CITYINTER

Money.pl / 2009-11-14 22:16
Komentarze do spółki: CITYINTER.
Wyświetlaj:
skneruska / 2010-08-26 14:23
jaki powinien być wzrost tej spółki w wynikach, aby udało się jej dobić do 20zł?
radekmoney / 2010-08-26 11:29
Pójdziemy w końcu znacząco w górę czy też czekamy na wtorkowe wyniki????
Leartes / 77.114.209.* / 2010-08-26 11:52
Pewnie przyjdzie nam poczekać do wtorku na jakieś znaczące wzrosty, choć z drugiej strony patrząc na ostatnie wahania kursu kto wie co zdarzy się jutro.
Ja bardziej jestem ciekaw do jakiego poziomu możemy dojść po wynikach.
Jakieś prognozy?
radekmoney / 2010-08-26 12:51
Słuszne pytanie! Jakieś prognozy? Ps. widzę że uczestnictwo w formum wręcz Obłędne!!
Leartes / 77.112.184.* / 2010-08-26 14:03
Myślę, że po dobrych wynikach kurs zaatakuje 19zł..18.20 już było wiec może i 19.20 będzie..:)
Każdy pewnie po cichu liczy na tą zapowiedzianą granicę 20...pozostaje więc pewnie tylko trzymać kciuki i wierzyć:)
radekmoney / 2010-08-26 14:38
Myślę że samo trzymanie kciuków nie wystarczy : ) Zdecydowanie lepiej jest napedzać koninkturę ; ) Wreszcie ktoś zaczął pojawiać się na formum - przecież służy ono do dzielenia się informacjami - więc jeśli ktoś wie coś więcej niż my drobne szaraczki ............
Ryszard Anonim / 79.185.214.* / 2010-08-24 21:23
Szlag mnie trafia z tą spółką. Tak buja, że aż chce się rzygać !
R_A / 83.28.246.* / 2010-08-25 12:57
Konsolidejszon
radekmoney / 2010-08-25 09:11
Czy jest na forum jakiś specjalista, który może podpowiedzieć czy są szanse na wzrost czy też należy pakować manatki? Według moich obserwacji właśnie teraz jest dobry moment na nabywanie akcji - wykres pokazuje coś zupełnie INNEGO.
Rockyyy / 83.8.25.* / 2010-08-24 10:33
Wszędzie korekta a u nas zielono, i to po jakim wczorajszym dniu! City najlepsza na GPW!
maros69 / 2010-08-24 14:49 / Bywalec forum
...już nie :(
dno to ja / 77.88.144.* / 2010-08-23 18:08
rany ale dalem du...y w zeszlym roku kupiłem te akcje po 3,50 staly i stały i stały i sprzedalem po 3,30 nawet ze strata a teraz wracam patrze i ide szukać sznurka chyba
Kazik wiecie skad / 2010-08-23 18:34 / Tysiącznik na forum
Gdyby tak można było przewidzieć przyszłość... Niestety ,nie da się:) Rzeczywiście wzrost olbrzymi, możesz sie wkurzać . Ale i tak odradzam wieszanie :)
dno to ja / 77.88.144.* / 2010-08-23 21:16
tak ale w dniu kiedy igroup ogłosił upadlość itp sprzedałem pkc co miałem i tez lipa znów masakra jak mi petrol nie odbije to leże
Kazik wiecie skad / 2010-08-23 21:26 / Tysiącznik na forum
Ironią losu może okazać się powrót do poziomów z przed ogłoszenia. Z Petrolinvestem bądź ostrożny. Przez lekkomyślność wielu teraz nie może dojść do siebie.
DarekFot / 89.76.137.* / 2010-08-23 23:29
Jak uważasz, do jakiego poziomu może tu dojść w najbliższym czasie ...?
adam612 / 2010-08-23 17:50
Obtawiacie jutro korekte czy dalszy wzrost? Myślicie, że do ilu dojdzie do grudnia?
Kazik wiecie skad / 2010-08-23 14:45 / Tysiącznik na forum
Trochę żałuję ,że tak mało jestem zaangażowany w tę spółkę . Bardzo ładnie się zachowuje. Te 20 pln nie są wcale takie odległe...
mefisto1972 / 2010-08-23 17:26
prosze o wytlumaczenie mi tego co dzis sie wydazylo
Kazik wiecie skad / 2010-08-23 18:03 / Tysiącznik na forum
Częściowa odpowiedź na http://kazikwiecieskad.blog.onet.pl/
Rockyyy / 83.8.32.* / 2010-08-23 17:32
nic, dzień jak co dzień posiadacza akcji City i tyle, jutro też będzie ciekawie :)
maros69 / 2010-08-23 15:26 / Bywalec forum
.....ja mam 1/4 portfela kupione wysoko bo po 14,70 ....ale dzisiejsza sesja trzeba przyznać.. .... poezja :) ..pozDro
Rockyyy / 83.8.23.* / 2010-08-19 12:12
koniec korekty! wsiadać bo pociąg odjeżdża!
Spekulator / 85.222.98.* / 2010-08-17 09:40
Mnie się rysuje korekta do poziomu co najmniej 12 zyli do końca tygodnia. Mam nadzieję, że wyniki 31 sierpnia podbiją kurs.
mefisto1972 / 2010-08-18 17:21
PANIE PREZESIE PROSIMY NIECH PAN COS PIEKNEGO POWIE
skrimerskrimer / 192.109.140.* / 2010-08-18 11:57
czemu taki duży spadek?
Spekulator / 79.185.122.* / 2010-08-18 13:12
Poniższy tekst jest osobistą autora i nie może być traktowany jako rekomendacja kupna lub sprzedaży:

Na spółce pojawiła się formacja trójkąta symetrycznego. Jego wierzchołek rysował się w punkcie cenowym 15,5. Wybicie górą mogłoby świadczyć o kontynuacji trendu, jednakże my zjechaliśmy w dół. Na domiar złego dzisiejsze spadkowe otwarcie przebiło zarysowaną o kilku tygodni linię trendu ( o ile można mówić o trendzie w odniesieniu do tak krótkiego okresu :-)) Poziom rozwarcia między ramionami wspomnianego trójkąta to ok. 3 zł. Technika wskazuje, że co najmniej o tyle właśnie cofnie się kurs, licząc od puntu wyjścia z formacji trójkąta - 15 zł. 15-3=12. Oczywiście z tą techniką można się zgadzać lub nie :-)
Moim zdaniem jeżeli poziom 12 zł się wybroni, możliwy jest powrót do 15, a może i wyżej. Ale to na pewno nie wcześniej niż w okolicach września. Osobiście uważam też, że 31 sierpnia (wyniki za 2 półrocze) może mieć decydujące znaczenie fundamentalne na cenę w ciągu następnych kilku miesięcy. Wtedy też okaże się, czy mieliśmy do czynienia ze spekulacją, czy też kurs ma swoje podstawy fundamentalne.

A co do reszty, to myślę, że sami daliśmy się trochę wkręcić. W zeszły tydzień kurs skoczył o ponad 75 %. Apetyty podgrzewały wypowiedzi prezesa, że CIA jest warte na giełdzie co najmniej 20 zł. Jego rola była niebagatelna, bo było zresztą widać 13 w piątek, kiedy CIA po raz pierwszy od dawna znalazł się pod kreską po 15% otwarciu. Inwestorzy czekali na słowo prezesa jak na ponowne przyjście Chrystusa. I oto pokazał się w TVN CNBS, a kurs skoczył niemalże o 1 zł! Bo prezes mówił pięknie: o wielkich zyskach, śmiałych inwestycjach, udanych produkcjach, zainteresowaniu funduszy inwestycyjnych itp. Sczerze - uważam, że od co najmniej tygodnia CIA to czysta spekuła, co nie świadczy o tym, że kurs nie ma potencjału. Osobiście, to czekam, aż zejdzie z niej trochę powietrze.
ftghyt / 83.9.40.* / 2010-08-18 15:31
mój komentarz do tych wypocin - cała giełda to spekula
mefisto1972 / 2010-08-17 19:45
wydaje mi sie ze jutro lecimy do gory
RETOR / 83.9.58.* / 2010-08-16 19:03
O ile dobrze słyszałem to jeszcze w tym miesiącu kilka nowych gier wchodzi - nie ma co mowić w tej chwili chyba najlepsza inwestycja na GPW to CITYINTERACTIVE
Rockyyy / 83.8.19.* / 2010-08-16 22:12
W tej chwili dużo się dzieje w City, o czym inwestorzy są informowani na bieżąco, co jest oczywiście dużym plusem tej firmy. Być może informacje te mają pomóc wywindować kurs, sądzę ze cena 20 zł za akcje nie będzie wkrótce niczym nadzwyczajnym. Dobre wiadomości z City oraz wyniki mogą podnieść tą poprzeczke jeszcze wyżej.
mefisto1972 / 2010-08-16 21:51
tyle dobrych wiesci jak obstawiacie jutrzejszy dzien
saretyk / 83.9.58.* / 2010-08-16 23:55
jeszcze lepiej - negocjują wprowadzenie snajpera na playstation3 - wtedy dopiero bedą mieli zyski - narazie tylko na terenie USA ale podobno do końca roku w innych krajach - CIA - za jakiś czas 50 zł
ziemiakix / 213.17.198.* / 2010-08-16 14:00
Zarząd CITY INTERACTIVE S.A. podaje do wiadomości publicznej informację, iż w dniu 16 sierpnia 2010 roku zawarł z THE FARM 51 Spółka z o.o. z siedzibą w Gliwicach umowę której przedmiotem jest produkcja i wydanie nowej gry pod roboczym tytułem "Alien Fear". Gra z gatunku shooter, osadzona w klimacie science - fiction z elementami horroru przeznaczona będzie na konsole Xbox360, PlayStation3 i komputery PC. Premiera gry przewidziana jest w roku 2011. Postanowienia umowy nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. Umowa została uznana za znaczącą, gdyż przychody z tytułu jej sprzedaży mogą osiągnąć wartość przekraczającą poziom 10% wartości kapitałów własnych Spółki. Przedmiotowa umowa zawiera postanowienia dotyczące kar umownych, których wartość może przekroczyć co najmniej 10 % szacowanej wartości umowy, a maksymalną ich wysokość określono na kwotę 650.000,00 zł netto. Zapłata kar umownych nie wyłącza uprawnienia do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przekraczających wysokość zastrzeżonych kar umownych.

kom espi zdz/mln/
Rockyyy / 83.8.34.* / 2010-08-13 14:29
City Interactive spodziewa się rekordowych wyników w III kw. (wywiad)

13.08. Warszawa (PAP) - City Interactive, które wcześniej sygnalizowało osiągnięcie bardzo dobrych wyników w II kw., oczekuje, że rezultaty III kw. okażą się rekordowe w historii spółki, do czego przyczyni się m.in. wysoka sprzedaż gry "Sniper". Jeszcze w IV kw. spółka może rozpocząć sprzedaż swojej najnowszej gry na konsolę PlayStation - poinformował w wywiadzie dla PAP Marek Tymiński, prezes City Interactive.
"Obecnie sprzedaż +Snipera+ oscyluje wokół 450 tys. egzemplarzy i cały czas rośnie. Produkt zajmuje wysokie pozycje na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i wszystko wskazuje, że będzie to tzw. long seller, czyli produkt, który utrzymuje się z wysoką sprzedażą przez wiele miesięcy lub kwartałów. Dobra sprzedaż Snipera będzie widoczna w wynikach najbliższych miesięcy i kwartałów" - powiedział PAP Tymiński.

"Cały czas liczymy wyniki drugiego kwartału i tak jak wcześniej sygnalizowaliśmy będą one bardzo dobre. Bardzo dobrze zapowiada się także trzeci kwartał i wiele wskazuje na to, że może być on rekordowy wśród wszystkich kwartałów w historii spółki" - dodał.
W ocenie prezesa sprzedaż gry +Sniper+ także w IV kw. będzie najprawdopodobniej na wysokim poziomie i choć z czasem wolumen sprzedaży zacznie spadać, to nadal będzie on dość wysoki.

City Interactive w I kw. 2010 r. miało 3,3 mln zł zysku netto, w porównaniu do 57,8 tys. zł straty rok wcześniej. Grupa wypracowała 4,55 mln zł zysku operacyjnego wobec 0,95 mln zł straty przed rokiem. Przychody wzrosły w tym czasie do 11,4 mln zł z 9,3 mln zł. Już wcześniej prezes sygnalizował, że drugi kwartał zapowiada się lepiej niż pierwszy. Za dobre wyniki odpowiada m.in. wydana pod koniec czerwca +Sniper. Ghost Warior+".
Według szacunków zarządu City Interactive skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto, osiągnięte przez grupę w II kw. przekroczyły 18 mln zł. Spółka informowała w komunikacie, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto, osiągnięte przez grupę w lipcu 2010 roku przekroczyły 14 mln zł.

City Interactive w sierpniu podpisało z Sony Computer Entertainment America umowę licencyjną na produkcję i wydawanie gier na PlayStation na terenie Ameryki Północnej. PlayStation jest jedną z najbardziej popularnych platform gier video na świecie.
"Sprzedaż Snipera na konsolę mogłaby być realizowana już w IV kw., co również miałoby bardzo pozytywny wpływ na nasze wyniki" - powiedział prezes.
W ocenie Tymińskiego City Interacitve jest obecnie zupełnie inną spółką niż np. jeszcze przed rokiem.
"Sukces +Snipera+ pokazuje, że jesteśmy w stanie przez nasze biura sprzedaży i marketingu na całym świecie wprowadzić produkt na top listy na wszystkich najważniejszych rynkach zbytu. To otwiera przed spółką gigantyczne możliwości - dziś Sniper, jutro inna gra" - powiedział.

Producent gier w najbliższej przyszłości chce się skoncentrować na rozwoju organicznym.
"Skupiamy się na dalszej poprawie efektywności spółki, inwestycjach w produkty własne i w produkty zewnętrznych podmiotów, które będziemy chcieli wprowadzić poprzez naszą sieć sprzedaży na całym świecie" - powiedział Tymiński.
"Nie wykluczam akwizycji, ale tylko w przypadku jeśli trafi się coś naprawdę atrakcyjnego, nie jest to jednak kluczowa sprawa w strategii spółki" - dodał.
Jego zdaniem w przyszłości City Interactive może stać się spółką, która dzieli się zyskami z akcjonariuszami.
"Nie wykluczam, że w przyszłości City Interactive stanie się spółką dywidendową. Nie potrafię obecnie powiedzieć, czy możliwa będzie wypłata z zysku za 2010 r., ale nie mówię nie" - powiedział.
City Interactive to wydawca i producent gier komputerowych na komputery osobiste i konsole, w tym Nintendo Dual Screen. Spółka powstała w 2002 roku jako połączenie wydawnictwa i dwóch studiów tworzących gry komputerowe. City Interactive od listopada 2007 r. jest notowana na warszawskiej giełdzie. Obecnie spółka zatrudnia blisko 150 osób.

Grzegorz Suteniec (PAP)
gsu/ jtt/
magik27 / 109.199.3.* / 2010-08-12 23:53
Uważam że 30 zł jest w zasięgu i to w czasie krótko terminowym .Prezes City ma to do siebie że jego prognozy są bardzo zaniżone co jest oczywiście wielkim plusem .
Nie mniej jednak prognozowali że sprzedaż "Sniper Ghost Warrior" będzie na poziomie 200,000 szt a już sprzedali 0,5 mln. szt . Prognozowali zysk na poziomie 10,000,000 zł. w 2010r a po pół roku osiągnęli 30,000,000 zł tak więc wnioski nasuwają się same ,a pamiętać trzeba że to rynek "inwestorzy" ustala cenę akcji spółki
a spółka swoimi wynikami w tym pomaga ,a wyniki niewątpliwie są rewelacyjne.
Ponadto kurs City obecnie nie ma przed sobą kompletnie żadnych oporów ,oczywiście
korekty dzienne czy 2-3 dniowe będą, ale jeżeli na świecie nic się nie wydarzy , bo nasz rynek krajowy nie jest w stanie nic zmienić to tręd wzrostowy będzie utrzymywał się bardzo długo . Pamiętajmy że przed nami wyniki za III kwartał ,końcówka roku Św.Mikołaj ,gwiazdka ,a to okres dla tej branży City wyjątkowo dochodowy.
To co teraz powiem większość z was przyjmie to z szerokim uśmiechem na twarzy ,ale tak jak prognozowałem na tym forum w kwietni 2010r. że z 3 zł. w lipcu zobaczymy 9 zł.
tak teraz jestem przekonany że na własne oczy zobaczę kurs City po 70 zł po wynikach
w lutym 2011r. za 2010r. A co za tym przemawia ? Mała ilość wyemitowanych akcji ,niski free float , dochodowość spółki , wskaźniki mówiące na "TAK" innymi słowy kura znosząca "złote jaja"
Życzę dobrych decyzji .
Pozdrawiam.
Spekulator / 79.185.157.* / 2010-08-13 11:28
Bardzo chciałbym by było jak mówisz. Prezes wycenia akcje na co najmniej 20 zł, potencjał więc jakiś musi jeszcze być. Gdyby jednak akcje miały dobić do 70 zł, byłoby to prawie 3500 % wzrost od początku trendu. Znacie spółkę co by tyle wzrosła? Chyba że CIA byłoby skrajnie niedoszacowane. Z drugiej strony analitycy wczoraj wieszczyli jeszcze kilka tygodni wzrostu. Być może gra to czy się pod wyniki 31 sierpnia. A może spółka sama podbija swój kurs by wzmocnić swoją pozycję na rynku. Ale dzisiaj spektakularne wzrosty zdają się wyhamowywać. Przed 10 kurs spółki wahał się w granicach 16 zł, po czym w chwili obecnej jest po 14,9 zł. Zapowiedź nieuchronnej korekty, czy chwilowa czkawka? Pewnie kolejne tygodnie pokażą. Choć osobiście mocno wierzę w 20 zł za akcję. Pozdro.
magik27 / 109.199.3.* / 2010-08-14 01:25
Po dzisiejszym wywiadzie z prezesem City w TVN CNBC Biznes tylko się utwierdziłem w swoim przekonaniu że cena 70 zł. za akcje City jest jak najbardziej realna.
Wyniki za ten rok będą rekordowe w historii spółki (potwierdzenie mojej wypowiedzi na tym forum z dnia 23.04.2010r) ponadto podpisanie umowy na wydawanie gier pod konsole PS-3 to było dla mnie ogromnym zaskoczeniem oczywiście bardzo pozytywnym bo PS-3 jest rynkiem bardziej dochodowym niż x-box .Po dzisiejszych wypowiedziach prezesa City jestem w stanie "postawić swoją reputację i wiedzę że do lutego 2011r. kurs City osiągnie poziom 70 zł". Dziś mamy 13.08.2010r (piątek , korekta na City) obecny kurs 14.88 zł. do osiągnięcia 70 zł potrzebny jest wzrost 471%
który dla spółki tak perspektywicznej ,tak dochodowej jak City jest jak najbardziej w zasięgu, a że kurs od początku trendu wzrostowego tz. 2 zł.sięgną by 3500% to znaczy że
będziemy mieli pierwszego lidera na GPW i tak będzie.
Każdy inwestor (poważny inwestor) wiedząc żę dana spółka w bieżącym roku będzie na dużym plusie i w następnym będzie kontynowała swoją strategię i tym samym generowała większe zyski wejdzie w nią z zamkniętymi oczami czego już jesteśmy naocznymi świadkami widząc obroty jakie są na City.Tak więc według mnie wejście w CITY jest najlepszy ulokowaniem kapitału(pewność zysku). na najbliższe miesiące.
Pozdrawiam.
Spekulator / 83.31.61.* / 2010-08-14 12:33
Siema! Też oglądałem ten wywiad i przy okazji patrzyłem na kurs. Było całkiem zabawnie, bo gdy tylko prezesunio zaczął mówić o zyskach kurs zaczął szybować w górę, a gdy powiedział, że fundusze interesują się CIA, osiągnął ponad 15 zł. W ciągu 15 minut firma zdrożała o ponad 1 zł. Daj Panie Boże żeby sięgnął nieba, ale jeśli to nie jest czysta spekulacja, to co? :) Pozdro
PS. Czy waszym zdaniem wzrosty na CIA mają coś wspólnego ze wzrostami na Optimusie?
no1 / 213.238.83.* / 2010-08-12 16:46
wsiadl bym ale sie boje ze sie ubiore :)
djastra / 2010-08-12 13:39 / portfel / Tysiącznik na forum
A pochwale się, że juz w zeszłym roku (też koło wakacji) miałem city -kupiłem kolo 3 zł i sprzedałem około 5 zł.
potem drugi raz kupiłem kolo 3 zł i ....sprzedałem.... cho-lera - szkoda ze nie trzymałem do dzisiaj :)
maros69 / 2010-08-15 20:50 / Bywalec forum
...djastra jak myślisz warto jeszcze wchodzić???
..poZdro
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy