Forum Forum inwestycyjneForex

Chwila uspokojenia na złotym

Chwila uspokojenia na złotym

Money.pl / 2009-02-03 12:11
Komentarze do wiadomości: Chwila uspokojenia na złotym.
Wyświetlaj:
petro 1970 / 80.53.34.* / 2009-02-03 15:20
generalnie ja to mam gdzies.
Niech wzrasta i do 1000 zl za 1 CHF-a - najwyzej przestaniemy placic kredyty i banki beda wtedy sie drapac po brodach dlaczego ?
Rachunek jest prosty - mam rodzine, male dziecko i jesli bede mial do wyboru podstawowe zakupy czy rate to wybiore zakupy, najwyzej zarejestruje sie na najnizsza i niech komornik sciaga ile da rade . A mieszkanie ? prosze bardzo niech zabieraja - gdzies musza i tak dac cos do mieszkania . Tylko moje pytanie brzmi - a co bedzie jak kredyty przestanie placic 4 czy 5 MILIONOW polakow ? Zabiora 5 milionom Polakow domy/ mieszkania ?
Nie badzmy smieszni.
Aktualnie to co widzimy to po prosu ordynarna napasc finansjery na nasza gospodarke i jestem bardzo zdziwiony / oburzony ze NIKT z rzadu nic z tym nie robi . Najsmieszniejsze dla mnie jest to ze jak waluta nasza byla mocna to podnoszono oprocentowanie a jak tanIeje to nasza RPP pomaga w deprecjacji zlotego i OBNIZA ! oprocentowanie.
Dlaczego u nas wszystko jest na odwrot ?
I prosze mi tu nie pisac o inflacji bo to przypomina spokoj na cmentarzu - TAK MAMY MNIEJSZA INFALCJE ALE TO DLATEGO ZE JUZ ZARZNELI / WLASCIWIE TO DOZYNAJA NASZA GOSPODARKE. Deprecjacja zlotego do USD w okolicach 70% czy do franka w okolicach 54% w ciagu sic! 4 MIIESIECY to po prostu ordynarne chamskie dzialanie spekulacyjne !.
po prostu powiem krotko. Mam taka nadzieje ze przyszle pokolenia precyzyjnie beda potrafily ocenic aktualne ekipy rzadzace i potepic skur...... ktorzy nas sprzedali za miske zupy .

Myslicie ze to dotyczy tylko tych biedniejszych kredyciarzy?
Jak sie posypie to sie posypie WSZYSTKIM wiec nie rozumiem czemu bracia rodacy ciesza sie z czyjegos nieszczescia. Wszystko jest ze soba powiazne i jak zacznie sie fala przejec przez banki to mieszkania poleca na leb i na szyje ( mozliwe spadki nawet do 70%)
I jak bracia Polacy majacy mieszkania BEZ kredytu ? Usmiecha sie strata 70% wartosci mieszkania ?
Nie wspomian m o tym ze automatycznie spadna o 50- 60% inne zakupy typu lodowki, kuchnie, meble, ubrania itd.... Spadnie do ZERA zapotrzebowanie na tynkarzy , glazurnikow etc...
Dalej sie cieszycie przyjaciele z tego ze KREDYCIARZE beda gleboko w dupie ?
To ludzie z kredytami nakrecili gospodarke bo to ludzie ktorzy chca cokolwiek osiagnac napedzaja ten kraj - ZARZNIJCIE ICH I WIECIE CO ZOSTANIE ?

gowno zostanie , i nie mowcie ze MNIE to nie dotyczy bo jak dotknie to wiekszosci ludzi to i WAS NIETYKALNI rowniez .


pozdrawiam doprowadzonych do ostatecznosci rodakow
sapaqi / 82.143.146.* / 2009-02-03 15:46
a mi sie caly czas wydawalo ze kryzys na swiecie to przez kredyciarzy wlasnie... hmmm :)
ktorzy owczym pedem, checia zycia ponad stan (kredyt na ktory ich praktycznie nie stac, sam znam osoby ktore walki rozne robily zeby im tylko zdolnosc kredytowa wzrosla), omotani wizja szybkiego spekulacyjnego zarobku, oglupieni propaganda rezimowej tv, developerow, sasiadow i kogo tam jeszcze, trabiacych ze bez kredytu i kupna mieszkania to przegraja zycie iteitepe sprawili ze np ceny ziemii czy mieszkan wzrosly o pareset procent w kilka lat...to normalne? wiec jak spadna o te wspomniane 70% nawet to i tak beda wyzsze niz powinny imho...
kredyty to sa dobre na rozkrecanie biznesu a nie na konsumpcje
hmm a tynkarze, glazurnicy czy operatorzy walcow to jeszcze niedawno zarabiali 3 razy wiecej niz srednia krajowa, pewnie niejeden lekarz/ksiegowy/... dumal czy nie rzucic pracy i isc ukladac kafelki sasiadowi :P - to wg Ciebie normalne? moze teraz wroci wsyzstko do normy nieco
piotr 1970 / 80.53.34.* / 2009-02-03 16:16
Nie rozsmieszaj mnie.
Pomysl logicznie, skoro nasza zlotowka zdewaluowala o 70% w stosunku do USD a praktycznie 80% elektroniki , ropy i innych artykulow jest kupowane za USD + 95% samochodow , i innych dobr za EURO to JAKIM cudem nie placisz dzis za telewizor 3600 zl tylko dalej 2000 zl ? Nie wydaje ci sie cos nielogiczne ?
4 miesiace temu telewizor kosztowal 1000USD dzis ten sam telewizor 500 USD . Znaczy co sklepy dokladaja ?
To samo dotyczy samochodow itd..
Wiesz co zacnzie sie dziac jak pensje beda dalej na tym samym poziomie a np samochod zdrozeje z 60 tys zl do 90 tys zl ? w koncu niedawno euro bylo po 3,2 dzis dochodzi do 5 zl a nie zauwazylem zeby Polska miala wlasnych producentow samochodow( nie mylic z montazniami) . To samo dotyczy kolejnych 80% produktow.
Dalej uwazasz ze ludzie byli przeplacani ? Dalej uwazasz ze ludzie zyja na kredyt ?
To nie jest wina ludzi ze MUSZA gdzies mieszkac a nie kazdy ma luksus mieszkania z rodzicami . NIe rozwalaj nie z lekarzami ( wiesz ile NAPRAWDE zarabiaja lekarze ?) chyba nie bardzo. Ja tu mowie o ludziach ktorzy zasuwaja po to zeby miec COKOLWIEK , ale wlasnie na takich ludziach zeruje nasz rzad, na ludziach ktorzy beda sie zabijac tylko dlatego ze MUSIELI wziac kredyt. Owszem nie bylo przymusu brania kredytu , tak samo jak nie ma przymusu brania slubu, rodzenia dzieci . Oczywiscie ze mozna mieszkac do konca zycia z mama, bratem/ bracmi/ siostrami w jednym malym mieszkanku tylko powiedz mi kto za 30 lat bedzie pracowal w Polsce na nasz dobrobyt ? Sprowadzisz chinczykow? najwidoczniej.
Zapominasz o najwazniejszym zadaniu PANSTWA. ----- STWORZENIU WARUNKOW DLA LUDZI ABY MOGLI G O D N I E ZYC , ROZWIJAC SIE ZAKLADAC RODZINY! ----
esli nie robi tego nasz rzad znaczy sprzedaje Polakow w jasyr , pytanie tylko komu ale na to musi sobie kazdy sam odpowiedziec .
REALNIE 300 zl kredytu to niecale 90 tys EURO a taki kredyt w Europie to jest NIC , szkoda tylko ze jestesmy juz 5 lat w UNII a zarobki mamy dalej jak w NIGERII.
Czy li jednak cos jest dalej nie tak. Aktualnie frankowcow ratuje jescze niski LIBOR, ale fala runie w chwili kiedy dalej frank bedzie po 3zl a libor skoczy z 0.5 % do "tylko np 2,5%.
Wiesz co bedzie ?
Liczysz ze oprzesz sie kryzysowi ? Nie licz na to bo wyskoczy hiperinflacja i nie takich jak ty przycisnie do sciany , wtedy NIKT nie bedzie pewny jutra.
Ale njaprosciej jest ponarzekac na KREDYCIARZY .


echh szkoda slow.
sapaqi / 82.143.146.* / 2009-02-03 16:53
spokojnie, ja nie narzekam na kredyciarzy... pisze to co podaje sie za przyczyne kryzysu i tyle...
co do dewaluacji zlotego... czy pare lat temu mielismy wlasne fabryki aut / elektroniki/...? mysle ze nie, a euro pamietam bylo wtedy po 4,8 np... i jakos ludzie zyli i z glodu nie umierali

mieszkanie zawsze jest dobrem luksusowym i nikt go nie kupuje za roczna pensje... ale ladnych pare lat temu tych rocznych pensji potrzeba bylo o niebo mniej niz obecnie na zakup mieszkania czy ziemii (ojciec kolegi kupil dzialke pod Wro pare lat temu za 20zl/m, ja 3 lata temu za 50zl/m, rok temu ceny w tej okolicy dochodzily do 200zl/m)... czemu? z powodu masowych kredytow dawanych kazdemu kto sie nawinal...i kupowaniu na wyscigi dziur w ziemii... to jakby nadrukowac miliony i dac kazdemu polakowi do lapki, normalne ze ceny skocza... doprowadzilo to do tego ze bez KREDYTU nikt juz nie mogl nazbierac na dom/mieszkanie/dzialke bo ceny poszybowaly pod niebiosa... a banki zacieraly raczki i liczyly zyski (a teraz kryzys to banki wydoja dodatkowo maluczkich bo im obroty spadaja z miliardow do milionow tylko)
z lekarzami to byl przyklad, chodzilo mi generalnie o wyksztalconych ludzi (choc np moja kuzynka jako mlody neurochirurg zarabiala juz po obowizakowych 5letnich praktykach,cos kolo 2k - musiala brac duzyru dodatkowe zeby jakos funkcjonowac, teraz smignela do norwegii i ma 10razy tyle na miesiac)

nie mam nic do tych co brali kredyt na mieszkanie bo chcieli zalozyc rodzine (i powiedzmy ze bylo ich na to w miare stac), gdyby tylko tacy brali to ceny bylyby dalej w miare przyzwoite i nie byloby kryzysu

a co do rzadu i jego wplywu na pozycje zlotego to mam wrazenie ze niewiele moglby tu zdzialac (i chwala Bogu moze) - nasza waluta rzadza raczej spekulanci i wielcy swiatowi gracze niz Tuski, Kaczynscy i spolka

ps. uwazasz ze 3zl za euro z 2008 to byla sensowna cena nie "z kosmosu" majaca odbicie w gosporarce Polski czy innym racjonalnym zjawisku? gdy dochodzilo do sytuacji ze np kawa w knajpce we Wro byla drozsza niz na glownym placu Barcelony?

ps2. kazdy kij ma 2 konce... ja jestem eksporterem, i moglbym w lipcu 2008 pisac w podobnym tonie jak Ty teraz... coz, kilka lat kokosy zbijali importerzy, moze teraz kilka lat dla eksportu? :)

peace :))
killer_debili / 83.19.119.* / 2009-02-03 13:46
gupia dziącha !
idz pasc gesi !
boss robson / 213.25.15.* / 2009-02-03 14:32
Kilerze debili dlaczego tak źle dla gęsi życzysz?
x_erpe / 79.190.174.* / 2009-02-03 13:06
Uspokojenie?
Niech Pani da sobie siana.
Urlop na 6M i dopiero powrót do prognozowania.
donek l / 83.8.86.* / 2009-02-03 12:30
tez nic nie wiedzą
MIke 90 / 192.193.245.* / 2009-02-03 12:56
Donek i NBP totalni ignoranci ani razu nawet słownie nie zainterweniowali w obrobnie złotego :(
A niestety nie wszystko produkujemy w Polsce, mamy spory dług zagraniczny, wiec obecne kursy nie sa takie dobre jak sie im wydaje, nie wspominając o turystyce.
Kwachs / 91.198.194.* / 2009-02-03 13:03
Donek interwieniował, w Davos mówił, że mamy silną gospodarkę.
Szkoda, że nie kupiłem trochę dolarów albo euro wcześniej...
janio / 83.27.115.* / 2009-02-03 14:59
co za glupi PiSowcy... oczywiscie, ze wszystko wina Tuska... strzelcie w glowy przynajmniej ubedzie kilku debili w naszym kraju!!!!
przeciez to paniczne ucieczki kursowe oraz wykup dolarow i eu - wszystko sie uspokoi z czasem, ropa tez szalala... i co? dolary zaczna tracic i zloty zyska.. ale troche cierpliwosci trzeba..
takie fale to nierealne rzeczy sa.. spadnie wszystko choc juz nie tak nisko jak kiedys...choc kto wie??
..a co do winy to raczej wina Kaczorow ze tak nie lubia Eu i nie wprowadzili go jak najszybciej - kto by sie teraz przejmowal?????? rachunek sumienia potrzebny a nie szczekanie!!
KOLORAT / 83.8.86.* / 2009-02-03 12:28
NIE ANALIZY ZBÓR HISTORYCZNYCH BREDNI NIE WIADOMO DLA KOGO CHCESZ BYC BANKRUTEM SŁUCHAJ ANALITYKA
BZWBK / 83.8.86.* / 2009-02-03 12:25
PORÓWNAJ KURS FORINTA DO ZŁ JAK ZŁOTY PŁYNIE DO FORINTA /PONAD1%/ TO NAWET PIES PLUTO BY WIEDZIAŁ ŻE JEST TRAGEDIA
HALL / 83.8.86.* / 2009-02-03 12:23
TERAZ WIEMY CZEMU BANKI PADAJĄ ,ANALITYK PISZE TYLKO NIE WIE OCZYM ZA WIERSZÓWKE BIERZE KASĘ
aphelb / 87.234.30.* / 2009-02-03 12:23
Rozumiem, że Pani Pluta pisząc swoje komentarze i tzw. prognozy zarabia w ten sposób na życie. Wystarczy porównać wyniki rzeczywiste z Pani prognozami aby stwierdzić, że żadna prognoza nie jest trafiona. Żeby być doradcą, trzeba dysponować odpowiednim doświadczenie, którego się nie nabywa na studiach, praktych i po kilku latach pracy. W tych komentarzach widać wyraźnie, że tzw. doradcy finansowi dysponują prawie wyłącznie wiedzą kolokwialną i kryzys finansowy, który w gospodarce kapitalistycznej pojawia się cyklicznie i nie jest czymś nadzwyczajnym, okazał się ścianą, z którą zderzyli nasi rodzimi doradcy. Obecna sytuacja obnaża tylko Państwa brak kwalifikacji. Potraficie jedynie twożyć swoistą mieszankę informacji zaczerpniętych z innych źródeł, przeplatanych waszym ulubionym słowem "sentyment", żeby w końcowym efekcie otrzymać nic nie dający bełkot finansowy. Jeśli nie ma się nic do powiedzenia lub coś nic niewartego to lepiej już nic nie mówić. Zwłaszcza na forum publicznym.
muszkiet / 83.3.156.* / 2009-02-03 13:07
no tak , jakaś prawda w tym jest. To jest najgorsze, że znaczna część doradców ma bardzo liche doświadczenie a zostawieni samopas beż żadnej odpowiedzialności komentują zdarzenia gospodarcze. Niestety niektórzy nadal słuchają tych rad i mamy efekty ... straty straty straty
ANALITYK 5252 / 83.8.86.* / 2009-02-03 12:21
SPRAWDZ INDEKSY
fur / 85.237.180.* / 2009-02-03 12:11
Co Ty piszesz kobieto?
4,55 za Euro to uspokojenie?
gteret / 85.222.3.* / 2009-02-03 12:19
:) zauważyłem jak ona pisze - dzień lub dwa wcześniej potem wstaje rano, kawka herbatka i wkleja mimo żę już dawno nieaktualne :)
taka_jedna28 / 2009-02-03 12:18
Tak się uspokoiło że 1 lutego zamknęłam firmę i zwolniłam 5 osób tylko i wyłącznie z powodu uspokojenia się kursu. Sama szukam pracy oczywiście za granicą.
Zadowolona jesteś z takiego uspokojenia? Że teraz urząd pracy będzie 6 osobom płacił dziada (ja i 5 pracowników). Ekstra rozwiązanie! Genialne uspokojenie!
Garry74 / 192.193.245.* / 2009-02-03 12:49
Nie wiem dlaczego masz pretensje do analityków a nie do rządu i NBP którzy uważają że kurs jest OK i pozwalają na upadek waluty niemałego przecież państwa. Wsciekły jestem na NBP i Tuska, po co nam złoty skoro nie prowadzimy polityki kursowej tylko pozwalamy spadać złotówce na dno albo umacniac sie do przesady. Myśle że czas na interwencje walutowa - gdyby kupowali tanie europ było wtedy złe ale tez nic nie robili teraz by było o nią łatwiej
boss robson / 213.25.15.* / 2009-02-03 14:43
Polski złoty wrucił do swojej realnej wartości. Mocny kurs złotego utrzymywał się tylko dzięki kapitałowi zagranicznemu czytaj "kapitał spekulancki". Kto myślał że 3.20 zł za 1 euro to realna wartość naszej waluty jest głupi.
ddgte / 79.110.4.* / 2009-02-03 12:16
może by tak unia wypłaciła nam w końcu te środki na infrastrukturę? DOnek, co jest?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy