Forum Forum emerytalneOFE

Chłoń-Domińczak: Sami skazujemy się na niższe emerytury

Chłoń-Domińczak: Sami skazujemy się na niższe emerytury

Wyświetlaj:
pracujący / 77.115.106.* / 2010-04-07 14:26
Jak chodzę po cmentarzu to widzę bardzo wielu facetów, którzy nie dożyli wieku emerytalnego 65 lat. Całe życie płacili składki, a potem z nich nie skorzystali. Ciekawe jakie oszczędności z tego tytułu ma skarb państwa? W przypadku wydłużenia wieku emerytalnego chodzi tylko o to, aby ta grupa osób finansujących system była jeszcze większa.
arch / 2010-04-07 15:24 / Tysiącznik na forum
” Konieczna jest polityka utrzymywania ludzi w stanie głupoty.” Mao Zedong
wolny człowiek / 83.27.23.* / 2010-04-07 14:25
W Polsce się nic nie uda. Naród jest zbyt kapryśny. Jakiś miesiąc temu na tym portalu pisano że ponad połowa Polaków zgadza się na podniesienie wieku emerytalnego (podobno 52% pytanych).
Dziś czytam że 80% Polaków nie zgadza się na wydłużenie czasu pracy.
Ludzie zdecydujcie się czego chcecie, Wam nikt nie dogodzi. Rząd w takich warunkach nie może efektywnie pracować.
Bo ja jestem z tych co to święcie wierzą w to co Szanowni Redaktorzy Portalu finansowego nr1 piszą w swoich artykułach.
A co nie wolno mi? Komuś ufać trzeba.
acomitam / 83.25.192.* / 2010-04-07 14:36
Bo miesiąc temu było zamówienie na 52%, a dzisiaj jest zamówienie na 80%. Przecież niezależne media w Polsce pracują głównie na obstalunek. Jest potrzeba na jakąś statystykę która ma tam coś potwierdzić? - nie ma sprawy, znajdzie się stosowny badacz , który przeprowadzi "badania" i stosowny dziennikarz, który je opublikuje. Signum temporis!
1W1 / 95.51.62.* / 2010-04-07 12:56
Średnia emerytura ZUS to 1600 zł brutto.
A srednia mundurowa emerytura po 15 latach pracy wynosi 2950 zł brutto.
NIE JEST TO KPINA.
CZY ŻYJEMY W PAŃSTWIE MUNDUROWYM?
6880pi / 77.255.75.* / 2010-04-07 13:49
Jak Pani Chlon-Dominczak przepracuje ponad 40 lat Stazu skladkowego to moze cos zrozumie ...ibedzie mogla mowic
co jest dla nas dobre?ten system nalezy szybko uzdrowic a nie gadac...
esu / 78.8.0.* / 2010-04-07 13:11
Dodaj jeszcze, że z ZUS dostają emerytury np. bohaterzy z AK, którym trudno o uznanie ich zasług a mundurowe i podobne często ludzie którzy ich prześladowali np. z SB i masz całą prawdę o neo PRL, albo jak to dla niepoznaki zwą 3 RP.
esu / 78.8.0.* / 2010-04-07 12:10
Zyski dać OFE a wypłatami związanymi z zapaścią demograficzną i tak obciążyć podatników. No bo jak OFE nie dadzą rady to wystarczy sięgnąć do kieszeni Kowalskiego, a biorąc pod uwagę demografię i imigrację raczej Abdullaha Alego Zapółdarmorobiącego żeby wypłacić emerytury i budować pałace cwaniaczkom garściami czerpiącym z tego systemu.
esu / 78.8.0.* / 2010-04-07 11:59
A jeśli nie jest tak właśnie już teraz to jak jest?!! Czy ta kobieta celowo udaje niewiedzę, czy jest aż tak niekompetentna? Przecież całość wpłacanych składek idzie na wypłaty. ZUS nie ma ani jednego grosza w skarbonce. Mało tego jeszcze pożycza miliardy w bankach bo nawet budżet nie jest już w stanie wlewać do tego wora bez dna, w którym dziura jest coraz większa.
Lomion / 81.210.17.* / 2010-04-07 12:04
Teraz jest tak że twoje składki idą na wypłaty dla twoich rodziców. A ma być tak, aby twoje składki szły na ciebie, na tym polega różnica.
debilków nie sieją / 178.36.41.* / 2010-04-07 15:31

