Co bys zrobil?.

mikepolarny / 2007-12-27 15:23
Witam serdecznie,
Posiadam dosc znazcan kwote zainwestowana poprzez AEGON w fundusze akcyjne.
-Legg Mason
-Noble

narazie jestem na plus.Zastanwiam sie jednak nad wyciagniecie tych pieneidzy.Bardzo mnie martwi sytuacja na rynku.Male szanse widze na kontynuacje poprzednich wzrostow.Dodatkowo zmienil sie moj profil inwestora.Denerwuje mnie niemoznosc wplywu na pieniadze.W chwili obecnej ucze sie zasad dzialania gieldy papierow wartosciowych.za jakis rok po opanowaniu materialu zamierzam zainwestowac gotowke.koszty ewneyualnego wyjscia to6% a wiec dosc sporo.jednak od tego tzreba odliczyc 2% za asset managment wiec koszty wyjscia to 4%.SKOK WOLOMIN daje 7,5%.odliczaja inflacje bede na niewielkim minusie.martwi mnie obecna sytuacja na rynku
-stany-
spowolnienie w polsce
-kilkuletnie wzrosty na GPW ktore musza sie keidys skonczyc(nie wiadomo czy juz sie nie skonczyly)

moje pytanie ejst adresowane do ludzi ktorzy znaja sie na tym temacie.czy taki krok jest wskazany?.

pozdarwiam
Wyświetlaj:
sebastian9@interia.pl / 91.94.38.* / 2007-12-30 13:00
Swoje pieniądze przeniosłem częsciowo na bezpieczniejsze rozwiązanie. Oczywiście część ma ulokowane w funduszach ( z myślą o dłuższym terminie) a część w kontrakcie lokacyjnym dającym mi stabilnie 12% rocznie. Szczerze powiem, że mnie to satysfakcjonuje, nie wiem jak Ciebie:-)
max1224 / 195.117.209.* / 2007-12-29 11:21
aleś wywołał chłopie burzę (w szklance wody) odnoszę wrażenie że sam nie wiesz czego chcesz wygląda to tak jakbyś chciał zjeść ciastko i mieć ciastko ponadto cała dyskusja sprowadza się do bardzo krótkowzrocznego myślenia w stylu więcej więcej
Popatrz na to z dystansu trochę zarobiłeś i po prostu boisz się strat zrozumiałe ale co dalej jeśli jesteś przekonany że będzie kiepsko na giełdach to zmykaj zanim straty przekroczą zyski ale weź pod uwagę konsekwencje bo gdzie tak naprawdę możesz uciec w obligacje, pieniądze, waluty, surowce? opłaty i tak będziesz ponosił bo to jest stałe pomyśl więc gdzie można mniej stracić tam ulokuj swoje skarby pozdr.
P.S. bezprzedmiotowa jest dyskusja czy opłaty tyle a inflacja tyle bo i jedno i drugie jest niezależnie od tego gdzie trzymasz pieniążki wypada pogodzić się z faktem że zyski będą mniejsze i nastawić na cierpliwość
klubbe25 / 87.205.209.* / 2007-12-29 11:12
AEGON pobiera opłatę roczną za zarządzanie w wysokości 1,95%. Jeśli np. zainwestowałeś w
fundusz obligacji, którzy wypracował roczny zysk 1,5%, to jeśli od całości kwoty
zainwestowanej w ten fundusz AEGON pobierze opłatę za zarządzanie, jesteś na stracie.
Nawet nalepszy fundusz pieniężny w ofercie AEGONu zarobił 3,89% za ostatnie 12 miesięcy,
to po odjęciu opłaty za zarządzanie wynik końcowy jest niższy niż inflacja.

twoje durne wyliczenia po 1 jak kto spilnuje rachunki nie pozwoli sobie na to po 2 wole byc na 0 i przeczekac spadki i wejsc w akcje

ale gosicu co ty wiesz o inwestowaniu

jak ty stawiasz tezy własne tezy i chcesz mi je udawadniac
klubbe25 / 87.205.209.* / 2007-12-29 10:01
nie no wyskocz zrealizuj strate jak odbije kupisz drozej własnie tak ci Bartosz Milewski radzi

bo jabym takiegio doradce na starcie przekreslil

chyba ze pan Bartosz ma super tajne dane ze bedzie spadac nizej a jesli wzrosnie oczekiwalbym od niego wyrownania strat bo głupi gadac kazdy umie

radze sie zastanowic
Bartosz Milewski / 2007-12-28 23:33 / Bywalec forum
Według mnie skoro miałeś akcyjny do tej pory to, albo całkowicie wyskakuj do bezpieczengo, albo zostań , tutaj już decyzja należy do ciebie. Pamietać jednak warto o tym, że fundusze akcyjne równie szybko tracą co i zarabiają.
cortez / 2007-12-28 14:43 / Bywalec forum
Przede wszystkim trzeba się zastanowić czy wchodzenie akurat teraz w wyłącznie fundusze akcyjne jest dobrym rozwiązaniem. Ja bym jednak zagrał trochę bezpieczniej i wrzucił część na obligacyjne lub pieniężne. Z pieniężnych polecam unikoronę, a z obligacyjnych Aig Obligacji lub skarbiec depozytowy. W ten sposób zdywersyfikujesz portfel i zmniejszysz ryzyko.
blazek999 / 2007-12-28 23:27 / Bywalec forum
Przy wyborze bezpiecznego funduszu ja osobiście skłaniałbym się ku pieniężnym , gdyż obligacyjne w czasach seryjnych podwyżek, które zapowiada RPP mogą "stać" w miejscu...przy zażegnaniu niebezpieczeństwa wzrostu inflacji obligacyjne będą bardziej dochodowe...
Bartosz Milewski / 2007-12-28 14:01 / Bywalec forum
Moim zdaniem, warto byłoby się zastanowić nad jakąś bezpieczniejszą strategią jeżeli mówisz, że sytułacja ciebie martwi. Ważne jest, aby doradca dostosował twój portfel i strategie tak, aby zapokojała twoje oczekiwania oraz nie przysparzała zbędnych nerwów.
Jak sam mówisz 7,5% ciebie satysfakcjonuje , więc opracowanie takiej strategi napewno nie powinno się opierać tylko i wyłacznie na leggu i noblu, to podstawowy błąd.
Jeżeli dostrzegasz problem w płynności środków to moim zdaniem nie powinienneś wogóle wchodzić w akcyjne ( to nie maszynka do robienia pieniędzy), no i oczywiście program miec dostosowany płynnie. Natomiast kiedy tylko sytułaja ciebie martwi i nie akceptujesz ewentualnej straty, transferuj środki do bezpiecznego funduszu i spokojnie czekaj na odpowiedni moment wejścia.
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2007-12-28 14:10
Przepraszam ale nie rozumiem komentarza że opłata za zarządzanie w funduszach obligacji i pieniężnych zabiera cały zysk . Notowania jednostek funduszy są podawane zawsze po uwzględnieniu opłat za zarządzanie administracyjnych i nie wiem jakich jeszcze. No chyba że w umowie (polisie) są podane dodatkowe koszty np za ubezpieczenie życia . Ale one są pobierane niezależnie od tego w jaki fundusz inwestujesz. A że fundusze obligacji i pieniężne przynoszą generalnie obecnie słabe stopy zwrotu to już zupełnie inna sprawa.
miki3d / 2007-12-29 10:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
AEGON pobiera opłatę roczną za zarządzanie w wysokości 1,95%. Jeśli np. zainwestowałeś w fundusz obligacji, którzy wypracował roczny zysk 1,5%, to jeśli od całości kwoty zainwestowanej w ten fundusz AEGON pobierze opłatę za zarządzanie, jesteś na stracie. Nawet nalepszy fundusz pieniężny w ofercie AEGONu zarobił 3,89% za ostatnie 12 miesięcy, to po odjęciu opłaty za zarządzanie wynik końcowy jest niższy niż inflacja.
klubbe25 / 87.205.209.* / 2007-12-28 12:09
Wnioski wyciagnij sam ,a w przyszlosci inwestuj przez bank, ktory nie pobiera oplat za
zakup, odkupienie czy konwesje jednostek.

Przwodnick a Aegon co niby pobiera jak slysze takich jak ty to normalnie krew mnie zalewa
miki3d / 2007-12-28 10:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli chcesz inwestować na giełdzie (agresywnie), to będziesz zapewne chciał zrównoważyć czymś swoją inwestycję. Czymś bezpiecznym i płynnym. Niestety AEGON ani żadna inna polisa Ci tego nie zapewni, bo po peirwsze nie jest płynna, a po drugie przy takich opłatach za zarządzanie inwestowanie przez polisę w fundusze obligacyjne lub pieniężne wiąże się ze stratami. Zazwyczaj opłata za zarządzanie spowoduje, że zysk z takiego funduszu będzie niższy niż inflacja.
przewodnick / 2007-12-28 01:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Początek roku będzie (oczywiscie jako subiektywna ocena) kiepski, ostatnie notowania to sztuczne podciaganie indeksow, kwartalnych wynikow. Na nasza gielde ma duzy wpływ USA a tam sytuacja jest tak napieta, ze nawet zamach w Pakistanie potrafil zmienic kierunek gieldy.
Wnioski wyciagnij sam ,a w przyszlosci inwestuj przez bank, ktory nie pobiera oplat za zakup, odkupienie czy konwesje jednostek.
klubbe25 / 77.253.179.* / 2007-12-27 21:24
wrzuc to w pieniezny ale nei uciekaj z AEGONA wiecej na gg 3411914
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy