Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chochołowski: W Polsce jest już tak dobrze, jak w Szwajcarii

Chochołowski: W Polsce jest już tak dobrze, jak w Szwajcarii

Wyświetlaj:
. / 2007-02-28 17:56 / ................
no jasne.A ktos na swiecie wie ,ze jest cos takiego???
A ja jakos wole Milke.Lindta tez,tyle ze troche drogi.
acomitam / 83.25.208.* / 2007-02-27 08:34
A dlaczego Szanowny Autor tak lekceważąco wyraża się o Rospudzie i okolicy? Chyba odróżnia błoto od bagien i cenny ekosystem od nieużytków? Nie wiem też co takiego wspaniałego jest w tych Szwjacarskich i nie tylko miejscowościach turystycznych, do których można dojechać wspaniałą drogą? Dla mnie osobiście to prawdziwa mordęga kisić się z tłumami miastowych w tzw. ośrodkach trusytycznych. Zdecydowanie wolę odpoczynek w błotach Rospudy. Nigdy też chyba nie pojmę jak ludziska mogą tak się katować za własne pieniądze na przepełnionych stokach narciarskich czy też zatłoczonych basenach kiedy mają do dyspozycji piękne okolice Rospudy, Biebrzy czy czyste i dzikie jeziora.
kuba3 / 2007-02-28 23:29
A był Pan, Panie acomitam, na Suwalszczyźnie w sezonie? I był Pan tam sam? Nie było tłumów miastowych? Zazdroszczę! Od czerwca do września, ciężko wśród tych dzikich jezior znaleźć chwilę spokoju. Zazdroszczę, że Panu się udało. Nawet w lasach w okresie suszy, gdy obowiązuje zakaz wstępu, niemało jest ludzi. Nie wiem, czy o tej samej Suwalszczyźnie Pan pisze, chyba, że ostatni raz był tam Pan 30 lat temu.
acomitam / 83.25.228.* / 2007-03-03 12:22
Na Suwalszczyźnie spędzam wakacje od ładnych kilku lat. Spławiałem się kajakiem po Czarnej Hańczy, Kanale Augustowskim, a także Rospudzie. Oczywiście ludzi trochę jest, ale bez przesady. Można znaleźć miejsca, gdzie żywego ducha, oprócz miejscowych, się nie uświadczy. Trudno byłoby nazwać mnie znawcą Suwalszczyzny, ale tez nie mozna mi zarzucić, że nie wiem co piszę.
kuba3 / 2007-03-03 22:47
A to przepraszam - na Suwalszczyźnie także bywam, ale poza sezonem. Mimo to jak na moje wymagania i tak zbyt wiele tam ludzi. Coraz trudniej o spokój :(
. / 2007-02-28 17:54 / ................
a byles w gorach szwajcarii? Nie? to nie pisz glupot
acomitam / 83.25.228.* / 2007-03-03 12:28
Faktycznie nie byłem i nie zamierzam! Jakoś nie przepadam za górami. Nie jestem w stanie zrozumieć, co ludzie widzą takiego wpsaniałego w kiszeniu się i obijaniu o innych na narciarskich stokach. Filmy i slajdy, które przywożą moi znajomi jeżdżący rok w rok do Austrii, Włoch itd. po narciarskie przygody, raczej utwierdzają mnie w przekonaniu, że lepiej trzymać się od tego z daleka. Kupa luda i nic więcej.
mś / 217.113.225.* / 2007-02-26 21:25
Owszem, ale podobieństwo będzie w jednym : to, że my jako naród będziemy chodzić jak szwajcarskie zegarki. Z tym podobieństwem się zgadzam. Ze wskaźnikami, normami i koszykami.
chwalący mądrość cho / 83.142.183.* / 2007-02-26 17:39
che che che nawet wyprzedziliśmy szwajcarię che che che.Panie Bartoszu Chochołowski jesteś genialny.Naprawdę wyprzedzasz epokę,Jesteś prawie taki mądry jak Miczurin obywatel ZSRR
MN1 / 80.51.231.* / 2007-02-26 14:25
Zawsze mi się marzył kantonalny układ służby wojskowej. Doktryna wojenna oparta na wojnie partyzanckiej oraz karabin i mundur w domu, przynajmniej od czasu do czasu.
Joo / 213.158.196.* / 2007-02-26 10:15
Panie Autorze
Zanim Zacznie Pan autorytatywnie sie wypowiadac, prosze troch pokory i sprawdzenia, "co czym sie je".
Co do ukladow politycznych moge sie z Panem zgodzic - obecny rzad zadnej logicznej decyzji samodzielnie jeszcze nie podjal.
Ale co do rozwoju infrastruktury drogowej - jest potrzebne branie pod uwage lokalnych warunkow i spolecznosci. Rozumiem, ze sa ludzie zyjacy haslem "A po nas to chocby i koniec swiata". Natomiast powinnismy troche sie zastanowc, czy jednak nie szkoda prowadzic drog przez tereny unikalne przyrodniczo, zamiast przez piaszczyste pola (to "bloto" na prawo i na lewo - to bardze delikatnie mowiac totalna ignorancja, proponuje ruszyc sie z fotelika i zobaczyc na wlasne oczy o czym rozmawiamy). To ze obwodnica Augustowa jest potrzebna - nie ulega watpliwosci. Tak jak i obwodnice tysiecy innych miast Polskich, rozjezdzanych kolami tirow. Ale czy trzeba to robic metoda cara i kolei Transsyberyjskiej (dla niewtajemniczonych - linia prosta wyznaczona linijka na mapie przez cara, z jednym zakloceniem - w trakcie rysowania jeden z palcow wystajacych poza linijke spowodowal "wygiecie" trasy, wiernie powielone w trakcie budowy i zwane "Carskim Palcem").
A zmiany przebiegu autostrady w okolicach Warszawy (badz co badz majacej "troche" wiecej mieszkancow niz Augustow), bo min. srodowiska bedzie mial za blisko domu autostrade? I co z tego, ze to akurat zwieksza koszty budowy, zmienia plany i powoduje protesty mieszkancow jak rowniez GDDiA? To taki troche przez pana autora przemilczany temat.
Młody-Głogów / 89.151.16.* / 2007-02-26 13:44
Plecie pan banialuki, nie ma pan wiedzy ekonicznej. Szwajcarie ma tylko Kraków, Wrocław , Gdańsk i może Gliwice. Nie wspominając o biednych, nędznych regionach warmińsko-mazurskiego , podlaskiego, itd. Nawet w dolnośląskim jest miasto Głogów 23 % bezrobocia z czego 2/3 to kobiety -ten nasz skarb narodowy i światowy. Niech pan nie da się ponieść propagandzie sukcesu rodem z PRL-u.
Joo / 213.158.196.* / 2007-02-26 14:42
Panie Mlody-Glogow
Jezeli ten tekst do mnie, to troche chybiony. Czy ja wspominalem cokolwiek nt. Szwajcarii? Prosze uwaznie czytac, potem komentowac.
Co do wiedzy ekonomicznej - nie pytam Pana o wyksztalcenie i praktyke. Natomiast moja wiedza (bez zadnego poparcia "znajomosciowego") pozwala mi zyc na godnym poziomie. Bez propagandy i oszolomstwa. A co do bezrobocia - bedzie takie, dopoki nie zostana wprowadzone zmiany zmniejszajace przyzwyczajenia ludzi do opieki panstwa - czyli opieki socjalnej. A nie wiem czy sie Pan orientuje, ze to wlasnie socjalisci i komunisci wprowadzili opikuncze panstwo, dajace wszystkim zatrudnienie. Troche pamietam z czasow PRL - i nigdy nie zatesknilem za tym. Natomiast Pana wypowiedz pozwala sadzic inaczej. I dlatego mamy populistow przy wladzy - obiecuja gruszki na wierzbie - ale czy cos faktycznie robia??? Prosze sobie samemu odpowiedziec na to pytanie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia

Najnowsze wpisy