Forum Polityka, aktualnościKraj

CHWAŁA DLA VIOLETTY

CHWAŁA DLA VIOLETTY

Glagiator / 84.10.38.* / 2011-12-26 16:12
Byłem fanem jej talentu i upajałem się pięknem jej głosu, mniej więcej w tym samym czasie przeżywaliśmy młodość i sukcesy realnego socjalizmu okresu PRL. Moje życie było mocno osadzone w realiach tamtych czasów i być może jestem jednym z nielicznych którzy mogą dać świadectwo prawdzie. Przeżyłem podobne rozterki i upokorzenia i mimo upływu tylu lat aż strach o nich wspominać. W życiu nie wystarczy mieć talent, trzeba jeszcze zgodzić się na to aby ten talent został wykorzystany zgodnie z linią i potrzebami aktualnej władzy i państwa reprezentowanego w stosunku do obywateli przez jego służby specjalne. Było nie do pomyślenia aby młoda, dobrze zapowiadająca się aktorka z perspektywą wyjazdu do „zepsutego kapitalistycznego świata „ nie została przez te służby wykorzystana dla dobra socjalizmu i światowej rewolucji. Bez takiej zgody nie było mowy o wydaniu paszportu a jeżeli już trzeba było go wydać bo nie było innego wyjścia to taką osobę otaczano troskliwą opieką zaprzyjaźnionych agentów. Z tego co słyszałem z różnych wypowiedzi z tamtego okresu to z panią Violettą Villas właśnie tak było. Jako kobieta o niezwykle delikatnej strukturze osobowości nie nadawała się do tego i nie chciała zostać polską Mata Hari. Obijały mi się o uszy takie wypowiedzi w stylu , że w USA nie osiągnie pani nic, doprowadzimy panią do obłędu, skończy pani w pośmiewisku i zniszczymy pani legendę. To wszystko jest wyjątkowo zadziwiające i dziwne ale jakoś się sprawdziło .Ta kobieta była za słaba miała za małą wiedzę z innych dziedzin i niestety nie potrafiła się obronić. Podobne wypowiedzi kierowano także i pod moim adresem , przysyłano umyślnych , często o niskim statusie zawodowym aby dać mi do zrozumienia że praktyczną władzę sprawuje zwykły lud, którzy oświadczali mi wprost, swoje dyplomy i kwalifikacje może pan sobie przybić na nagrobku bo do tego czasu nikomu nie będą potrzebne , podczas gdy zwykłe miernoty i ciemniaki popełniające podstawowe błędy ortograficzne i legitymujące się dyplomami ukończenia renomowanych uczelni szli do góry jak burza. A dziwne że tyle lat po polskich przemianach ustrojowych i przy takich nakładach na IPN nikt tej sprawy jeszcze nie wyjaśnił. Wielce szanowna pani śp. Violetto, proszę spać snem wiecznym spokojnie , są jeszcze na świecie ludzie , którzy dadzą świadectwo prawdzie o pani heroizmie walki o wielkość i godność człowieczeństwa.

Najnowsze wpisy