Forum Polityka, aktualnościKraj

Chochołowski: Służalczość wobec Kościoła słono kosztuje

Chochołowski: Służalczość wobec Kościoła słono kosztuje

Wyświetlaj:
zgred 2 / 83.25.223.* / 2010-12-01 20:17
Jezus polecił "apostołom" -'Idźcie i paście owce moje' - ale oni zajęli się głównie ich strzyżeniem i dojeniem!!
waz(usa) / 64.21.106.* / 2010-09-24 20:57
Ale za ta sluzalczosc, kosciol gwarantuje swoim owieczkom zbawienie i wieczne trwanie po smierci w Raju.
waz(usa) / 64.21.106.* / 2010-09-24 21:02
Zapomnialem.
Przy okazji zlecenia na wykonanie grobowca za okolo 15 tys. zlotych dowiedzialem sie od wlasciciela firmy w Krakowie, p. Siuty (ta sama firma ktora wykonala grobowiec Kaczora na Wawelu), ze jeden z katafalkow dla jakiegos biskupa kosztowal 250 000 zl, inny dla innego biskupa 400 000 zl.
Pozdrawiam!
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-24 02:46
Cytat z "Opoki" :
Siódme i dziesiąte przykazania wskazują, że uporządkowane i pewne stosunki własnościowe są bezwzględnym warunkiem współżycia ludzi. Bóg pragnie, aby ludzie mogli żyć w wolności. Dlatego dal im „Ziemię Obiecaną” - jakąś własność. W przykazaniach tych nie chodzi tylko o ochronę własności. Kto posiada jakąś własność musi nią sumiennie zarządza?. Wolno jej używać, ale nie nadużywać. Jest ona nie tylko dla niego samego, ale powinna służyć wszystkim ludziom.- koniec cytatu.

I tu mam problem, może specjaliści mi wytłumaczą :
Bóg dał ludziom "własność" . Ludziom, ale nie hierarchii kościelnej?
EE443 / 87.115.87.* / 2010-09-23 23:22
POWIEM KROTKO POLSKA TO REPUBLIKA BANANOWA A ZARAZEM WYZNANIOWA!!! W POLSCE UCZCIWY CZLOWIEK NIE MA CO ROBIC!!!JEZELI CHESZ MIEC SUKCES W POLSCE TO MUSISZ MIEC OJCA KSIEDZA,GANGSTERA LUB POLITYKA I WSZYSCY RAZEM I OSOBNO TO JEDNA CHOLOTA W POLSCE ,KTORA DOJI TEN KRAJ!!!
Prawiezaratrala / 77.254.152.* / 2010-09-23 21:17

Nie byłoby afery z przekazywaniem majątku Kościołowi, gdyby Polska rzeczywiście była świecka. Patologiom w działaniu Komisji Majątkowej sprzyja funkcjonujący model państwa służalczego wobec Kościoła.

Nie miałby Bartek problemów, gdyby się nie urodził. Ale urodził się i teraz zanim zrozumie życie, musi zachłysnąć się problemami chciwych lewaków, prostaków czy żydów.
Jeśli jednak mamusia dała to ryzykowne imię tylko przypadkowo a nazwisko ma więcej niż stodwadzieścia lat, to w końcu odnajdzie się może jako Tutejszy i zrozumie na czym polegają zrównoważone stosunki społeczne w tych stronach.
Bartek Chochołowski / 2010-09-23 22:52 / Redakcja Money.pl
Nie wiem, na czym polega ryzykowność mojego imienia, ale chyba mniej w nim ryzyka niż w imieniu Prawiezaratrala. Nazwisko ma dużo mniej niż 120 lat, ale i tak jestem tutejszy. Właśnie jako tutejszy chcę się czuć jak u siebie w domu. I właśnie chciałbym, aby w moim domu były stosunki społeczne zrównoważone. Może kiedyś doczekam?

Poza tym uważam, że równe traktowanie wszystkich pozbawionych własności nie jest zachłystywaniem się problemami lewaków, prostaków, czy żydów. Uważam, że nie tylko Kościołowi katolickiemu należy się zwrot majątku, ale również prostakom. Dlaczego należy prostaków traktować gorzej? W moim odczuciu to dyskryminacja nie tylko religijna, ale również wykształceniowa. Według jakich kryteriów klasyfikować prostaków? Dlaczego prostakowi się nie należy a Kościołowi się należy?
T. / 81.190.70.* / 2010-09-23 23:20

Dlaczego prostakowi się nie należy a Kościołowi się należy?

