CITYINTER

Money.pl / 2009-11-14 22:16
Komentarze do spółki: CITYINTER.
Wyświetlaj:
lo21 / 188.123.199.* / 2011-10-20 15:45
potrzebny jest ruch jakiegoś grubasa bo leszcze byle sprzedać 40 -50 akcji obnizaja kurs nawet o 50 -60 groszy.
szkoda.
lo21 / 188.123.199.* / 2011-10-20 15:30
Widać,że cały czas czekamy,
wjazd w góre to tylko kwestia czasu,
jak jakiś grubas da zielone światło
widac że 5-10 w górę zł to dla nich pikuś.
deep28 / 212.160.172.* / 2011-10-20 15:08
Czyżby coś zaczynało się dziać, jakieś ruchy do góry? :)
kbobson / 217.153.108.* / 2011-10-18 19:05
a co ma być głośno żal dupe sciska moim zdaniem mocniejsze ruchy na CIA grudznień styczeń
DarekFot / 2011-10-19 01:00
... a ja myślę, że już teraz powoli zacznie się zapakowywanie :-)
Sam dzisiaj zakupiłem pakiet już myśląc o początku przyszłego roku.
lo21 / 188.123.199.* / 2011-10-18 16:47
cisza na forum.....
ktoś kupił większy pakiet akcji po 20.30, może w końcu coś do góry.
25 jest realne.
a potem na 30.
kbobson / 89.151.28.* / 2011-09-22 16:19
prezes w tvn cnbc ciekawe co powie dziś
key891924 / 83.13.227.* / 2011-09-23 12:51
o której?
Feryt / 0.0.0.* / 2011-09-21 16:34
City Interactive zdecydował o przesunięciu na pierwszy kwartał 2012 roku premiery gry "Combat Wings: The Great Battles of World War II" w wersji na PlayStation3, Xbox360, NINTENDO Wii oraz PC. Wcześniej City Interactive zapowiadał, że premiera tej gry nastąpi w 2011 roku.

Negatywna wiadomość. Kolejne opóźnienie po grach Sniper w wersji na PS3, Sniper 2 i Alien Fear powoduje, że wyniki II poł. 2011 r. mogą być bardzo słabe dla City Interactive, ponieważ do końca roku nie będzie kolejnych premier. Combat Wings nie jest tak dużą i ważną grą dla City Interactive jak Sniper 2 (spodziewaliśmy się sprzedaży 250 tys. sztuk w 2011 r.), ale miał być podstawowym źródłem przychodów i zysków w najbliższych miesiącach. Kolejne problemy z dotrzymaniem dat premier gier stawiają pod znakiem zapytania daty wydania innych tytułów firmy.
ziggyx / 83.20.197.* / 2011-09-13 21:33
Ta firma ma potencjał, nawet 300 procent, ale w perspektywie lat - Tymiński potrafi za stosunkowo niewielkie pieniądze zrobic dobrą grę, jednak RPG to według mnie strasznie ryzykowny segment, zwłaszcza dla nowych marek. Jeśli City nie ugnie się pod ciężarem własnych ambicji, to będzie w tej spółce dobrze.

http://szkolaakcji.blogspot.com
samson09 / 2011-09-09 19:08 / Bywalec forum
Są perspektywy. A skoro tak, to i nie będzie tak drastycznych spadków - mam nadzieję. A jak zacznie być dobrze na świecie, to tu będzie bardzo dobrze.
szymek01 / 178.42.184.* / 2011-09-07 10:42
Sniper na smartphony to jedna z największych produkowanych gier na platformę w Polsce. Budżet bliski 1 mln zł. Liczymy na komercyjny sukces!
http://twitter.com/#!/marektyminski
ziggyx / 83.20.223.* / 2011-09-02 20:08
sporo tych nowych pomysłów, jednak kiedy będą tego wszystkiego efekty, to ja się dopiero zainteresuje, bo na razie dla mnie są to akcje wysokiego ryzyka:-)

http://szkolaakcji.blogspot.com/
tab / 79.186.1.* / 2011-09-02 14:18
Sniper i nowe pomysły
2011.09.02 10:37

Niniejsze opracowanie stanowi załącznik do rekomendacji: „Optimus & City Interactive: Sniper lepszy od Wiedźmina” z dnia 29 kwietnia 2011.

City Interactive

Wnioski z prezentacji wyników

Sniper i nowe pomysły

Spółka City Interactive przedstawiła swoje wyniki i plany na najbliższą przyszłość. Zaprezentowane zostały nowe gry, których sprzedaż będzie kluczowa dla przedsiębiorstwa w kolejnych latach. Utworzone w Bukareszcie nowe studio zajmie się opracowywaniem gier MMO FPS.
Sniper 2. Gra została już zaprezentowana na kilku targach gier komputerowych E3 oraz Gamescom. Jest wyposażona w zaawansowany silnik CryEngine 3 i ma wszelkie cechy, by powtórzyć sukces swojego poprzednika. Pojawi się na rynku w I kw. 2012 r. w wersjach na wszystkie trzy najważniejsze platformy: PC, Xbox360 i PlayStation 3. Całkowity koszt gry będzie co najmniej dwukrotnie wyższy niż w przypadku piierwszego Snipera ze względu na droższy silnik i większe możliwości finansowe City Interactive. Szacujemy, że będzie to koszt bliski 10 mln zł, co w dalszym ciągu stanowi stosunkowo niewielką wartość w segmencie wysokobudżetowych gier AAA.
Gra FPS w realiach II wojny światowej. Spółka City Interactive zaprezentowała sceny ze swojej następnej gry, którą tworzy zespół pod przewodnictwem Stuarta Blacka. Choć gra nie ma jeszcze tytułu (prezentowana pod roboczym tytułem WWII), zaledwie kilka miesięcy po pierwszych informacjach na jej temat powstała grywalna wersja, zaprezentowana na konferencji. Ta gra FPS będzie osadzona w realiach II wojny światowej, jednak w przeciwieństwie do gry Sniper akcja będzie szybsza, a walki prowadzone na bliższy dystans. W grze zastosowano ten sam silnik CryEngine 3, na którym oparty jest też Sniper 2. Obie gry mają podobny budżet i potencjał sprzedaży.
Nowe studio w Rumunii. Wcześniej spółka poinformowała, że otwiera nowe studio developerskie w Bukareszcie. Jego szefem będzie Bogdan Oprescu, który poprzednio pracował w rumuńskim oddziale Ubisoftu. Ma 8-letnie doświadczenie, choć nie uczestniczył dotychczas w tworzeniu żadnych topowych gier z segmentu AAA. Spółka City Interactive zatrudniła w nowym studio kilkanaście osób, w tym innych pracowników firmy Ubisoft. Zgodnie z przedstawionymi informacjami w ciągu najbliższych miesięcy studio ma mieć docelowo ok. 40 pracowników. City Interactive widzi w rumuńskiej branży opracowywania gier duży potencjał. Działa w niej ponad 15 studiów, a całkowita liczba zatrudnionych w nich specjalistów jest szacowana na ponad 2000 osób. Oprócz spółki Ubisoft swoje studia w Rumunii mają także inni przedstawiciele branży (Electronic Arts, Namco Bandai, Gameloft).
MMO. Rumuńskie studio zajmie się opracowywaniem pierwszej w ofercie City Interactive gry MMO (ang. Massive Multiplayer Online — gra umożliwiająca równoczesną grę wielu graczy w trybie online). Gry tego typu cechują się odmiennym modelem generowania przychodów niż typowe produkty. Można w nie grać bezpłatnie, wszystkie przychody producenta pochodzą natomiast z zakupu płatnych dodatków - broni, sprzętu itp. W gry MMO grają jednocześnie setki lub tysiące graczy. Zważywszy na to, iż proces tworzenia takiego produktu trwa zwykle ok. dwóch lat, a prace nad grą dopiero startują pierwszych przychodów spodziewamy się w 2013 r.
Komentarz. City Interactive udowadnia, że ma pomysł na przełożenie sukcesu swojej pierwszej gry z segmentu AAA (Sniper) na nowe produkty. Zapowiadany na I poł. 2012 r. wysoki poziom sprzedaży gier związany z pojawieniem się w ofercie dwóch dużych tytułów i to od razu na wszystkie platformy może podnieść jej przychody i zyski za rok finansowy 2012 do wartości niespotykanych dotąd w historii spółki. City Interactive zyskało możliwości, by wejść do nowych segmentów gier, takich jak gry na smartfony lub gry MMO, które cechują się dużym potencjałem wzrostu. Naszym zdaniem jest to dobry pomysł, kluczowym pytaniem pozostaje natomiast jakość gier opracowywanych przez studio w Rumunii.
Łukasz Kosiarski



Dane prezentowane w niniejszym opracowaniu zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności.
Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autorów i nie powinny być inaczej interpretowane. DM BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu.

dmbzwbk.pl, e-mail: dm.inwestor@bzwbk.pl, tel.: 61 856 48 80, 61 856 44 45 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora)
Dom Maklerski BZ WBK Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu, pl. Wolności 15, 60-967 Poznań, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe
Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr KRS 0000006408, o kapitale zakładowym w wysokości 45 073 400 zł w
szymek01 / 31.61.43.* / 2011-09-02 08:15
CITY INTERACTIVE S.A.
Temat
Zawarcie umowy znaczącej dotyczącej produkcji gry "Sniper: Ghost Warrior" w wersji mobilnej.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd City Interactive S.A. informuje, iż w dniu wczorajszym, tj. 01.09.2011 r. zawarł z Vivid Games Spółka z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy umowę, której przedmiotem jest produkcja gry "Sniper: Ghost Warrior"w wersji mobilnej na platformy z systemami iOS, tj. iPad®, iPhone® i iPod Touch®.
Mobilna wersja gry "Sniper: Ghost Warrior" zostanie wyprodukowana w oparciu o technologię Unreal® Engine3 firmy Epic Games Inc. Premiera gry przewidziana jest w IQ 2012 roku.
Postanowienia umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. Umowa została uznana za znaczącą, gdyż przychody z tytułu jej sprzedaży mogą osiągnąć wartość przekraczającą poziom 10% wartości kapitałów własnych Spółki. Przedmiotowa umowa zawiera postanowienia dotyczące kar umownych, których wartość może przekroczyć co najmniej 10 % szacowanej wartości umowy, a maksymalną ich wysokość określono na kwotę 360.000,00 zł. Zapłata kar umownych nie wyłącza uprawnienia do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przekraczających wysokość zastrzeżonych kar umownych.
Unreal® Engine3 jest zarejestrowanymi znakiem towarowym Epic Games Inc.
iPad ®, iPhone® , iPod Touch® są zrejestrowanymi znakami towarowymi Apple Inc.
fr / 79.186.239.* / 2011-09-01 12:28
Warto wiedziec

CD Projekt będzie dystrybutorem filmów i seriali Polsatu
Spółka dystrybucyjna CD Projekt z grupy CD Projekt RED (CDR) chce w najbliższym czasie
pozyskać nowych partnerow wydawniczych z rynku gier komputerowych, będzie też
dystrybutorem filmów i seriali wyprodukowanych przez Polsat
2011-08-29 10:28:45.

CD Projekt Red sprzedał 940.355 sztuk Wiedźmina 2
CD Projekt Red, od chwili premiery w połowie maja do chwili obecnej, sprzedał 940.355
sztuk gry Wiedźmin 2. Ten wynik oznacza 24 proc. wzrost w stosunku do pierwszej części
gry - podała spółka w materiałach na konferencję prasową.
2011-08-29 08:31:17.

Producent Wiedźmina zwiększył swoje zyski ponad 40 razy
Spółka informatyczna CD Projekt Red miała 20,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto
przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 0,48 mln zł
zysku rok wcześniej.

"Firma CD Projekt ogłosiła, że do jej oferty powracają gry autorstwa Blizzard
Entertainment.

Pierwszym efektem wznowionej współpracy między firmami, będzie wydanie 1 września
następujących pozycji na PC:

StarCraft II: Wings of Liberty -199,99 zł;
Diablo II Złota Edycja - 59,99 zł;
WarCraft III: Złota Edycja - 59,99 zł;
StarCraft + Brood War - 29,99 zł;
World of WarCraft: Battle Chest - 59,99 zł;
World of WarCraft: Wrath of the Lich King - 59,99 zł;
World of WarCraft Authenticator - 39,99 zł."

Polecam uwadze rowniez Serenity, ostatnio spadek z 0.42 na 0.23 zl
ppdad / 79.185.144.* / 2011-08-31 10:46
Spółki komputerowe w tym i przyszłym roku to będzie prawdziwy top. City kolejny raz odbija się od bariery 24 PLN- przebicie tej bariery to kwestia kilku dni (tygodni). Świadczą o tym coraz lżejsze odbicia od granicy 24 PLN. Niedługo więc znowu up w górę do 27 PLN. Co do samej kwestii rozwoju spółki- to nie widzę innej możliwości niż kilkadziesiąt % w ciągu roku. Co do CD RED- wydaje mi się, że już niedługo może to być znowu prawdziwy hit. Spółka ta właściwie jest teraz w takiej cenie, że w każdej chwili może iść 100% do góry. Mam tylko nadzieje, że zdążę się jeszcze zapakować z pakiecikiem przed startem :).
Kupiłem wczoraj City / 178.36.87.* / 2011-08-31 11:07
No to widzę, że masz podobne poglądy do mnie.. Z tym, że ja jak lała sie krew zaczynałem ładować zbiorniki na poziomie 17-18 zł na City i nadal dokupuję. Czy wygram na tym? Jesli nie będzie krachu to będę ponad 100% licząc od 18zł do końca roku.. Ostatnio poszukiwałem recenzji i jakiś informacji o combat wings.. Wygląda na to, ze gierka ma spory potencjał, a biorąc pod uwagę jak rozbudował sie kanał dystrybucji CI i sam trade mark to nakład 1mln powinien bez problemu pęknąć. Co do Snipera 2 liczę, że do końca 2012 CI sprzeda 2mln sztuk. Pomyslcei jakie to przychody.. A przecież City robi jeszcze inne produkcje
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy