Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Ciąg dalszy mocnej przeceny, we wtorek spodziewane dalsze spadki

Ciąg dalszy mocnej przeceny, we wtorek spodziewane dalsze spadki

Wyświetlaj:
ALI / 193.110.99.* / 2006-06-13 14:24
Ludzie bez paniki - przecież nas testują. "Spekuła" zachodnia trochę się wycofała ale dalej nas obseruje - przecież nieźle zarobili i sentyment zostaje. Drobna obsuwka przed wakacjami, a tu tyle komentarzy. Jesteśmy naprawdę nieźli w prześciganiu się w przewidywaniu bessy. Nasze fundusze zaraz kupią te tanie akcje i trend się odwróci. Ja co prawda już nic nie mam i "przyczajam" (więc może łatwo mi się wymądrzać) ale jestem dobrej myśli. Przypominam sobie jak za Pawlaka wszystko jechało w dół (wtedy nieźle straciłem i też strasznie jęczałem), a potem znów było do góry (i nie było tylu funduszy inwestycyjnych jak dziś).
Giełda faluje i to jest piękne!
Aha, jak giełda będzie chwilę dołowała to i rządowi analitycy będą się kilka razy zastanawaić zanim nas pognębią (jakimś nowym podatkiem czy czymś podobnym).
pawlus / 83.21.48.* / 2006-06-13 18:02
Koledzy kupujcie. Sezon na leszcze sie skończył. Ostatnie chwile dobrych zakupów. Ja juz dziś smiało poskubałem a teraz ide to opić
dsp / 217.116.100.* / 2006-06-13 07:07
a ja slyszalem info ze do funduszy i tak naplywa wiecej jednostek niz je umazaja, w maju naplynelo podobno ok 1,8mld zl, miesiac wczesniej 2,5mld,
warren buffet / 2006-06-13 09:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
cieszymy sie. wpłać jeszcze troszke tez :-)
admin / 85.89.170.* / 2006-06-13 00:53
Gospodarka światowa zwalnia, a wy myślicie że w krótkim czasie odrobicie straty, znaczy się inwestorzy zagraniczni zamiast swoje ciężko zarobione pieniądze ulokować w pewnych inwestycjach z powrotem i potulnie je wam oddadzą ? Co to ma być gra w pokera na zapałki? To jest realne życie a nie internetowy MATRIX !! Nikt wam straconej gotówki tak łatwo nie odda !!!
Andrzej / 2006-06-13 08:56 / Bywalec forum
Admin, wybacz, ale tak z ciekawości spytam, czy Ty zarobiłeś coś kiedyś na giełdzie ? A teraz zarabiasz na spadkach (jeśli jesteś przekonany o tym co nam co 5 minut sączysz do głów to powinieneś wyczesywać teraz niezły szmal) ? I po trzecie, skoro masz duże pojęcie o giełdzie, może podasz nam swoją strategię lub jej fragment czy też prognozę na najbliższy okres wraz z argumentacją (liczę, że powiesz więcej, niż "będzie spadać bo jeszcze jest drogo"). Wówczas każdy z nas przekona się szybko, że nie jesteś jednym z tych co od 3 lat mówili codziennie, iż zbliża się krach i teraz mają swoje "5 minut", a w czasie hossy nic nie zarobili. Na bessie zresztą też, bo jakoś Ci co mówią o dalszych spadkach nie potwierdzają tego zajęciem pozycji po krótkiej stronie rynku. Często mówisza logicznie, więc liczę że jesteś poważnym facetem i dasz tego dowód.
admin / 83.26.240.* / 2006-06-13 09:12
Zarobiłem,zarobiłem !!! Teraz czekam, nie ryzykuję niepotrzebnie.
admin / 83.26.240.* / 2006-06-13 09:34
Myślę o rynku nieruchomości )))
Andrzej / 2006-06-13 10:43 / Bywalec forum
Ale nie odpowiedziałeś na moją prośbę. Świadomie ?
clever81 / 2006-06-13 00:28 / Tysiącznik na forum
O 1:30 ma wystapic ben to chyba ten idiota ze stanów co nie lubi hop coli.Jak powie cos ze podnosi stopy to mu noge w dupe wepchne.
clever81 / 2006-06-13 01:06 / Tysiącznik na forum
Tak siedze w akcjach po uszy i sram pod siebie.Wybaczcie słownictwo.
warren buffet / 2006-06-13 00:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to nie bush a ben :) nie myl reklam :)
clever81 / 2006-06-13 00:09 / Tysiącznik na forum
http://gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,14,wid,8348370,espiemitent.html
pawlus / 83.21.5.* / 2006-06-12 23:32
A ja sie bardzo ciesze ze spada na morde i tracą gamonie ktore kupowaly na oślep. Sam spzredalem wszysko przy 3100wig20 a teraz czekam na 2550 kiedy zaczne skubac po malutku. Niedoswiadczonym polecam Barlinek, Getin, GTC, Bioton, mozna po malu zaczac myslec o kupowaniu. 3-5 sesji i po bessie o ktorej nasi wspaniali analitycy bead pisali ze to byla tylko bardzo gleboka korekta i nic ponadto.
obserwator burzy / 83.11.230.* / 2006-06-13 08:02
jakos tak glupio gadasz czlowieku, bo jakby ci jak to mowisz "gamonie" nie odkupily twoich akcji przy wig20=3100, to tym gamoniem dla tych co sprzedali wczesniej bylkbys TY. Wiem ze takie sa prawa rynku, rowniez na poczatku maja spieniezylem wszystkie papiery ale uwazam ze to nie uprawnia mnie do obrazania innych,zwlaszcza ze ja dobrze wiemy do ich zalamania psychicznego niewlele brakuje.
orzeł / 2006-06-13 01:09 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
to jesteś niedobrym człowiekiem jeśli cieszysz się ze straty innych synu ale znam takich nieszczęśników :) to nie ich wina zżera ich coś - zdiagnozuj się sam :)
rykoszetem dostaniesz wcześniej czy później ja to wiem:)
pozdrawiam
pawlus / 83.21.5.* / 2006-06-13 08:47
Był czas ze poprzednio tez tracilem np w 2004 roku, ale wtedy byłem za chciwy i moze mniej doswiadczony. Trudno ktos musi stracic bym zyskac mogł ja. A ci co tracą niech sie nei zalamują, to tylko kasa ktora tak naprawde nic nieznaczy. Nalezy to traktowac jako dobra zabawe i nieinwestowac wiecej niz 20-25 aktywow w akcje. Ale jest spora grupa głópków - leszczy ktorzy myslą ze szybko się nachapia i to za pomoca giegły. Teraz mają tego przykład.
Andrzej / 2006-06-13 08:44 / Bywalec forum
Orle, szacunek ! Klasy można się od Ciebie uczyć. A pieniądze ... to nie wszystko :-)
ravdrab / 2006-06-12 23:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,
nieźle się kręci ta kołomyja. Słucham różnych wypowiedzi ale wszystkie są w tym samym tonie. Elektrim - GIGANT!!!!!!
Ja mam nadal Millenium i Krosno.
Pozdrawiam.
gabrik / 2006-06-12 23:29 / portfel / Wierny Forumowicz
dawno cię nie było,czy według ciebie następny opór (technicznie) to dopiero 2300 czy jednak 2550?
ravdrab / 2006-06-12 23:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak mam być szczery, to najlepiej byłoby, aby do końca tygodnia tąpnęło tą giełdą jak - no powiedzmy - Elektrimem. Dla mnie najgorszym aspektem nie są spadki, tylko czas jaki upływa. Kiedyś w sprawie dziewczyn stosowałem zasadę: "Lepiej zgrzeszyć i żałować tego co się zrobiło, aniżeli żałować, że się nie zgrzeszyło". Część analityków jest zmartwiona dzisiejszym wolumenem, ja widzę w nim światełko w tunelu i nie jest to nadjeżdzający pociąg, tylko - miejmy nadzieję - koniec tych ciemności. Jeśli jeszcze przez dwa dni wolumen będzie taki jak dziś, to dołki te nie dadzą sygnału przełamania, ale dadzą typowe zero. Stagnacja natomiast - jeśli mądrze będziemy się zachowywać, a myślę o dużych pieniądzach (inwestorzy instytucjonalni) - może przełamać bariery psychologiczne osób fizycznych. A jeśli oni się powstrzymają, to jestem przekonany, że będąc wielkim optymistą można wspominać o 2550. ...a może pomiędzy coś oporami...2350???

__________
Nawet kiedy się poluje na słonie, trzeba czasami zabić pchłę.
ravdrab / 2006-06-13 00:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...a nie było mnie, bo czasami wyjeżdzam i nie mam wtedy możliwości pisywania.
Zorro / 212.76.37.* / 2006-06-12 23:03
Tak się tylko nieśmiało wtrącę, może komuś się to przyda: spójrzcie na USA, tak wygląda NAUKA POKORY robiona przez bdb nauczyciela .
Jutro cdn.
admin / 85.89.170.* / 2006-06-12 22:14
Ale kawał! Popatrzcie sobie na stopy zwrotów za ostatni tydzień w tabeli największych wzrostów. Obśmiałem się jak zobaczyłem wzrost w postaci MINUS 0.59% ))))
admin / 85.89.170.* / 2006-06-12 22:07
Fundusz Obligacji Arki minus 0,8 % !!! Jaki jest sens powierzać im pieniądze??? Przecież to złodzieje!!!
rysiul / 83.19.96.* / 2006-06-12 22:38
Obligacje przeciez tez tanieją ,wysmiewane 4 % na lokacie wróci znowu na długo albo skarpeta
jędrzej / 2006-06-12 20:38 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Napiszę to również tutaj:

Uczcie się, teraz można się dużo nauczyć - jak rozpoznawać szczyt hossy i jak
rozróżnić korektę od odwrócenia trendu! Teraz warto być pilnym obserwatorem (nie tylko
GPW, ale i szerokiego rynku)

Z kolei prośba do tych co uczyli się pilnie po pęknięciu bańki internetowej:
Po czym rozpoznamy dno bessy, ew. powrót wzrostów? Z jakim wyprzedzeniem umacnia się wówczas złotówka? Jakie są inne sygnały? Popyt na obligacje?

Ci którzy bez emocji (czyli bez zaklinania deszczu) wyczują dno bessy - mają szansę na
prawdę dużo zarobić!

Każdy upadek trzeba wykorzystać aby zmądrzeć, inaczej cała ta zabawa nie ma sensu. A
bessa (zwłaszcza tak dynamiczna) nie zdarza się często!

I jeszcze jedno - nie polegajcie tylko na własnej pamięci, RÓBCIE NOTATKI !!!
ravdrab / 2006-06-12 23:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Uznany leszcz giełdowy???
to brzmi lepiej niż baletnica radiowa:-)))
ravdrab / 2006-06-12 23:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak będziemy tylko słuchać opinii to nam wkrótce powiedzą, że:
Zając lubi buraczki - takie jest zdanie kucharza.
Pablo / 2006-06-12 22:01 / "Uznany Gracz Giełdowy"
słuszna uwaga w ostatnim zdaniu
slaw / 2006-06-12 21:13 / Uznany Gracz Giełdowy
masz race Jedrzeju świętą. moze tylko z jednym sie nie zgodze albo sie tego nigdy nie nauczę- nie wiem jak złapać orkę i tTy chyba też nie wiesz tak jak nie wejdzie sie nigdy na maksymalnym dołku
jędrzej / 2006-06-12 21:19 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Złapanie maksymalnego dołka to totolotek, ale chodzi o przynajmniej coś w pobliżu - choćby z tydzień, dwa po. To i tak byłoby the best.
slaw / 2006-06-12 21:36 / Uznany Gracz Giełdowy
racjon swiety - poparz jak sie olem zlapie tydzień po to i tak sie bedziesz cieszył - c ja pisze miesiac po jak zlapiesz to bedzie git - a szczyt (to slowo też ma piękne znaczenie) nawet dzień po to już jest glęboki smutek
osesek / 2006-06-12 20:28 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Prognozy analityków przyjmuję ze spokojem i nie one są powodem mojej zadumy. Zastanawia mnie bardzo fakt, że pojawiło się wielu nieproszonych przeze mnie o radę altruistów troszczących się o moje pieniądze bardziej niż ja .
Fakt ten jest dla mnie fenomenem ponieważ nikt z życzliwie radzących mnie nie zna ani ja nie znam nikogo z życzliwie radzących.Włażą nieproszeni w zabłoconych buciorach na obszar mojej prywatności przekonani,że wyświadczają mnie przysługę nie pytając mnie,czy potrzebuję ich pomocy.
Otóż,drodzy bezinteresowni dobroczyńcy,ja waszej pomocy nie potrzebuję bo to co robię robię świadomie.
Świadomie i z rozmysłem kupiłem akcje Boryszewa,których nie zamierzam sprzedać nawet gdy ich cena osiągnie 5 złotych. Aby pozbawić was jakielkolwiek ochoty do przekonywania mnie o konieczności sprzedaży akcji wobec nadchodzącej nieuchronnie bessy wyjaśniam. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży akcji Boryszewa przepiję w miesiąc czym sprawię przykrość swojej żonie i swoim synom, że o psie nie wspomnę co będzie skutkowało przymusowym długotrawałym leczeniem w poradni antyalkoholowej. Jak teraz widzicie,pieniądze stanowią dla mnie zagrożenie przeto proszę nie namawiać mnie więcej bym je miał.
Sytuacja bessy bardzo mnie odpowiada gdyż gwarantuje długi okres wolny od duchowych pokus.
Dziękuję za uznanie mioch racji.
zagi / 2006-06-13 22:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
osesku, jak ja lubię czytać Twoje komentarze :-)))
pisz proszę jak najwięcej...
pozdrawiam
doktórka / 83.20.13.* / 2006-06-13 01:00
Też mam Boryszew kupno po27 i trzymam.Zastanawiam się czy juz nie czas dokupić po 18.Jest to napewno spółka dobra i niedowartościowana.
gabrik / 2006-06-12 20:12 / portfel / Wierny Forumowicz
dopiero wróciłem i jestem w szoku mam nadzieję że nikt z "nas" nie kupował dziś elektrimu jak podszedł do góry
Pablo / 2006-06-12 20:17 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Elek zaczyna się zbliżać do swej realnej wartości (choć musiałby jeszcze spaść)
rysiul / 83.19.96.* / 2006-06-12 20:28
tak naprawde to nie jest nic wart
czarnytom / 2006-06-12 19:53
Wg mnie nastąpi dalszy zjazd przynajmniej do wakacji - wtedy będzie mniejszy ruch to może powyciągane zostaną trochę indeksy - ale tu coś na pokrzepienie.

Na WIG, WIG20, MIDWIG, WIRR powstała dziś 2-ga luka (okno), a na TECHWIGU 1-sza.
Okno jest jedną z najsilniejszych formacji świecowych.
Pojedyńcze okna są formacjami kontynuacji trendu, natomiast zgodnie z regułą trzech okien, odwrócenia trendu lub jego istotnej korekty należy spodziewać się po ukształtowaniu w czasie jego trwania trzech okien. Sygnałem zwrotu jest zamknięcie trzeciego okna przez ruch przeciwny do dotychczasowej tendencji.

Tylko ciekawe czy przy panującej na rynku panice zda to egzamin ? Sądzę, że nie za bardzo, a może właśnie na to czekamy...

Ja na razie poza rynkiem. Wtopiłem trochę kasy i nie chcę więcej przy obecnym ryzyku, a wejdę po wakacjach bo wyjeżdżam na ich czas i myślę, że jak wrócę to będzie spokojniej.
samuraj jack / 2006-06-12 20:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
miłych wakacji
czarnytom / 2006-06-12 20:49
dzięki ale jadę do pracy - trzeba jakoś odrobić straty z giełdy - ale i tak pewnie będzie miło i fajnie - pozdrawiam
mysza / 2006-06-12 23:47 / portfel / Bywalec forum
bardzo mi się podoba Twoje spoko. podejście do sytuacji na giełdzie
czarnytom / 2006-06-13 08:05
trzeba było pogodzić sie ze stratami i je przyciąć coby się nie powiększyły - takie życie
jeżyk / 212.76.33.* / 2006-06-12 19:37
Czy ktoś mi doradzi co robić dalej z funduszem ING zrównoważonym? I w ogóle z funduszami zrównoważonymi. Tak oceniam, że jestem już na minusie około ośmiu tysięcy po dzisiejszych spadkach. Wychodzić czy zostać? Nerwy mi siadają.
mysza / 2006-06-12 23:52 / portfel / Bywalec forum
Czy interesuje Ciebie perspektywa długoterminowa?-jeśli tak to czekać,czekać. Fundusze w swoim założeniu są na lata, zatem trzeba zachować spokój, jeśli wycofasz się to znaczy że akceptujeśz stratę i nie dajesz Sobie szansy. Jezeli kasa jest potrzebna - to "bad luck" pewnie jeszcze będą spadać. Decyzja jest jednak Twoja, bo Ty ponosisz konsekwencje finansowe.
admin / 85.89.170.* / 2006-06-13 01:04
Mysza małe pytanko. Czy Fundusz może zbankrutować i co wtedy z jego jednostkami?
Pablo / 2006-06-12 20:23 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Ja mam ING "stabilnego" wzrostu i nabyłem go z zamiarem bardzo długoterminowym więc nie będę go teraz odkupywać. Nawet jeśli jeszcze sporo spadnie to i tak nie będziesz wiedział kiedy wejść z powrotem. A do tego jeszcze prowizja za wejście. Chyba że chcesz sobie z tym dać spokój na dobre. Najlepszą odpowiedzią na Twoje pytanie jest długość okresu na jaki zamierzałeś inwestować.
Jeżyk / 212.76.33.* / 2006-06-12 21:36
No cóż, mój zamiar też jest bardzo długoterminowy. Wydawało mi się tylko, że uszczknę sobie trochę zysku na wakacje. A tu nie zanosi się nawet na wakacje w Powsinie.
rysiul / 83.19.96.* / 2006-06-12 19:53
Radze uciekać to dopiero ubyło czubka górki
obserwator burzy / 83.11.251.* / 2006-06-12 19:57
dokladnie, jezyk uciekaj poki twoja strata to "tylko " 8 tys.
Pozdrawiam
Osfald / 80.55.105.* / 2006-06-12 20:58
Ucieklem wlasnie z ostatnich lokat w funduszach... wprawdzie po 2 latach inwestycji bez straty lecze takze i bez satysfakcji z maksymalnego zysku... Pozdrawiam wszystkich na wylocie przed wakacjami :)
matołek / 2006-06-12 22:40 / Bywalec forum
Właśnie uciekłem (jeszcze z nieznacznym - w porównaniu do maja zyskiem).
Myślę, że właściciele jednostek TFI nie mają na co czekać.
Na bessie można pograć, ale bez pośredników i bez poślizgów w wycenie jak w TFI.
Wrócić można jak się uspokoi - teraz nie wygląda to najlepiej.
Chyba nie ma na co czekać - chodu.
pawlus / 83.21.48.* / 2006-06-13 20:12
przedwczesnie, teraz trzeba myslec o powrocie i to szybkim
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy