Forum Polityka, aktualnościKraj

Chochołowski: Drogi powinno się budować tak, jak Orliki

Chochołowski: Drogi powinno się budować tak, jak Orliki

Wyświetlaj:
hahsh26 / 83.18.219.* / 2010-12-31 05:46
Człowieku, po pierwsze nie paru, bo pewnie łapówek i przekętów było setki. Po drugie robiono to pewnie po kosztach, i jakość tych stadionów jest koszmarna, rozlecą się za 5 lat. A my narzekamy na szajs z PRLu.

Jeśli tak mamy budować autostrady to ja dziękuję, nie będę po takim gó*nie jeździił. Argumentacja więc kiepska. Natomiast drogi oczywiście powinny byc budowane, to jedyne coś w miarę prostego czego rząd od czasu do czasu nie spi..eprzy. Jak widać i to potrafi zepsuć.
hahsh26 / 83.18.219.* / 2010-12-31 05:51
No chyba że za późna pora na ironiczne teksty dla mnie...
Bartek Chochołowski / 2010-12-30 23:02 / Redakcja Money.pl
Osoby, które zarzucają mi pochwałę pochwałę przekrętów i PO, bardzo proszę o powtórną lekturę tekstu. Proszę czytać powoli i do końca. Dziękuję i pozdrawiam!
hashsh26 / 83.18.219.* / 2010-12-31 05:49
Jedynie jak można ten tekst czytać to żart :)
m-53 / 83.24.23.* / 2010-12-30 23:17
Zgodnie z ledwie zamaskowaną sugestią dla tępych przeczytałem powoli, dwa razy, a nawet przepisałem sobie tekst wielkimi literami.
Przy pierwszym miałem wrażenie ironii.
Przy drugim - żartobliwej, lekceważącej akceptacji. Takiego pokrywania śmiechem bąka puszczonego w towarzystwie. Rozmydlania.
I tak ten tekst w sumie oceniłem.
issael / 188.33.232.* / 2010-12-31 00:04
No cóż, każdy widzi i ocenia tak jak go stać.

Ja nie dostrzegłem akceptacji przekrętów, akceptacji tylko dlatego , ze to przekręty PO.
Ba niejednego PO-wca mogło zirytować, napomknięcie o cmentarzu.
Natomiast dostrzegłem sporo przekory, oraz trafnej diagnozy jeżeli o chodzi funkcjonowanie tzw. demokracji w Polsce.

Jak mawiają władza korumpuje a absolutna władza korumpuje absolutnie, a obecna władza jest niemal absolutna to i nie ma co się dziwić, ze i polityczna ( i nie tylko polityczna) korupcja jest niemal absolutna.
Dlaczego zatem nie wykorzystać dla dobra obywateli tego co i tak jest nieuniknione? Oczywicie , pytanie jest ironiczne, ale czy tylko ironiczne?
Prawiezaratrala / 77.255.109.* / 2010-12-30 15:09
Myśl trochę chłopie! Nie wystarczy podeprzeć brodę a'la Piłsudski by stać się intelektualistą.

Nie chodzi tylko o to, że wybudowali cobie coś, co niekoniecznie jest potrzebne, tylko po to, by żyło się lepiej kolesiom.

Mamy 1,5 tys orlików i tyle samo do utrzymania budżetowego. Buduje się dalsze. Kolesie z ferajny przebierają nogami za pełny portfel atrakcyjnych, bezprzetargowych - zamówień. Powiększyliśmy (a raczej wy) koszty stałe państwa których większość obywateli ledwie zipie od podatkowego dymania.

Sprawdź wykorzystanie tych produktów. To nie zmieni losu blokersów. To nie dla nich.

Nawet fan PO nie musi być idiotą?
Jan_125 / 95.48.181.* / 2010-12-30 10:32
Bardzo ładny opis naszej rzeczywistości.

