Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chochołowski: Władze Wrocławia na Madagaskar

Chochołowski: Władze Wrocławia na Madagaskar

Wyświetlaj:
ziomogdańsk / 79.184.241.* / 2012-08-29 19:14
Hahahaha

mieszkam w Trójmieście , to według tego durnego rozumowania nie mógł bym skończyć liceum w Sopocie , bo jestem zameldowany w Gdańsku ? hahahah ,kpina ...

Gratuluje włodarzom Wrocławia i Gdańska durnych pomysłów ...
OlaL / 62.87.247.* / 2008-09-03 12:58
Witam, w grudniu urodzi nam sie dziecko, juz teraz zastanawiam sie nad żłobkiem (słyszałam o strasznych kolejkach) niestety po przeczytaniu regulaminu dowiedziałam się że dziecko nie zameldowane na stałe we Wrocławiu nie ma prawa dostać sie do wrocławskiego żłobka. I co z tym fantem zrobić? Proponuję wysłać oficjalny list do prezydenta miasta, proszę o pomoc pana Bartosza Chochołowskiego w zredagowaniu takiego listu i w zebraniu pod nim podpisów. z poważaniem
Ola
Assad / 195.93.142.* / 2008-04-08 11:27
Wprowadzić z powrotem pańszczyznę i przypisać ludzi do ziemi. Łatwiej wtedy będzie ich pilnować. Kamery w miejscach publicznych, podsłuchy i kontrola emaili nie wystarczają.
w. / 217.96.220.* / 2008-03-19 09:21
Posłowie powiedzieli, "Głupie prawo ale trzeba stosować". Kiedy powie im cos społeczeństwo?
arch / 2008-03-19 15:02 / Tysiącznik na forum

Wygodni urzędni
kombinują dalej - zamiast wprowadzić Rejestr Usług Medycznych -to " reformę lecznictwa w Polsce sfinansują sami ---pacjenci-----. "
PAP/IAR, ABa /11:34
Pacjenci będą płacić
Najważniejsze ustalenia z kończącego się "białego szczytu" ograniczają się do kilku punktów. Ale wprowadzenie ich w życie rozpocznie prawdziwą rewolucję w służbie zdrowia.
Według dziennika "Polska"
--------najważniejsze jest to, że reformę lecznictwa w Polsce sfinansują sami ---pacjenci-----.
--Kończy się epoka tzw. darmowej opieki zdrowotnej.
--Wkrótce pacjenci będą płacić m.in. za wyżywienie, noclegi i porady specjalistów.
--Każda wizyta u kardiologa czy laryngologa miałaby już niedługo kosztować "
Mateusz42 / 62.181.190.* / 2008-03-19 09:16
Proszę Pan, jak się coś pisze to trzeba najpierw sprawdzić.
Zameldowanie nie ma nic wspólnego z prawem do lokalu.
Ustawa o ochronie praw lokatorów w żaden sposób nie odnosi się do "zameldowania".
Poza tym od wielu lat mieszkam wyłącznie w wynajmowanych mieszkaniach i bez zameldowania i nigdy poza drobnymi uciążliwościami nie miałem z tym klopotów.
Wszędzie składałem oświdczenie o miejscu "zamieszkania" i to zwykle wystarczało. A tam gdzie nie wystarczało prosiłem o odmowę na piśmie ze wskazaniem odpowiedniej podstawy prawnej i to zwykle kończyło problem. Bo o wielu użędnikach niestety można powiedzieć, że są mocno niedouczeni jak większość społeczeństwa ktora pozwala się ganiać takim leniwym nieukom.
man13 / 2008-03-19 10:28 / Tysiącznik na forum
Jak sie cos czyta to trzeba ....... .
Zameldowanie nie ma nic wspólnego z prawem do lokalu.
Ustawa o ochronie praw lokatorów w żaden sposób nie odnosi się
do "zameldowania".

... i w tym jest problem!
amro / 83.13.87.* / 2008-03-19 08:48
Problem jest proszę Pana gdzie indziej po prostu subwencja oświatowa jest niedoszacowana i gminy dokładają do interesu po kilka tysiecy na ucznia , Państwo pozbyło się strupa i przekazało go gminom , gdyby było normalnie szkoły biłyby się o uczniów ,
ps nie jestem z wrocławia ale problemy są w całej polsce
Bartosz Chochołowski / 2008-03-19 21:23 / Redakcja Money.pl

Problem jest proszę Pana gdzie indziej po prostu subwencja
oświatowa jest niedoszacowana i gminy dokładają do interesu po
kilka tysiecy na ucznia

Zgadzam się i wiem, że właśnie tak sytuacja wygląda, ale czy to ma być pocieszeniem dla rodzica? Władzie miasta wydają pieniądze, żeby skłonić emigrantów zarobkowych do powrotu do Wrocławia, ale gdzie dzieci tych ludzi mają się uczyć? Gdzie mają chodzić do żłobka lub przedszkola? Uważam, że problem, kto finansuje edukację, nie jest problemem rodziców, którzy mają obowiązek posłania dzieci do szkoły.
Pozdrawiam!
xyxyx / 84.10.47.* / 2008-04-10 11:45
Jeżeli gmina dopłaca kilka tysiecy do każdego ucznia, to ja chętnie zwolnię ją z tego obowiazku (niech mi tylko obniżą podatek) i wyślę dzieciaka do szkoły prywatnej. Wszyscy bedą zadowoleni: i ja i dziecko i gmina i właściciel szkoły prywatnej. W przeciwieństwie do Pana uważam, że edukacja moich dzieci to mój problem, ale Państwo chciało go wziąc na siebie, żeby zarobić (tak jak ja biorę na siebie problemy swoich klientów, nie dlatego że o nich się troszczę, tylko dlatego żeby mi zapłacili). Wróćmy do normalności!!!
man13 / 2008-03-19 10:30 / Tysiącznik na forum

po prostu subwencja
oświatowa jest niedoszacowana i gminy dokładają do interesu po
kilka tysiecy na ucznia

Jak mniemam z podatkow platnika lokalnie odprowadzajacego go do urzedu?
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-19 10:52
podatki dochodowe (nie mylić z pośrednimi) od dochodów indywidualnych odprowadzane sa (przynajmniej w części) do gmin miejsca zameldowania obywatela .. stad opór wielu samorządów przed swiadczeniem usług czy raczej finansowaniem .. osobom nie zameldowanym na terenie danej gminy

kiedyś money.pl poruszał ten problem .. w kontekscie warszawskim .. chodziło o to że wiele osób mieszka, pracuje i zarabia w warszawie .. a podtki dochodowe zostawia w miejscu swego zameldowania .. co bardzo oburza włodarzy warszawy.

oczywiście moge sie mylić .. nie znam za dobrze prawa podatkowego w polsce
MN4 / 80.51.231.* / 2008-03-19 07:38
Panie Palikot, pół roku zmieniałem adresy w dokumentach różnorakich, aby spełnić zadość, i to przy zmianie ulicy w tej samej dzielnicy miasta.
Jeżeli czegoś z tym Pan nie zrobi zacznę bojkotować lubeski Polmos i nie będzie już per pan.

Najnowsze wpisy