Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co czwarty Europejczyk żyje na granicy ubóstwa. Polska daleko za Czechami i Słowacją

Co czwarty Europejczyk żyje na granicy ubóstwa. Polska daleko za Czechami i Słowacją

Wyświetlaj:
Jan607 / 5.172.233.* / 2016-02-14 10:33
CZESZKI MNIAM MNIAM MIŁE SZYBKIE I TANIE PO PROSTU NAJLEPSZE
Nie_kocham / 109.197.59.* / 2016-02-14 10:25
Politycy chwalą nasz kraj, a na Zachodzie chwalą nas za osiągnięcia minionych lat. A ja uważam że Polska jest dnem w skali EUropy. Każde badanie statystyczne na tle UE to obrazuje. Jesteśmy dużym krajem które nie radzi sobie z; Sądownictwem i Prawem, Medycyną i leczeniem ludzi, Szkolnictwem które produkuje bezrobotnych po szkole, Socjalem którego nie ma i ZUS-em który nas okrada. Jeśli są ludzie w Polsce którym żyje się dobrze to są to ludzie którzy zarabiają grubo ponad kilka tysięcy miesięcznie (NA RĘKE A NIE BRUTTO). Polska to kraj który leży miedzy bogatym zachodem a biednym wschodem. Demokratycznym wschodem a socjalistycznym wschodem. Problem jest taki że nasz kraj sam nie wie w którą stronę ma iść. Z jednej strony chcemy być bogaci jak zachód a z drugiej mamy ustawy i prawo rodem zza komuny za którą niektórzy tęsknią. Polska to kraj nijaki bo zawsze albo w środku statystyki albo na końcu. Żaden miernik PKB i rzadem polityk nie zmieni tego kraju. Ten kraj nie jest dla ludzi i nie jest dla Polaków, ten kraj jest sam dla siebie, dla systemu. Puki tego się nie zmieni, puty ludzie, kraj i dane statystyczne się nie zmienią. Mamy autostrady na których są bramki i korki. Niemcy jak to widzą to płaczą z Czechami ze śmiechu że duży kraj w centrum Europy nie potrafi się zorganizować. Gdyby nie pieniądze z Unii to POLSKA była by na poziomie gorszym od dzisiejszej Rumunii. Możecie pomyśleć że nie nawiedzę naszego kraju ale sami pomyślcie czy wasz kraj kocha was tak samo jak wy jego. Dzisiaj nasz kraj to tysiące kilometrów kwadratowych ziemi i tysiące urzędników którzy są wyżsi od nas oraz stosy Ustaw i wszelkiego prawa które nie stoi po stronie Polaków tylko właśnie tej Polski.
pm3 / 89.229.35.* / 2016-02-14 10:23
Nic to. Zarobimy na eksporcie historii politycznej. Przecież jest to najnowszy produkt eksportowy naszego rządu.
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-02-14 10:22
Zniszczono kraj,to sami winni Polacy są ,Największym hitem,w Polsce był stadion 10 lecia ,U nas zakłady włókiennicze zamykano w Łodzi a Wietnam Chiny zalewały Polski rynek,swoimi towarami.u nas bieda poserzała się oni robili biznes,Gdzie byli ci politycy z małymi mózgami.Umieją tylko oszukiwać i brać łapówki.Bo za ten zniszczony kraj Polskę wzieli grubą kasę,A Polacy tak im wierzą,gotowi są za kasę doprowadzić do wojny,Oni zwieją ucierpi jak zawsze społeczeństwo.Wierzycie w Boga Dał ludziom rozum.A wy wierzycie w sekcjarza Rydzyka
emerytka17 / 79.27.71.* / 2016-02-14 10:21
Trzeba az Brukselii aby stwierdzono że w Polsce jest bieda??? od dawna w Polsce jest gorzej niż ŻLE zwłaszcza emerytom. młodym którzy nie mają stałych miejsc pracy u nas, socjalne krytyczne, i cała reszta....czas najwyższy odciąc od koryta bogaczy ,wyrównać stawki za prace, Nie wiem jak to możliwe że za rządow PO I CAŁEJ RESZTY PRZYBYŁO U NAS AŻ TYLU MILIONERÓW?????? To tylko z kombinatorstwa i okradania innych JEST TYLU BOGACZY!! ZRÓBCIE Z NIMI PORZĄDEK WRESZCIE-ZABRAĆ TO CO NAKRADLI.......
fertro / 79.188.170.* / 2016-02-14 10:12
dali 500 zł to teraz bedzie mega dobrobyt
fajka / 155.133.11.* / 2016-02-14 11:59
ferto; jak nie pasi to nie becz , mam dwóję dzieci i każdy grosz jest dla mnie zbawienny
steve11 / 89.69.215.* / 2016-02-14 10:12
a jak sie maja tzw elity --ile czesi placa na kler ( watykan) ?a ile polska?
onncs / 83.5.101.* / 2016-02-14 10:08
A średnia krajowa wciąż rośnie.
szczawdlapopsl / 95.49.39.* / 2016-02-14 10:07
byłą partie rządzącą należy zdelegalizować i znacjonalizować jej majątek i oddac im pola szczawiu tak przez nich chwalone
HISTORIA173 / 46.76.61.* / 2016-02-14 09:52
Wszystkich polityków należałoby powywieszać na słupach za rozkradzenie majątku narodowego. To NARÓD POLSKI po wojnie W GŁODZIE , BIEDZIE I WYRZECZENIACH ODBUDOWYWAŁ KRAJ ZE ZGLISZCZY. a TERAZ TO POKOLENIE NIE STAĆ NA LEKARZA I OPŁATY ŚWIADCZEŃ.
jutur / 93.105.185.* / 2016-02-14 09:52
A my 5mld "pożyczk" dla Ukrainy ' na wieczne oddanie, 25 tys. uposażenia dla członków komisji Macierewicza.
joda831 / 217.99.255.* / 2016-02-14 09:46
jak sie niebedzie pomagac azjatom i murzynom to nie bedzie biedy wszytko to przez polityke i religie
lesoo / 195.128.135.* / 2016-02-14 09:40
Czechy żyją bardziej dostatnio od nas bo podczas przekształceń własnościowych nie mieli u siebie Balcerowicza któru majątek narodowy z czasów PRL-u ( a nie był on mały) rozdał żydom i towarzyszom byłej PZPR za jeden złoty.i zaczęłliśmy startować od zera .Po drodze wspomniane ekipy zawarte w PO i PSL dokończyły swego dzieła zubażając naród i rozkradając do reszty a z Polaka zrobili niewolnika całej Europy i nie tylko.Nawet teraz mieszaja ludziom w głowach aby zaćmić swoje niecne działania i złodziejstwo.
dsa999 / 46.76.61.* / 2016-02-14 09:49
Zapomniałeś dodać jeszcze kościół, który też zagrabił majątki i ziemię.
Nac / 91.229.22.* / 2016-02-14 09:18
CZegoś tu nie rozumiem. Z powyższego wynika, że całkiem dobrze powodzi się Słowakom. Są niemal na tym samym poziomie co skandynawowie. Jeśli tak, to czemu u licha, jadąc z Polski na Węgry, można odnieśc wrażenie że po drodze (Słowacja) bieda aż wyje, Kontrast między Słowacją a Polską i Węgrami aż kłuje w oczy! Nie znaczy to przecież że u nas czy u naszych bratanków jest idealnie ale widac zdecydowaną różnicę in plus w porównaniu ze Słowacją. Czy te rankingi nie są przypadkiem prymitywną propagandą na zasadzie "Słowacja przeszła na euro to jest tam lepiej niż u tych zacofanych co mają narodowe waluty"????????????
WOJAK SZWEJK / 84.241.193.* / 2016-02-14 12:43
Właśnie odniosłem identyczne wrażenie,mam znajomego Slowaka a sam mieszkam na stałe w Holandii i podczas wizyt i niego zauważyłem to samo że jest duża różnica z Polską i Węgrami, tam też byłem, a od Holandii dzieła Czechy i Słowację lata świetlne, ale pomoc według propagandy są na tym samym poziomie,hahaha.Diwme bo jak rządziła jeszcze ta banda z PO to ponoć w Polsce było tak super a teraz bieda aż piszczy??? Coś tu nie gra!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
...sceptyk.. / 77.92.33.* / 2016-02-14 09:10
O tym zestawieniu wiadomo już było dawno .Nie wiem dlaczego wszyscy tak się ekscytują . Mamiono nas zieloną wyspą i g.....no z tego wyszło . Niestety biedę widać na każdym kroku .Są regiony w Polsce gdzie widać to szczególnie np Zachodniopomorskie .W każdym zestawieniu statystycznym jest w czołówce rankingu( in minus) mimo że jest to region turystycznie atrakcyjny i powinno być w miarę dobrze . Szczególnie jest to widoczne wśród starszych ludzi . Obawiam się że po zdobyciu władzy przez PIS będzie tylko gorzej . Oczywiste kłamstwa jakimi posługują się obecnie rządzący nie wróżą nic dobrego !!!!!!!

Najnowsze wpisy