Forum Polityka, aktualnościKraj

Chorzy na raka będą leczeni jak dotychczas

Chorzy na raka będą leczeni jak dotychczas

Money.pl / 2010-01-07 10:56
Komentarze do wiadomości: Chorzy na raka będą leczeni jak dotychczas.
Wyświetlaj:
T. / 81.190.51.* / 2010-01-07 15:28
Przecież to proste.
Tak skonstruujemy przepisy , aby nikt nie wiedział do końca o co tutaj chodzi .
A jak ktoś ma wątpliwości , to niech zwróci się o interpretacje tychże do ministerstwa .
- Telefonicznie ?
- Nie ! Takich informacji telefonicznie nie udziela się .
- Na piśmie ! - A to już jest płatne .
I każdy zainteresowany śle pismo z zapytaniem , co też tam nasi ministrowie ustalili , bo my "analfabeci " nic z tego nie rozumiemy.
Pieniądze wpływają , zainteresowani otrzymują tłumaczenie zapisów z polskiego na polski i karuzela się kręci .
Grunt to utrudniać sobie życie nawzajem .
Ja raz jeszcze / 217.153.235.* / 2010-01-07 15:20
Urzędnicy to gorsza kasta od lekarzy czy prawników bo należą do niej wyłącznie IDIOCI !!!
Polaków jest ciągle za dużo w Polsce. Część wyjechała ale to za mało. Starsi i chorzy muszą POWYMIERAĆ ! I wtedy bedzie dobrze. Sami młodzi, zdrowi, piekni i bogaci. Ech, raj na ZIEMI...
Lysy 25 / 77.255.174.* / 2010-01-07 13:25
No cóż... prawda jest taka że jak nie ma kasy to coraz to więcej ludzi nie otrzyma leczenia (nawet tego ratującego/przedłużającego życie).

Tak było dawniej i tak bedzie w przyszłości.

Te kilkadziesiąt lat tzw "bezpłatnego leczenia" było tylko krótkotrwałą aberracją na przestrzeni dziejów.
Trzeba się będzie z tym pogodzić.

Ani Tusk, ani Kaczor ani Obama ani Putin nic tu nie pomoże i nic nie zmieni.

Cała ta zagrywka ministerstwa była testem reakcji społecznej na ekonomiczną konieczność zaciskania pasa.
Tłuste lata się skończyły.
jan kowalski / 2010-01-07 17:18 / Tysiącznik na forum
nie chciałbym byc złośliwy, ale kiedy będzie umierał Ci ktoś bliski, może Ty ciężko zachorujesz, to też bedzie abberacja, nic nie znaczące mknienie? Jeśli tej kasy nie ma, to trzeba ją znależć, wygospodarować, bo w przeciwnym razie będziesz skomlał pod drzwiami szpitala o pomoc i się jej nie doczekasz.Z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że nawet bardzo dobrze zarabiający Polacy nie będą w stanie oplacać swego leczenia, zwłaszcza chorób nowotworowych czy np. operacji kardiologicznych. Kiedyś wyliczono, ze 90% naszych skladek zdrowotnych wydawanych jest w ostatnim roku życia, więc dla PO i durnej Kopacz jest to chyba drogowskazem i zbawieniem na uratowanie walącego się systemu i możliwości kręcenia lodow.
Lysy 25 / 77.255.238.* / 2010-01-07 19:45
Wiesz, zdaję sobie sobie sprawę, że mogę nie doczekać się pomocy.
Takie jest życie... trzeba kiedyś umrzeć...
Po co skomleć?
Co się odwlecze to nie uciecze.
Skondinąd jeżeli czegoś (np. kasy) po prostu nie ma to się jej nie znajdzie.
Z pustego Salomon też nie naleje.

Leczenie chorób nowotworowych kosztuje kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeżeli w ogóle jest szansa wyleczenia.

W innym przypadku możemy wydać nawet kilkaset tysięcy złotych i co najwyżej przedłużyć kiepskiej jakości życie o parę lat.
Jak ktoś ma dorastające dzieci to może i warto, inaczej nie ma sensu.
chemioterapiadlaKopacz / 83.23.252.* / 2010-01-08 06:27
domyślam się, że jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekiem, więc nie dziwię się takiemu podejściu do sprawy. Uważasz się za zdrowego, nieśmiertelnego, nic Ci nie dolega, możesz jeszcze pracować, zarabiać. Ale uwierz mi, wystarczy chwila, wypadek samochodowy, cegła z dachu czy rzeczywista choroba abyś szybko zmienił zdanie. Nikt nie chce umierać jeśli tylko ma opiekę, a eutanazja to wymysł społeczeństw leniwych, wyzutych z człowieczeństwa. W Holandii starsi ludzie boją się iść do szpitala, bo nie wiedzą czy z niego wrócą, czy rodzina nie każe ich uśmiercić w majestacie prawa. Spójrz na ludzi, którzy chcieli eutanazji, przykutych do wózka inwalidzkiego czy łóżka, a którzy po otrzymaniu pomocy bardzo szybko z niej zrezygnowali.
Tylko debilowaty idiota może chcieć umierać wcześniej albo jakiś maniakalny samobójca. Nie masz kolego zielonego pojecia, jak ciężko chorzy ludzie chcą żyć, jak zależy im na każdym dodatkowym dniu otrzymanym od Boga, więc nie próbuj wyceniac tego życia na pieniądze.


Wiesz, zdaję sobie sobie sprawę, że mogę nie doczekać się pomocy.
Takie jest życie... trzeba kiedyś umrzeć...


Uwierz mi, NIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWY. Po prostu nie dorosłeś jeszcze do tego, by się na ten temat wypowiadać.
Lysy 25 / 77.255.154.* / 2010-01-08 09:13

Uwierz mi, NIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWY. Po prostu nie dorosłeś jeszcze do tego, by się na ten
temat wypowiadać.

Zdaję sobie dobrze z tego sprawę.
Jestem już po 40-tce, tak więc okres "świetności" mam już poza sobą.
Za kolejne 40 (a może za 4?) lata przyjdzie korkować. Trudno.
Mój wójek po wylewie odmówił jedzenia po to żeby szybko umrzeć i dłużej się nie męczyć a miał tylko częściowy paraliż.

Życie ludzkie jak najbardziej trzeba przeliczać na pieniądze ponieważ dla wszystkich owych pieniędzy po prostu nie ma.
I nie znajdą się bo ktoś tak chce, bo to nieludzkie żeby kogoś nie leczyć, bo prawa człowieka itd.
Prawa przyrody biorą precedens nad prawami człowieka.

Twoja kurczowa obrona życia nawet jeżeli jest ono bardzo kiepskiej jakości świadczy o pewnej infantylizacji.
Ot po prostu małe dziecko chce żyć i już, nawet po końcu świata i tupie nóżkami na samą myśl, że to może kiedyś się skończyć.

A skończy się na pewno.
troce chora / 87.206.240.* / 2010-01-07 18:07
no i bolesne przerwania blogiego snu wariata niedlugo wybory radze o tym wszystkim pamietac!!!! a poza tym to tylko trzydziestu kilku ludzi jak powiedziano!
Dotana / 79.191.28.* / 2010-01-07 13:19
Mamy więc w kraju chemioterapię niestandardową, najnowocześniejszą i inną, standardową... CZYLI JAKĄ ????Skupujemy FARMAKOLOGICZNE ŚMIECI natrzepane przez koncerny farmakologiczne i zalegające ich magazyny? Starzyznę, leki których nikt inny nie chce??? A może płacimy im za nie ponieważ pan x czy y dostał w łapkę odpowiednią kasę???Jako płatnik podatków i składek zus domagam się wiedzy na ten temat. Wiem również, że dostanie się do programów "nowoczesnej chemii" nie przebiega prawidłowo- ale to w końcu walka o życie.
leming / 83.31.246.* / 2010-01-07 13:03
Tusk, to twoi urzędnicy podejmują takie decyzje. Do roboty!

Ale co ja mówię
zeb / 83.12.199.* / 2010-01-07 12:50
czy żyją osoby które miały powiedzmy 5 lat temu chemoterapię? (proszę nie pisać o "vipach" bo to inna bajka)
mat3422 / 91.193.208.* / 2010-01-07 22:13
Wbrew pozorom tak. Tylko w Polsce po paru latach u chorego pojawiają się nawroty, bo terapia jest prowadzona jak najtańszym kosztem. Czyli na zasadzie "gdy miną główne objawy, to nie zajmujemy się już przypadkiem".
rzsail / 87.205.237.* / 2010-01-07 22:09
4 lata temu miałem chemioterapię i żyję, ale tylko wspomagającą, podtsawą było usunięcie chirurgiczne
rzsail / 87.205.237.* / 2010-01-07 22:09
4 lata temu miałem chemioterapię i żyję, ale tylko wspomagającą, podtsawą było usunięcie chirurgiczne
landrower / 79.188.238.* / 2010-01-07 12:29
dosyć juz tej drugiej IRLANDII, trzeba to przrwać póki nie jest za późno !
dareg / 87.207.65.* / 2010-01-07 11:36
PO dwóch kadencjach rządów PO i prezydenturze Tuska ilość obywateli Polski zmniejszy się o jakieś 5 - 6 mln
zadbają o to kierowane przez nich : Narodowy Fundusz Zagłady i Zakład Utylizacji Starców
BIGJOE / 79.188.238.* / 2010-01-07 12:33
jeszcze dojdzie eutanazja, bo przecież tych świadków najnwszej historii trzeba zneutralizować !
legendy magdalenkowej rewolucji musza mieć swoje ulice i pomniki !
a jak sie wszystko wyda, bo znajda sie papiery na Łubiance i sejfach Stasi , to co wtedy z LEGENDAMI ?

przeprasam, czy Tybet jest już WOLNY, bo wielki wódz miał receptę dla Dalajlamy, jak się uwolnic od Chin ?
janiszek72 / 2010-01-07 11:29 / Tysiącznik na forum
To namacalny dowód na jakość tworzonych przepisów nowego prawa dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich potencjalnych wyborców zatroskanego o losy Polek i Polaków Donalda Tuska. Kochani wyborcy, głosujcie na Donka, on Was ogrzeje, on Was uleczy, on Was pocieszy i pomoże Wam w każdej Waszej bolączce, on wreszcie sprawi abyście szczęśliwi i uśmiechnięci zeszli z tego zdrowo porypanego padołka. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
T. / 81.190.51.* / 2010-01-07 15:34
Szkoda się denerwować . Oni i tak nic nie rozumieją . Donka wybiorą na prezydenta i dalej będą narzekać na komunę .
Ksoupkacaz / 83.20.194.* / 2010-01-07 11:19
Ludzie otwórzcie wreszcie oczy, to jest sposób PO na ratowanie ZUS i służby zdrowia. Kopacz miała nadzieję, że grypa wytępi kilka milionów ludzi, a skoro to nie wyszło, to trzeba pomóc zejść z tego świata chorym, starym i niedołężnym. Emeryci, renciści, chorzy wyciągają przecież swoje brudne łapy po jałmużnę do ZUS, więc aby zaoszczędzić lepiej ich uśmiercić, a POje...sy będą kręcić lody w szpitalach, podzielą się z Rychem , Zbychem tym co po nich pozostanie.
tymianek&rzepa / 79.188.238.* / 2010-01-07 10:56
czekamy na wasz dekret o eutanazji pełowcy.

wtedy problemy sie skończą, wystarczy jeden szpital na Polskę, wyłąłcznie dla oligarchów z PO.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy