Forum Forum prawnePracy

co grozi za przerwanie stazu??

co grozi za przerwanie stazu??

sirinek / 2013-03-29 09:38
jestem na stazu z urzedu pracy juz miesiac, zostalo mi ejszcze 5 miesiecy aby go odbyc, moj kolega dzownil do mnie wczoraj, ze moze zalatwic mi prace w Anglii, chce tam wyjechac, co sie stanie jak rpzerwe staz? co moze mi za to grozic?
Wyświetlaj:
wikisek / 2013-03-29 10:31
a kto z Was mi powie ile obecnie dostaje sie pieniedzy na tym stazu? chce sobie oszacowac czy oplaca mi sie wogole na niego isc:)
wiwan / 2013-03-29 11:12
120 % podstawowego zasiłku dla bezrobotnych- czyli obecnie ( do maja 2013 włącznie ) 953,10 zł brutto.
Od czerwca co roku następuje zmiana kwot zasiłków.

Netto-816,32 jeśli stypendium ze środków krajowych, 953,10- jeśli z unijnych ( zwolnienie z PIT/składki zdrowotnej).
irkass / 2013-03-29 10:30
a ja mam 29 lat, czy mam ejszcze szanse na to aby starac sie o taki staz z urzedu pracy? czy ejstem juz za stary na to?
szklarek / 2013-03-29 10:14
NIC jeśli rzeczywiście podejmiesz legalną pracę w Anglii i to w PUP udokumentujesz- bo w rozumieniu Ustawy o promocji zatrudnienia przerwanie stażu z powodu podjęcia zatrudnienia NIE jest przerwaniem "z winy" bezrobotnego.

Zatem nie ma kwestii zwrotu kosztów przygotowania stażu, badań lekarskich itp.

Inna rzecz, że podejmując zatrudnienie i tak w ciągu 7 dnia masz obowiązek poinformować PUP, nawet nie będąc na stażu- bo są to okoliczności skutkujące po prostu utratą statusu bezrobotnego. Niewypełnienie tego obowiązku zagrożone jest karą grzywny minimum 500 zł. z art. 119 ww Ustawy.

Najnowsze wpisy