Forum Forum dla firmDotacje

Christopher Sims zdradza, co może pomóc strefie euro

Christopher Sims zdradza, co może pomóc strefie euro

Wyświetlaj:
praktyczny / 77.115.208.* / 2011-11-02 15:04
.

" Bez centralnego organu władzy, który wydawałby dyrektywy w sprawie polityki podatkowej wszystkim krajom członkowskim..."

Tak, tak , Panie Noblisto, genialne !

Bo jedyne czego nam trzeba do szczęścia, to:

- zatrudnić ( na koszt podatników) parę tysięcy dobrze uposażonych urzędników w nowym organie władzy ,

- zakupić parę kilometrów kwadratowych Puszczy Amazońskiej na papier, by nowi urzędnicy mieli na czym pisać swoje dyrektywy.
jakto / 195.117.93.* / 2011-11-02 14:12
W Polsce sytuacja jest banalnie prosta:
1. Zlikwidować KRUS
2. Zlikwidować wcześniejsze emerytury dla nauczycieli, policji, górników.
3. Zlikwidować fundusz kościelny
4. Wprowadzić składki ZUS dla prokuratorów i sędziów.
5. Zlikwidować Agencje nieruchomości rolnych i inne agencje mienia.

To da nam takie dochody, że sami zaczniemy pożyczać innym.
raz a dobrze / 77.115.208.* / 2011-11-02 15:23
Można jeszcze prościej i radośnie :

ad 1. Zlikwidować wszelkie instytucje ubezpieczeniowe dotowane z budżetu : ZUS, KRUS i inne,
ad 2. Zlikwidować emerytury , zasiłki , renty, czyli pracujemy do ostatniego tchnienia na tym ziemskim padole,
ad 3. Kościoły- Bóg(-owie) z nimi- niech się same ratują,
ad 4. Patrz : punkt 1.,
ad 5. Ziemię i mienie przepić .
Długi John / 83.6.140.* / 2011-11-02 13:40
Ja mam dużo lepszą radę niż pan profesor od ręcznie sterowanej gospodarki kołchozowej. Skasować to całe badziewie z gwizdkami (szkoda że nie czerwonymi) i pozwolić tym co są głupi na bankructwo, a tym co są zdolni, mądrzy i pracowici - na bogacenie się. Słowem oddać wreszcie pałeczkę normalnym, zdrowym mechanizmom rynkowym.
Bezinteresowny / 2011-11-02 14:07 / Bywalec forum
Denerwuje mnie to że wszędzie toczą się dysputy na temat euroladnu, a tak naprawdę ja jako jednostka, jako obywatel RP nie mam nic do powiedzenia... bo może nie chcę na przykład żeby moje pieniądze szły na pomoc dla darmozjadów z Grecji.
nodric / 83.20.88.* / 2011-11-02 12:34
Może zacznie doradzać Obamie, równie mądrze.
Natter2 / 2011-11-02 11:05 / Tysiącznik na forum
Noblista ? To co gada ten Noblista pisałem na Forum już dwa lata temu. Ratowanie strefy euro ? To się nieda.Jedynym wyjsciem jest jaknajszybszy powrót walut narodowych.Wykluczenie samej Grecji jest niemożliwe do przeprowadzenia

Najnowsze wpisy