A ma być tak, aby twoje składki szły na ciebie

CUD !!!!!
a raczej cudotusk :-(((
czyli wielkie gów____no !!!!
esu / 78.8.0.* / 2010-04-07 12:31
Nie rozśmieszaj mnie :) Też się dajesz nabrać na to gadanie. Oni wszystko robią żeby wpoić ludziom przekonanie, że każdy wpłaca na "swoją" emeryturę, ale nie ma to nic wspólnego z prawdą. Kto wie jakie są rzeczywiste zasady działania OFE ten wie, że OFE i ZUS najbardziej różnią się nazwą. To nie jest żadna reforma ten OFE to jest neo ZUS, nieco podpicowany, pomalowany, otynkowany z tymi samymi naczelnymi zasadami jak np. przepadek pieniędzy po Twojej przedwczesnej śmierci, zero zależności od tego ile włożyłeś wysiłku w wychowanie dzieci i ile na tych dzieciach zarabia dziś państwo, wydłużanie wieku emerytalnego przez polityków i zmiana zasad wypłacania w dowolnym momencie i dowolny sposób. Co za różnica czy pieniądze będą leżeć na "Twoim" koncie skoro to ile Ci wypłacą i tak będzie zależeć od tysiąca przeliczników, a przecież jak pokazały ostanie wydarzenia politycy i tak będą w zależności od własnych potrzeb majstrować przy tym systemie już "w trakcie jazdy". Na koniec się okaże, że na emeryturę pójdziesz w wieku 80 lat i możesz wszystkie ustawy o OFE, ZUS, przeliczniki i prawa schować do kieszeni bo dziś mówią to co 30 lat temu wpłacaj a dostaniesz, a jak przychodzi do płacenia to w kasie pusto. Tylko krętacze albo szczęściarze zawsze coś wyciułają.
esu / 78.8.0.* / 2010-04-07 11:43
Czyli co? W ciągu ostatnich 5 lat płacenia składek (11,1% czasu składkowego dla kogoś kto pracował 45 lat) zaczynamy zyskiwać (70-50)/70 = 28,6% emerytury? Złodziej na złodzieju, złodziejem pogania. Zamknąć we więzieniach za złodziejstwo albo współudział Tuska, Domińczak, szefów ZUS i całą tą mafię okrągłostołową namaszczona w magdalence przez Jaruzelskiego razem ze wszystkimi urzędnikami i sędziami, którzy przykładają rękę do podtrzymywania tego przymusowego całkowicie niezgodnego z regułami demokracji i wolności obywatelskiej systemu okradania ludzi zwanego ZUS. I niech mi ktoś powie, że to nie jest złodziejstwo. Nie dajcie sobie zrobić wody z mózgu coś co jest przymusowe zawsze jest złodziejstwem i łamaniem praw przyrodzonych człowieka.
Lomion / 81.210.17.* / 2010-04-07 12:02
Pracujesz 40 lat, otrzymujesz emeryturę przez 20. Pracujesz 45 lat, otrzymujesz emeryturę przez 15. Do tego wystarczy znać matematykę na poziomie podstawówki, ale widać prościej jest zrywać szaty i wyzywać od złodziei.
esu / 78.8.0.* / 2010-04-07 13:07
Złodziejami są bo zmuszają mnie do płacenia czegoś czego nie chcę płacić dokładnie takimi jak mafia, która mówi "dajemy Ci ochronę, czy chcesz, czy nie a ty nam za to płacisz". Mam gdzieś ZUS nie chcę go. Te pieniądze, które tam wpłacam zainwestowałbym i sto razy pomnożył do emerytury. Jeśli masz tak zmanipulowany przez media mózg, że tego nie rozumiesz to trudno. Poza tym jak ktoś ze swoją małą emeryturką i kiepskimi państwowymi lekarzami na pewno nie pożyje na emeryturze 20 lat ani 15 tylko 5 może 10, to jak mu państwo to przeliczy? A tacy ESbecy i inni zdrajcy narodowi jak Jaruzelski pociągną na swoich królewskich emeryturach leczeni przez szwajcarskich lekarzy 30 lat. Czemu moje dzieci mają płacić na tą całą esbecką swołocz? Tego też nie rozumiesz że statystyki (np. długości zycia) są brane tylko wtedy kiedy akurat im pasują. Matematyka nie wystarczy trzeba jeszcze umieć myśleć o tym co jest poza 2 + 2.
fakty / 95.50.79.* / 2010-04-07 14:24
średnia długość życia jest brana tylko wtedy kiedy im pasuje? też żeś wymyślił. Czyli co jedna partia ustala średnią długość życia na 78 lat, a potem inna na 68 tak? Czy po prostu uważasz może wszystkie wyliczenia średniej długości życia za jeden wielki światowy spisek?

A i jestem ciekaw jak byś inwestował te swoje pieniądze na emeryturę? Bo jeśli piszesz prawdę to nie masz się co obawiać emerytury bo jesteś genialnym inwestorem i jakieś kieszonkowe w postaci emerytury z zusu nie będzie ci potrzebne.
ale w koło jest bardzo wesoło / 178.36.17.* / 2010-04-07 11:40
A jak przejdziesz na emeryturę w wieku 120 lat to otrzymasz 200 % pensji !!!!
Urrra !!!! Niech nam żyją urzędasy-darmozjady !!!!!
śmierć najlepszym lekarstwem / 188.33.17.* / 2010-04-07 11:37
Średnia wieku życia polaków zwiększa się dzieki rozwojowi medycyny ale dlatego nie napiszecie że średnia wieku polaków zmniejsza się z powodu niemożliwości szybkiego dostępu do lekarzy i tej nowoczesnej medycyny oraz zbyt małą ilością kontraktów szpitali z NFZ.
Przeciętny polak żyje 67 lat , więc przeciętni nie odbiorą ani jednej wypłaty emerytury jeżeli będą zbyt długo czekać z przejściem na emeryturę. Nie dajcie się oszukiwać to jest wina władz że nie rodzi się więcej młodych polaków którzy pracowaliby na starszych ludzi gdy ci przejdą na emeryturę. Od 20 lat pensje na poziomie 1 tyś zł więc emerytury będą głodowe więc może lepiej cieszyć się że umrze się wcześniej niż trzeba będzie cierpieć wegetację bo nie starczy nawet na chleb po zrobieniu opłat a co dopiero mówić o wykupie leków.
ale w koło jest bardzo wesoło / 178.36.17.* / 2010-04-07 11:44

to jest wina władz że nie rodzi się więcej młodych polaków

jaka wina ??
Tak ma być !!!
Hail Hitler !!!!
www_bezZUSu_pl / 2010-04-07 11:27
witam.
POMAGAM LEGALNIE NIE PŁACIĆ ZUS W POLSCE
DLA WSZYSTKICH ! I ODKLADAC NA IDENTYCZNEJ ZASADZIE NA EMERYTURE W INNYM PANSTWIE. OCZYWISCIE KORZYSTAJAC DALEJ Z NFZ, LEKARZY, ULG PODATKOWYCH ITD.

sytuacja nic się nie zmienia, racja, ze wiekszosc skazuje sie na emerytury z ZUS! i tylko na nie...

nie bede pisal o inwestowaniu w FI , bo to u Polakow jeszcze dlugo nie bedzie popularne ani nie urosnie do miary potrzeby jak to sie stalo dawno w bardziej rozwinietych krajach...

CZY JEDNAK WOLNO NIE PŁACIĆ NA ZUS I BYĆ NA INNEJ ZASADZIE ROZLICZANY W CZASIE EMERYTURY? TAK. Z WIELKIEJ BRYTANII....

EMERYTURA W WIEKU EMERYTALNYM OD 1600-2150 ZŁ

-dodatkowe świadczenia do czasu emerytury na dzieci

- możliwość wylotów do USA bez wiz .... i wiele dodatkowych korzysci dla Kazdego!

zapraszam na strone www.bezzusu.pl oraz do dyskusji nad legalnoscia mojej oferty, sprawami dokumentow itd.

osoby zainteresowane zachecam tez do kontaktu: 502 292 003
WPzLuK / 87.206.92.* / 2010-04-07 10:59
Skąd tacy mądrzy ludzie jak ta Pani się biorą....? Czy z PO ?
esu / 78.8.0.* / 2010-04-07 11:47
Ze wspólnego PRLowskiego korzenia konfidentów KGB, zdrajców i oprychów od mordowania akowców wyrasta nasz kwiat społeczeństwa zwany jego elitą polityczną. Tam jego źródła genetyczne albo co najmniej umysłowe i duchowe.
andi1212 / 195.20.110.* / 2010-04-07 10:23
Mam 38 lat i perspektywę pracy kolejnych blisko 30 lat, a mój kolega z ławy szkolenej - były policjant od 3 lat jest emerytem, jego składki emerytalne wyniosły 0, a w perspektywie ma wiele lat brania kasy za nic. Oczywiście dorabia na czarno i śmieje się ze swoich kolegów szkolnych, którzy na niego pracują. Przy takich przywilejach dziwię się że jeszcze na cokolwiek starcza... Ktoś powie co to za emerytura, taka niska, okazuje się że nie niższa niż mojego ojca po 40 latach pracy. Zrównajmy wiek emerytalny "świętych krów" i od razu kasy będzie trochę więcej.
Załamany tym bajzlem / 195.238.227.* / 2010-04-07 10:08

A w mojej ocenie za 20-30 lat będziemy mieli mniejsze problemy z finansowaniem wypłat emerytur niż obecnie.

Normalnie wróżka jakaś czy co? Ja wam mówię za 20 laat będzie koniec świata no może ale Polski na pewno więc po h... mają się przejmować.


Dzisiaj pracuje niewiele więcej niż połowa Polaków w wieku 15-64 lata, uznawanym przez kraje europejskie za wiek aktywności zawodowe,

Niby bezrobocie w granicach 13% a sami mówią, że prawie 50% osób nie pracuje a mogło by. Tylko niech mi pokaże zatrudnionego na stałe 15latka.


Żyjemy coraz dłużej, a równocześnie rodzi się mniej dzieci.

Czyż to nie dobry powód aby stworzyć warunki do tego aby społeczeństwo zaczeło się powiększać? Dłużej żyję to dobrze, wychiowam swoje dzieci, później na emeryturze będę się opiekować wnukami aby moje dzieci mogły bez przeszkód zarabiać na mnie i to chore państwo.


nasza emerytura będzie nam musiała starczyć na więcej lat niż pierwotnie planowano. Tym samym będzie ona musiała być albo niższa, albo nasze dzieci będą musiały finansować nam wyższe świadczenia, których nie wypracowaliśmy.

j.w. wystarczy, że będzie więcej tych dzieci niż emerytów i oczywiście będą w stanie znaleść pracę.


Symulacje pokazują, że przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat możemy oczekiwać, że emerytura będzie wynosić około połowy zarobków, jeżeli to będzie wiek 65 lat może to być około 70 proc

Szkoda tylko, że nie wiemy co zakłada ta symulacja, max. wiek, inflacja, stopa zwrotu OFE, stopa waloryzacji ZUS, czy ZUS i OFE wogóle jeszcze będą istaniały za 20 lat :)


Tak wtedy, jak i teraz, Polacy oczekują, że większość dochodów na emeryturze zapewni im system obowiązkowy.

Tylko ciekawe dlaczego, wszędzie czytam, że ropoczynając pierwszą pracę trzeba zacząć odkładać na emeryturę, aby można było wogóle żyć.


Wszystkie działania, mające na celu wydłużenie aktywności zawodowej Polaków oznaczają, że w systemie będzie więcej pieniędzy. A to automatycznie przełoży się na wzrost emerytur.

Zupełnie jak przed wyborami, będziemy żyli w raju.


Niektóre rzeczy można zrobić szybciej, niektóre wymagają zmiany ich postrzegania w społeczeństwie.

Rozumiem to tak, że wypierze się społeczeństwu mózgi dzięki mediom i jakoś to będzie, a jak się nie uda to i tak odpowiadać za błędy będzie przyszły rząd więc co tam.

Jak czytam takie ambitne wizje naszej przyszłości, to sie zastanawiam, że może i lepiej jak nie będzie nowych pokoleń, ci są są kiedyś zejdą z tego świata i znów zapanuje ład i oddamy wszystko z powrotem w ręce natury.
andy2024 / 213.199.195.* / 2010-04-07 14:53
Takie papki nam sprzedają, a przecież wystarczy tylko żeby te pieniądze nie znikały w czeluściach systemu tylko były odnotowywane co do grosza i co do grosza przeznaczane na każdego indywidualną emeryturę. Nie dożyje lub nie zużyje wszystkiego, to przekazać rodzinie, jak ludzie zobaczą że to nie przepada ani nie znika to sami zaczną chętniej zbierać - to jak z oszczędnościami - jak widzisz że rosną to zbierasz chętniej niż jak przepadają....
102jemiol / 83.16.77.* / 2010-04-07 09:48
Po co tyle gadania o tym wieku emerytalnym. Lepiej jest podnieść podatki w szczególności na żywność nieprzetworzoną. Wtedy ludzie biedni nie będą mieli co do gara włożyć i problem z deficytem rozwiążemy w miesiąc.
arch / 2010-04-07 10:04 / Tysiącznik na forum
Jeśli reformy nie zostaną poczynione ? Trzeba będzie wówczas zwiększyć ciężar opodatkowania.
- Dotychczas średnio państwo uzyskuje z podatków 40 proc. PKB.
-Obciążenie trzeba będzie zwiększyć

"Minister zalecił służbom lepsze typowanie do kontroli i zwiększenie represji. "
www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=644f439c-27a0-4244-bc48-4ac804288ef7&readcomment=1&orderBy=up&page=2
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2010-04-07 09:30
proponuję ustawę o ochronie życia teściowych, rozwiąże ona (ustawa nie pani Chłoń-Domińczak ) nie tylko problemy ZUS-u

1. Zięć teściowej ma prawo zgłosić swą teściową do eutanazji
2. Jeśli w ciągu 7 dni od zgłoszenia teść zięcia a mąż teściowej ziecia nie zgłosi sprzeciwu wniosek się uprawomocni i teściowa zostanie poddana eutanazji terminie 7 dniowym
3. W przypadku ,gdy kilku zięciów ma jedną teściową wystarcza wniosek jednego zięcia, zgoda pozostastałych zięciów nie jest wymagana.

Zaoszczędzimy na emeryturach i na służbie zdrowia i na nerwach
wiedzacy / 87.204.215.* / 2010-04-07 09:29
Szanowna Pani Chłóń-Domińczak chwaląc OFE _przymusowe, pobierajace wyoskie oipłaty, mało konkurencyjne szykuje sobie gniazdko w jakiej RM PTE ewentualnie prezesurę IGTE. W końcu jest tro dziecko wychowane poniekąd przez Szanowna Pania Lewicką.

Najnowsze wpisy