Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co dalej z OFE? Rząd nie planuje likwidacji, ale...

Co dalej z OFE? Rząd nie planuje likwidacji, ale...

Wyświetlaj:
arooo / 83.24.49.* / 2013-04-09 19:22
niech powie to wszystkim tym co nie dożyją emerytury, nie każdy żyje w takim luksusie i ma dostęp do takiej opieki medycznej jak ten uj
Rtx / 77.255.247.* / 2013-04-09 18:38

Sposób wypłacania emerytur przez OFE i przyszłość OFE zależna jest nie od tego, czy ktoś w OFE robi jakiś błąd albo ma jakąś wpadkę medialną

W pierwszym odruchu gdy była mowa o "emeryturach programowych" przyznał że jest to propozycja intrygująca.
Ale szybko go Rostovky przekonał że oddawanie wszystkich pieniędzy z OFE ich uczestnikom jest głęboko niesprawiedliwe.
I widać że Tusk mu przyznał rację-te pieniądze są bardziej potrzebne ZUSowi niż emerytom.
ZUS oczywiście wyda je na swoje siedziby i emerytury 40letnich "agentów Tomków", biednych górników i mundurowych.
A zwykły emeryt odbierze połowę kapitału z OFE.
dgen / 2013-04-09 18:28 / Tysiącznik na forum
mam dwa pytania do premiera tuska:
1. obecnie na koncie w OFE mam 50.000 pln - w świetle obowiązujących przepisów w razie mojej śmierci, żona połowę tej kwoty dostaje w gotówce (wielu już z takich możliwości skorzystało) a druga połowa zostaje przekazana na jej własne konto w OFE.
Co stanie się z tymi pieniędzmi po likwidacji OFE i "przetransferowaniu" ich środków do ZUS ?
2. w posiadaniu OFE znajdują się obecnie obligacje państwowe, które rząd RP musi w określonym terminie wykupić. Co stanie się z tymi papierami w razie likwidacji OFE, w ZUSie jak wiadomo nie ma żadnych pieniędzy ani papierów wartościowych a jedynie "zapis księgowy, będący rękojmią wypłaty emerytur w przyszłości" ?
Rtx / 77.255.247.* / 2013-04-09 18:41
Wszystko zostanie wrzucone do jednego (dziurawego) wora.
I jak zdążysz odebrać połowę to jesteś szczęściarz!
Rtx / 77.255.247.* / 2013-04-09 18:44
Oczywiście wtedy gdy zdążysz "wykupić" za te pieniądze emeryturę.
Dlatego przed "wykupieniem" emerytury za środki z OFE musisz uważać aby żona ci do herbaty czegoś nie dosypała.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy