadzi własną firmę pod nazwą "gospodarstwo rolne" , która przynosi mu dochód, od którego powinien zapłacić podatek dochodowy jak wszyscy.Wtedy składkę KRUS można uzależnić od dochodu i nie ma znaczenia ile ma ziemi i jakiej klasy - ważne jaki ma dochód.
izabelka098 / 2007-11-19 11:15
tak ale zwroc uwage ze w przypadku przedsiebiorców placa oni ZUS niezaleznie czy ich biznes prosperuje swietnie czy tez ledwo ciagnie. Jak biznesmen nie da rady z zysku firmy oplacic podatków i ZUSu to ja likwiduje. Nie widze powodu dla ktorego nie mialoby byc tak samo z rolnikami- grunty rolne zawsze mozna sprzedac lub wydzierzawic bardziej obrotnym lub przedsiebiorczym a samemu mozna sie przekwalifikowac.Niskie skladki na KRUS byly dobre kiedys kiedy gospodarstwa byly rozdrobnione a o doplatach z Unii nikt nawet nie marzył i faktycznie z 2 hektarów cięzko sie bylo rodzinie rolnika utrzymac.
izabelka098 / 2007-11-19 11:00
masz rację- przydałby sie jakis zintegrowany system informacji o rolniku- jezeli rolnik w KRUS zadeklarowałby niski dochód uprawniający do placenia niskiej skladki to taka informacja powinna zostac przeslana do wszelkich innych instytucji finansowych z ktorych usług dany rolnik mogłby potencjalnie korzystac i automatycznie blokowac mu zdolnosc kredytowa. Moze zlikwidowaloby to sytuacje w ktorych "biedny" rolnik w KRUSie płacze nie nie stac go na oplacenie 250 zł kwartalnej skladki a potem idzie do np Banku Spóldzielczego i dostaje na podstawie przedłozonego biznesplanu 200 tys kredytu pomostowego lub inwestycyjnego bo okazuje sie ze całkiem fajna zdolnosc kredytowa i dochód z dzialalnosci
maa / 2007-11-19 08:56 / Tysiącznik na forum
Świetny argument - niezamożni rolnicy.

A niezamożni nauczyciele? Większość nauczycieli to kobiety posiadające dobrze zarabiających mężów.
Ale są też i samotne, co gorsza z dziećmi...
Są też pielęgniarki, itd.

Negocjacje z Unią prowadzone były pod kątem "rolników" i dopłat dla nich. Najbardziej bezwzględna obok górników i najmniej uczciwa grupa zawodowa wyrosła na święte krowy.
A może by tak kiedyś, jak za sanacji przetrzepać im wreszcie grzbiety?
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-11-19 09:32
Na kanapie siedzi men.
Nic nie robi cały dzień.
O wypraszam sobie.
Jak to? Ja "maa" jestem nierobem?
A kto siedzi na kanapie?
A kto gadał i zaślinił kapę?
A kto mądrzył i dłubał w nosie?
I to wszystko jest nic? O prosie, prosie, prosie!

Na kanapie smendzi men.
Że pracował cały dzień.
Bo pardon. A wódy nie piłem?
A upojony smętnie nie wyłem?
A nie gapiłem się tępo?
A nie siedzę z rozdziawioną gębą?
A nie przeginam z pałą i pały?
A nie jestem potem zalany?

Na kanapie medzi-men.
Smendzi, zrzędzi czort go wie.
Nie poszedł do roboty bo znowu ma kaca.
Czochra, drapie, popuszcza i ciągle się maca.
Miał załatwić potrzebę - taką jakąś niejasną.
Wpadł, wypadł nie zdążył. Znowu se przytrzasnął.
Nie spuścił wody bo mu się nie chciało.
A na deskę napryskał bo tak mu kapało.
świetneluxpoetyka!!!! / 83.24.196.* / 2007-11-19 21:28
chłopie cały on!, tak kończą zredukowani z WSI.
KAP / 2007-11-19 10:00 / Tysiącznik na forum
rzadko sie zdarza tak trafna opinia na wlasny temat. gratuluje wpisu

Najnowsze wpisy