Może doczekamy się, kiedy prawo zacznie obowiązywać wszystkich. Również ton tego artykułu spowoduje to, że politycy z PO zaczną składać bardziej wyważone obietnice. Doczekamy się może też czasów kiedy dziennikarze (przestaną być zależni od swoich pryncypałów w tak patologiczny sposób) i zaczną rozliczać tzw. polityków z złożonych obietnic wyborczych. Takie działanie wymusi w końcu tzw.polityków, głownie z PO szacunku wobec wyborców.
residenzpalast / 89.78.32.* / 2010-12-30 10:38
zdecydowana wiekszosc pismakow to kredyciarze wiec nie oczekuj ,ze sie "postawia".:-) oni beda na pasku bo jako bezrobotni sa nikim..- facet z dlugami to lakomy kasek...ot taki wspolczesny niewolnik
residenzpalast / 89.78.32.* / 2010-12-30 09:45
juz byl taki jeden co powiedzial ze pierwszy milion trzeba ukrasc..i facet ma sie dobrze, byl premierem, wysoka ranga fucha w EU, teraz podobnie w RP... a to ze orliki to jeden mega przewal to oczywiscie ob redaktorowi kompletnie nie przeszkadza...mnie mafia rowniez i haracze jakie zbieraja..ci co bezcaluja maja spokoj i inni tez z tego inni zyja...to taka sama argumentacja.,,,
m-53 / 83.24.23.* / 2010-12-30 09:38

A że ponoć przy okazji paru kolegów zarobiło?


Rzygać się chce czytając taki zakłamany tekst. Pochwałę krętactwa, złodziejstwa, kolesiostwa - rozkradania finansów publicznych.
Przecież to jest jawna pochwała działań mafijnych.
Autor nie zauważa, że w krańcowym przypadku kierowcy wcale drogi nie będą mieli. Bo jeżeli akceptuje, powiedzmy, połowę na rozkradzenie to czemu nie 99%.
Takie stare porzekadło: od kamyczka do rzemyczka, od rzemyczka do koniczka.
OBRZYDLIWOŚĆ.
ajcentyyy / 91.194.188.* / 2010-12-30 16:22

Rzygać się chce czytając taki zakłamany tekst. Pochwałę
krętactwa, złodziejstwa, kolesiostwa - rozkradania finansów
publicznych.
Przecież to jest jawna pochwała działań mafijnych.
Autor nie zauważa, że w krańcowym przypadku kierowcy wcale drogi
nie będą mieli. Bo jeżeli akceptuje, powiedzmy, połowę na
rozkradzenie to czemu nie 99%.
Takie stare porzekadło: od kamyczka do rzemyczka, od rzemyczka
do koniczka.
OBRZYDLIWOŚĆ.

Kurde ludzie, czy wy naprawdę nie zauważyliście ironii i sarkazmu w tym tekście? Ja p*********, no po prostu nie mogę uwierzyć, że ktoś może nie zrozumieć z tego artykułu totalnej krytyki tego co zrobił rząd, chyba tylko ktoś kto głosował na PIS:)
Bartek Chochołowski / 2010-12-30 23:10 / Redakcja Money.pl

nie mogę
uwierzyć, że ktoś może nie zrozumieć z tego artykułu totalnej
krytyki tego co zrobił rząd

Dziękuję Szanowny ajcentyyy, że jako jeden z nielicznych zrozumiałeś mój felieton. Dzięki Tobie nie straciłem wiary - jest dla kogo pisać!
Pozdrawiam!
m-53 / 83.24.23.* / 2010-12-30 18:01
Wyobraź sobie, że przez chwilę zastanawiałem się nad "ironicznością:" tego tekstu.
Jednak ani nazwisko autora ani żadne jego wcześniejsze wypowiedzi nie dawały mi podstaw. A trudno uwierzyć w nagłą woltę i przejście do
totalnej
krytyki tego co zrobił rząd,


Musiałbym założyć, że facet dotychczas był w stanie hibernacji.
m-53 / 83.24.23.* / 2010-12-30 18:03
c.d.
Powinieneś sobie przypomnieć obronę Piskorskiego. Brzmiała dokładnie tak jak tekst Chochołowskiego. Przekręty, zlecenia dla kolesiów furda, ważne, że most powstał.
Prawiezaratrala / 77.255.109.* / 2010-12-30 16:57
Dam ci taką oto radę. Powstrzymaj się przed wiarą we własną inteligencję i zrób tak:
Jeśli ktoś ci coś mówi, a podpisuje się Kuba, Bartek lub coś z tych rzeczy - wywalaj to. Rżnij na oślep. Co prawda w ten sposób kilku zwyczajnych Kub czy Bartków nie rozwinie skrzydeł, ale dzięki temu przyczynisz się do likwidacji bałwochwalstwa - ze tak to onomatopijnie nazwę.

Najnowsze wpisy