Forum Forum dla firmZakładanie firmy

ciekawy pomysł na biznes czy to tylko moje subiektywne odczucie???

ciekawy pomysł na biznes czy to tylko moje subiektywne odczucie???

kubator / 2007-12-13 21:16
sieć lokali z kawą na wynos coś w rodzaju Starbucksa myślicie że to może wypalić???
Wyświetlaj:
mac77 / 79.188.110.* / 2007-12-18 18:17
Kubator skontaktuj sie z www.coffeezone.pl, oni zajmują się organizacją barów kawowych i wszystkim co jest związane z kawą.
Pozdrawiam
maciekl@interia.pl
rogue / 2007-12-14 20:28
Pomysł ciekawy, ale - jak zaznaczono poniżej - wykorzystany (oprócz starbucks i coffehaven jest jeszcze m.in.greencoffe). Aby jego realizacja naprawdę miała sens ważna jest lokalizacja - myślę że tylko większe miasta, gdzie jest przewija się dużo ludzi (galerie handlowe, okolice banków, biurowce).
W kwesti finansowania, można zastosować franczyzę - chociaż może to powodować problemy z zapewnieniem jednolitego standardu we wszystkich placówkach.
Innym, ważnym czynnikiem byłoby wytworzenie silnej rozpoznawalności marki - można wówczas oferować produkty po wyższych cenach.
PGuru / 2007-12-14 15:54
Pomysł ciekawy ale już dawno wykorzystany . W Polsce jest już przynajmniej kilka takich sieci. Jedną z pierwszych - o ile nie pierwszą była wymieniona już powyżej sieć CoffeeHeaven - http://www.coffeeheaven.pl/ - której pomysłodawcą był Michael Ovadenko
gocha_l / 194.92.227.* / 2007-12-14 15:09
No coś talkiego juz chyba istnieje CoffeHaven?
Sandra1 / 2007-12-13 22:13
Każdy pomysł jest dobry, tylko trzeba wiedzieć jak go zrealizować. Wydaje mi się, choć nie jestem ekspertem, że na taką firmę potrzeba dużo kapitału, skoro chcesz zbudować sieciówkę. Nie wiem czy masz kapitał, jeśli tak to ok, a jeśli nie to może zainteresuj biznesplanem jakąś korporację np. Amrest. Może coś z tego będzie. Życzę sukcesów.
liberalny / 2007-12-15 21:19 / portfel
Z tego co wiem to większość sieci kawiarni to są na zasadzie franczyzy ale nie jest to forma finansowania tylko współpracy na zasadzie "oni" udostępniają Ci prawa do korzystania z praw do znaku handlowego i produktów tej marki a Ty płacisz im za korzystanie z tych praw tzn jest tam opłata wstępna i bieżąca np 3% od przychodu polecam stronkę www.franchising.info.pl jest tam naprawdę sporo ciekawych pomysłów

Najnowsze wpisy