Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chochołowski: Politycy muszą kłamać, by lud poznał prawdę

Chochołowski: Politycy muszą kłamać, by lud poznał prawdę

Wyświetlaj:
andowc / 83.5.42.* / 2009-12-17 17:12
Głupie "nagłówki" (tytuły artykułów- pismaki).
Politycy to nie "lud" (ludzie), tylko Ufoludki (aniołki z nieba,- krasnoludki,itd...).
Przestańcie "srać" głupotami" (bo będzie następny "Potop" w/g Biblii, - nie Sienkiewicza- Trylogia).
alloha amigoss / 79.188.238.* / 2009-12-17 15:36
"Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić". ("Przekrój", nr 15 z 2005 r.)
To dość osobliwe oświadczenie Donalda Tuska, jako wicemarszałka Sejmu, zawarte z jednym w wywiadów dla Przekroju
krotek / 2009-12-17 16:18
Binarek jest to system dwójkowy inaczej binarny system kodowy.
W systemie dwójkowym wyglada to po przetłumaczeniu na kod binarny:
- 01100010 01101001 01101110 01100001 01110010 01100101 01101011 .
Binarny system liczbowy jest zrozumiały tylko dla informatyków bo dla przecietnego czlowieka jest to po prostu malo zrozumiały zapis ZER I JEDYNEK.
xxons / 188.33.231.* / 2009-12-17 20:46
Wiemy, rozumiemy, bo tak wygladają przecież nasze "pieniądze". Każde państwo na świecie jest binarnym tygrysem.
man13 / 2009-12-17 13:33 / Tysiącznik na forum

zy większość wyborców byłaby zadowolonych z wprowadzenia na przykład odpłatności za edukację w zamian za niepodnoszenie podatków?

Chyba tak.
Tak samo jak Modzelewski wierzy w siłę i jego mądrość tak i ja wierzę że uczciwe postawienie sprawy daje szansę na rozsądną debatę. Ostatecznie to władza ma obowiązek informować o stanie państwa swych wyborców, to ona powinna też proponować zmiany i możliwości ich przeprowadzania przez nią.
Co z tego wyjdzie niech rozstrzygnie samo społeczeństwo.
dla przyzwoitości / 79.188.238.* / 2009-12-17 12:43
dług państwa, czyli nas wszystkich, rósł w pierwszym półroczu w zastraszającym tempie - o ponad 200 mln zł dziennie (!), a prognozy rządowe na rok 2010 są niestety podobne. Tusk ma szczęście, że ta sprawa nie jest wiodącym tematem w największych mediach, i że właśnie dzięki mediom udaje mu się skupiać zainteresowanie ludzi na zupełnie innych kwestiach. Bo jak inaczej premier wytłumaczyłby się z prowadzenia tak katastrofalnej dla państwa polityki?
Binarek / 2009-12-17 13:04 / Tysiącznik na forum
A czymże jest debata na temat zmiany systemu emerytalnego jak nie próbą obniżenia sztywnych wydatków budżetowych, które w 70% obciążają wydatki?

Sytuacja obecna jest pokłosiem reformy emerytalnej OFE, ponieważ większość obecnych podatników odprowadza 7% do OFE a nie ma jeszcze emerytów z OFE
Efektem całe obecne uposażenia emerytów płaci państwo czyli my

Tegoroczny deficyt mimo kryzysu światowego i tej reformy jest bodajże 3-4 pod względem wielkości w ostatnich 20 latach a przyszłoroczny był prognozowany przy założeniach wzrostu 1% PKB.

Każda zmiana w systemi emerytalnym jest z góry oprotestowana (PSL blokuje KRUS, Prezydent przywileje takie jak pomostówki) Przypomnę, ze gdy rząd walczył o zniesienie pomostówek 70% polaków była przeciwko!

Czy znajdzie się siła polityczna mogąca zdobyć wystarczającą większość żeby naprawić ten chory system?
prawiezaratralalala / 81.219.69.* / 2009-12-18 00:02
czytaj głupku:
2009-12-17 12:44:32 | 79.188.238.* | dont worry bee happy
gołąbka Sawicka
>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi
nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo
jest coś do wzięcia (….).
Ku.....rwa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko
w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę
(….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..),
żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej
trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko
kasę dajcie
reflexxxx / 79.188.238.* / 2009-12-17 15:33
binarek, może kryształową noc reanimować, i tym razem wyrżnąć emerytów, bo ciągle wam wadzą ????

sikorski w 2007 nawioływał publicznie do wyrżniecia watahy z PiS-u. To wam wychodzi dobrze.

spróbujcie
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-12-17 13:52
Nawet Pol Pot miał poparcie niektórych, więc lizanie Thuzkowi i jegi ferajnie d....a przez Binarka, nie dziwi mnie wcale!
Binarek / 2009-12-17 13:59 / Tysiącznik na forum
Eh właśnie takie są odpowiedzi niektórych naszych "Sarmatów"
Jakaś teza? własny pogląd na sprawę? garść argumentów podpartych liczbami/linkami?

Nie! najprościej powiedzieć dyskutantowi że jest pedałem i liże dupę

Podobał Ci się jakiś pomysł na restrukturyzację systemu emerytalnego?
Z jakimi zapisami mojego postu się nie zgadzasz?/Są błędne?

Może jednak nie wysilaj taki wysiłek psychiczny może być dla Ciebie zabójczy
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-12-17 15:33
Nie nadymaj się bo twoje zwieracze tego nie wytrzymają i na taką odpowiedź, właśnie zasługujesz, po przeczytaniu twoich wpisów!
takjest / 77.254.52.* / 2009-12-17 16:06
jak najbardziej słuszna i celna uwaga
Binarek / 2009-12-17 10:47 / Tysiącznik na forum
Rzucając oskarżeniami znajdzie Pan na forum wielu klakierów ponieważ Polacy z góry uważają, że rząd ich okrada a oni zupełnie nie są odpowiedzialni za stan państwa.

Jednak jest to pierwszy rząd, który przeniósł pierwszą 'transzę" rolników do ZUS, poobcinał przywileje pomostowe pół milionom rodaków i odebrał przywileje emerytalne ESBkom (rewaloryzacja do minimalnej).

Pamiętam jeszcze jak 4 lata temu posłowie SLD i PiS uchwalali wyższe przywileje górnikom protestującym pod oknami. Takich sytuacji teraz nie ma.

Obecne pomysły mają na celu rozwiązanie problemu który narastał przez dziesięciolecia - Jak rozwiązać problem ZUS?
Każdy rząd zbierał składki ale nie ponosił odpowiedzialności za zgromadzenie majątku.

I znowu jak w przypadku Eureko, mienia zabużańskiego czy gazoportu ten rząd musi się z tym zmierzyć.

Minister Finansów zmierzał w kierunku OFE ponieważ OFE zbiera pieniądze przyszłych emerytów a rząd musi się zadłużać aby wypłacać emerytury obecnym.

Minister Pracy zmierza w kierunku systemu gdzie podatnik miałby większą elastyczność wyboru..

W odróżnieniu od rządów PiSu są to ministrowie, którzy nie boją się mieć własnego zdania

Jest Pan inteligentnym człowiekiem i wierze, że podzieli się Pan z nami własnymi przemyśleniami na temat systemu ubezpieczeń społecznych zamiast uprawiać "tani" katastrofizm
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-12-17 12:57
"poobcinał przywileje pomostowe pół milionom
rodaków" - napisz do końca komu je obciął
"odebrał przywileje emerytalne ESBkom (rewaloryzacja do
minimalnej" - pomysł i główny wysiłek PIS przez PO tylko zmiękczony. A wiesz ile jest juz odwołań od takich decyzji...? TO są juz tysiące!!
- "4 lata temu posłowie SLD i PiS uchwalali
wyższe przywileje górnikom protestującym pod oknami. Takich sytuacji teraz nie ma." - przPOmij jeszcze co w tym czasie robiła PO, jak wrzeszczała - "DAC IM! DAĆ!"
To tylko małe "kłamstewka", rzucające się na pierwszy rzut oka. Jak w GóWnie. O reszcie wywodów to nawet szkoda pisać - zawsze mogę sobie TVN włączyć
man13 / 2009-12-17 13:51 / Tysiącznik na forum
To tak przed Bożym Narodzeniem będziesz kłamał a następnie pójdziesz po przydziałowe rozgrzeszenie do Rydzyka?
Binarek / 2009-12-17 13:19 / Tysiącznik na forum
No leniuszku poczytaj sobie

A.(z ponad miliona do niecałych 300 tys.)
http://www.ofe.135.pl/index.php/301/emerytury-pomostowe-2009/

B. Ustawa o odebraniu przywilejów została zgłoszona i przegłosowana przez PO.
PiS miał dwa lata, zrobił dużo szumu i nie zabrał ani złotówki

C. Wypowiedzi Tuska i KAczyńskiego po rozdaniu 'socjalu'
http://wyborcza.pl/1,75478,2878285.html

Żenujące jest jak taki oszust Brandnew innych poucza
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-12-17 22:27
Ale się bractwo zjechało ..he, he .. A co wy mi tu podsuwacie jakieś komusze pisemka czerwonawe .. Binarek ,ja się pytałem komu te pomostówki zabrano a ty mi jakieś gówno z Wyborczej podsuwasz?? W którym nic nie pisze ? Przecież tam od kilka lat więcej kłamstwa niż prawdy
Binarek - "ustawa deubekizacyjna" PIS-u? Mówi ci to coś?? Chyba nie - no to polukaj tutaj:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ustawa-deubekizacyjna-wprowadza-zasade-opowiedzialnosci-zbiorowej,wid,8847267,wiadomosc.html
To co wprowadziło PO to rozmiękczony bubel który ma za zadanie chronić "koleżków" a nie przywrócić choć trochę sprawiedliwości. Nie czarujmy się - PO to postkomunistyczny twór. Ekipy cwańsza od SLD. I nie mów, że PIS nic nie robiło (znów nawyk z GóWna, czy jak?).Chciało ciąć "do białości" ale znów ta POmocna dłoń PO się pojawiła ....

No a teraz "C" - pokaz mi gdzie to PIS dał te przywileje górnikom. Z tego co wiem to oni strajkowali bo PIS chciał im te przywileje zabrać i ruszyć z prywatyzacją (strategia górnictwa na lata 2007 2015 - którą notabene to POP wciąż realizuje chyba?). Naoglądałem się Poncyliusza wtedy i tak mi utkwiło ... Wskaż mi te przywileje bo moje pamięć jakaś taka słaba w tym względzie - coś tam o swoim bozku Tusku mi pokazałeś ale nic z tego nie wynika...
A ten ...MAn13 to tez opłacany przez PO...?
dont worry bee happy / 79.188.238.* / 2009-12-17 12:44
gołąbka Sawicka
>jeżeli tylko za friko to to pieprzę, (…). Ty mi nie mów (…….). Ja zaczynam ten drugi wątek bo jest coś do wzięcia (….).
Ku.....rwa mać , tyle mam układów wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłoby gdybyśmy my wzięli władzę (….).
No dojście zawsze jest (….) i kręcimy lód (…..), żeby robić biznes z polityką, trzeba w ukryciu i tak dalej trzymać (…), w politykę się nie musicie mieszać, tylko kasę dajcie
krotek / 2009-12-17 10:46
Agentura niemiecka w Polsce dziala jawnie, zupelnie jak w okresie poprzedzajacym kolejne rozbiory RP.Jawnie dzialajaca agenture w danym kraju,mozna zdefiniowac jako osrodek polityczny, ktory formuluje i przedstawia interesy swojego mocodawcy jako zgodne z interesem Polski oraz stymuluje ich wdrazanie.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-12-17 09:52
Rząd, który rozmawia z obywatelami za pomocą erystyki i sofistyki, nie jest rządem obywateli! Jest rzadem okupantów okupujących wspomnianych obywateli!
Możecie przejśc na emeryturę, kiedy tylko zechcecie - oznacza:
Możecie poddac się samo-eutanazji przy pomocy smierci z głodu - kiedy tylko zechcecie!
Pan_X / 83.3.13.* / 2009-12-17 09:09
Sytuacja finansowa państwa jest zła i trzeba podnieść podatki. Telewidzowie uśmiechają się.

Emerytury dostaniecie głodowe i nic tego nie zmieni, chyba, że sami sobie zaoszczędzicie na starość

Zabierzemy wam pieniądze, które uskładaliście w OFE, bo brakuje dla obecnych emerytów.

Do tego należy dodać:

Podniesiemy podatek VAT do 24%


Macie swojego Cudaka i Krainę mlekiem i miodem płynącą!!! Same sukcesy rządu PKB całe 1% o reszcie się nie mówi.
sql / 83.15.9.* / 2009-12-17 10:13
Wszystko co robi ten rząd z płemiełem na czele, robi po to, by żyło się lepiej!.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-17 09:14
to jest kraina mlekiem i miodem płynąca - tylko nie każdy a tylko nieliczni mają dostęp do źródełka
Pan_X / 83.3.13.* / 2009-12-17 09:11
Fakt faktem, że wszyscy są gó... warci PO, PiS, SLD myślą tylko o swoich kieszeniach bez dna.
Luka Toni / 83.3.13.* / 2009-12-17 09:56
Tylko że PO jest najbardziej irytujące przez tą agresywną propagandę sukcesu i jednoczesne wały Misiaków, Chlebowskich.

Bezczelny Chlebuś łazi sobie po sejmie jakby nigdy nic. To nie on ciemne interesy na cmentarzu prowadził.
Mareck / 147.96.14.* / 2009-12-17 17:33
Dobrzy sa w swoim PRze. Ale to nie glowny problem wg mnie. Problem w tym, ze "wolne" i "niezalezne" media sie w PO zakochaly i nie patrza wladzy na rece. Bija caly czas w opozycje a przeciez nie o to w tym chodzi. (skadinad opozycja w PRze jest po prostu zenujaca).

Najnowsze wpisy