"Prostakowi" nie tyle się należy , co powinno natychmiast być mu zwrócone zaraz po roku 89.
Aby "prostak" odzyskał swoją własność , którą mu zagrabiono w latach 50-tych , musi przejść długą i karkołomną drogę wraz z temidą ,często z niewiadomym skutkiem . Do tego musi mieć wypchany portfel na opłaty z tym związane.
Natomiast kościół wystarczy że wskaże i już otrzymuje to , co zapragnął. Po jakich kosztach ?
I tu powtarza się pytanie : - dlaczego "prostaka" w identycznej sytuacji traktuje się gorzej ?
Drań / 93.159.53.* / 2010-09-23 17:25
Szanowny Panie,

Primo: Jeżeli się coś zabrało (czytaj ukradło) to moim zdaniem należy to oddać. Nie ma znaczenia ile jest to teraz warte.
Secundo: Państwa w których Kościół nie ma takiego znaczenia jak w Polsce (rozumiem, że chodzi o liczbę katolików w polityce) nie mają się pod względem gospodarczym lepiej od Polski. Wniosek jest jeden. Relacje Państwo Polskie i Kościół Rzymsko-katolicki nie mają wpływu na gospodarkę i jej stan.

Mam nadzieję, że jest Pan na tyle inteligentnym człowiekiem, że te oczywiste fakty nie ujdą Pana uwadze.

Z wyrazami uszanowania,
Bartek Chochołowski / 2010-09-23 23:02 / Redakcja Money.pl
Panie Draniu,
odnosząc się do punktu pierwszego, w pełni się z Panem zgadzam. Właśnie o tym jest mój felieton, że należy oddać to, co się bezprawnie zabrało. Tylko nie może być tak, że jednej grupie oddaje się z nawiązką wszystko, a pozostałym kładzie kłody pod nogi. Skoro tak chętnie oddaje się Kościołowi, to powinno się równie chętnie oddawać wszystkim. A tak nie jest. Dostaje tylko Kościół.

Co do punktu drugiego się nie odnoszę, bo nie mam zdania na ten temat i ani słowa o tym nie napisałem. Ale wywołał Pan inny temat. Lekko przychodzi bez oburzenia społecznego oddawanie majątku państwa Kościołowi (czyli prywatyzacja mienia państwowego), a niemal znacznie bardziej przejrzysta a przede wszystkim dochodowa oficjalna prywatyzacja budzi sprzeciw części środowisk. To jest ciekawe zjawisko!

P.S. Dziękuję za docenienie mojej inteligencji.

Z poważaniem!
niewierzący ateusz / 83.21.253.* / 2010-09-23 18:41
panie drań, masz pan rację, kościół tytułem odszkodowań dostał już ponad 24 mld zł w nieruchomościach, umówmy się że tak kwota reguluje nasze zobowiązania wobec kościoła,
PlawdaKtólaBoli / 77.254.152.* / 2010-09-23 22:10
nie handluj nie swoim
ssfsffewww / 24.114.255.* / 2010-09-23 18:25
Za to Służalczość Chochołowskiego wobec PO nie kosztuje nic a wrecz moze mu przyniesc zyski i powazanie w oczach D_onka i B_ronka.. Takich odwaznych Towarzyszy nam trzeba Chochołku !!!
II RP jest z ciebie dumna. Towarzysze wszystkich krajow laczcie sie - PO czuwa nad Wami !!!!
Bartek Chochołowski / 2010-09-23 23:06 / Redakcja Money.pl
Nie chcę, aby autokratyczna II RP była ze mnie dumna. Wolę, aby dumna ze mnie była demokratyczna Rzeczpospolita niezależnie, kto jest jej premierem. A oskarżenia o służalczość wobec którejkolwiek partii powinny być poparte choćby poszlakami, inaczej są oszczerstwem.
Natter / 2010-09-23 18:20 / Tysiącznik na forum
Ponawiam pytanie -skąd KK ma swoje majątki ? Owszem należy oddac pierwotnym właścicielom tylko że ich już niema .Arianom , zamordowanym heretykom no i Królom .Szkoda tylko że zdrajcom targowickim majątków wtedy nie odebrano. Uszanowanie
wolny człowiek / 83.27.5.* / 2010-09-23 19:33
A kto sobie takie pytanie zadaje? Kościół ma bo wyłudził podstępem, lub parę wieków wstecz skonfiskował - zagrabił innym.
Ciekawa rzecz że niewielu zadaje sobie takie pytania.
Dla nawiedzonych katolików to "dar od Boga" lub fizyczny skutek modłów.
Niewielu potrafi logicznie zestawić ich czyny z głoszonymi naukami.
Oszołomowaty / 212.14.45.* / 2010-09-23 15:51
Panie redaktorku, o takich jak pan tutaj co nieco:
"...Bez wątpienia debata sejmowa n/t umowy gazowej, przeprowadzona z inicjatywy opozycji, powinna stanowić temat dnia w mediach. O, dziwo, tak nie jest! Podpisanie umowy z Rosją na dostawy gazu do 2037 roku doprowadzi do zmierzchu polskiej gospodarki i podporządkowania Polski tandemowi interesów politycznych Rosji i gospodarczych Niemiec.
Tymczasem w mediach nastąpił wykwit różnorakich konferencji prasowych i oświadczeń, nawet odrobinę nie zahaczających o sprawę na dziś najważniejszą, a dotyczącą tego, ile każdy z nas będzie płacił za energię. Od występu Palikota, który mówił jakoby o komisja przyjazne państwo, przez oświadczenie Borowskiego o komisji majątkowej, po demonstrację za parytetem płci w polityce firmowaną przez Kwaśniewską itd. W podobny sposób media, od kilku dni, serwując uparcie pasztet od in vitro, przez sensacje o nowych partiach politycznych, po szokujące detale katastrofy po Smoleńskiem, odciągają naszą uwagę od kwestii podstawowych: zasobności naszej kieszeni po zapłacie za gaz i energię elektryczną, po spustoszenie, jakie w naszej gospodarce spowoduje długoterminowy kontrakt na dostawy gazu z Rosji.
Charakterystyczne, że jeśli nawet przez szum informacyjny przebija się na chwilę temat umowy, to żaden z komentatorów nie porusza tematu ceny jaką będziemy płacić za gaz.
Otóż, nasz kraj, otoczony obszarami gospodarczymi, w których gaz jest o 20 do 30% tańszy, pozbawiony zostanie konkurencyjności, co w konsekwencji wywoła dalszy wzrost bezrobocia i zwiększony emigrację zarobkową.
Z tej też przyczyny Polska nie może płacić za rosyjski gaz więcej niż Niemcy.
Doprawdy, dzisiaj temat gazu i cen energii powinien zepchnąć wszystkie inne na daleki plan. Dlaczego jest inaczej? Winę za to ponoszą pożyteczni idioci usadowieni w mediach.
..."
Czyżby Pan za gaz nie płacił?
Bartek Chochołowski / 2010-09-23 23:12 / Redakcja Money.pl
Zdaje się, że temat Komisji Majątkowej wywołało CBA stworzone przez PiS, a nie "idioci usadowieni w mediach". Pretensje proszę kierować do prezesa Kaczyńskiego.
Romaneo / 83.14.254.* / 2010-09-23 13:51
Towarzyszu widać że jesteś politykiem i ciebie boli to że "przegrałeś" z kościołem. Ale skąd wiesz , że ten kościół nie walczył (sądował się) o ten każdy m2. Bo przecież państwo z tym oddawaniem jest spóźnione o ponad pół wieku (jeżeli umiesz liczyć to wiesz ile to jest) . A tylko cię uspokoję bo jak narazie to ten kościół jest starszy i mądrzejszy od tego państwa Polskiego - które już kilkakrotnie traciło swoją niepodległość - a ten kościół jeszcze ani razu..
Bartek Chochołowski / 2010-09-23 23:16 / Redakcja Money.pl
No właśnie to jak tanio i łatwo Kościół odzyskał majątek jest dowodem, że jest mądrzejszy niż państwa polskiego, które zamiast troszczyć się o swój interes troszczy się o interes Kościoła. Dlatego Kościół jest i będzie bogaty, a Polska niekoniecznie.

Niczego nie przegrałem z Kościołem, ale mój kraj owszem.
giere / 83.8.66.* / 2010-09-23 14:58
Kto popierał Targowicę ? : papież , prymas, biskupi..., caryca.
sit23 / 188.23.133.* / 2010-09-23 14:46
twoje argumety sa smieszne (...) kosciol ma wladze i klatego jest traktowany lepiej uzedasy sie go boja , a i to "towarzyszu" zostaw dal podobnych tobie bo to jest ponizej pasa sierotko
konserwa / 2010-09-23 13:38 / Tysiącznik na forum
Ciekawe czy Pan redaktor zdaje sobie sprawę, ile majątku kościelnego zostało zagarnięte przez PRL. To co oddano to nawet nie 1/10. Pan Majchrowski gdyby wrócił do ksiąg wieczystych Krakowa to okazałoby się, że musi płacić ogromne pieniądze za dzierżawienie terenów i budynków, które kiedyś należały do kościoła. Teraz kiedy modna się stała nagonka na wszystko co kościelne do goniących tak zaciekle pedofilów w sutannach dołączyli ci co to mają chrapkę na majątek dawny bądź teraźniejszy kościoła. Zaraz nakażą postępowcy zmienić treść przykazań i tak np będzie nie zabijaj jeśli nie musisz, nie kradnij zbyt mało, czcij ojca i partnera ojca swego. Ot nowoczesna lewica. Ciekawe czy Zappattero urodził się w szczęśliwym związku dwóch panów (cud nad cuda)
Natter / 2010-09-23 16:55 / Tysiącznik na forum
A zadałeś sobie pytanie skąd kościół ma te majątki , napewno ich nie kupił. Po pierwsze królowie zawsze podlegali prymasowi i brali co chcieli.Po drugie od wieków wiadomo było że dobra skazanych przez inkwizycje przechodziły na własność KK.Te majatki czasami ociekają krwią pomordowanych.
sit23 / 188.23.133.* / 2010-09-23 14:49
nierozumiesz ze zwykli ludzie zeby odzyskac 1/10 majatku musza latami po sadach chodzic a kosciol ma bez problemu oddane , to jest rownosc ,nie ich sie stawia wyzej
Niewinny_2 / 2010-09-23 16:32
Ale dlaczego tak jest?
A możesz mi przypomnieć jak wygladała "prywatyzacja" zakładów Wedla?
rtyui / 83.29.89.* / 2010-09-23 13:25
ooo z pewnością, a ile kosztuje nas służalczość wobec byłych SB-eków, wobec rosji, niemiec, francji, USA, wobec lobby żydowskiego, w postaci Soros'a, Sachs'a i ich kolegów.... myślę, że po tylu latach ilośc soli przekroczy potencjał kopalni w wieliczce...
MN4 / 78.8.35.* / 2010-09-23 12:01

Bo przecież nie jest możliwe, aby wszyscy byli przekupieni.

Dlaczego nie jest możliwe? Urzędnicy są przekupni w Polsce od zawsze.
Wszyscy? Wystarczy kilku.

Reszta wywodu oparta jest na tym błędnym założeniu.
sit23 / 188.23.133.* / 2010-09-23 14:51
popieram kk ma realna wladze ,moze komus pomudz i moze kogos zniszczyc publicznie
Kryzys na fizys / 81.219.160.* / 2010-09-23 11:10
Na początku dali tłustą kość,żeby się Kościół do ,,polityki,, nie wtrącał i podziałało.Teraz ją wyrwą razem z zębami panie Filozof.
MN4 / 78.8.35.* / 2010-09-23 11:58
No to, wtrąca się czy się nie wtrąca?
BRON / 188.146.54.* / 2010-09-23 10:32
Ciekawa wypowiedź ale proszę ją podeprzeć raportem posła to będzie prawdziwa skala . A każdy z komentatorów poniżej niech spojrzy co kościelni dostali w jego miejscu pracy i zamieszkania. Oj będzie.... sie dział i będzie " strasznie i wesoło"
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-09-23 09:42
Takiej bezczelności na Money.pl - jeszcze nie było!
Patologiom w działaniu Komisji Majątkowej sprzyja funkcjonujący model państwa służalczego wobec Kościoła.

Przecież wiemy, że główny macher w rzeczonej komisji to były SB-ek!
Wiemy także, że po 1989 roku nie było DEUBEKIZACJI I DEKOMUNIZACJI! Wiemy także, że już klerykom na pierwszym roku studiów, SB-ecja zakładała teczki - więc co?
Dzisiejszym potomkom, tamtej komuny, nie podoba się dzisiaj, że KK - trzeba oddać zagrabione mienie?
SKANDALU Z PREMEDYTACJĄ NIE WIDZI SIĘ - TAM GDZIE ON FAKTYCZNIE JEST!
Nie bronię tu purpuratów - bo oni też buli i są przeciw lustracji, wiadomo z jakich powodów!

Dlaczego diecezji zwracany jest majątek, a potomkowi fabrykanta, czy właściciela kamienicy, już nie?

Dlatego, że nieprzerwanie od 1944 roku do nadal, rządzi (czytaj niszczy i okrada) Polskę - JEDNA I TA SAMA CHAZARO-BOLSZEWIA!!!
Natter / 2010-09-23 18:11 / Tysiącznik na forum
Przyjacielu Chłopie gaJ .Zrozum czy to będzie neo komuna , czy liberalizm , kapitalizm , hazardo kańciatostołowa sitwa czy sowchoz Unii Europejskej . Wszyscy lecą jak ćmy do światła raczej do kasy.Ta deubekoizacja to propaganda KK nigdy na to sie zgodzi .Już pisałem w jaki sposób KK wszedł w posiadanie majątków. - Natter -Horn
_CzarnyZajaczek / 83.28.112.* / 2010-09-23 12:14
Raczej KATO-BOLSZEWIA
tomi2 / 194.1.153.* / 2010-09-23 09:23
Oj tam podpiszmy z Rosją umowę na gaz na 100 lat odrazu to zapewne nic nie będzie kosztować. I o jaką służalczość tu chodzi ?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy