Forum Polityka, aktualnościKraj

Cmentarz dla zwierząt. Biznes na zwłokach, których nie można pogrzebać w zwykłej nekropolii

Cmentarz dla zwierząt. Biznes na zwłokach, których nie można pogrzebać w zwykłej nekropolii

Wyświetlaj:
MML / 188.124.168.* / 2015-11-03 23:36
Znacie utwór Millicent Bobleter:

"Święty Piotr u nieba wrót
Stoi, trzymając listę cnót.
A wszystkie dusze w milczeniu
Przypatrują się jego skinieniu.
'Ten wejdzie pierwszy, kto
Był lekiem na całe zło;
Kto do końca wierny był,
Kochał i służył ze wszystkich sił,
Brzydził się złością,
Dzielił radością,
Na dobre i na złe.
Kto jednego tylko chce:
Kochać wiecznie jak szalony'.
Piotrowa dłoń otwiera drzwi -
Lśnią oczy, merdają ogony -
Pierwsze do raju wchodzą psy."

My ciało Naszego Psa wieżliśmy za Wrocław przez ponad 450km, a wrócilismy z urną z prochami. Rozumieją głównie ci, ktorzy sami mieli czworonożnego Przyjaciela przez długie lata.

I jest jeszcze to:

"W tej części nieba jest miejsce zwane Tęczowym Mostem.
Kiedy odchodzi zwierzę, które było szczególnie bliskie komuś,
kto pozostał po tej stronie, udaje się na Tęczowy Most.

Są tam łąki i wzgórza,
na których wszyscy nasi przyjaciele mogą bawić się i biegać razem.
Mają tam dostatek jedzenia, wody i słońca, jest im ciepło i przytulnie.
Wszystkie zwierzęta, które były chore i stare
powracają w czasy młodości i zdrowia,

Te które były ranne lub okaleczone są znów całe i silne,
takie, jakimi je pamiętamy marząc o czasach i dniach, które przeminęły.
Zwierzęta są szczęśliwe i zadowolone, z jednym małym wyjątkiem:
każde z nich tęskni do tej jedynej, wyjątkowej osoby,
która pozostała po tamtej stronie.

Biegają i bawią się razem, lecz przychodzi taki dzień,
gdy jedno z nich nagle zatrzymuje się i spogląda w dal.
Jego lśniące oczy są skupione, a jego ciało drży.
Nagle opuszcza grupę, pędząc ponad zieloną trawą,
a jego nogi poruszają się wciąż szybciej i szybciej.
To właśnie Ty zostałeś dostrzeżony.

Kiedy Ty i Twój najlepszy przyjaciel wreszcie się spotykacie,
obejmujecie się w radosnym uścisku, by nigdy już się nie rozłączyć.
Deszcz szczęśliwych pocałunków pada na Twoją twarz,
Twoje ręce znów pieszczą ukochany łeb.

Patrzysz znów w ufne oczy swego przyjaciela,
który na tak długo opuścił Twe życie,
ale nigdy nie opuścił Twego serca.
A potem przekraczacie Tęczowy Most - już razem..."

Paul C.Dahm tłumaczenie: Dorota Nowak
bronia / 95.160.8.* / 2015-11-02 11:49
pis to członek rodziny i wielu ludzi tak sadzi, dla mnie osoby kochającej zwierzaki czyjaś opinia nie ma znaczenia mamy demokracje mój pies ma małą figurkę palę mu świeczkę w imie pamięci i nie obchodzi mnie czyjes zdanie, zyję w zgodzie z własnym sumieniem i niech kazdy zajmie się sobą.
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-11-01 21:56
Cmentarz dla zwierząt?Ludzka głupota!Rozumiem,że ktoś może być emocjonalnie związany ze zwierzątkiem,ale z emocjami nie można przesadzać!Czy ktoś,kto miał oswojoną świnkę,będzie emocjonalnie związany z kiełbasą?Tylko ze względów ekologicznych powinny być wyznaczone miejsca do pochówku tego rodzaju zwierząt,jak psy,koty i inne!
kakashi / 2018-08-08 12:43
"Rozumiem,że ktoś może być emocjonalnie związany ze zwierzątkiem"

No właśnie sęk w tym że nie rozumiesz, dlatego piszesz bzdury jak typowy katolik, który nie posiada i nawet nie wie co to empatia czy miłosierdzie, tym bardziej miłość do bliskiej osoby czy zwierzęcia, gdzie człowiek też jak by nie patrzeć też jest zwierzęciem, bo przecież nie tabortem czy robotem.
Aśk / 89.67.1.* / 2015-11-01 22:33
No i to jest wyznaczone takie miejsce do pochówku. Czytamy ze zrozumieniem. A o emocjach i uczuciach
człowiek, który nie stracił najwierniejszego przyjaciela, który był TYLKO zwierzęciem
nie ma najmniejszego pojęcia, trudno.
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-11-01 22:19
Ktoś moją wypowiedź ocenił negatywnie,więc dodam:mam nawiedzoną sąsiadkę,która zrobiła pieskowi grobek,paliła mu znicze,ale tylko przez jeden rok!Teraz ma kolejnego pieska i o poprzednim zapomniała!Co ciekawe,wcześniej o grób swojego brata tak nie dbała jak o grobek pieska!
Styna / 83.10.242.* / 2015-11-02 01:38
To zupełnie jak moja sąsiadka - wdowa. Po śmierci pierwszego męża rozpaczała, paliła znicze, a po jakimś czasie ponownie wyszła za mąż. ;-)
gyrg3 / 80.238.68.* / 2015-11-01 23:55
Ale co Cie obchodzi co robia ludzie?Czemu brak buntu jak kradna i przez to po cichu nas zabijaja?Jezeli ktos cos robi legalnie i za swe pieniadze to nikomu nic do tego.Lepiej patrz zlodzieja na rece a nie uczciwym ludziom.No chyba ze net to Twa oaza wyrazenia swego ego.
ewa 68 / 81.15.179.* / 2015-11-01 22:24
Nie utożsamiaj nawiedzonej sąsiadki ze wszystkimi, którzy po prostu przywiązują się do swoich zwierzaków. Jakakolwiek przesada jest szkodliwa, ale to chyba nie jest coś głupiego, gdy ktoś chce jakoś zagrzebać zwłoki swego psa czy kota. Legalnie! Normalnie jak w cywilizowanym kraju!
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-11-01 22:30
Oczywiście,że nie porzucisz go na śmietniku,ale robienie mu nagrobków uważam za głupotę!
ewa 68 / 81.15.179.* / 2015-11-01 18:40
Pomysł super. Uważam, że potrzebne jest takie miejsce, bo co maja zrobić ludzie mieszkający w bloku, nie mający działki? Właściciel domku zakopie psa/kota na swojej działce, choć jest to też podobno nielegalne. Ale nikt nie sprecyzował co w takim razie należy zrobić? Wywieźć do lasu i zakopać? Tez nie wolno. W Stanach jest normalne,że są cmentarze dla zwierząt, a my jak dzicy, wszystko nas dziwi! A mieszkańcy miasta mają wyrzucać zwłoki na śmietnik? Gdy pomyślę, co zrobię, jak moje psy zaczną zdychać, a mam ich 6, to przerażenie mnie ogarnia. Przecież nawet na swojej działce ich nie zagrzebię!
Małgoś / 62.87.206.* / 2015-11-01 14:44
Piękny pomysł!Ktoś pomyślał o miejscu,gdzie można pochować przyjaciela.Ci,którzy nie mieli zwierzęcia tego nie rozumieją :(
yoko8409 / 145.237.2.* / 2015-11-01 13:58
Ludzie mają jednak w głowach siano ;) I pomyśleć, że ci wszyscy goście idą potem głosować :) Kabaret.
gyrg3 / 80.238.68.* / 2015-11-01 23:57
A to ze kochaja bardzo swe zwierzeta sa glupi?Zwierze da Ci wiecej oddania niz czlowiek i nigdy nie zdradzi.A na swiecie jest jak jest wlasnie przez takich "inteligentnych" ludzi jak ty.
ewa 68 / 81.15.179.* / 2015-11-01 18:56
Co jedno z drugim ma wspólnego? Jeśli nigdy nie miałeś zwierzaka, to się nie wypowiadaj.
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-11-01 22:13
"Jeżeli nigdy nie miałeś zwierzaka,to się nie wypowiadaj"!No właśnie!Gdyby hodowca świń,kur,cielątek w ten sam sposób podchodził do tematu,to żadnego nie oddałby do rzeźni!
ewa 68 / 81.15.179.* / 2015-11-01 22:20
Donaldziku, przecież psy czy koty to nie zwierzęta hodowane dla mięsa! Nie jestem jakąś popiep..nym ekologiem, ale miewam uczucia dla zwierząt, które w domu trzymam. Bez przesady - cieląt i kurcząt nie hoduję w domu!
gyrg3 / 80.238.68.* / 2015-11-01 23:59
Uczucia kazdego to osobna i prywatna sprawa.I nikomu ich osadzac bo niewiadomo kto lepszym a kto gorszym jest.
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-11-01 22:27
Ewciu!Radzę ci hoduj sobie kurę,będziesz z niej miała podwójną korzyść!Zniesie ci jako i będzie twoją przyjaciółką!Będzie ci z ręki jadła!Gdy dokupisz jeszcze kogucika,to rano głośnym pianiem obudzi cię do pracy!

Najnowsze wpisy