Forum Forum ubezpieczeńInne

ciąża a umowa zlecenia

ciąża a umowa zlecenia

patrycja9004 / 87.206.202.* / 2013-02-07 23:17
witam serdecznie jest tu wiele wyjaśnień ale moje sytuacja jest jeszcze inna niż te na forum i mam kilka pytań jeśli ktoś będzie mi w stanie odpowiedzieć będę bardzo wdzięczna
- posiadam umowę zlecenie , pracuję tak już od ponad 3 lat tylko te umowy mają przeważnie okres 3 miesięcy. planuję w niedługim czasie zacząć starać się o dziecko i chodzi mi o fakt co będzie jeżeli
- moja umowa się skończy ale już będę na zwolnieniu lekarskim
- do jakiego czasu należy mi się chorobowe czy do momentu zakończenia umowy czy do urodzenia dziecka?
- czy potem należy mi się również macierzyńskie, wychowawcze itp jak przy umowie o pracę
podkreślę iż składki w dużej mierze są odprowadzane przeważnie troszkę wyższe niż najniższej krajowej. A i tutaj przeczytałam iż nie mogę się uczyć jak to jest skoro jestem studentką zaoczną a składki mam ściągane? wszystkie chorobowe, zdrowotne , rentowne itp . bardzo proszę o odpowiedź
Wyświetlaj:
anal_izator / 2013-02-08 11:50
umowa zostaje automatycznie przedluzona w przypadku ciazy do okresu skonczenia ciazy czyli rozwiazania. reszte niech sie ktos inny wypowie kto sie orientuje w tym temacie ;')
szklarek / 2013-02-19 10:40
Umowa NIE zostaje przedłużona, no chyba że taki zapis się w niej znajduje, a byłaby to sytuacja baaardzo egzotyczna.

1. zasiłek chorobowy będzie należny w ww sytuacji do końca zwolnienia lekarskiego, co niekoniecznie oznacza przecież do końca ciąży.
2. zasiłek macierzyński, tylko w przypadku urodzenia w czasie trwania umowy lub innego nowego ubezpieczenia chorobowego.
3. składki ze zlecenia są odprowadzane, bo mimo faktu studiowania masz ukończone 26 lat, w zakresie s. chorobowej dodatkowo wyraziłaś chęć przystąpienia do ubezpieczenia, bo jest ono dobrowolne.
4. u. wychowawczy jest uprawnieniem pracowniczym - w zatrudnieniu, nie na zleceniu. Nie wynika ono ze podlegania ubezpieczeniom.

Najnowsze wpisy