Forum Polityka, aktualnościKraj

Chrystus w Tupolewie, monstrancja za kabiną

Chrystus w Tupolewie, monstrancja za kabiną

Money.pl / 2011-04-23 16:37
Komentarze do wiadomości: Chrystus w Tupolewie, monstrancja za kabiną.
Wyświetlaj:
Tako rzecze Zaratustra / 91.94.208.* / 2011-04-23 16:56
O KAPŁANACH:
Z luk składał się duch tych zbawicieli, a w każdą taką pustkę wtykali oni swój omam, swego pokutnika duchowych niedostatków, którego Bogiem przezywali.
marynarz098 / 2011-04-23 16:37 / Tysiącznik na forum
Gdzie jest whatever, ja sie pytam gdzie On jest????
Pokaz im co potrafisz!!!!
tesa1959 / 2011-04-23 16:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale się uchachałam z Twojej tęsknoty do whatevera :)))
tesa1959 / 2011-04-23 16:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Prawdę mówiąc, jestem zniesmaczona takim wystrojem Grobu Pańskiego, jak kiedyś byłam zniesmaczona wystrojem w kościele św. Brygidy w Gdańsku. To, że wraz ze śmiercią nic się nie kończy nie musi być manifestowane w tak oryginalny sposób. Założę się, że większość odbiera to jak chęć utrwalenia podziału w społeczeństwie lub nowego jego podziału. Pewnie, Grób Pański powinien w jakichś sposób nawiązywać do czasów współczesnych, aby można było odczytać wartość męczeństwa Chrystusa, ale bez przesady, to sugeruje zupełnie coś innego.
marynarz098 / 2011-04-23 17:00 / Tysiącznik na forum
Ja w tej dziedzinie jestem tradycjonalista.
tesa1959 / 2011-04-23 17:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, tylko większość ludzi wtedy traktuje to tylko jako swego rodzaju historie. Np. ja w szkole przedstawiam Jasełka w odniesieniu do dnia dzisiejszego. Nie ma tam osiołków, króli, pastuszków (chyba, że w tle). W nich Betlejem to każda rodzina, to człowiek odrzucony itp.W ubiegłym roku przygotowałam z uczniami w ten sposób Misterium Paschalne , gdzie też był ważny przede wszystkim człowiek. Tam Golgotą był dom starców, a zmartwychwstanie pojawiło się w momencie zrozumienia przez rodzinę, co jest w życiu ważne. Takie inscenizacje przemawiają bardziej, bo ludzie oddzielają Biblię od realiów dnia dzisiejszego i to pomaga im zrozumieć przesłanie Biblii. Ale nie Tupolew!!!
marynarz098 / 2011-04-23 17:21 / Tysiącznik na forum
To bardzo nowatorskie.

Mi poprostu jak bylem dzieciakiem podobali sie panowowie strazacy, i atmosfera ze swietami zwiazana, i tak mi zostalo ( dlatego o tradycji mowie)....... u mnie w domu byla wspaniala atmosfera. Dwie kultury sie mieszaly, rzymska i grecka, potrawy sie mieszaly, jezyki sie mieszaly......ukrainski i polski. Pieknie bylo. Ostatnio bylem na obrzadku katolickim 20 lat temu, pamietam strazakow........i atmosfere w domu.

ps: boje sie ze strazakow to ja z wigili wziolem????? Ale czy to wazne, wazne jest ze bylo pieknie.

A tupolew.......e zostawiam w spokoju. Jak sie komus podoba, to jego sprawa, a jak nie to tez nie widze tragredii, dla mnie nie ma TU-154 zwiazku.
tesa1959 / 2011-04-23 17:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Strażacy są przy Grobie Pańskim, więc dobrze pamiętasz. Ależ ja tego nie odrzucam, ale tradycja, tradycją - musi pozostać, ale nie zaszkodzi akcent współczesny. Moje przedstawienia nie kłócą się z liturgią, a tylko ją uzupełniają przez możliwość pełniejszego wymiaru świąt, tzn, że dzisiaj Jezus rodzi się w każdym człowieku, że umiera i zmartwychwstaje w każdym człowieku, bo On przyszedł na ziemię, aby służyć ludziom, a dzisiaj służy przez nas. Matka Teresa z Kalkuty idąc na Mszę św. z udziałem papieża Pawła VI zauważyła na ulicy umierających ludzi. Jak później powiedziała, została, aby służyć Chrystusowi w tych cierpiących. To nasze zadanie dzisiaj, co nie oznacza, że nie należy uczestniczyć w Eucharystii. Bez niej staniemy się tylko narzędziami wykonującymi obowiązki, a zabraknie tego co najważniejsze - miłości do bliźniego. (Zaraz mi tu
whatever

wyjedzie z hipokryzją:))
marynarz098 / 2011-04-23 17:46 / Tysiącznik na forum
Milosc jest najwiekszym darem, ale nie jest rzecza wszystkich.
tesa1959 / 2011-04-23 17:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Każdy jest do niej stworzony, ale nie każdy potrafi ten dar wykorzystać do właściwych celów, a szkoda. Świat byłby piękniejszy, gdyby ludzie przestali skakać sobie do oczu.
marynarz098 / 2011-04-23 17:58 / Tysiącznik na forum
Nostalgia nam sie tu wkradla, to nieludzkie, tak siebie traktowac,............. palic i zarzynac, krwawa rewolucje wzbudzic........gdzie jest whatever?????dawac mi go tu.
tesa1959 / 2011-04-23 18:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No tak ... a miało być wesoło:)
marynarz098 / 2011-04-23 18:04 / Tysiącznik na forum
W koncu swieta za pasem. Bog nam zmartwychwstal!
tesa1959 / 2011-04-23 18:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I znów nostalgia... Przez okres świąt nic specjalnego nie będzie się pewnie działo, więc nie będzie tematu do dyskusji... . Kurczę, moja klawiatura chyba łączy się z Twoim statkiem, bo coraz częściej muszę poprawiać na polskie litery.
marynarz098 / 2011-04-23 18:48 / Tysiącznik na forum
Ide pospac troszke bo moze w nocy robic trzeba mi bedzie, mysle ze o 22 powinienem sie z polki z kulac, wtedy zajze, ale gdyby Cie nie bylo to do uslyszenia/przeczytania.
Jutro pomimo swiat ja bede na wachcie, od 13 do 19, jak juz sie objesz daj znac.

A ja przypilnuje by ropa sie szerokim strumieniem lala.

Wszytkim zycze spokojnych i wesolych swiat, uwazajcie na drogach, i nie pjcie przed podroza, uwazajcie na opozycyjne do waszych ugrupowania polityczne.Smacznego jajka, mokrego dyngusa.

Whatever tobie tez zycze wesolych swiat
marynarz098 / 2011-04-23 16:43 / Tysiącznik na forum
To przedswiateczny humor.
Jezus Chrystus z Nazaretu / 188.221.79.* / 2011-04-23 18:35
1 kwietnie niestety juz byl, tak wiec humor nieco spozniony...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy