Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Chwilowe przebudzenie giełdy?

Chwilowe przebudzenie giełdy?

Money.pl / 2008-01-18 17:25
Komentarze do wiadomości: Chwilowe przebudzenie giełdy? .
Wyświetlaj:
yayurek / 2008-01-20 17:35 / Kompulsywny looser na forum
Chińczycy 70% ze swych 1,5 bilionych rezerw trzymają w usd, 1% w złocie
Janki stronią od swych dolarów i 70% swych rezerw mają w złocie, zamiast w papierkach
strasznie Jankom zależy na silnym dolarze
up / 2008-01-20 17:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
liczby wzrosly,reszta w miare aktualna

http://tinyurl.com/2ypuj6
anonim_03 / 2008-01-20 18:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cytat:
"Hulaszczy konsumpcjonizm Stanów Zjednoczonych doprowadził do największego w historii deficytu na koncie bieżącym, wynoszącym 445 miliardów dolarów, albo 4% PKB tego kraju."

ile ten deficyt wygląda w Polsce i czy przypadkiem nie 5% ?
up / 2008-01-20 18:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
:))
AT-Techno MATADOR / 2008-01-20 17:30 / Short term
Witajcie!
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego mocno wierzącym katolikom i wyznawcom innych religii żyje się łatwiej?
Ja ostatnio nad tym myślałem i doszedłem do bardzo ciekawych wniosków giełdowych:)
kisiel2 / 2008-01-20 17:34
piszesz rzeczy co najmniej ciekawe...
Podziel sie ow z nami tymi wnioskami :)
yayurek / 2008-01-20 17:33 / Kompulsywny looser na forum
nawijaj bez gry wstępnej, bez buzi na przywitanie
bebe / 2008-01-20 17:38 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
yayu.........yayu.........
cha......ha....cha.......

jak wrócę.....to poczytam....coście naskrobali........pa
TOMOK / 2008-01-20 17:15 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć :-)
Pozdrawiam
krzysiu123 / 2008-01-20 16:52 / Bywalec forum
Niedziela mija a ja jak nie wymyśliłem tak widze że nie wymyśle straty duże, strach przed kolejną stratą ogromny, a może to już czas, nikt nie wie co przyniosą kolejne dni a w szczególności tacy jak ja myślę na tą chwile z przejściem na subf. sel. plus z 15-30% sumy jednostek z gotówkowego tak stanowczo to lepiej czekać co czas pokaże czy ryzykować mówiłem ceny wyjścia 127zł jest 115zł i 94zł jest 86zł, jak dziś zgłoszę to od wtorkowej sesji gram,

ps. wiem że nudzę już, ale panikuję i nie wiem co myśleć wogóle
blazek999 / 2008-01-20 17:00 / Bywalec forum
jak panikujesz to nie wchodź...
gabrik / 2008-01-20 16:59 / portfel / Wierny Forumowicz
jak masz czas to skocz na moje GG 8059696
up / 2008-01-20 16:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://tinyurl.com/36m4vh
gio / 2008-01-20 16:22 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
... Polska tenisem stoi!
Wiwat Nasze Dziewczyny
ps. no, siatkarki też nieźle
zbig$ / 2008-01-20 16:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-01-20 14:59:23 | *.*.*.* | up [ Bywalec forum ]
srednio mieszkanie w Monachium
kosztuje 3 x tyle co porownywalne w Warszawie.
Tak sie sklada,ze tam przewaznie mieszkam.
---------------
No to powiedz, czy w koncu Muenchen to hitech Stadt czy Herrgott Winkel, jak pisało na pewnym plakacie MU 2000:Już 2008 ...
Mieszkałem tam w l. 1993-95 z przerwami
up / 2008-01-20 16:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dla mnie najwspanialsze miasto do zycia,stare centrum to temat na lata.Po kilkunastu latach wciaz znajduje cos nowego.Kazda brama,kazde przejscie to tajemnica.
Ten szczegolny klimat i przyjaznosc ludzi,te tlumy turystow z calego swiata doskonale oddaja jego reklamowke:
Muenchen - Weltstadt mit Herz.
Wg. badan ichniego OBOP prawie 90 % Niemcow chcialoby tam spedzic reszte zycia.A Polakow tez jest mnostwo.
up / 2008-01-20 16:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Faktycznie duzo tera buduja,jednak wciaz zabroniona jest wysoka zabudowa,nie ma mowy o dzikim chaosie jak w centrum Warszawy,gdzie kazdy stawia,co mu sie podoba.
Ja wole taka wlasnie zabudowe,gdzie z jednej strony ulicy na druga masz pare metrow,wszystkie domy mieszcza sie w granicach 4-ch pieter,kazdy jest odpicowany i inny a wszystkie tona w kwiatach.Bogactwo tego miasta jest
trudne do wyobrazenia,a im bardziej sie w nie wglebic,tym wyrazniej to widac.
bebe / 2008-01-20 15:48 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
DO HolderSor........

serdeczne dzieki za wyczerpującą odpowiedź..........
1.jeżeli robię wyliczenia /lista płac i deklaracje ZUS/ za grudzień 2007, a wypłacam to wynagrodzenie w styczniu 2008.....- to obliczenia składek rentowych MUSZę wyliczyć z nowym prawem tj z rozbiciem na :
- skł.rentowa płacona przez ubezpieczonego = 1,5 %
- składka rentowa płacona przez firmę/zakład/płatnika składek/ = 4,5 %......
Taka zasadę wprowadził ZUS....../analogiczny przykład : ze zmniejajacymi się składkami na zdrowotne/......
taka sama zasada obowiązuje prz wyliczeniach do Urzędu skarb. - w przyp. np..obl. kosztów uzyskania przychodu : z list płac dla pracownika.....
- chyba, że znów ktoś zmienił tę zasadę........o której nic nie wiem, bo nie doczytałam....? .....i jest cicho na ten temat.....
Holder dlatego sie złoszczę......
dlatego w programie ""PŁATNIK" zmodyfikować się nie da........- brak po prostu tej opcji...... :

-01-20 10:03:19 | 195.225.68.* | HolderSor
BeBe
a jakiego Płatnika masz...
zresztą to chyba nie ważne
czy 6.04.001... czy 7.01.001

Składkę rentową zmienia się w zakładce Administracja...
i wpisuję się 6.0% łącznie
bo jest jeden parametr
(nie ma rozbicia na 1.5% i 4.5%
skąd Płatnik wie że to tak ma być nie wiem...
pana Krauze to nie interesuje...
świadczy to bardzo źle o tym całym gównie)
--------------------------------------------------------------------------

(nie ma rozbicia na 1.5% i 4.5%
skąd Płatnik wie że to tak ma być nie wiem...

-------------------------------------------------------------------------
pozdrawiam serdecznie HolderSor.......wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć w tym zagadnieniu.....aleeeeeee Nic nadal nie moge dokonać.....
jedynie ręcznie na drukach z ZUS-u.....OCZYWIście jako KOREKTA......
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-01-20 18:56
BeBe...
Oczywiście jeśli wynagrodzenie za grudzień 2007
wypłacasz w styczniu 2008 to obowiązują nowe składki rentowe..
(tj zamiast 3.5 +i 6.5 = 10 obowiązuje 1.5 + 4.5 = 6 )
Nadal w Płatniku wpisuję sie to jako jeden parametr
tzn składka rentowa, że tak nazwę "łączna"
(sprawdziłem bo zainstalowałem 7.02.001
ale nie mogę porównać z 7.01.001 bo "nadpisałem...
ale jutro będę u klienta i sprawdzę...)
Prawdopodobnie w wersji 7.01.001 program dzieli
10 (czy też inną wprowadzoną wartość)
w proporcji 3.5 do 5.5 (350 do 550)
tzn ustawiona jest proporcja podziału łącznej składki
na 350 do 550
tak więc jeśli wpiszesz 6 to tez tak podzieli
tj 215 do 385 (czyli 2.15% i 3.85%)

Po prostu hańba dla pana Krauzego...
Zamiast wprowadzić dwa parametry, zaszywają coś
w kodzie... po to aby uzaleznić od siebie miliony ludzi

Po to wypuścili wersję 7.02.001
aby zmienić tą proporcję...
albo aby dopuścić możliwość 2 proporcji
w zalezności od przedziału czasu
350:650 07.2007 - 12.2007
150:450 01.2008 - .....

Po prostu musisz ściągnąc wersję 7.02.001
i zrobić upgrade
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-01-20 19:01
błąd... starośc...móżg już nie tak sprawny
oczywiście
350 do 650 (zamiast 350 do 550)
215 do 385
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-01-20 19:15
Już bez tej całej mojej pisaniny...
(ale to daje przykłąd jak ci faceci "kroją" podatników...)
Sprawdziłem na 100%
Musisz ściągnąć upgrade 7.02.001
Jest to zrobione na sztywno w 7.01.001 i tego nie zrobisz...
w 7.02.001 "dopisujesz" do składki rentowej
nową wartośc 6% ( od stycznia 2008...)
a program sam wie jak podzielić
(tj nadal pyta się p.Krauze) że to 1.5 i 4.5

Po prostu straszne i śmieszne
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-01-20 19:19
http://213.25.26.225/dystrybucja/a1_7_02_001/minimalna/Install.exe

albo
e-inspektorat
Program Platnika
i ściągasz install.exe (wersja minimalna)
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-01-20 19:38
BeBe...
Tyle pisaniny... byłem naiwny, sądząc
iż ta firma i ten wiadomy typek mogą coś porządnie zrobić...
Dokładnie sprawdziłem...
Wynika, że nawet tak proste sprawy jak zmiana parametru
są uniemożliwione.... a pan Plusk na to pozwala...
i tylko wytrzeszcza te swoje gały...
tylko że w tym przypadku na własnej skórze przekona się
o tym b.wielu ludzi... jak to działa

Tak więc nic sama nie zrobisz...
Musisz ściągnąc upgrade 7.02.001
I tak jest w tej Polsce...
Kontrolują i przejeli kluczowe punkty
HolderSor / 195.225.68.* / 2008-01-20 20:12
No nawet poświęciłem się
i odinstalowałem 7.02.001 i ponownie zainstalowałem 7.01.001
i porównałem (rozszyfrowałem co ci badziewiacy zrobili)
Po 1sze
stopa % rentowa 10% za okres 07.2007 -12.2008
przycisk usuń nieaktywny... nie mozna już w tej wersji zmienić
Po 2gie
jeśli wprowadzi się
stopa % rentowa 6% za okres 01.2008 - ....
to w RCA od 1000 zł
wersja 7.01.001 wylicza
składka rentowa pracownik 21 zł ( 2.1 %) powinno być 15 zł (1.5%)
składka rentowa pracodawca 39 zł (3.9%) powinno być 45 zł (4.5%)

tak więc ewidentnie w 7.01.001 jest w kodzie
zaszyta proporcja podziału składki, tyle że zła na okres od 01.2008

Trzeba sciągnąc koniecznie 7.02.001
warren buffet / 2008-01-20 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Witam!
Swój kontakt z WGPW rozpocząłem przed wielu laty (pamiętne czasy dystrybucji akcji Banku Śląskiego) i przeszedłem juz zarówno przez tematykę akcyjną oraz jednostek TFI. W moim życiu był moment ok. 3-letniego oczekiwania na wyjście na "+" po zakupie akcji tuz po pierwszych spadkach. Ale, że były one dopiero początkiem, okazało się później. Tak więc sporo przeszedłem i poradziłem sobie z wielkim bólem serca, kiedy obserwowałem jak topnieja moje życiowe oszczędności, które miały przecież pomnażać się. Tamto przeżycie zahartowało mnie, nauczyło obserwować, wyciągać wnioski, które pozwalają płynąć z trendem, a nie dumać dlaczego jest tak, a nie inaczej? Dlaczego giełda idzie tą drogą, a nie tą drugą, wydawałoby się logiczniejszą, sensowniejszą. Dzisiaj giełdę rozpatruję w kilku kategoriach: rodzima sytuacja ekonomiczna, światowa sytuacja ekonomiczna, sytuacja ekonomiczna gospodarek dominujących, analiza fundamentalna spółek, analiza techniczna i psychologia, a wręcz powiedziałbym - psychiatria tłumu, w odniesieniu do WGPW.
Powiem szczerze, że z wielką irytacją czytam i słucham wypowiedzi ludzi ( również znanych postaci ekonomii i WGPW ), że to co się dzieje nie ma sensu, że nie ma sensu oglądanie się na giełdę i gospodarkę USA. Taka jest mentalność giełdy, tłumu giełdowych graczy i ja nie zamierzam z tym dyskutować bo to przypomina mi płynięcie pod ostry prąd. Życie nauczyło mnie, że na giełdzie tracą najwięcej Ci, którzy stawiają się temu pradowi. Ludzie wbijcie sobie do głów, że giełda to psychiatria - jak ja to zwę. Jest czas stosowania analiz fundamentalnej i technicznej, ale jest również czas podchodzenia do tych zjawisk jak psychiatra. Tak po prostu jest i już!
Być może z upływem czasu, rozwojem WGPW to będzie się zmieniać. Ludzie się edukują, nabierają doświadczeń, zmienia się ich poziom zamożności, zmienia się mentalność, ale dzisiaj jest jak jest.
Prosze Państwa, należy rozróznić interes zarządzających TFI, byłych i obecnych prezesów WGPW, doradców inwestycyjnych, a Wasz prywatny ineteres! To Wy na swych tyłkach bezpośrednio odczuwacie wszelkie górki i dołki. Tamci żyją z prowizji, które zapłacicie im bez względu na panującą koniunkturę.
Moje oczy aktualnie dostrzegają nastepujące kwestie: gospodarka USA jest na krawędzi istotnego kryzysu lub już tę krawędź przekroczyła tylko niewielu jest na tyle odważnych by o tym powiedzieć. Rzecz jest bardzo poważna skoro tak powazne środki zaradcze są podejmowane. A czy one zadziałają, czy zdążą? Współcześnie gospodarki sa naczyniami powiązanymi, a amerykańska jest gospodarką szczególną, jest niczym najistotniejszy sterownik. Bardzo istotnej gospodarce chińskiej grozi przegrzanie - przeciez czytaliście o tym. Bardzo istotna gospodarka UE zwalnia, rosnie inflacja - ostatnie doniesienia. Nasza rodzima gospodarka zwalnia, rosnie inflacja - ostatnie doniesienia. Dow Jones i reszta znaczących indeksów systematycznie obsuwa się pomimo kolejnych działań zaradczych decydentów, i stoi juz nad przepaścią 12 tys. pkt. Do niedawna spółki na WGPW były wręcz bardzo przewartościowane i wiele z nich nadal jeszcze jest w tym stanie. Prosze patrzeć na C/Z, na C/WK. Teraz odpowiedzcie sobie czy warto kupować, czy to dobry moment, czy przedstawiona wizja sprzyja wzrostom? Moim zdaniem nie sprzyja, a więc czemu sprzyja? Nauczyłem się również, że nie należy łapać spadających noży. Nauczyłem się, że giełda wymaga dużej cierpliwości.
W ostatnich słowach powiem wam, że w moim odczuciu rozsądniej jest czekać z boku na dalszy rozwój wypadków. Zawsze po dużej burzy jest piękna, klarowna pogoda. Po burzy nijakiej zawsze jest nijaka pogoda. Musi się wygrzmić i wypadać.
Myślcie sami pod kątem waszych pieniędzy i nie przywiązujcie nadmiernej wagi do słów doradców finasowych.
Pozdrawiam
P.S
Bardzo dziwna sprawa, ale drugi raz piszę ten tekst. Nie wiedziec czemu za pierwszym razem ok. 14.30 nie ukazał się. Czy ja zawarłem w nim jakies obraźliwe treści? Czyżby cenzura? A może nie jest wskazane stymulowanie forumowiczów do myslenia?
Jeszcze raz pozdrawiam

~Piotr , 19.01.2008 23:02
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-20 15:39

Teraz odpowiedzcie sobie czy warto kupować, czy to dobry moment


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d595d2db4a1b8a10.html
http://buyupside.com/pricepatterns/downsidecascading.htm
Wygrywa bardzo niewielu..
up / 2008-01-20 15:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wykres pierwszy to typowy "straszak"
drugi to konkretna /nie nasza/ spolka
a data pod tym wszystkim to 3 maja 2006.
I wyciagnijcie nauke z wpisu Rotuxa,bo bardzo dobrze ze to wkleil.
Wtedy,w maju 2006 autorzy rysunkow ostrzegali przed kupnem akcji.Dzis wiemy,juz czy mieli racje.
Nie poznaje tylko Warrena,bo wyciaganie bez konca negatywnych danych i informacji moze swiadczyc tylko o glebokiej frustracji,a to nie jest nastawienie wlasciwe do gry na Gieldzie i do zycia w ogole.
Jaronero / 2008-01-20 16:15 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Warren ma akurat rację jeśli chodzi o statecznych graczy o większych portfelach. Teraz wig20 przypomina Hawe z jesieni, kto nie umie i/lub nie lubi grać ostro podejmując decyzje bardzo szybko, ten rzeczywiście powinien stanąć z boku rynku do mocnych sygnałów kończących ten taniec. To nie jest dobry czas na długoterminowe planowanie.
blazek999 / 2008-01-20 16:09 / Bywalec forum
patrząc jak łatwo puszczają poziomy i teoretycznie silne wsparcia mam niedodparte wrażenie, iż wyznaczanie ich ma za zadanie przyciągnięcie graczy czy też inwestorów, by zatrzymać spadki...tysiące użytkowników AT wierzą w naukowe podstawy gry na giełdzie...ale w niepewnych czasach psychika odgrywa moim zdaniem większe znaczenie niż AT... analitycy podają w komentarzach 15 wsparć w górę i w dół.... i tak naprawde sami nie wiedzą gdzie pójdzie indeks....to tak trochę jak z wigometrem jest.....
Jaronero / 2008-01-20 16:22 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Blazek, AT jest jak spławik u wędki... wytrawny wędkarz wie jakie dostaje sygnały i czeka na te właściwe pozwalające zaciąć rybę w odpowiednim momencie... młodzik zacina co chwilę tracąc przynętę, przypon... głupiec mówi że ryba i tak się sama zatnie jeśli tak ma być, niecierpliwi nawalają granatami w wodę i zbierają drobnicę...a niektórzy siedzą spokojnie robią to co trzeba i z sakiem pełnym leszczy wracają do domu prawie zawsze...
blazek999 / 2008-01-20 16:36 / Bywalec forum
właściwie taktykę pod AT ułożyłem, ale jak święcie przekonany byłem o jej słuszności jakiś czas temu...tak obecnie...mam wątpliwości co do niej w obecnym klimacie...
ja mam czas...zbieram doświadczenia...nie robię nerwowych ruchów...czekam...
czasem tracę wiare...nie tylko ja zresztą z tego co widzę ;)
warren buffet / 2008-01-20 16:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko widzisz.... mądre słowa. ale:

tutaj na forum słowo cierpliwosc ma sie tylko do akcji...... kup i trzymaj, tak tak, nie patrz ze to spada, za 5 lat bedziesz na plus...

ale nikt nie rozpatruje cierpliwosci w kategoriach czekania bez akcji, tzn gotówki
Jaronero / 2008-01-20 17:11 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
wiem, ale dupcia potem boli :))) sam się przekonałem że jak masz kase to zawsze można wygrać, tylko moment zacięcia się liczy :))) Hawe najlepiej to uwidoczniło mi i Magna :))
waldi26 / 85.237.172.* / 2008-01-20 15:34
mądrego to i warto poczytac
warren buffet / 2008-01-20 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chłop ma niestety racje.
yayurek / 2008-01-20 15:38 / Kompulsywny looser na forum
warren, a już myślałem, że to Ty napisałeś, ale kupić, czy nie kupić, to pobajdurzyć przecież sobie można, co komu szkodzi, jedni Esmeraldę oglądają, inni - ale, już ci zupełnie poprani - po teatrach czy galeriach łażą, a my sobie rysujemy, czytamy co gdzie kto napisał, jak słoneczko ponownie zaświeci to ciut więcej wiedzy chyba nie zawadzi :)))
zbig$ / 2008-01-20 15:37 / Uznany gracz - weteran 93/94
nalezy sie zastanowic nad manipulowaniem ludzi przez analitykow, media...pamietam, jak siedzialo sie w pokach i ludzie przynosili gazety po to, żeby czytać, co "pismaki" piszą i pod to się odpowiednio ustawiać...zawsze dokonywało się jakiejs egzegezy, było jasne, ze tylko naiwni w to wszystko mogą wierzyc - rekomendacje, komentarze, analizy...- robili tak najcfańsi gracze...)))
A dzis dochodzi do tego psychoza funduszowa i ofe...megamanipulacje mediow...
co do stanow kazdy wie, ze powiedzenie jednej głupoty za duzo moze spowodowac lawinę na zasadzie samospełniania się...ale jest ryzyko, że ktoś to w koncu powie tę głupotę, i sie zacznie...na razie spokoj do 23, czyli cały tydzien, az wielcy zbiorą się w Davos i zadecydują o losach swiata
warren buffet / 2008-01-20 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sluchaj, a kto tą hosse, baaa szaleńczą euforie wywołał ? tylko media.

jak jechały na naganianie w gore to bylo ok.... oczywiscie, teraz jada na panike, tylko mowilem - przed mediami trzeba byc pol roku...
up / 2008-01-20 15:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
rozmyslania przed Blue Monday

wiecej wiary,moi drodzy
zbig$ / 2008-01-20 15:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
zadnego blue monday nie bedzie, kowboje na szczescie swietują...)))
jedyne co to pełnia i moze poczatek mrozow od wtorku...
up / 2008-01-20 15:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zbyniu,juz pisalismy,chyba wyczuwasz moja ironie w tym wpisie
ja sie okreslilem juz dawno kilka razy,a jesli sie pomylilem,to odszczekam bez oporow :))
bebe / 2008-01-20 16:12 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cha.....ha...cha........

z Wami to ja bym mogła..........kurde.........konie kraść...........cha....ha...cha.....
up / 2008-01-20 16:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak Be Be,a ja Ciebie rozpoznam zawsze i wszedzie,jestes niepowtarzalna i nie do podrobienia :)))
bebe / 2008-01-20 16:42 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ale ja nigdzie nie chadzam........tylko TU na money.......więc ... zawsze na siebie trafimy........pozdro up.....i na gpw tez będzie : up...up...up..../zobowiązuje../...cha...ha...cha......

pewnie po śmiechu mnie rozpoznasz......cha...ha...cha.....- bo "wariatka jeszcze tańczy"......- "mimo wszystko"......
up / 2008-01-20 16:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jaka wariatka ,ja wiem wszystko,niewazne na wierzchu,
wazna ta czesc niezniszczalna,zawsze mloda :)))
bebe / 2008-01-20 16:52 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
noo...i to ma się jakoś nie tak........- dlatego z pierwszego "rzutu" okiem -wariatka....
aż nie mogę dystansu do siebie niekiedy "załapać"....takie to pokrecone.....cha...ha...cha.....
up / 2008-01-20 16:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ee tam,nie widze zadnego pokrecenia,
w przeciwienstwie do niektorych innych.
Tak trzymac,optymizm pokona wszystko i wszystkich :))
bebe / 2008-01-20 17:01 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tak........to niech to "pokręcenie" tylko służy.......mnie i wszystkim innym.....
"carpe diem".....
up / 2008-01-20 17:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak,dokladnie
widzisz,kogos stracilem,z kims teraz sie rozstalem,ale juz wzialem sie w garsc i zyje dalej.Pobede z Wami jeszcze chwilke i znikne.
Carpe diem,poki jestes ....:))
bebe / 2008-01-20 17:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
będę..........póki będę mogła BYĆ.........I TY BĄDŹ.......- to dane......- głowa do góry.....może być, że tak musiało być......aby szukać dalej......pozdrawiam serdecznie up......UP....
up / 2008-01-20 17:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeszcze dzien...pare,ale Ciebie nie zapomne,bywaj :)))
bebe / 2008-01-20 17:17 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie odchodź......to FORUM jest extra........i miło mi......bywaj up......
up / 2008-01-20 17:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to byla psychoterapia i juz pomogla ,juz postanowione,ile mozna dlubac nozem w ranie.... :)))
juz nie pisze
bebe / 2008-01-20 17:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
"zranienia"...majĄ też swą MOC.......-ZABLIŹNIAJĄ.-..........zabliźniają się........
i właśnie na przekór........pisz......twórz.....i jak sam się określiłeś....."UP".....-bez dołowania.......
kamil_olsztyn / 2008-01-20 15:11
Ej mam pytanka jak myslicie chce kupic jutro MILENIUM ale nie wiem czy giełda pojdzie w gore jak myślicie??
zbig$ / 2008-01-20 15:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
powinno byc odbicie, dwa dzionki go zbierali, zaliczył 50% korekty wzrostow, ma wszystkie dane do wzrostu...ale nie wiadomo jak długo pociągnie, czy nie zechce zrobic jeszcze 62% korekty...lepiej by było jakbyś zapytał że nie "chce kupić" tylko że "chcę pograc'', czyli musisz trzymać rękę na pulsie...tj. palec na enterze...)))
szymon / 2008-01-20 15:39 / Uznany Gracz Giełdowy
po co millennium, turbulencje na szczycie, portugalczycy sprzedaja czesc Grecka....nr 2 na rynku kredytow hipotecznych w polsce, to nic ze nie sa to subprimy, ale .... niektorzy o tym zapominaja....ale... jest ryzko jest zabawa
zbig$ / 2008-01-20 15:44 / Uznany gracz - weteran 93/94
no wlasnie to są te dodatkowe informacje, ktore każą trzymać palec na enterze, jak się kupi...)))
up / 2008-01-20 15:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to sa 2 /dwa/ pytania,niekoniecznie ze soba zwiazane.
Rekomendacja na Millenium to 8 zl.,a w piatek jakis czas bylo juz nizej
Rafal83 / 2008-01-20 15:16
ja jestem za chwilowym odbiciem...ale jak bedzie to zobaczymy jutro:)
up / 2008-01-20 15:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
http://edition.cnn.com/ELECTION/2008/
Hades / 2008-01-20 14:24 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
Warszawa droższa od Frankfurtu i Szanghaju
ONO, Global Property Guide 20.01.2008 13:09
Tym razem chodzi nie o giełdę, ale apartamenty. Global Property Guide opublikował najnowszy ranking ich cen na świecie.
Najdroższy jest Londyn, gdzie marzeniem są apartamenty dzielnicach Belgravia, Chelsea, Mayfair czy Notting Hill. Drugie miejsce zajmuje Nowy Jork z prestiżowym Górnym Manhattanem. Niewiele tańsze są kondominia w Moskwie.
Z europejskich miast w dziesiątce zmieściły się jeszcze Paryż, Barcelona i Genewa. W drugiej dziesiątce jest natomiast Warszawa. Specjaliści wyliczyli, że średnia cena metra kwadratowego w stolicy Polski wynosi 4 383 USD. To więcej niż ceny m.in. w Montrealu, Monachium, Szanghaju, Frankfurcie czy Dubaju.
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=48e5b16d-c228-4915-a267-666cee438b5c&open=sec
.....................................
pękniecie balona jest bliskie,
taka kasa za PRLowskie klitki, często wielkości piwnicy !
Longterm / 2008-01-20 19:18 / Mostek Zwyciężymy!
a o ile dolar się osłabił do złotego przez 3-4 lata? tylko jakieś 38%
zbig$ / 2008-01-20 14:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
kurde, to nie zaden balon,!!!
po prostu tam buduje się tego wiele od lat i jest duzy rynek, u nas apartamenty to najnowszy krzyk mody i malo jest, zatem jest drozsze...
up / 2008-01-20 14:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nonsens a te dane sa bez sensu.
Wystarczy poczytac cotygodiowy dodatek do Wyborczej.
Ogromna wiekszosc ofert "po PRL" oscyluje w granicach
6000-7500 zl,to samo nowe osiedla wokol centrum,od Wloch po Tarchomi i Bialoleke.
To,ze sa apartamenty po 50000zl za metr,niczego nie zmienia.
I sam napisales,ze chodzi wlasnie o apartamenty,wiec nie pisz o
za PRLowskie klitki, często wielkości piwnicy
Hades / 2008-01-20 14:49 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera

Specjaliści wyliczyli, że średnia cena metra
kwadratowego w stolicy Polski wynosi 4 383 USD. To więcej niż ceny m.in. w Montrealu, Monachium, Szanghaju, Frankfurcie czy Dubaju.

radzę czytać ze zrozumieniem !
up / 2008-01-20 14:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

pękniecie balona jest bliskie,
taka kasa za PRLowskie klitki, często wielkości piwnicy

a ja pisac PO zrozumieniu komentowanego tekstu
Hades / 2008-01-20 15:02 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera

sam napisales,ze chodzi wlasnie o apartamenty,

przeanalizuj po literce, bo niczego takiego nie napisałem !
a średnia cena metra dla całej warszawy porównując naszą zamożność i wymienionych stolic jest lekko mówiąc bańką spekulacyjną...
up / 2008-01-20 15:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
slusznie ,wpisales skrot tekstu o apartamentach,a dopisales swoj komentarz o

taka kasa za PRLowskie klitki, często wielkości piwnicy

wiec moj komentarz wciaz jest sluszny
i wciaz nie ma zadnego balona,wszedzie gdzie patrze,wszystko jest sprzedane i wciaz nastepni biora kredyty.Ceny na moment zwolnily ale to przejsciowe.
Hades / 2008-01-20 17:15 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
Pęka mieszkaniowa bańka
2008-01-18
W największych miastach zacznie przybywać tańszych mieszkań - pisze "Gazeta Wyborcza".
Skąd przewidywane spadki cen mieszań? Specjaliści oceniają, że wiele osób wstrzymało się z zakupem nowego lokum w oczekiwaniu na niższe ceny. Z rynku zniknęli także nabywcy spekulacyjni. Analitycy firmy Reas oceniają nową te zmany jako powrót do normalności - pisze "Wyborcza". Jak mówią, nienormalna była sytuacja, kiedy mieszkania były wyprzedanie jeszcze zanim je wybudowano. "Teraz sprzedaż może potrwać nawet trzy lata od rozpoczęcia budowy"- mówią specjaliści.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/peka;mieszkaniowa;banka,183,0,314295.html

o zmianie trendu było wiadomo od dawna, teraz obudziłeś się z ręką w nocnik...
up / 2008-01-20 14:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja nie wiem /i pewnie nikt/ czym sie kierowali piszac ten tekst,ale wiem za to,ze srednio mieszkanie w Monachium
kosztuje 3 x tyle co porownywalne w Warszawie.
Tak sie sklada,ze tam przewaznie mieszkam.
zbig$ / 2008-01-20 14:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
a srednia cena to wynik spekulacji i tanich relatywnie kredytow, ale juz lecimy w dol...jednak czynnik braku mieszkan tez jest istotny, chorych przepisow ograniczajacych dostepnosc ziemi,idiotycznych biurokratycznych procedur, zmowy deweloperow czy dostawcow materialow, emigracji "fachowcow",itd.
yayurek / 2008-01-20 14:21 / Kompulsywny looser na forum
poza helikopterem Bena, nadzieja jeszcze w helikopterach Chińczyków, Zatokowców, Rosjan i innych
http://www.economist.com/printedition/
pchelek / 2008-01-20 15:08 / Tysiącznik na forum
cena jest tak jaka zaplaci klient - identycznie jak na gieldzie - pozdrawiam budowlaniec
Longterm / 2008-01-20 13:29 / Mostek Zwyciężymy!
Robi się tzw momentum dla byków...według mnie pachnie mini-rajdem od wtorku (u nas może zacząć się od poniedziałku)...wszędzie widzę coraz więcej pozytywnych wiadomości. Wieczorem napiszę na blogu jakieś wypociny:)
BPrzemoo / 2008-01-20 14:10 / Bywalec forum
A wlasnie to mnie najbardziej martwi - zdecydowana wiekszosc jest przeswiadczona o odreagowaniu (nawet i o 10% - do 3300 na w20)
A jeżeli wiekszosc tak mowi to wiadomo co sie stanie.... :>

w moim portfelu jedynie troche groclinu kupionego po 20zl, reszta kasy czeka na rozwoj sytuacji
Parker / 2008-01-20 13:48 / parker.bblog.pl
Jutro to dopiero będzie rajd, bo USA zamknięte. Będziemy mieli przykład tego co by było u nas codziennie gdyby amerykańska giełda nie istniała.
Longterm / 2008-01-20 13:51 / Mostek Zwyciężymy!
nasze pronlemy to nie hamburgery - nam potrzeba jedynie szerszego rynku według mnie przy tej gotówce jaka u nas jest obracana powinno być przynajmniej z 2 tysiace spółek i to z różnych branż...niekiedy szukam czegoś z danej branży i wybór jest prawie jak w miesnym za komuny...
Longterm / 2008-01-20 13:53 / Mostek Zwyciężymy!
także Panie Sobolewski nie gadaj głupot tylko weź się do roboty i wprowadzaj nowe - im większe tym lepiej spółki. Donald i Waldek są przecież bardzo za:)
yayurek / 2008-01-20 13:34 / Kompulsywny looser na forum
ciekawe, że pomimo, że indeksy w NJ poszły trochę w dół, to podkupywane były notowane w NJ przeróżne firmy z Australii, Austrii, Korei itp, zwykle Janki więcej je dołują niż samych siebie
http://tinyurl.com/4d9kq
Longterm / 2008-01-20 13:48 / Mostek Zwyciężymy!
zawodowcy przystrzygli zagraniczne owce: Komunistów, Terrorystów i Ruskich to mają dużo cashu na zakupy po niższych cenach:) majstersztyk się tam odbywa proszę Państwa!
BPrzemoo / 2008-01-20 13:19 / Bywalec forum
Ciekawy ruch na nafcie - wydaje misie ze jakis fundusz wyszedl ze spolki a polimex zwiekszyl zaangazowanie (wychodzi o ok. 5%)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy