Choroba zawodowa

izydar@wp.pl / 2012-05-08 11:05
Witam,
15 lat pracowałam w firmie ,6 lat jako operator na hali produkcyjnej -praca fizyczna .zatrudniając się byłam osobą zdrową bynajmniej nie miałam problemów z kręgosłupem.Po paru latach zaczeły się dolegliwości zwiazane z drętwieniem i nieczuciem lewej nogi.Miałam wypadek na hali ,którego nie zgłosiłąm bo się bałam było to odnotowane przez bhp jako zdarzenie.Zakąłd pracy stworzył mi stanowisko w biurze.Niestety paraca fizyczna odbiła się na moim kregosłupie i siedzenie za biurkiem niczego nie poprawiło.Doszło do paraliżu ,przeszłam dwie operacje kregosłupa lędźwiowego zakończone całkowitym usunięciem jądra miażdżystego.Organizm był osłabiony i doszło do zapalenia kości.Było ciężko do tej pory nie czyje lewej nogi.Wróciłąm do pracy i po 7 latach pracy odezwał się kręgosłup szyjny.Duza przepuklina w odcinku C^6-c7 wymaga operacji i wstawienie sztucznego dysku.Dolegliwości kręgosłupa nigdy mi nie mineły ale tabletki przeciwbólowe pomagały mi pracowac i funkcjonować w życiu codziennym.Na początku roku dowiedziałąm się że zakłąd pracy likwiduje moje stanowisko w sumie bywałam na zwolnieniu często właśnie na kregosłup.Jestem obecnie na L-4 i w połowie maja mam planowaną kolejną trzecią już operację polegającą na usinięciu dysku w odcinku szyjnym wraz z przepuklina i wsawieniu sztucznego.Czy w moim przypadku mogę starać się o chorobe zawodową???
Prosze o odpowiedź
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
izydar@wp.pl / 2012-05-09 08:38
Serdecznie dziekuję i pozdrawiam:)
szklarek / 2012-05-08 11:20
Niestety NIE- tego rodzaju schorzenie nie jest wymienione w ZAMKNIĘTYM ( tj. ściśle wyliczonym ) katalogu chorób zawodowych.

O czym więcej:

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/choroby;zawodowe;-;wiecej;obowiazkow;dla;firm,225,0,542689.html

Należy raczej dążyć do uzyskania orzeczenia o niezdolności do pracy ( renta ).
izydar@wp.pl / 2012-05-08 11:28
Czyli od pracodawcy nie mogę wyegzekwować nawet odszkodowania?
szklarek / 2012-05-08 11:54
Moim zdaniem nie- przecież pracodawca mimo braku orzeczenia o chorobie zawodowej i jak rozumiem również orzeczenia szkodliwości pracy na dotychczasowym stanowisku stworzył Pani możliwość pracy biurowej, choć nie miał takiego obowiązku.

Teraz może Pani liczyć na odprawę pracowniczą ( jeśli to duży -20 osób- pracodawca ).
izydar@wp.pl / 2012-05-08 12:52
Oczywiście nie miał takiego obowiązku zrobił tak ponieważ bał się iż będe starała się o rentę wypadkowa a poza tym teraz niby likwiduja to stanowisko i wiedząc że "przyszłam"z hali produkcyjnej chcieli mi tam zaproponować powrót wiedząc ,że mam problemy z kręgosłupem i to niemałe.Proszę mi jeszcze powiedziec czy mimo tego iż bede się starała o rentę to moge liczyc na odprawę i kiedy zakąłd pracy może mi dac wypowiedzenie bo napewno będę wnosić o zasiłek rehabilitacyjny do ZUS? acha i czy te odpowiedzi na moje pytania są darmowe?
Pozdr
szklarek / 2012-05-08 19:46
Prawo do odprawy pracowniczej zależy od strony po której leżą przyczyny rozwiązania stosunku pracy i wielkości pracodawcy.

O czym więcej tu:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html

Staranie o rentę nie ma nic do ww odprawy, co więcej przejście na rentę da prawo do drugiej, niezależnej odprawy rentowej z art. 92'1 KP.

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/odprawa;emerytalno-rentowa;-;kiedy;przysluguje;pracownikowi,249,0,599545.html

Wypowiedzenie z powodu likwidacji stanowiska może być wręczone dopiero po powrocie do pracy. Jeśli jednak wcześniej minie okres zasiłkowy- może być nawet w trakcie zwolnienia dokonane rozwiązanie umowy w trybie art. 53- czyli już bez winy pracodawcy i prawa do odprawy pracowniczej.
Czyli po 182 dniach zwolnienia lekarskiego lub 182 dniach + 3 mc świadczenia rehabilitacyjnego.

Odpowiedzi moje ? Pewnie, że darmowe :-))

Najnowsze wpisy