Forum Polityka, aktualnościKraj

Co czeka Polskę po śmierci prezydenta?

Co czeka Polskę po śmierci prezydenta?

Money.pl / 2010-04-12 07:06
Komentarze do wiadomości: Co czeka Polskę po śmierci prezydenta?.
Wyświetlaj:
janiszek72 / 2010-04-12 13:00 / Tysiącznik na forum
Polskę czeka kolejne pięć lat beztroski i braku odpowiedzialności za ojczyznę. Donald Tusk zostanie prezydentem, a premierem Jan Krzysztof Bielecki. Nie chcę wnikać w szczegóły tej tragicznej zbrodni, ale nie wydaje mi się, żeby to była zwykła katastrofa lotnicza. Platforma Antyobywatelska w białych rękawiczkach wyczyściła sobie przyczółki wyborcze i dosłownie wycięła watahę. Zrobiła to przy udziale władz rosyjskich i na terytorium Rosji, aby ślady ewentualnej zbrodni zostały skrzętnie zatuszowane. Przy okazji trzeba było poświęcić kilka istnień ludzkich kolegów z innych ugrupowań, ale główny cel został osiągnięty. Prezydent, jego główni doradcy i cały trzon opozycji oraz drugi z głównych kontkandydatów z lewicy zostali wykluczeni na zawsze z dalszej gry. Kochani moi przemawia przeze mnie ogromny ból i rozpacz, ale pozwólcie mi wyrazić swoją niewiarę w to, że był to zwykły zbieg okoliczności splotu złych warunków atmosferycznych i błędu doświadczonego pilota. Śmiać mi się chce przez łzy kiedy w ustach ludzi, którzy publicznie w mediach (np. dziennikarze TVN i TVN24, radio ZET, radio PIN i inne Gazety Wyborcze) szydzili i wyśmiewali się z Prezydenta Kaczyńskiego, a teraz próbują grać szalenie poruszonych i wstrząśniętych tą narodową tragedią. Już nigdy nie będzie tak, jak było jeszcze w piątek. Polska w ułamku sekundy zmieniła swoje oblicze i stała się własnością szopenfeldziarstwa, które będzie robiło co tylko zechce. To na nasze barki spadła teraz odpowiedzialność związana z kontynuacją drogi, jaką kroczył profesor, Prezydent Lech Kaczyński. Źle się dzieje, że dopiero śmierć i katastrofa narodowa jest w stanie obudzić Polaków omamionych propagandową papką obecnie rządzącej ekipy. To, czy Polacy po krótkiej refleksji wyciągną właściwe wnioski będzie skutkowało albo pojednaniem, albo silnym wyodrębnieniem się dwóch nurtów patrzenia na naszą przyszłość. Myślę, że Polskę czekają bardzo trudne lata i to od nas Polaków zależeć będzie czy nie zatracimy swojej tożsamości narodowej i czy nie ulegniemy nowoczesnemu podejściu do patriotyzmu, które preferuje pełniący przymusowo funkcje Prezydenta Bronisław Komorowski. PO wyczyściła jednym posunięciem wszystkie stanowiska, które chciała obsadzić własnymi ludźmi. Prezydent, Prezes IPN-u, Prezes NBP-u, Rzecznik Praw Obywatelskich, generałowie wszystkich rodzajów sił zbrojnych, te wszystkie stanowiska zostaną obsadzone przez osoby dyspozycyjne i podlegające ścisłej kontroli nowemu Prezydentowi i Premierowi. W Polsce dokonało się pierwsze na świecie zawłaszczenie władzy przez jedną opcję polityczną w atmosferze niewyjaśnionej tragedii katastrofy lotniczej. To kuriozalne i niewyobrażalne w skali świat wydarzenie zapisze się na zawsze na kartach polskiej historii. Jakże innego charakteru nabierają teraz słowa ironicznie skierowane do byłego naszego kochanego Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wypowiedziane ustami obecnie pełniącego jego funkcję Bronisława Komorowskiego, a mianowicie: "Jaki Prezydent, taki zamach". Niech te słowa będą nauczką na przyszłość dla maluczkich duchem i osobowością karłów moralnych, że nie wzrost jest chlubą człowieka, ale czyny, uczciwość, skromność, poczucie humoru, dobroć i poświęcenie całego życia sprawom Polaków i Polski, które u Świętej Pamięci Lecha Kaczyńskiego szły w parze. To, że odchodzi kolejny po Janie Pawle II autorytet moralny może świadczyć tylko o jednym bardzo negatywnym zjawisku w naszym słabo zdemokratyzowanym państwie, a mianowicie, że należy przede wszystkim za życia mieć szacunek dla drugiego człowieka, a nie dopiero po jego śmierci. i to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam. P.S. To, co zapisał i pozostawił Prezydent Lech Kaczyński nigdy nie zginie, dopóki żyją ludzie, którzy identyfikują się z jego spojrzeniem na naszą najukochańsza Ojczyznę i z jego poglądami politycznymi. Pamiętajcie o tym obecnie rządzący i nie bagatelizujcie tego.
Margot1 / 77.91.5.* / 2010-04-12 22:09
Jak śmiesz wypisywać takie bzdury i lżyć ludzi.HAŃBA
lżęcię! / 77.253.93.* / 2010-04-12 22:15
wrzeszczysz Hańba. A jak reagowałeś na bzdury wypowiadana o Prezydencie. Pasowały ci? No to teraz podwiń ogon. Wypuść pazurki, pokaż koślawe ząbki. Może kogoś odstraszysz.
kawa11 / 194.72.165.* / 2010-04-12 21:53
słuchaj janiszek, może ty startuj na prezydenta, na premiera - zrobisz wszystko idealnie!
essa / 188.33.103.* / 2010-04-12 21:32
Hmmm, coś w tym jest! Już widzę te nagłówki gazet, po skończonym śledztwie:
"Palikot przegryzł hydraulikę"
i odsunęli / 77.253.93.* / 2010-04-12 22:17
a zgryz, choć koślawy ma niezły:

Sam fakt że odsunęliśmy Kaczyńskiego od władzy i odsuniemy Lecha Kaczyńskiego od urzędu prezydenta, to naprawdę są dokonania pomnikowe.
Palikot
małpa w różowym / 85.222.86.* / 2010-04-12 14:17
I będzie spokój. Amen
fdsfsfs / 193.109.225.* / 2010-04-12 13:31
I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam.
janiszek72 / 2010-04-12 13:46 / Tysiącznik na forum
Wbrew Waszym szczerym chęciom to nie będzie na tyle i to dopiero początek nowego etapu w Polsce. Nastał nowy czas, w którym to nie rządzący wezmą pełnię władzy w ręce, tylko Polacy muszą to zrobić za nich. Im szybciej to uczynimy tym lepiej dla Polski. Polska to nie tylko i wyłącznie Platforma Antyobywatelska. I to na razie na tyle (jeżeli to dobitniej dotrze do kolegi o wyjątkowo ambitnym nicku fdsfsfs). Serdecznie pozdrawiam
Gall# / 213.158.197.* / 2010-04-12 15:14
Bezsilność i żal podsuwa różne myśli. Możliwych przyczyn katastrofy jest wiele, ale z całą pewnością do końca życia będziemy zdani spekulacje w tej sprawie. Chcę wierzyć, że był to wypadek, lecz wiem, że gdyby to nie był wypadek, prawda by była zbyt straszna by ją kiedykolwiek upubliczniono. WYPADEK, ale jak do niego doszło? Sam spodziewałem się, że Rosjanie konsekwentnie będą próbowali torpedować naszą uroczystość z udziałem Głowy Państwa; w kontekście wydarzeń, (szczególnie, że nieco wcześniej na tym samym lotnisku w dobrych warunkach lądował inny polski samolot) nasi piloci mogli mieś uzasadnione obawy, że informacje od Rosjan na temat pogody są mało wiarygodne. Te rady sprowadzały się do rezygnacji z udziału w uroczystości lub jej dezorganizacji – wpisywały się we wcześniejsze działania Rosjan i polityków Platformy Obywatelskiej.
Rozmiar tragedii jest tym większy, że tylu dostojników znalazło się w jednym samolocie ale … była szczególna presja na obniżenie kosztów przelotu, bo Tusk wybrał obchody odrębne.
emu / 217.153.189.* / 2010-04-12 13:14
Widze mamy tu proroka i PiSarza
Warszak / 217.153.189.* / 2010-04-12 12:39
Ta dzwiwna histeria panująca w Naszym kraju mnie przeraża. Najpierw wszyscy najeżdżają na Kaczyńskiego a teraz płaczą i lamentują i mówią że był najlepszym Prezydentem w historii!!! Ale nie był dobry, był kiepskim prezydentem. To że zginął jest przykre i tragedia, ale nie mogę słuchać na te durne wypowiedzi ludzi, którzy lamentują i wywyższają i robią z niego super Prezydenta, którym nie był!!!!

Dodam jeszcze, że smutek po stracie tylu osób ok. Kwiaty i znicze na Krakowskim Przedmieściu też na miejscu. Czarno-białe strony internetowe również na miejscu - ALE NIE MAM OCHOTY ROZPACZAĆ ZA LUDŹMI KTÓRYCH NAWET NIE ZNAŁEM!!!!!!!
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-04-12 17:40
Coraz bardziej nie chce mi się mieszkać i żyć w Polsce, gdzie sąsiadem może być taki typek - rodak podobny do "Warszaka". Ręce opadają...
Nie chodzi o rozpacz, płacz, lamenty, lecz o refleksje nad tym co dzieje się w kraju i w świecie. Do tego potrzeba większej wiedzy niż tej, która pozwala wypowiadać banalne opinie o prezydencie RP.
Oborowy / 83.28.217.* / 2010-04-12 16:09
Warszak.Wiesz,ze był zły, ale go nie znałeś. Ciekawe??

Wałęsa był dobry???
janiszek72 / 2010-04-12 13:18 / Tysiącznik na forum
Masz człowieku bardzo duży problem ze swoją tożsamością narodową. Nie wiem czy jako superinteligentny podpuszczacz, specjalnie chcesz wywołać dyskusję na ten kretyński osobisty temat, czy naprawdę powinieneś odwiedzić najbliższe centrum pomocy do walki ze szczególnymi przypadkami umysłowymi. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
geawetegtg / 79.162.10.* / 2010-04-12 15:23
tozsamosc narodowa?? wiedz ze sie mozna okreslic nie tylko jako Polaczka ale i jako Europejczyka. Ja sie nie utozsamiam z narodem ktory tylko by odswiezal mickiewicza...
nu / 189.108.26.* / 2010-04-12 16:32
i dlatego spokojnie cię można pier... synku. Czujesz to? A widzisz!
wczoraj / 2010-04-12 13:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
stara łacińska maksyma: o zmarłych mówi się dobrze, albo wcale...
nu / 189.108.26.* / 2010-04-12 16:36
a kto tu uwierzy łajzo, że znasz łąciński , ale to poniżej jesteś w stanie z siebie wyrzygać, to pewne:

2010-03-19 23:49:01 | | wczoraj.
PISs off

2010-03-19 18:12:31 | | wczoraj.
Re: Sejmowy atak na Tuska: "w obietnicach jest dobry", &...
Największą zasługą Tuska jest minister Rostowski, który nie uległ pisiakom mówiącym
zwiększaj deficyt!
Teraz ta sama swołocz pisowska wrzeszczy, że największy deficyt w historii III RP!
Co by było, gdyby Kaczory były przy sterze?
Pozostawiam to pytanie do odpowiedzi dla kazdego z was tu piszących
dobrej nocy PISujący głupoty!
jjksdnndc / 79.162.10.* / 2010-04-12 15:20
stara i fałszywa, po co stawiac layrki ktore i tak zwerfikuje czas???
Wacus Młody Demokrata / 83.29.172.* / 2010-04-12 12:56
WSZYSCY? - chyba tylko ci co zmieścili się w TVN i podobnej mierzwie medialnej.
janiszek72 / 2010-04-12 13:56 / Tysiącznik na forum
Kolego, ja rozumiem, że Twoim autorytetem jest osoba pokroju Joli Rutowicz, której nawet Twój Donald nie dorasta do pięt, ale nie wypowiadaj się na tematy, które Twój z natury skąpo wyposażony móżdżek patrzący na wszystko przez pryzmat pieniądza, nie jest w stanie ogarnąć. Zresetuj się, przejdź na nową wersję Windowsów z napędu D i może wtedy zaskoczysz. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
wczoraj / 2010-04-12 12:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brak profesjonalizmu okazał się zabójczy po raz kolejny dla nas Polaków. Czego nauczyliśmy się po śmierci pilotów przy katastrofie Casy?
Jest coś niewyobrażalnego dla mnie, że załoga podjęła tak wielkie ryzyko przy lądowaniu: 50 % gorsze warunki od uznawanych za bezpieczne oraz skad pasażerów na pokładzie!!!
Niestety jesteśmy narodem, który nie uniknie takich tragedii w przyszłości, nawet nauka na swoich błędach nie pomaga!!!!
gość7 / 78.8.75.* / 2010-04-12 11:33
Cała Platforma jest tak pieknie przygotowana do przejęcia władzy,jak nie była nawet po wyborach w 20007 r.moż i nie chcieli śmierci ,ale tych wszystkich którzy zgineli ,chcieli usunąć z życia publicznego.(i taka jest może bolesna ,ale prawda)
zbrod. doskon. / 85.181.94.* / 2010-04-12 11:35
Rozmowa Life News z Pawłem Plusninem

Jak wyglądała wasza rozmowa z ekipą?
- Sugerowano im lądowanie na zastępczym lotnisku. Nie zgadzali się na to.
Pan im to zaproponował?
- Tak.
Z jakiego powodu?
- Zobaczyłem, że pogoda pogorszyła się.
Jaką dostał Pan odpowiedź?
- Odpowiedź brzmiała: Paliwa wystarczy, podejście i skieruję się na inne lotnisko, jeśli się nie powiedzie.
Podobno były tez propozycje lądowania w innych miastach?
- Tak, to też proponowałem
Dlaczego odmówił?
- Jego należałoby o to zapytać.
Dlaczego oni podjęli taką decyzje? Kłócili się, czy może byli tak uparci, że Pan nie zdołał ich przekonać.
- Taka była decyzja dowódcy ekipy.
Co nastąpiło dalej? On powiedział, ze zrobi jeszcze jedno koło i poleci na zapasowe lotnisko?
- Nie, on powiedział, że jeśli nie wyląduje, to poleci na zapasowe lotnisko.
I co pan zrobił?
- Tak jak już mówiłem. Nie mogę więcej powiedzieć.
No ale co było dalej? Straciliście łączność?
- Nie, dlaczego? Łączność była jeszcze długa.
Co mówili?
- Rozmawiali o moich komendach. Na początku informowali, potem przestali.
Oni przestali słuchać Pana komend?
- Oni powinni byli potwierdzać, a nie robili tego.
Jakie potwierdzenia?
- Odnośnie wysokości przy próbie lądowania.
Nie dostawał pan takiej informacji?
- Nie.
Czy to się wiązało z niebezpieczeństwem?
- Z ekipą prowadzi się wymianę radiową, tutaj jej nie było.
Ale dlaczego oni nie potwierdzali?
- A skąd ja mam wiedzieć? Dlatego, ze słabo znali rosyjski.
Na pokładzie nie było nikogo, kto znał rosyjski?
- Byli, ale dla nich cyfry to czarna magia.
To znaczy, ze nie miał Pan żadnej informacji o ich wysokości?
- Żadnej.
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, on jeszcze raz podszedł do lądowania, nie usiadł, poleciał na zastępcze lądowisko? Czy inaczej?
- Nie nie, inaczej. Zrobił jedno podejście i tyle. Potem zaczął lądować.
Zrobił to lądowanie, którego Pan mu zabronił?
- Nie, ja niczego nie mogłem mu zabronić. Ja mu rekomendowałem, żeby tego nie robił.
Rossi / 91.189.73.* / 2010-04-12 13:00
Czy samolot miał paliwo by kontynuować lot? Czy z powodu jego braku musiał laować?
sgsdge / 195.140.236.* / 2010-04-12 11:12
Rodacy rozumu nigdy nie mieli.
Motłoch ma to do siebie chce igrzysk i chleba.
Jak ma jedno i drugie to mózg jest dla nich ciężarem który trzeba nosić do pracy.
wczoraj / 2010-04-12 12:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A miało być pojednanie narodowe............
nu / 189.108.26.* / 2010-04-12 16:38
poczekasz sobie, poczekasz, jak się ktoś z tobą zjednoczy
100procent / 79.188.238.* / 2010-04-12 12:52
z Grzechzem, rychem, zbychem, i reszta ferajny, tak ?
A 71 / 217.96.80.* / 2010-04-12 11:05
Też sądzę, że oficerowie odpowiedzialni za obsługę kontroli lotów na wojskowym lotnisku w Smoleńsku dostali sporą premię i kilkudniowy urlop (a może nawet awanse...).
Pozdrawiam wszystkich.
wolnomyśliciel / 79.188.238.* / 2010-04-12 10:57
mam nadziję, ze rodakom rozum nie odmówi posłuszeństwa i tego kitu z błędem pilota, mgłą i innymi duperelami nie kupią !!!

temat Katnia spacyfikowany, IPN, spacyfikowany prawica patriotyczna jeszcze NIE !
wake up / 78.88.190.* / 2010-04-12 11:07
tak też mam nadzieję, że ludzi myślących jest więcej i że polska nie zginie nigdy dzięki nim - nie, choć boję sie ze wszechogłupiająca tv z tvn24 na czele niektórym niestety odbiera myślenie .....
??? / 213.158.197.* / 2010-04-12 10:46
Skąd nagle Money ma NORMALNE ZDJACIA śp. Prezydenta?!
Skąd nagle Money ma NORMALNE ZDJACIA śp. Prezydenta?!
Skąd nagle Money ma NORMALNE ZDJACIA śp. Prezydenta?!
Punch Wizard / 85.222.86.* / 2010-04-12 10:43
Wiem - wybory!
sql / 83.15.9.* / 2010-04-12 11:48

Wiem - wybory!

Zrozum człowieku, że wybory już były!.
Było dwóch kandydatów, wygrał Komorowski!.
JASNE.
Bodek__ / 95.40.36.* / 2010-04-12 10:32
Irytujące są komentarze i w jedną i drugą stronę.
Faktycznie - obraźliwe komentarze względem tragicznie zmarłego Prezydenta są nie na miejscu.
Z drugiej strony - przesadne chwalenie jego osoby zarówno przez media, innych polityków, jak i zwykłych obywateli jest irytujące.
Pozdrawiam
małpa w różowym / 85.222.86.* / 2010-04-12 14:16
Tak samo było po smierci naszego Papieża. A po kilku dniach ludzie opluwali sie nawzajem.
Szkoda mi rodzin ludzi, którzy zgineli. Bo zmarłym juz nic nie pomoze. Ale nie zginęli ani jako bohaterowie ( jak to niektórzy teraz komentują) ani w zadnej słusznej sprawie. Byli na wycieczce za moje pieniądze. Bo jak nie to powinni wyczarterowac samolot i takim lecicieć. A na ich miejsce czeka juz długa kolejka i do sejmu i do senatu i na stanowiska. Nie ma ludzi nie zastapionych. A ja prze te cholerna żałobe nie mam pracy przez 3 dni i nikt mi nie zapłaci.
567u / 194.251.142.* / 2010-04-12 10:44
Brawo, jestem tego samego zdania.
anty_ / 94.254.229.* / 2010-04-12 10:25
w zwiazku z niewyparzonym jezykiem wielu rodakow proponowalby wstrzymac mozliwosc odawania komentarzy w nwjablizszych dniach. nie maja zadnego szasunku dla zmarlych i tej smutnej chwili.
qqq213 / 194.251.142.* / 2010-04-12 10:43
a ja bym proponowal, nie pisania czegos co nei tyczy sie tematu!
JJJWWW / 80.54.73.* / 2010-04-12 10:06
Polska już nie będzie taka sama jak dawniej.
Bardzo szkoda Go.:(
krokodyl 456 / 194.251.142.* / 2010-04-12 10:42
Szkoda , tak prawda tak jak kazdego czlowiek ktory umiera, ginie...... sa ich tysiace,

Wiec prosze przedstaw pare przykladow co z Polska bedzie inaczej, co to znaczy wg. Ciebie ze nie bedzie taka sama???? Dobrze jest przestac pisac ogolniki , a zaczac podawac cos konkretnego jak sie cos pisze!!
T. / 81.190.51.* / 2010-04-12 10:53
Bo Ty kolego powyżej , jesteś jeszcze za młody , aby zrozumieć wiele różnych rzeczy. Na tym świecie trzeba trochę pożyć , aby wyrobić sobie pewne , zagruntowane poglądy.
bogumil123 / 194.251.142.* / 2010-04-12 10:02
Ja dodam ze to zginal Prezydent, a nei RZAD POLSKI... wiec z Polska nic nei bedize, prezydent jest tylko osoba reprezentujaca kraj.. Ten temat bylby dobry gdyby to caly RZAD ZGINAL

!!!!!!
Punch dociekliwy / 85.222.86.* / 2010-04-12 10:46
Deutche Welle?
goljat 567 / 194.251.142.* / 2010-04-12 09:56
Co z Polska... nic bedzie tak jak bylo, nie ma to wplywu na nic. Fakt zgineli ludzie i to si eliczy tacy sami jak inni ktorzy gina codziennie i nikt o nich nei mowi.. media i nei tylko oczywiscie staraja sie cynicznie i cwanie uzywajac odpowiednich tematow wyjsc na szczyty. Dziennikarze wiadomo zyja z sensacji, jak nie moga nic ukrecic na prawdzie to zrobia z igly widly, do Piatku na Kaczynskiego wiadomo oc mowiono wszedzie w mediach, a od soboty hmm mowia juz zupelnei co innego. Tak zginal czlowiek i to jest smutne, a w tym co oni robia nie ma nic smutnego powtarzanie wkolo tego samego i podsycanie.... przede wszystkim pytanie o kwiat polskiej inteligencji, bo ciagle to jest powtarzanne, ci ktorzy to mowia nie maja pojecia o czym mowia , i o znaczeniu kwiata polskiej inteligencji, to ze to byli politycy i ze bylo ich tam wielu nie znaczy ze byl to kwiat polskiej inteligencji, kolejne stwierdzenie rozsiewane przez pismakow i hien szukajacych czegoc.... cytat,* I KOLEJNY RAZ POLEGLI TAM POLACY* - kto polegl oni lecieli nie walczyli poledz mozna na polu bitwy ale nie w wypadku. stek bzdur polskich medialnych Hien. Jestem tak jak inni pograzony w smutku, ale juz mam dosc ciaglego sluchania w mediach w necie i w gazecie tego samego, i szukaniu w tym wszystkim sensacji na ktorej mozna zarobic, wybic sie wzniesc na wyzyny.
gość7 / 78.8.75.* / 2010-04-12 11:42
goliat567 tak wielkiego idiotyzmu i takich wywodów to nie słyszło sie nawet w podstawówce .Jezeli nie wiesz co to kwiat inteligencji ,tak to byli politycy ,ale nie tylko.Tylko ci politycy to też ludzie ,którzy dla Polski zrobili bardzo wiele,swoimi czynami(Muzeum Postania Warszawskiego)-moze nie wiesz z czym to się je?
Binarek / 2010-04-12 09:45 / Tysiącznik na forum
Prośba do piszących aby choć przez parę dni powstrzymali się od insynuacji, nie wykorzystywali tragedii do własnych złośliwości i uszanowali pamięć po Prezydencie i osobach towarzyszących.
anty_ / 94.254.229.* / 2010-04-12 10:23
przylaczam sie do tego apelu. ludzie opamietajcie sie.

Najnowsze wpisy