Forum Forum inwestycyjneForex

Cięcie QE3 zbliża się dużymi krokami

Cięcie QE3 zbliża się dużymi krokami

Money.pl / 2013-12-06 19:30
Komentarze do wiadomości: Cięcie QE3 zbliża się dużymi krokami.
Wyświetlaj:
jjj716 / 203.46.97.* / 2013-12-09 05:00
Zaczelem sie interesowac ostatnio tym tematem, ale mam pewne braki i czasem nie udaje mi sie wyltumaczyc samu sobie co np. bedzie sie dzialo jak przestana drukowac, skoro sytuacja w gospodarce sie tak poprawia, jak to mowia. Wiem, ze jak przestana drukowac to i tak bedzie zle, tylko nie potrafie sobie tego wytlumaczyc. Dalbys rade napisac jakies sprostowanie, najprostszym jezykiem, bo widze ze masz podobne zdanie?
_zdrowyrozsadek_ / 80.254.158.* / 2013-12-13 12:00
No wiec to jet tak:
Drukowanie oznacza doplyw ogromnych ilosci pieniadza na rynek. Niektorzy mowia, ze taniego, ja sklaniam sie ku twierdzeniom, ze "darmowego", bo jedyne co zrobili, to puscili elektroniczna maszyne do drukowania.
Mimo, ze QE ma na celu pobudzenie gospodarki, to glownymi beneficjentami sa duze instytucje finansowe.
Duzo pieniadza z QE mialo pojsc na kredyty. Dla biznesow i dla Kowalskich. Prawda jest taka, ze wiekszosc tego siedzi w Dow Jones'ie, S&P 500, FTSE 100, CAC 40 i innych...
Ceny wielu walorow wzrosly bardzo, tak na prawde po mizernie lepszych wynikach. Rynek potrzebowal impulsu, ktory by mowil - kupuj. No wiec kupowali, gdy sprzedaz wzrosla o 0.1% itp.
Z konce QE przyjdzie zimny prysznic. Nie bedzie juz darmowego pieniadza, a ci, ktorzy zostali z drogimi akcjami nie beda za bardzo mieli komu ich odsprzedac.
Jakkolwiek gospodarki moga powoli isc do przodu, gieldy odnotuja spadki. Bo kusry teraz nieiwele maja wspolnego z realiami. Nie odzwierciedlaja juz kondycji gospodarki, a "zyczenia" inwestorow. Choc nie spodziewam sie tak wielkiego dramatu jak w 2008.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy